Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dlatego wróć do nas. Ludzie narzekali, trzeba przyznać, że niektóre degrady i bany nie słuszne, ale można było to przeboleć, bo stał ktoś na straży prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 23:05, pawbuk napisał:

Niemożliwe - przecież nikt nie jest na tyle głupi, żeby kazać wrzucać linki do ofert
konkurencyjnych sklepów z podzespołami komputerowymi do tematu o promocjach na różne
gry :D

Wiesz, już sam nie wiem. Teoretycznie powinno się od dziś takie posty umieszczać w wątku o promocjach. Jak w praktyce będzie, nie wiem. Może moderatorzy odniosą się do tego, o czym wspomniałeś.

Przy okazji, to powoli czuję się zaszczuty tutaj. Jak widzisz, presja jest tak silna, by wyrzucić mnie z tego forum. A zmiana regulaminu, to doskonały pretekst do tego. Zresztą dotyczy to wszystkich "niepokornych" na Gramie... Ale żeby nie było, zamierzam podporządkować się nowym uregulowaniom.

Jedyne co bym postulował odnośnie watku o promocjach, to jego lekkie przeformatowanie, by stylem przypominał wątek o Gramsajtach, który stworzył Tenebrael:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69110&u=862

Czyli: tytuł gry, treść promocji, link i by dziś przyjęta zmiana w regulaminie, była "podpięta" przez moderatorów do tamtego tematu. I tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakiej formie to będziecie tam robili to Wasza sprawa, byle spamu nie było, poza tym wszystkie linki dotyczące promocji wrzucamy do tego tematu, który podałem w informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Według mnie reklama to reklama, raczej jej pokazywać czy to pod ukrytymi jakimiś hasłami czy legalnie linkiem, jak dałeś tutaj tego przykład po prostu jest reklamą. To tak samo jakby ktoś zrobił temat z różnymi serwisami "do wygrywania"... Taki temat jest po prostu, tak jak już wiele osób to powiedziało, też konkurencją dla sklepu gramowego.

Amen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 23:24, Muradin_07 napisał:

Szczerze? Według mnie reklama to reklama, raczej jej pokazywać czy to pod
ukrytymi jakimiś hasłami czy legalnie linkiem, jak dałeś tutaj tego przykład po prostu jest
reklamą. To tak samo jakby ktoś zrobił temat z różnymi serwisami "do wygrywania"... Taki
temat jest po prostu, tak jak już wiele osób to powiedziało, też konkurencją dla sklepu gramowego.

Amen...

To może zlikwidować całkowicie wątek o promocjach, skoro to reklama. W styczniu dokładnie tak zrobiono na cdp.pl. Jak się bawić, to się bawić na całego. A co...? Bo inaczej, to będzie zakrawać na lekką hipokryzję niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 23:21, Janek_Izdebski napisał:

Przy okazji, to powoli czuję się zaszczuty tutaj. Jak widzisz, presja jest tak silna,
by wyrzucić mnie z tego forum. A zmiana regulaminu, to doskonały pretekst do tego. Zresztą
dotyczy to wszystkich "niepokornych" na Gramie... Ale żeby nie było, zamierzam podporządkować
się nowym uregulowaniom.

Już ty nie udawaj poszkodowanego. Kolejny atak na Janka i jego kolejne zapewnienia o cudownej poprawie. Nie zmieniłeś się ani po pierwszej nagonce, ani po drugiej, także nikt nie ma złudzeń, że i teraz będziesz kontynuował swój spam. Do ciebie nie trafiają jakiekolwiek argumenty. Jesteś zamknięty na jakąkolwiek krytykę.
I tak, jesteś zaszczuty. Wiele osób cię na tym forum nie chce. Ale to tylko z twojej własnej winy. Ja sam byłem skłonny dać ci szansę, ale w tym momencie otwarcie powiem, że jesteś najbardziej irytującą osobą, na którą natknąłem się w ciągu mojej siedmioletniej obecności na tym forum.

Dnia 05.03.2013 o 23:21, Janek_Izdebski napisał:

Jedyne co bym postulował odnośnie watku o promocjach, to jego lekkie przeformatowanie,
by stylem przypominał wątek o Gramsajtach, który stworzył Tenebrael:

Już ty go odpowiednio preforamtowałeś z wątku o promocjach na wątek o dyskusjach na temat każdej możliwej obniżki. Kiedyś byłem tam stałym bywalcem. Dzięki tobie odechciało mi się przeglądać ten śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 23:38, Janek_Izdebski napisał:

To może zlikwidować całkowicie wątek o promocjach, skoro to reklama. W styczniu dokładnie
tak zrobiono na cdp.pl. Jak się bawić, to się bawić na całego. A co...? Bo inaczej, to
będzie zakrawać na lekką hipokryzję niestety.


Skoro wspomina pan, panie Janku o hipokryzji to przypomnę, że zakaz reklamowania czegokolwiek w serwsie, którego nazwę podał pan w swoim poście wzięła m.in się z tego, że tam na forum spamował linkami i ofertami, podobnie jak na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 23:55, Wojman napisał:

Skoro wspomina pan, panie Janku o hipokryzji to przypomnę, że zakaz
reklamowania czegokolwiek w serwsie, którego nazwę podał pan w swoim poście wzięła
m.in się z tego, że tam na forum spamował linkami i ofertami, podobnie jak na tym forum.

Gwoli ścisłości moje posty były głosami w dyskusji z Michałem Gembickim (która i tak została zamknięta a posty pokasowane), o czym nie raczył Pan wspomnieć.

A o tym wątku jakoś zapomniał Pan wspomnieć:

https://cdp.pl/forum/forums/hyde-park/topics/promocje-okazje-itp?page=2#post-6230

Próżno tam szukać mojego nazwiska...

Szanowny Panie Wojmanie, proszę oszczędzić sobie pisanie odpowiedzi. Wszyscy zainteresowani wiedzą, jaką niechęcią Pan do mnie pała i do czego jest Pan się w stanie posunać, by tylko mnie oczernić i zmieszać z błotem.

Dobranoc.

P.S. A tak na marginesie, zostanie ograniczone na Gramie umieszczanie ciekawych promocji, to zyskają na tym tylko Łowcy Gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 00:02, Janek_Izdebski napisał:

A tak na marginesie, zostanie ograniczone na Gramie umieszczanie ciekawych promocji,
to zyskają na tym tylko Łowcy Gier...


Jest temat o promocjach na który ludzie wchodzą i się dowiadują. Po co spam na trzech czy więcej różnych wątkach. Wystarczy jedna informacja w temacie o promocjach, który po to został stworzony. Po co informacje, że np. Tomb Raider został przeceniony na Steamie w wątkach o promocjach, TR i Steamie? Wystarczy jeden, inaczej powstaje spam i dublowanie postów.Całkiem dobra decyzja moderatorów gramu, choć rodzi to pewne wątpliwość i jakieś konsekwencje tej decyzji są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 00:09, Kraju napisał:

Jest temat o promocjach na który ludzie wchodzą i się dowiadują. Po co spam
na trzech czy więcej różnych wątkach. Wystarczy jedna informacja w temacie o promocjach,
który po to został stworzony. Po co informacje, że np. Tomb Raider został przeceniony na Steamie
w wątkach o promocjach, TR i Steamie? Wystarczy jeden, inaczej powstaje spam i dublowanie
postów.Całkiem dobra decyzja moderatorów gramu, choć rodzi to pewne wątpliwość i jakieś
konsekwencje tej decyzji są.

Moi przedmówcy wspomnieli o wadach takiego rozwiązania. Co z gramowiczami, którzy odwiedzają wątek o danej grze i nie śledzą wątku o promocjach, i na odwrót?

No ale, jak już ustalono te nowe zasady, trzeba będzie się nich trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czy później nauczą się, że są zmuszeni zaglądać do wątku o promocjach. Kto tego nie zrobi straci. Wtedy to będzie jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 00:14, Kraju napisał:

Wcześniej czy później nauczą się, że są zmuszeni zaglądać do wątku o promocjach.
Kto tego nie zrobi straci. Wtedy to będzie jego problem.

Niech Ci będzie w takim razie. ;) Kończę, bo znowu usłyszę, jaki to jestem nadaktywny na forum, że wszyscy mają mnie dość i że najlepiej to powinienem zostać pemanentnie zbanowany na Gramie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie wnioski nasuwają mi się po wprowadzeniu nowego regulaminu. To decyzja z góry więc nie mamy na nią wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 00:02, Janek_Izdebski napisał:

Gwoli ścisłości moje posty były głosami w dyskusji z Michałem Gembickim (która i tak
została zamknięta a posty pokasowane), o czym nie raczył Pan wspomnieć.


Tak, panie Janku, abolutnie każdy pana post na tamtym forum był głosem dyskusji z Michałem Gembickim i dlatego w każdym niemal wątku pisał pan dokładnie to samo, nawet jak MG wogóle w danym temacie się nie wypowiadał. Myliłem się co do jednego, bo sądziłem, że tylko tam okłamywał pan użytkowników, podczas gdy okazuje się, że to samo dzieje się tutaj.

Tutaj też każdy pana spamowy post jest dyskusją z Michałem Gembickim jak rozumiem i tutaj też sporo użytkowników się na pana "uwzięło" i "oczernia". Może by się pan zastanowił choć raz dlaczego dzieje się tak, że na jakim forum by się pan nie pojawił to zaraz w stosunku do pana wychodzi "niechęć" i "oczernianie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie wyjaśnienie w kwestii linkowania do konkurencyjnych ofert sklepowych - nie wińcie posłańca, Isildur Was tylko uświadomił ;). Wszystko dalej dotyczy naszego regulaminu. To są reklamy/oferty handlowe, które nie są mile widziane. Wiem, że fajnie jest polować na promocje i nie mam nic przeciwko takiemu wątkowi - dlatego jest takie miejsce na forum, do którego też zaglądam: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2035. Możecie tam dalej zamieszczać perełki cenowe.

To chyba logiczne, że nie mamy interesu, by oferty konkurencji wisiały w każdym miejscu. To reklama, za którą się płaci. Ofert Hondy w salonie Mercedesa nie ma, ulotek Lidla w Biedronce też nie. Tym bardziej nie chcemy widzieć ofert konkurencyjnych sklepów, które grają - delikatnie mówiąc - nieczysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka regulacja ma jakiś sens jednak jak już mówiłem [ i nie tylko ja ], przez lata różne, różniste ''reklamy'' czegokolwiek na gramie w różnych tematach się przewijały i nikomu to zbytnio nie przeszkadzało. I oczywiście trzeba skomplikować ludziom życie, doczepić się pojedyńczego posta gdzie ktoś wspomni o tym że gra x będzie w miejscu y po cenie z. Ucinajcie dyskusje kupna w tematach o grze, proszę bardzo - to jest jako tako sensowne [ choć przez lata takie zapytania i odpowiedzi mialy miejsce i było ok ... ] ale liczcie się z tym, że ludzie się na was wypną za takie zagranie.

Tylko jak to teraz będzie wyglądało? Część ludzi w ogóle zapewne nie zauważy tej wiadomości Isildura bo obstawiam, że jednak większość nie zagląda do tego tematu, część zauważy, część się zastosuje. Możliwe że będzie większy ruch w temacie o promocjach - tam będą wpadać ludzie i szlag ich będzie trafiał przez spamowisko Janka a może i innych ludzi. Trolling internetowy + anonimowość, oh yeah! I znów polecą kary, ludzie będą narzekać na modów, na sklep, na was i na Janka. Świetna perspektywa. ;-D

Ale to wasze forum, wasz temat, wasze błotko. Ja tam nie zaglądam i całe szczęście. Miłej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 10:17, Tyler_D napisał:

Ja tam nie zaglądam i całe szczęście.

Ja zajrzałem raz i dostałem oczopląsu, wiadomo dlaczego.

Jak już wspominałem, poniekąd rozumiem decyzję, ale dostrzegam również tę upośledzoną część. Zgadzam się - posty typowo reklamowe typu "Tylko dzisiaj gra X w sklepie Y -50%. [link]" powinny być posyłane do piachu, a ich autorzy odpowiednio nagradzani, ale sztuczne cenzurowanie normalnych dyskusji to już porażka. Ludzie którzy chcą najzwyczajniej na świecie pogadać o grze i z czystej życzliwości wskazać komuś miejsce gdzie można ją nabyć znacznie taniej i tak będą to robili, z tym że zamiast bezpośrednich linków do ofert będą wrzucali linki do odpowiedniego posta w innym temacie. Wszyscy będziemy udawali, że nie ma Steama, GOG-a i cdp.pl, stworzymy sobie taką małą, utopijną społeczność wzajemnej adoracji. Nie mam pojęcia co mnie jeszcze tutaj trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mnie właśnie zastanawia czemu jak już ktoś chce się brać za ''walkę z konkurencją'' robi to w sposób odwrotny niż to powinno wyglądać, zamiast usuwać takie linki / posty / ludzi wprowadza się regulacje, które rzutują bardzo negatywnie na typowe dyskusje. To teraz co? Ktoś zapyta w jakimś temacie gdzie można kupić grę x od Ubi / Cenegi [ temat o tej grze rzecz jasna ] i ktoś mu napisze że w sklepie / sieci takiej a takiej i już polecą kary? To jest żałosne. Zastanawia mnie też co teraz będzie z tematami takimi jak ten o grach w Biedronce, o seriach wydawniczych Cenegi i innych wydawców, o Kompanii graczy, Allegro? Zamkniecie je?

Sami widzicie, że odrzucacie od siebie stałych userów którzy piszą tu od lat a nie od tygodnia. Ale oczywiście kasa jest najważniejsza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 10:56, Sandro napisał:

Jak już wspominałem, poniekąd rozumiem decyzję, ale dostrzegam również tę upośledzoną
część. Zgadzam się - posty typowo reklamowe typu "Tylko dzisiaj gra X w sklepie Y -50%.
[link]" powinny być posyłane do piachu, a ich autorzy odpowiednio nagradzani, ale sztuczne
cenzurowanie normalnych dyskusji to już porażka.


Nikt tu nie cenzuruje dyskusji, po prostu nie chcemy sytuacji, gdzie ktoś krąży po forum i wkleja linki do innych sklepów gdzie się tylko da. Naprawdę bardzo "lajtowo" podchodzimy do regulaminu w tej kwestii, ale są pewne granice. Nie będziemy karać, tylko upominać.

Tyler_D-> tak, tak - od tylu lat piszesz w kółko to samo - jako klejk, potem Tyler_D. Generalnie nic tylko się utopić i powiesić jednoczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się