Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2015 o 20:35, KrzysztofMarek napisał:

Przyjąłem do wiadomości, ale mam aż tak bogatą kartotekę? Za mojej pamięci, to mam ostrzeżenie
od TYHE, Wojmana i teraz od Ciebie. Ciekaw jestem co jeszcze przeskrobałem?


Może jakaś uwaga w dzienniczku w podstawówce?

Jak na tyle lat aktywnego pisania to zaprawdę imponująca kartoteka.
Już nie pamiętam, ile lat nie moderuję, a jakies moje ostrzeżenie jest wyciągane jako ogromna kartoteka.
____________
No coż, panowie moderatorzy, takie eleganckie powiedzonko przytoczę. Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przed dodaniem posta warto sobie odświeżyć stronę i zobaczyć czy się coś nowego nie pojawiło. Tym bardziej, że to nie pierwszy raz, kiedy taka sytuacja ma miejsce. Zwracałem uwagę na to ja, zwracali też Moderatorzy. Mam więc nadzieję, że to się już nie powtórzy.

Poza tym od takich ogłoszeń czy też wyjaśnień jesteśmy głównie my. Więc jeśli jest jakaś sprawa i o czymś już piszemy to nie ma sensu powielać tych wyjaśnień po swojemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 18:54, Braveheart napisał:

Ale czasem warto wejść na niektóre tematy i poczytać [nie tylko żeby zjeść paczkę ulubionych
chipsów :P bo nie jedną już zżarłem czytając to i owo :D]


Zwłaszcza ten wątek czyta się z czystą przyjemnością :D Robię to oczywiście regularnie, jednak czasami nie starcza czasu na wszystko :D

Generalnie z Wojmanem nigdy nie miałem problemów, ale to też dlatego, że staram się nie wikłać w forumowe wojenki, częściej po prostu pomagam innym użytkownikom w tematach, które mnie interesują albo proszę o pomoc innych :D
Lepiej się nie wikłać w forumowe spory - nikogo nie przekonam do swoich racji, a tylko się zdenerwuję i, oby nie, zarobię degrada :D Raz tylko mnie na tym forum ostro poniosło, dawno temu, i dziękuję Isildurowi, że skończyło się tylko na ostrzeżeniu :)
Co do "kartoteki" - punkty karne zebrane za wykroczenia drogowe się po jakimś czasie zerują. Nie postuluję, żeby wymazywała się historia naszych ostrzeżeń i degradów, ale żeby jednak mniejszą uwagę poświęcać "wykroczeniom" z dawnych lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 21:42, TYHE napisał:

>/.../ > Może jakaś uwaga w dzienniczku w podstawówce?
/.../

Może to była tylko "ustna nagana bez wpisania do akt"?
Jeśli nawet, to i tak miałaś rację, ja tego nie kwestionuję ;-D
I tak się cieszę, że pojawiłaś się na forum, bo daaaawno Cie nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - nie cenzurowałem posta tymczasowo - bo wiedziałem, ze sytuacja skończy tutaj i zaraz się wszyscy będą i tak domagać cytatu a za co, a po co [a sam post został już wyedytowany skoro wszyscy zainteresowani wiedzą już "za co i po co"]
No i owszem sam post choć niskich lotów nie jest jakąś bóg wie jaką obelgą w stronę forum, jest natomiast zdjęciem spodni i wypięciem tyłka na fakt, ze user o bardzo "kwiecistej" kartotece dostał unbana, zgodnie i bez sporów moderatorzy [bez mojej osoby w składzie w tamtym czasie] dali mu okazję do bycia tym kim chciał być - czyli członkiem społeczności na swoim oryginalnym starym koncie.
dostał biała kartę i wypiął się na nas kolejnymi "wyskokami" z rynsztokowymi tekstami.

Paradoks dalej jet taki sam - bo on potrafił się ze mną skontaktować na pm a cała masa ludzi "świruje" teraz adwokata diabła i zaraz posypią się eseje o racji najmojszej, niesprawiedliwości itp cudach wiankach.

Natomiast ja ostatni raz podkreślę - też daje mu szansę [której inny moderator być może by nie dał i nie chodzi tu o robienie komuś jakiejś super przysługi i świecenie jaką to mu "łaskę ofiarowałem", chodzi o fakt, że zamiast walić doktryną cenzura + ban daje gościowi ostatnią szanse na dojrzenie tej granicy dobrego smaku w wypowiedziach bo nie chcę go z góry skreślać jako trolla]

Jeszcze trochę i dojdę do wniosku, że polityka otwartej dyskusji jest o kant tyłka potłuc i lepiej wstawiać bany z dopiskiem EOT, bo zamiast dojrzeć zmianę nastawienia administracji do userów każdy tu widzi jakieś teorie spisku z cenzura w tle [a miękkimi kluchami 24/7 też być nie zamierzamy, bo skrajności są złe i nie wyobrażam sobie, ze zaraz każdy spamer/troll/wulagartor wejdzie nam na głowę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 21:42, TYHE napisał:

Już nie pamiętam, ile lat nie moderuję, a jakies moje ostrzeżenie jest wyciągane jako
ogromna kartoteka.


Przez Moderatorów czy przez KrzysztofaMarka? No właśnie.

Szybkie spojrzenie w panel i widzę, że KrzysztofMarek nieco pomylił się w obliczeniach (w dodatku na swoją niekorzyść), więc sformułowanie o bogatej kartotece jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 21:54, Pietro87 napisał:

Jeszcze trochę i dojdę do wniosku, że polityka otwartej dyskusji jest o kant tyłka potłuc
i lepiej wstawiać bany z dopiskiem EOT,

I sami będziecie sobie winni, userzy! Zobaczcie, do czego go doprowadziliście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 21:54, Pietro87 napisał:

Jeszcze trochę i dojdę do wniosku, że polityka otwartej dyskusji jest o kant tyłka potłuc
i lepiej wstawiać bany z dopiskiem EOT


A ja mam wrażenie, że sam nakręcasz sytuację przesadnie się tłumacząc w kółko powtarzając to samo i już od samego początku zachowując się jak zaszczuty pies. Podejrzewam że gdyby post został ocenzurowany na samym początku, to tematu już dawno by nie było, bo nie byłoby o czym dyskutować.

BTW: Kontynuując starą moderatorską tradycję ocenzurowałeś posta, ale już cytatu we własnym poście zapomniałeś. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2015 o 22:07, rob006 napisał:

A ja mam wrażenie, że sam nakręcasz sytuację przesadnie się tłumacząc w kółko powtarzając
to samo i już od samego początku zachowując się jak zaszczuty pies. Podejrzewam że gdyby
post został ocenzurowany na samym początku, to tematu już dawno by nie było, bo nie byłoby
o czym dyskutować.


Bo aj wychodzę z nieco innego założenia - jak ktoś chce dyskutować to czemu mam świrować wariata i udawać, ze nie ma tematu.
Owszem dla mnie kwestia warna jest jasna, ale nie widzę problemu z wyjściem do otwartej dyskusji jak ktoś ma jakieś uwagi.
Nie zwykłem też generalnie [w żadnej dyskusji] olewać czy zostawiać postów bez odpowiedzi jak widnieją w nich bzdety wymagające skorygowania.

Dnia 10.03.2015 o 22:07, rob006 napisał:

BTW: Kontynuując starą moderatorską tradycję ocenzurowałeś posta, ale już cytatu we własnym
poście zapomniałeś. :D


Nawet nie zauważyłem, że moja odpowiedź była z cytatem - ot kwestia starych nawyków jak się nie miało dostępu do permanentnej opcji edytowania własnego posta xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 21:54, Pietro87 napisał:

Jeszcze trochę i dojdę do wniosku, że polityka otwartej dyskusji jest o kant tyłka potłuc
i lepiej wstawiać bany z dopiskiem EOT, bo zamiast dojrzeć zmianę nastawienia administracji
do userów każdy tu widzi jakieś teorie spisku z cenzura w tle [a miękkimi kluchami 24/7
też być nie zamierzamy, bo skrajności są złe i nie wyobrażam sobie, ze zaraz każdy spamer/troll/wulagartor
wejdzie nam na głowę]

Chyba nie powiesz, że bodajże pierwsza ciut większa aferka za Twojej kadencji burzy Twój pogląd na moderowanie i prowadzi prosto do zmiany podejścia... Szczególnie, że spisku szukały góra dwie osoby na krzyż.

Inna sprawa, która została tu już wspomniana. Czy w kwestii tutejszych kartotek, obowiązuje zasada http://pl.wikipedia.org/wiki/Zatarcie_skazania?

[EDIT] PS. Zmiana o 360 stopni to tak naprawdę żadna zmiana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 22:05, TYHE napisał:

I sami będziecie sobie winni, userzy! Zobaczcie, do czego go doprowadziliście!


Daleko mi do takiej zmiany o 180 stopni aczkolwiek powoli dostrzegam jednak pewne zalety "banów z EOTem" =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 22:15, ManweKallahan napisał:

Chyba nie powiesz, że bodajże pierwsza ciut większa aferka za Twojej kadencji burzy Twój
pogląd na moderowanie i prowadzi prosto do zmiany podejścia... Szczególnie, że spisku
szukały góra dwie osoby na krzyż.


Patrz wyżej =)
Pewnie nie pierwsza i nie ostatnia - ryzyko zawodowe. Nie mniej po ilości i tempie postów w temacie dostrzegam, że zbyt duża otwartość dyskusji nie ma dobrego skutku a delikatnie odwrotny do zamierzonego.
Ot kwestia adaptacji w nowym środowisku.

Dnia 10.03.2015 o 22:15, ManweKallahan napisał:

Inna sprawa, która została tu już wspomniana. Czy w kwestii tutejszych kartotek, obowiązuje
zasada http://pl.wikipedia.org/wiki/Zatarcie_skazania?


Dobre pytanie an które niestety nie jestem wł stanie ci odpowiedzieć bo wymagało by to dorzucenia do kwestii "do rozważenia" w temacie o obradach [chyba,że już tam jest ten punkt, nie byłem z tym wątkiem od jakiegoś czasu w 100% na bieżąco"] a potem przedyskutować w gronie administracji jak to ma wyglądać.

Czy to by się natomiast sprawdziło w takiej sztywnej ramie - nie wiem. Czy taki Ostrowiak po jakimś czasie odbanowany zmienił by cokolwiek w swoim trollingu - wątpię. Generalnie "odpuszczenie win" imho powinno zostać tak jak jest teraz - jako indywidualna prośba i indywidualne rozpatrzenie w całym gronie moderatorów każdego konkretnego przypadku od zainteresowanych userów.


@edit

Literówka [po całym dniu pracy mózg wie, ale nie przetwarza =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością mogę powiedzieć, ze Outlander szybko zareagował i oto wykaz moich przewin:
06.2006 - TYHE
03.2014 - Wojman
02.2015 - Graffis
03.2015 - Ja
O ile wiem, czego dotyczyły upomnienia TYHE, Wojmana i Outlandera, o tyle zupełnie mi umknęło upomnienie od Graffisa (no cóż, może to, jak uprzejmie ujął pewien forumowicz: "czy aby nie są to symptomy starczej demencji?"). Mam nadzieję, że zaraz ktoś mi przypomni.
Biję się w piersi ale nie obiecuję poprawy: jestem, jaki jestem. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 22:23, Pietro87 napisał:

Pewnego obrazka z wielkimi cojones =)

No popatrz, nie skojarzyłem. Pamiętałem, ze ocenzurował, ale upomnienia nie zapamiętałem. Ale dziękuję tkwiłbym w nieświadomości ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 22:31, KrzysztofMarek napisał:

> Pewnego obrazka z wielkimi cojones =)
No popatrz, nie skojarzyłem. Pamiętałem, ze ocenzurował, ale upomnienia nie zapamiętałem.
Ale dziękuję tkwiłbym w nieświadomości ;-)

Bo z tego co się orientuje oficjalnie ci warna chyba nie dał. Pamiętam, że zwrócił Ci uwagę a potem sam dodał ocenzurowany obrazek. Cichy warn ? a może dał warna i zapomniał Cię o tym poinformować, że otrzymałeś ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 14:15, Braveheart napisał:

/.../. Cichy warn ? a może dał warna i zapomniał
Cię o tym poinformować, że otrzymałeś ostrzeżenie.

Nie wiem i nie będę tego dochodził, bo i po co? Może okazać się, że mam więcej ostrzeżeń na koncie i tak naprawdę przysługuje mi już tytuł bumelanta. Zatem będę siedział cicho. Zresztą ja też nie jestem bezbronny - mogę dać temu forum bana i co mi kto zrobi? Jeden niepokorny na forum mniej to tylko zysk dla (tu wpisać dla kogo/czego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 14:34, KrzysztofMarek napisał:

Zresztą ja też nie jestem bezbronny - mogę dać temu forum bana i co mi kto zrobi? Jeden
niepokorny na forum mniej to tylko zysk dla (tu wpisać dla kogo/czego).

Zrezygnowałbyś z tematu o polityce?. :D No wiesz co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 14:34, KrzysztofMarek napisał:

Zatem będę siedział cicho.

Troszkę więcej luzu. Wojmana już nie ma, więc jeśli będziesz respektował regulamin i zasady netykiety, to nikt Ci głowy nie urwie za własne zdanie. A żeby spaść z WT do Bumelanta, to trzeba naprawdę solidnie na to "zapracować". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się