Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Tak jak zapowiedziałem wraz z naborem na nowych Moderatorów została rozwiązana kwestia starych. W związku z powyższym na dzień dzisiejszy skład Moderatorów wygląda następująco:

- Wojman
- Karharot
- Isildur
- Olamagato
- Alexei_Kaumanavardze
- Rick
- Graffis
- Abi_Dalzim
- Gumisiek2

Jak zapewnie wiecie z naszego grona w ostatnim czasie odeszli Hellmut i Volvox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 00:40, Rick napisał:

Ty zacytuj cały post poprzednika (który zawierał te dwie kluczowe linijki twojego posta),
później niech ktoś zacytuje cały twój post i ty znowu zacytuj cały post. Pod koniec strona
powiększa nam się już o 100-200%.

Co to w ogóle za tłumaczenie jest? Podajesz jakieś hipotetyczne sytuacje jako uzasadnienie cięcia kilkulinijkowych cytatów? Fakty są takie że ostatnio nagminne robi się ciecie nawet kilku linijek cytatów "bo cytaty są złe" - to nie jest sprzątanie, to jest zwykła szkodliwa nadgorliwość. Ja wiem że na początku człowiek chce błysnąć, ale kurcze, nie tedy droga...

Dnia 20.09.2014 o 00:40, Rick napisał:

Nigdy nie miałem z tym problemu.

Ja miałem. Nigdy za to nie miałem problemów z cytatem z <10 linijkami, bo często nie przedłuża on nawet długości posta. A taki cytat ma przynajmniej jakąś wartość, w przeciwieństwie do wstawki "[m-r]" ;)

Dnia 20.09.2014 o 00:40, Rick napisał:

nie przesadzajmy, że za każdym razem pojawia się ostrzeżenie.

Ale tu nie chodzi o ostrzeżenia (bo te są kuriozalne), ale o sam fakt że modyfikujesz czyjegoś posta z własnego widzimisię. Nie powiesz chyba, że ingerowałeś tylko w ekstremalnych przypadkach, gdzie była faktyczna ściana cytatu i jedna linijka odpowiedzi.

Dnia 20.09.2014 o 00:40, Rick napisał:

EDIT: @Hoplita Póki nie ma na forum prywatnych wiadomości jakoś muszę przekazać
prośbę. ;)

Są PMki na gramsajtach, nierzadko też ludzie podają prywatny kontakt na gramsajcie. Ja wiem że napisanie posta na forum jest proste i wygodne, ale czepiacie się userów żeby nie załatwiać spraw z moderatorami publicznie na forum, to chociaż dajcie dobry przykład. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ta cała akcja "Tnij Cytaty" to paranoja jakaś. Rozumiem piramidki, ale jedno lub kilka zdań, które w ogóle nie wydłużają posta?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=38437 Ziptofaf odpowiadał na jedno zdanie i nagle ktoś mu uciął cytat. Tu jest to samo: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2035&pid=13745 też ktoś koledze Ring5 zmoderuje posta? Również sami moderatorzy cytowali jedno zdanie i problem nie był im wypominany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 09:29, SiDi napisał:

Panowie, ta cała akcja "Tnij Cytaty" to paranoja jakaś.


Tym bardziej, gdy mowa jest o długich postach, gdzie po prostu trzeba wstawiać cytaty i odpowiadać na konkretne fragmenty, bo w przeciwnym wypadku zrobi się z tego bełkot, którego nikt (łącznie z bezpośrednio zainteresowanymi) nie będzie w stanie zrozumieć.

Dokładnie tak, jak napisał Rob006 wyżej - rozumiem, że są nowi moderatorzy (co cieszy, bo widać efekty: wysłanie zgłoszenia skutkuje reakcją w ciągu paru minut), ale, jak rany, bez przesadyzmu! Jasne, jak ktoś wkleja dwa akapity, po czym odpowiada na nie "+1", to zarówno cięcie, jak i ostrzeżenie się należą, ale w trakcie normalnej dyskusji to nie cytaty wprowadzają zamęt i bałagan, ale edytki moderatorów! Nie chcecie cytatów, usuńcie tę funkcję z forum, w przeciwnym wypadku "nagradzacie" ludzi za to, że korzystają z czegoś, co jest częścią gramu, a to już przestaje być zabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 09:29, SiDi napisał:

Panowie, ta cała akcja "Tnij Cytaty" to paranoja jakaś. Rozumiem piramidki, ale jedno
lub kilka zdań, które w ogóle nie wydłużają posta?

+1
Ja na ten przykład zawsze staram się ciąć cytaty, ale w granicach zdrowego rozsądku. Denerwują mnie oczywiście posty, w których 10 czy 15 linijek (tak dla przykladu...nie sugerujcie się tym xd) to cytat i takie piramidki jak to trafnie ująłeś od zawsze były "ścigane", ale moderowanie postów, w których ktoś zacytował raptem 3 linijki tekstu to już chyba drobna przesada.

Dnia 20.09.2014 o 09:29, SiDi napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=38437 Ziptofaf odpowiadał na jedno zdanie
i nagle ktoś mu uciął cytat.


Chodzi zapewne o to ze odpowiadał na posta tuż na swoim...no masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, kiedy "nowym" minie werwa i wróci wszystko do stanu sprzed miesiąca :)

Znowu trzeba było zbiorowego larum, aby coś osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 11:00, maniekk napisał:

Zastanawiam się, kiedy "nowym" minie werwa i wróci wszystko do stanu sprzed miesiąca
:)


Po to ogłoszono nabór, żeby coś zmienić. Ja np. mam zgłoszenia ustawione na telefon i jak akurat nie jestem zajęty, mogę zareagować w każdej chwili:)

Dnia 20.09.2014 o 11:00, maniekk napisał:

Znowu trzeba było zbiorowego larum, aby coś osiągnąć.


A czy nie jest naturalne,że przede wszystkim jesteśmy dla Was?? To chyba normalne, że staramy się działać w ramach przyjętych przez regulamin norm, ale z poszanowaniem zdrowego rozsądku. Niektóre rzeczy trzeba dopracować, ale chyba najważniejsze, że jak sam zauważyłeś, nabór spełnił swoją podstawową funkcję: odciążył starą gwardię i polepszył czas reakcji na Wasze zgłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki pomysł: czy jest możliwość, abyś podkleił listę obecnych Moderatorów do posta przypiętego do tematu? W sumie można byłoby także później dodać konkretny kontakt mailowy. Zawsze do czasu ewentualnego odświeżenia działu moderatorskiego na gramie użytkownicy wiedzieliby gdzie pisać do konkretnego Moderatora bez przekopywania całego Forum czy Gramsajtów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozne pomysly
automat ktory skroci cytata do pierwszego lub ostatniego lub losowego zadania (lub zmienic zasady dziala automatu, ktory kopiuje calego posta na kopiowanie tylko pierwszego/ostatniego/losowego zdania)
lub wykryje, ze za dlugi cytat i skroci do /ciach/ lub nie pusci posta z infem za dlugi cytat.
ukrywanie cytatow przez silnik forum i guzik pokaz cytat. (hmm-pokrywa sie z opcja pokaz posta dodanego przez usera ?)
umieszczenie gdzies w okienku w ktorym sie pisze posta -zasad cytowania.
(zreszta Netykieta is dead )

Nie wiem jak "posta dodanego przez " powinno dzialac, ale u mnie pokaze cytowanego posta w tym samym okienku, a powinno otwierac nowe?

Nowi sa dajcie im sie wyszalec, bo nikt nie zaklada tematow jak szalony, ktore mozna by zamknac, bo na tym forum kazda "dyskusja" leci do wiekszego-zbiorczego tematu, jakby kazdy temat mial osobny topic, bo bylby szal zamykania, bo problem rozwiazany-zamykam;)
Nowym moderatorom zycze zdrowia i nerwow ze stali. Mlot banhalla i ostrze ostrzegajace

Czy dostep do sklepu gramu jest niezalezny od bana na forum lub gramsajcie? Jak ktos dostanie bana na forum lub gramsajta to nadal ma dostep do reszty? np ban na gramsajcie i zostaje dostep do sklepu gramu i forum lub czy ban na gramsajcie to tez ban na forum ? ( i czy jest wymiennie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 12:10, Sarinew napisał:

Czy dostep do sklepu gramu jest niezalezny od bana na forum lub gramsajcie? Jak ktos
dostanie bana na forum lub gramsajta to nadal ma dostep do reszty?


Tak, po otrzymaniu bana na forum nadal możesz robić zakupy na gram.pl.

Dnia 20.09.2014 o 12:10, Sarinew napisał:

np ban na gramsajcie
i zostaje dostep do sklepu gramu i forum lub czy ban na gramsajcie to tez ban na forum
? ( i czy jest wymiennie?)


Ban na GS-ie to ban na GS-ie, ban na forum to ban na forum i GS-ie. Ban na sklep nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 12:08, Revanchist napisał:

Dlaczego archeologia i "ściągnąłem X z Neta" są na liście czynów i słów zakazanych?


Wyciąganie z niebytu tematów, które są dawno nieaktywne jest po prostu bezsensowne. Inaczej rzecz ma się w przypadku gdy masz problem i wyciągasz temat techniczny, a inaczej gdy dopisujesz się pod newsem sprzed pięciu lat.

A co do tego drugiego, to słowo ściągnąłem sugeruje piractwo. Gdy coś kupuję, to kupuję, gdy coś ściągam to albo jest to darmowe (rzadko) albo piracę. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 12:10, Sarinew napisał:

automat ktory skroci cytata do pierwszego lub ostatniego lub losowego zadania


Trochę bez sensu. Ja używam cytatów tylko i wyłącznie wtedy, gdy chcę się odnieść do konkretnego fragmentu wypowiedzi przedmówcy. Jeśli "automat" skróci mi jego wypowiedź do losowego zdania, wtedy zabawa w cytowanie kogokolwiek nie ma najmniejszego sensu i będę musiał ręcznie robić kopiuj-wklej, zmieniać np. na kursywę, żeby odróżniało się od mojej wypowiedzi... Nie, to się nie sprawdzi.

Dnia 20.09.2014 o 12:10, Sarinew napisał:

wykryje, ze za dlugi cytat i skroci do /ciach/ lub nie pusci posta z infem za dlugi
cytat.


Zdefiniuj "za długi cytat". Wielokrotnie prowadziłem na tym forum dyskusje idące w dziesiątki wersów na post. Jeśli rozmówca mi odpowiadał podobnie, to w jednym moim poście mogłem mieć np. 10 linijek cytatu, rozbitych na 10 jednolinijkowych fragmentów, do których się ustosunkowywałem. Automat uzna, że to za długi cytat i nie puści, mimo, że na każdą linijkę odpowiadam akapitem? Również bez sensu.

Dnia 20.09.2014 o 12:10, Sarinew napisał:

ukrywanie cytatow przez silnik forum i guzik pokaz cytat.


I znowu - jak rozwiązać kwestię cytatów przerywanych moimi wypowiedziami? 20 guzików pokaż cytat, jeśli będę się odnosił do 20 fragmentów? Jeden guzik ukrywający/pokazujący wszystko? Raczej się nie sprawdzi, więcej przy tym roboty, niż jest to warte.

Dnia 20.09.2014 o 12:10, Sarinew napisał:

umieszczenie gdzies w okienku w ktorym sie pisze posta -zasad cytowania. (zreszta Netykieta is dead )


Netykieta na gramie to rzecz bardzo rzadka. Gdy kiedyś zwróciłem uwagę rozmówcy, że możemy się nie lubić, możemy się nie zgadzać, ale netykieta sugeruje, by "Ty" pisać z dużej litery, usłyszałem, że nie ma takiego obowiązku i już. Jeśli idzie o zasady cytowania, to chętnie je poznam, bo właściwie nic konkretnego w tym temacie nie wiadomo - jedyne, co wiemy, to fakt, iż cytat nie powinien być dłuższy od naszej odpowiedzi. Reszta jest kwestią interpretacji i dobrej woli moderatorów.

Dnia 20.09.2014 o 12:10, Sarinew napisał:

Nowi sa dajcie im sie wyszalec


Jak napisałem wcześniej, naprawdę cieszy mnie fakt, że widać ogromną poprawę (wspomniany wcześniej czas reakcji itp). To się chwali. Ale podejście "bo muszą się wyszaleć" chyba raczej nie ma tu prawa bytu. To nie jest impreza, bycie moderatorem oznacza egzekwowanie regulaminu, ale nie na darmo mówi się, że nadgorliwość jest gorsza od sabotażu (bądź faszyzmu, są różne wersje). Dlatego jednak wolałbym, by na początku nowi moderatorzy robili mniej, niż mieliby przesadzać.

Dnia 20.09.2014 o 12:10, Sarinew napisał:

Czy dostep do sklepu gramu jest niezalezny od bana na forum lub gramsajcie?


Podejrzewam, że tak. Sklep raczej by nie był zadowolony, tracąc klientów przez decyzje moderatorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

A co do przesadnego cytowania typu "cytujesz post, który jest nad twoim" to nawet moderatom się zdarza więc trzeba sie pilnowac:)

@Ring5
Wiesz to są tylko luźne pomysły, więc porównując je do rzeczywistości, trzeba je dopracować, zreszta automat, ktory kopiuje calego posta jest przyczyna (przypadkowego?) tworzenia scian tekstu, bo gdy ktos celowo "np. 10 linijek cytatu, rozbitych na 10 jednolinijkowych fragmentów" to blokada powinna sie wylaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowi Moderatorzy nie posiadają jeszcze własnej skrzynki, a na prywatne skrzynki to tak nie bardzo. Poczekajmy do poniedziałku, będę wiedział więcej co do skrzynek moderatorskich nowych Moderatorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 12:42, Isildur napisał:

(...) a na prywatne skrzynki to tak nie bardzo.

A dlaczego nie? Sam już nie raz pisałem do różnych Gramowiczów poprzez maila, gdy miałem jakąś sprawę albo pytanie lub oni do mnie i nikt nic nie miał za złe. ;) Nie rozumiem, o co Ci chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się