Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Medal of Honor: Warfighter

143 postów w tym temacie

Trochę ciężko uwierzyć, że jeszcze nie ma tematu...

Ostatnia odsłona MoHa raczej nie przypadła mi do gustu. Odniosłem wrażenie, że twórcy nie bardzo wiedzieli, na czym mają się skupić, na singlu, czy na multi, przez co oba tryby kulały. Gdyby jeszcze multi było lepsze, a nie wyglądało jak mocno okrojona wersja beta Bad Company 2, pewnie zostałbym przy grze na dłużej.

Cóż, przed nami kolejna część Medal of Honor, tym razem twórcy próbują nas zachęcić wrzuceniem do gry różnych jednostek, w tym naszego głównego militarnego towaru eksportowego, czyli GROMu. Choć nie ukrywam, że możliwość pogrania "swojakami" bardzo mi się podoba, to jednak mam poważne obawy w dwóch kwestiach:
- czy naprawione zostaną błędy i niedociągnięcia jedynki,
ORAZ
- Origin...

Tak czy siak, jeśli EA tego nie skopie (a co do tego, że są w stanie skopać wszystko, chyba się zgodzimy), może być hit, który przyciągnie przed monitory całe rzesze graczy. W przeciwnym razie bardzo szybko umrze śmiercią naturalną, jak poprzedniczka.

Cóż, jak powiedział Einstein w intro do Red Alert, "Time vill tell. Sooner or later, time vill tell" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 18:14, Ring5 napisał:

Trochę ciężko uwierzyć, że jeszcze nie ma tematu...

Ostatnia odsłona MoHa raczej nie przypadła mi do gustu. Odniosłem wrażenie, że twórcy
nie bardzo wiedzieli, na czym mają się skupić, na singlu, czy na multi, przez co oba
tryby kulały. Gdyby jeszcze multi było lepsze, a nie wyglądało jak mocno okrojona wersja
beta Bad Company 2, pewnie zostałbym przy grze na dłużej.

Cóż, przed nami kolejna część Medal of Honor, tym razem twórcy próbują nas zachęcić wrzuceniem
do gry różnych jednostek, w tym naszego głównego militarnego towaru eksportowego, czyli
GROMu. Choć nie ukrywam, że możliwość pogrania "swojakami" bardzo mi się podoba, to jednak
mam poważne obawy w dwóch kwestiach:
- czy naprawione zostaną błędy i niedociągnięcia jedynki,
ORAZ
- Origin...

Tak czy siak, jeśli EA tego nie skopie (a co do tego, że są w stanie skopać wszystko,
chyba się zgodzimy), może być hit, który przyciągnie przed monitory całe rzesze graczy.
W przeciwnym razie bardzo szybko umrze śmiercią naturalną, jak poprzedniczka.

Cóż, jak powiedział Einstein w intro do Red Alert, "Time vill tell. Sooner or later,
time vill tell" ;)

Najbardziej ciekawi mnie jaka będzie rola GROM-u w grze? Ciekawe czy ktoś z polskich wojaków był konsultantem EA (Przepiórka, Petelicki, Polko) i kto będzie brał udział w dubbingu... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że odbędzie się public beta (pamiętając, że MoH 2010 miał nawet dwie) i będzie można zobaczyć, jak to wyjdzie w praniu. Mam tylko nadzieję, że uda się coś poprawić w porównaniu do poprzedniczki (zwłaszcza hitboxy, odrzut, destrukcję i rozmiar mapek).
A oprócz GROM widzałem jeszcze w trailerze starych znajomych (SFOD-D, SEAL, SAS, KSK), ale i nowych (JTF2 (Kanada) , FSK (Norwegia), SASR (Australia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 21:51, Janek_Izdebski napisał:

Najbardziej ciekawi mnie jaka będzie rola GROM-u w grze?


Nie robiłbym sobie za bardzo nadziei. Prawdopodobnie ograniczy się do skórek w trybie multi i tyle. Nie sądzę, by szykowano osobną kampanię dla każdej "frakcji". Co do pana Polko, to podejrzewam, że raczej jest ostatnią osobą, która powinna "reprezentować" GROM. Ale to już raczej nie jest temat na dyskusję tutaj.

PS. Prośba mała - tnij cytaty. Wklejasz trzy czy cztery akapity wypowiedzi, żeby samemu napisać dwie linijki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 22:23, Ring5 napisał:

Nie robiłbym sobie za bardzo nadziei. Prawdopodobnie ograniczy się do skórek w trybie
multi i tyle. Nie sądzę, by szykowano osobną kampanię dla każdej "frakcji".

Czytałem, że te jednostki w multi mają mieć jakąś rolę w fabule. Ciekawe tylko jaką. WG mnie polski odział EA powinien zrobić wszystko by promować Polskę i Polaków w ten sposób i naciskając na centralę, by rola GROM-u nie była taka malutka. :)

Dnia 07.03.2012 o 22:23, Ring5 napisał:

Co do pana Polko, to podejrzewam, że raczej jest ostatnią osobą, która powinna
"reprezentować" GROM. Ale to już raczej nie jest temat na dyskusję tutaj.

Masz rację, ale czy tego chcesz, czy nie zawsze będzie się on ludziom kojarzył z GROM-em, tak jak Petelicki i na mniejszą skalę Przepiórka.

Dnia 07.03.2012 o 22:23, Ring5 napisał:

PS. Prośba mała - tnij cytaty. Wklejasz trzy czy cztery akapity wypowiedzi, żeby samemu
napisać dwie linijki...

Sorki, będę pamiętał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 22:29, Janek_Izdebski napisał:

Czytałem, że te jednostki w multi mają mieć jakąś rolę w fabule. Ciekawe tylko jaką.


Nie zdziwiłbym się, gdyby owa "rola" ograniczała się do tego, że gdzieś tam się przewiną w tle i koniec. Nie sądzę, by fabuła była na tyle rozbudowana, by pomieścić wszystkie jednostki. Chyba że pójdą tropem gry SOCOM, która dostała różne wydania w różnych krajach, by dopasować ją do występujących tam jednostek specjalnych. Czyli w wersji polskiej w fabule pojawiłby się GROM, w wersji na rynek UK - SAS, w wersji australijskiej SASR itp.

Dnia 07.03.2012 o 22:29, Janek_Izdebski napisał:

WG mnie polski odział EA powinien zrobić wszystko by promować Polskę i Polaków w ten
sposób i naciskając na centralę, by rola GROM-u nie była taka malutka. :)


Polemizować nie będę, ale tu również raczej sceptycznie do tego podchodzę. Nie jesteśmy aż tak wielkim rynkiem, by móc na kogokolwiek wywierać nacisk. Pomyśl sobie, co by było, gdyby z takimi samymi "roszczeniami" wystąpiły Niemcy, Francja itp.

Dnia 07.03.2012 o 22:29, Janek_Izdebski napisał:

Masz rację, ale czy tego chcesz, czy nie zawsze będzie się on ludziom kojarzył z GROM-em,
tak jak Petelicki i na mniejszą skalę Przepiórka.


Mnie, na szczęście, nie. Z GROMEM kojarzy mi się Generał Petelicki i tyle, a Polko... zresztą nieważne, nie chcę się tu bawić w politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2012 o 21:51, Janek_Izdebski napisał:

Najbardziej ciekawi mnie jaka będzie rola GROM-u w grze? Ciekawe czy ktoś z polskich
wojaków był konsultantem EA (Przepiórka, Petelicki, Polko) i kto będzie brał udział w
dubbingu... Pozdrawiam.

Stawiam raczej na skromną obecność w multi, chociaż... w trailerze, w momencie pojawienia się napisu GROM, pojawia się kropka nad Irakiem. GROM w latach 90 przerzucał tam za granicę ( w sensie wydostawał Z Iraku) amerykańskich agentów, a w wojnie 2001 roku zabezpieczał platformy wiertnicze, oraz szyby naftowe, a także uczestniczył w operacjach uwalniania zakładników.
Także samego materiału na misje trochę jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 18:14, Ring5 napisał:

Trochę ciężko uwierzyć, że jeszcze nie ma tematu...

Ostatnia odsłona MoHa raczej nie przypadła mi do gustu.

Jedno wynika z drugiego. Nie tylko Tobie gra się nie spodobała. W godzinie Battlefielda 3, oraz kolejnego CoD nikt o niej już nie pamięta, a i ja nie sądzę by się nauczyli na własnych błędach. Pewnie znowu będzie przegadana, i nudna kampania, (choć tutaj może już nie będzie stękania jak to są biedni amerykański chłopcy, z racji na rzekomą obecność obcych jednostek) a multi marnym cieniem BF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 16:02, Darkstar181 napisał:

Stawiam raczej na skromną obecność w multi, chociaż... w trailerze, w momencie
pojawienia się napisu GROM, pojawia się kropka nad Irakiem. GROM w latach 90 przerzucał tam
za granicę ( w sensie wydostawał Z Iraku) amerykańskich agentów, a w wojnie 2001 roku
zabezpieczał platformy wiertnicze, oraz szyby naftowe, a także uczestniczył w operacjach
uwalniania zakładników.
Także samego materiału na misje trochę jest.

Może więc będzie misja w porcie Um Kasr z 2003 roku? Kto wie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2012 o 22:30, Janek_Izdebski napisał:

Może więc będzie misja w porcie Um Kasr z 2003 roku? Kto wie. ;)

Między innymi o nią mi chodziło, jedna z głośniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 22:38, Darkstar181 napisał:

Między innymi o nią mi chodziło, jedna z głośniejszych.

A z tych mniej głośniejszych to co Oni tam jeszcze robili, pamiętasz może? Jakiś zakładników uwolnili, czy to byli raczej Amerykanie? Sorki, ale ja już tego nie pamiętam głębiej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 22:40, Janek_Izdebski napisał:

> Między innymi o nią mi chodziło, jedna z głośniejszych.
A z tych mniej głośniejszych to co Oni tam jeszcze robili, pamiętasz może? Jakiś zakładników
uwolnili, czy to byli raczej Amerykanie? Sorki, ale ja już tego nie pamiętam głębiej...
;)

Nadzorowali w roli operatorów operację odbijania polskiego biznesmena, ale pobrudzić sobie ręce musieli amerykanie z Navy Seals (choć mówi się że mogły być to oddziały Delta Force)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 23:07, Darkstar181 napisał:

Nadzorowali w roli operatorów operację odbijania polskiego biznesmena,
ale pobrudzić sobie ręce musieli amerykanie z Navy Seals (choć mówi się że mogły być to
oddziały Delta Force)

Ale w Afganistanie to już GROM niczym wielkim się nie popisał, prawda? PRzyznam, że już tego nie śledziłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 23:28, Janek_Izdebski napisał:

Ale w Afganistanie to już GROM niczym wielkim się nie popisał, prawda? PRzyznam, że już
tego nie śledziłem. :)


Biorąc pod uwagę profil zadań, wykonywanych przez GROM czy Lubliniec, sądzę, że "popisywanie się" jest ostatnią rzeczą, na jakiej im zależy. O 99,99% ich robót szary zjadacz chleba nigdy się nie dowie, chyba, że zaliczą jakąś spektakularną wpadkę. Wtedy wiadomo - hieny z mediów będą miały pożywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 00:09, Ring5 napisał:

Biorąc pod uwagę profil zadań, wykonywanych przez GROM czy Lubliniec, sądzę, że
"popisywanie się" jest ostatnią rzeczą, na jakiej im zależy. O 99,99% ich robót szary zjadacz
chleba nigdy się nie dowie, chyba, że zaliczą jakąś spektakularną wpadkę. Wtedy wiadomo - hieny
z mediów będą miały pożywkę.

Ale chyba np. GROM był zamieszany w złapanie tych drani co zabili polskich wojaków przed Wigilią 2011, prawda? Coś jeszcze ciekawego robili o czym media donosiły? Bo ja nic sobie nie przypominam, a newsy z Afganistanu śledziłem... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po becie mogę powiedzieć tylko jedno. Jeśli chodzi o konsolową wersję ta gra to obecnie największy crap w jaki grałem w tym roku. Wiem, że wersja na PC pewnie będzie wyglądać lepiej, ale sama mechanika gry, która jest sztywna do bólu i tak płaska... coś takiego było dobre w 2002 roku. Konsolowa oprawa to jakiś żart, gra wygląda jak któryś ze starszych MoHów, nie wiem, pacific assault? Szczerze nie wiem kto się na to złapie, uber GROM tej gry raczej nie uratuje. Premiera gry za 19 dni, nie ma co się oszukiwać, już się nic w niej nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować