Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Beamdog chce stworzyć Baldur`s Gate 3!

37 postów w tym temacie

Zobaczymy jak będą wyglądały BG1 i BG2 po odkurzeniu.
Jeśli to co zrobi Beamdog będzie prawdziwym trybutem dla starych Wrót Baldura i jeśli BG3 nie byłoby robione jako "nowoczesny" cRPG to ja jestem nawet za. Ale musiałaby być porządna nowa historia, dobrze wpisana w realia uniwersum, bo przecież ta oryginalna się skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja szczerze powiedziawszy mam już dość cRPG opartych na "szczęściu". Kiedyś to nieźle się bawiłem przy BG1, BG2 itp., ale dziś miałbym już dość 6 sekundowych tur z systemem opartych na rzucie kościami (6 sekund, miss, 6 sekund, miss, 6 sekund, miss... i tak przez 30 sekund same miss, bo wypadły nie te oczka) i tak naprawdę zerowego udziału gracza podczas walki (nie licząc używania mikstur). Ale gdyby tak BG oprzeć np. na systemie z Dragon Age Początek to czemu nie, jestem za!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej rozmowie z GameSpy oni jeszcze dodają, że najprawdopodobniej wykorzystają KickStartera do stworzenia BG3. Jeśli edycja rozszerzona BG będzie choć w połowie tak dobra jak oryginał to na pewno się dołożę do BG3 ! :D
Jak dla mnie BG jest obecnie jedną z najbardziej oczekiwanych gier w tym roku, na równi z GW2 (Do Diablo jestem trochę sceptyczny dlatego jest trochę niżej w moim rankingu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate zakończył się, zostawcie go w spokoju.. Zaczną się DLC i liczne uproszczenia... Jestem na nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 12:00, Isildur napisał:

Zaczną się DLC i liczne uproszczenia...


Wydaje mi się, że nie. Myślę, że Trent Oster i Cameron Tofer na tyle szanują tę serię, że nie zrobią czegoś takiego. Po cóż mieliby odkurzać stare BG i tylko szlifować grafę i dodawać trochę questów, celując przy okazji w klienta niszowego bo to przecież od lat nie jest już mainstream, żeby potem zrobić zwrot o 180* i wydać coś uproszczonego na co ludzie nakręceni BG: Enhanced Ed. będą kręcić nosem i psioczyć?
Oczywiście zależy to też od skali zainteresowania, z jaką spotka się BG: Enhaced Ed. Bo jeśli się nie sprzeda to albo nie zrobią BG3 wcale, albo właśnie pójdą w stronę mainstreamu czyli uproszczą grę.
Ale ja wierzę w Beamdog/Overhaul i w graczy, i że GB w starym stylu może znów być wielki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam na ogłoszenie DLC dla enhanced edition i integracji z facebookiem. :D. Natomiast od trójki, jeśli powstanie oczekuję czegoś na miarę Mass Effect, żebym nie musiał za dużo myśleć i było dużo walki :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jestem jak najbardziej na tak, jednak najpierw chcę ograć BG EE oraz BG 2 EE by mieć pewność że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kontynuacji Wrót jestem nastawiony bardzo sceptycznie. Saga pomiotu skończyła się definitywnie, do tego pod koniec Tronu postać gracza była na tyle potężna, że mogła by w pojedynkę Liche zabijać. Ciężko było by wyjaśnić, czemu znów jest na pierwszym poziomie. A kolejnej amnezji mógł bym nie zdzierżyć. Spinoff z nowym bohaterem, powiązany z oryginalną serią miejscem, lub postaciami mógł by natomiast być fajny.

Gra musiała by jednak bazować na D&D w wersji 3.0 lub wyżej. Szczególnie ze względu na wojowników, dla których walka w BG najczęściej sprowadzała się do machania mieczem i modlitwy o krytyk. Poza tym Baldury były dość biedne jeżeli chodzi o bardziej rozbudowane aspekty RPG. Już w Icewind Dale 2 można było zaobserwować bardziej zaawansowane umiejętności dialogowe, niż "daj więcej w charyzmę, to czasem coś fajnego z questa dostaniesz". Patrząc przez pryzmat jego następców, ten właśnie aspekt Wrót Baldura najbardziej mnie dzisiaj razi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra strategia- bg3 to wielkie ryzyko, wypuszczając ulepszoną dwójkę i jedynkę studio wybada rynek i reakcje, sprawdzi się i przygotuje grunt pod trójkę- w razie klapy nie stracą za wiele, a w razie sukcesu będą mieli już niejako lepszą pozycję do robienia trójki. W jednym i drugim wypadku zyskają sporo doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do remaków pozwalam sobie na umiarkowany optymizm. Wystarczy być solidnym rzemieślnikiem żeby stworzyć kopię. Można uznać, że Beamdog takim rzemieślnikiem jest (patrz MDK2). Natomiast żeby samemu stworzyć wybitne dzieło trzeba być artystą i obawiam się, że Beamdog nie zasługuje na to miano.
Zamiast myśleć o BG3 niech Beamdog lepiej dogada się z Ubisoftem i wyda HoM&M III HD z dodatkami i z działającym multiplayerem. Jako bonus i wyraz hołdu dla New World Computing mogą dodać The Forge. Mogę się założyć, że jeśli by nic nie zepsuli to zarobili by sporo zielonych, a Ubishit odzyskałby by trochę uznania w oczach fanów Heroesa (po katastrofalnej części piątej i takiej sobie szóstce (w szóstkę grałem podczas bety, więc nie mam jeszcze ostatecznej opinii na temat tej gry)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 19.03.2012 o 15:32, fenuks napisał:

Zamiast myśleć o BG3 niech Beamdog lepiej dogada się z Ubisoftem i wyda HoM&M III HD
z dodatkami i z działającym multiplayerem. Jako bonus i wyraz hołdu dla New World Computing
mogą dodać The Forge. Mogę się założyć, że jeśli by nic nie zepsuli to zarobili by sporo
zielonych, a Ubishit odzyskałby by trochę uznania w oczach fanów Heroesa (po katastrofalnej
części piątej i takiej sobie szóstce (w szóstkę grałem podczas bety, więc nie mam jeszcze
ostatecznej opinii na temat tej gry)).

COOO?! HOMM V słaby? Chyba graliśmy w różne gry, bo ja bardzo miło wspominam każdą turę spędzoną z tym Heroesem. Niedługo pewnie znowu zatracę się w którejś części i wiele znaków na niebie wskazuje że będą to Dzikie Hordy(jakby ktoś nie kojarzył, to drugi dodatek do HOMM V). Co do Heroes''a VI, zdania są bardzo podzielone, jednak uważam że ta gra jest spoko. Fabuła moim zdaniem daje radę, jednak aspekty strategiczne są na dalszym planie. Dla jednych lepiej, dla innych gorzej.

Co do planów zrobienia BG3:
Nie, nie, nie! Już samo BGEE przyprawia mnie o mdłości(mimo że bardzo lubię tę serię), to jeszcze do tego chcą dokładać coś od siebie. Jeśli to BioWare robiłby Baldur''s Gate 3, bez kontroli EA to bym poparł, ale w obecnym stanie jestem na nie. Wcale się nie zdziwię, jeśli na planach to wszystko się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 10:23, Phobos_s napisał:

Zobaczymy jak będą wyglądały BG1 i BG2 po odkurzeniu.
Jeśli to co zrobi Beamdog będzie prawdziwym trybutem dla starych Wrót Baldura i jeśli

>

Bedzie prawdziwym czym???
SJP:
trybut
1. «danina składana zwycięskiemu władcy przez władcę podbitego państwa»
2. «coś poświęconego w imię jakichś wartości»

A temat BG3 musza traktowac ostroznie, bardzo ostroznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja Rozszerzona BG 1 i 2 jak najbardziej tak, ale robienie BG 3 to będzie porażka... Zrobię na starym silniku z izometryczną kamerą - będzie źle, wielu osobom się nie spodoba. Zrobią w 3D jak wszystkie dzisiejsze tytuły - na pewno to ich przerośnie i coś ewidentnie spieprzą, więc wielu osobom znów się nie spodoba. Baldur''s Gate 3 ich po prostu przerośnie, nieważne co zrobią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć wczesniej byłem zdecydowanie na nie, to teraz... teraz powiem tyle, że moja opinia zależeć będzie w dużej mierze od tego, czym i jaka będzie BG:EE. Jeżeli zrobi się kolejny pseudo cRPG ( pRPG? W obecnych czasach ten skrót nabiera sensu...) to z góry mówię, że BG3 nie chcę widzieć na oczy. Jeżeli z kolei panowie z BD pokażą klase i przywróca świetność serii, jednoczesnie nie gwałcąc jej z lubością i nie kastrując, to i moje nastawienie do BG3 będzie bardzo pozytywne. Pożyjemy - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 17:52, faustino napisał:

Bedzie prawdziwym czym???
SJP:
trybut
1. «danina składana zwycięskiemu władcy przez władcę podbitego państwa»
2. «coś poświęconego w imię jakichś wartości»


W mowie potocznej trybut oznacza również tyle, co hołd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować