Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozczarowująca sprzedaż Metro 2033. THQ: Nie dopuścimy do powtórki przy Metro: Last Light

27 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

THQ podało wyniki sprzedaży Metro 2033, zapowiadając jednocześnie, że w kampanię marketingową Metro: Last Light zainwestuje znacznie bardziej niż w przypadku poprzedniej odsłony.

Przeczytaj cały tekst "Rozczarowująca sprzedaż Metro 2033. THQ: Nie dopuścimy do powtórki przy Metro: Last Light" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2012 o 11:26, FlankerD napisał:

''Od premiery w marcu ubiegłego roku''. Metro nie miało premiery w marcu 2010 ?


Oczywiście, już poprawione. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra była totalnie nie zoptymalizowana na PC i nie wyszła na PS3 więc czemu się dziwić?
Pierwsza gra, która odważyła sie sławnego GF 8800GT wrzucić do wymagań minimalnych, a było to już 2 lata temu...

Wymagania nie przełożyły się na efekty graficzne. Po prostu koszmarek optymalizacyjny (obok GTA 4 na PC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z optymalizacją nie widziałem problemu. Poprzednie Metro chodziło mi na 3-letnim wtedy komputerze. A trzeba dodać że nawet w chwili kupienia nie był to potwór tylko prosta maszynka za 2000zł. Chyba ktoś musiał odpalać Metro na prawdziwym trupie że narzeka na optymalizację.

Dziwie się że sprzedaż była tak niska. Metro to świetna gra. Liczę że kolejna część będzie się lepiej sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rich Williams z THQ stwierdza na łamach serwisu Joystiq, że jest to rozczarowujący wynik, zwłaszcza z uwagi na ciepłe przyjęcie, jakie produkcji 4A Games zgotowały media i sami gracze

A może to inaczej jest... odstawmy na bok optymalizację i cofnijmy się do 2010 roku: wychodzi nowa gra Metro 2033, recenzentom podoba się tytuł i stawiają wysokie oceny. Gracze niektórzy kupują, niektórzy piracą. I wtedy "ciepłe przyjęcie" graczy jest dość ciekawe, bo jednak pudełek zeszło bardzo mało, ale jednak gra jest cudowna i super ekstra klimat. Pomijam tą optymalizację, którą widziałem na własne oczy u kolegi, który sprzęt miał naprawdę dobry, a gra szła mu jak po grudzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dariuszp

Chyba żyjemy w innych rzeczywistościach. Metro 2033 do dziś zażyna nowe karty graficzne w benchmarkach pod Dx10 przy rozdzialce full HD zwłaszcza z teselacją.

Wejdź sobie na jakiekolwiek testy, wszedzie Metro 2033 będzie miało najmniej fps sposród wszystkich testowanych grach.

Prosta maszynka za 2000 zł w 2010 roku nie miała szans pociągnąć Metro 2033 na full. Dziś także miałaby problem, chyba że sprzęt używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9600GT, grać się dało ale to i owo trzeba było wyłączyć, tym niemniej gra była całkiem fajna, szczegónie że grałem po przeczytaniu książek. Tym niemniej stosunek wymagań do efektu na ekranie jest kiepski. Mam nadzieję, ze w nowe Metro też dam radę zagrać na moim wysłużonym sprzęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2012 o 11:55, Muradin_07 napisał:

I wtedy "ciepłe przyjęcie" graczy jest dość
ciekawe, bo jednak pudełek zeszło bardzo mało, ale jednak gra jest cudowna i super ekstra
klimat.


Przecież to nie pierwsza gra, która tak ma. Beyond Good&Evil, Psychonauts, Mirror''s Edge, Enslaved - prasa chwaliła, gracze się prześcigali w pochwałach a sprzedaż była niska. Obecnie bez głośnej reklamy sprzedać można tylko indyki i gry niszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet z głośną reklamą może być średnio. Diabolo III się dobrze sprzedało, bo jest "grą legendą". Mała liczba gier nowych sprzedaje się w dużych liczbach tylko i wyłącznie dlatego, że to co nowe trzeba "przetestować" niekupując tego co trzeba kupić. A potem? Po co kupować skoro ma się to nielegalnie. Ale fajnie się gra? Ano fajnie, bardzo dobra gra- polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2012 o 12:52, Muradin_07 napisał:

Nawet z głośną reklamą może być średnio.


Prawda, po prostu mainstream wszedł w fazę, gdzie kokosy zbija kilka marek, a reszta jakoś tam stara sie coś jeszcze wyrwać z paszczy gigantów. Raz się uda, raz nie (ostatnio cześciej jednak to drugie)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej rozmowy o wydajności kart w Metro. Ja mam słabego Radeona HD 4670 i grałem na wysokich (warto zaznaczyć że są też bardzo wysokie) w rozdziałce 1280x1024 bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować