Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard wprowadzi zmiany do zabezpieczeń kont Battle.net

89 postów w tym temacie

Jak zwykle gówniarzeria szuka dziury w całym...

K...a. Odpuść se raz snickersa w szkole i miej święty spokój... Ja kupiłem authenticator na starą nokię za 2 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie kasę kupywać itemy w grze za prawdzwie pieniądze to was nie zbawi także wydanie 39zł na token który ochroni wasze konto na którym jest Diabo 3 o wartości około 200zł a pewnie większość posiada jeszcze także inne produkty. Takie konta są sporo warte. Ja sam posiadam token od około dwóch lat i moim zdaniem to była jedna z najlepszych inwestycji bo taki token starczy na około 7 lat używania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skad w ogole to przekonanie, ze zeby korzystac z authenticatora trzeba miec telefon z Androidem ? O_o
Przeciez Mobile Authenticator wyszedl praktycznie na wszystkie systemy, łącznie a javowska aplikacją. Nie wierze, ze wciaz ktos korzysta z 10-letnich komorek bez obslugi Javy... A nawet jesli - bez problemu mozna w sieci znalezc emulator Androida na PC na ktorym Authenticator smiga bez problemu. Skonczcie pieprzyc smuty. Wczesniej plakaliscie, ze wam sie na konta wlamuja i bylo zle. Teraz Blizz wprowadza obowiazkowe zabezpieczenia dla ludzi, ktorzy chca korzystac z RMAH to jest jeszcze gorzej -.- Jedynymi pokrzywdzonymi w tym wypadku, sa chyba tylko chinscy "hakerzy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy wylewają swoje żale na Blizzarda, że wymaga authenticatora do korzystania z RMAH:

Wejdźcie sobie na forum BattleNet, a zobaczycie TONY postów z biadoleniem, jaki to Blizzard zły, bo ktoś od nich (graczy) wyłudził hasło do konta (phishing, keyloger, trojan) i wyczyścił je z przedmiotów i złota. I oczywiście hejt na Blizzarda, no bo jak to tak, by ktoś prócz posiadacza mógł się POPRAWNYM loginem i hasłem zalogować na ICH konto?

Innymi słowy, ludzie zwalają na Blizzarda winę za swoją niefrasobliwość - ustawianie słabiutkich haseł typu dupa1234, włażenie na podejrzane strony, klikanie gdzie popadnie i pozwalanie innym na wyłudzanie od nich kasy. Nie dziwię się, że przy RMAH Blizz nie chce takich jazd, więc zmusza graczy, by łąskawie zabezpieczyli swoje konto tak, aby nikt im hasła nie wykradł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi to tam lotto , bo nie korzystałem , nie korzystam i nie zamierzam nigdy korzystać z Real Money Auction House , wydałem na tą grę 179 i nie wydam grosza więcej :P xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co tak psioczą, że muszą płacić za token lub kupować telefon z androidem/windows phone specjalnie poszukałem linka do Battle.net Authenticator na telefony z Java. Blizzard już go nie supportuje lecz działa jak należy. Sam z niego korzystam. Proszę bardzo:

http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/2679778379

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, że logowanie zostanie wydłużone o jeden dodatkowy krok

Czyli zero wygody :/ No tak, to Blizz - tylko w ich grach jako jedynych na całym świecie nie ma autologowania i za każdym razem trzeba ręcznie wklepywać hasło :/ Teraz trzeba to będzie robić podwójnie ;-)

Osobiście nie zamierzam korzystać z RMAH - jeśli pomimo tego będę zmuszony coś dokupować/dociągać i bawić się w jakieś dodatkowe logowania, to po prostu oddam grę w ramach reklamacji. Zmienianie warunków umowy po zakupie produktu to już czyste chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle dla mnie to glupota poniewaz niektorzy moga sobie miec to za darmo a inni musza zaplacic az 40zł a gra byla 200zł! dom aukcyjny byl w cenie gry wiec nie sa uzasadnione komentarze ze nie musi dana osoba z tego korzytsac!

ja nie mam androida tylko lg jakies tam oprogramowanie wiec czuje sie pokrzywdzony ze inni maja za darmo a ja musze zaplacic....


ps
pomijam ze i tak byly przypadki ze okradali nawet zabezpieczone konta.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wiadomosc pomogla podjac decyzje, placic za zabezpieczonie savow singleplayer na serverze dobre sobie, trzymam savy do innych gier na dysku i jakos nikt ich jeszcze nie ukradl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam token i co prawda jest to trochę upierdliwe, ale mam poczucie bezpieczeństwa (choć wiem, że zdarzały się włamania na konta zabezpieczone tokenem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać w google authenticator blizzard PC i tam jest emulator, i opis jak zainstalowac authenticator na PC. Też wcześniej byłem sceptyczny, ale po tym jak w zeszłym tygodniu włamali mi się na konto ( mimo że mam antywirusa i anty spyware i komputer był czysty jak skanowałem) i okradli postać i zaopatrzyłem się w takowy. Mimo to, po tej sytuacji nadal nie jestem pewien czy bezpiecznym jest korzystać z prawdziwych pieniędzy, tym bardziej, że na forach chodzą słuchy, że nawet do ludzi z tokenami były włamy ( nie wiem na jakiej zasadzie, ale w sumie blizzard też jeszcze chyba nie zanlazł luki w systemie i nie wie do końca w jaki sposób się włamują, tylko wszystko zwala na graczy, że sie nie zabeapieczyli.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 01:31, Galder_Grasfiord napisał:

Lepiej aby Blizzard rozwijał porządne zabezpieczenia antyhakerskie, bo pomimo authenticatorów
i tak powłamywano się do mnóstwa kont.


Dowody poproszę. A proszę o nie stanowczo - jeśli ich nie dostarczysz potraktuję Ciebie jak trolla, który nie ma nic do powiedzenia. Nim zaczniesz szukać przeczytaj post użytkownika pkapis http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=76891&pid=12 Jak już przeczytałeś - czekam na dowody. Masz na to 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 09:11, davis87 napisał:

pomijam ze i tak byly przypadki ze okradali nawet zabezpieczone konta.....


Mam tutaj te same uwagi jak do użytkownika Galder_Grasfiord o tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=76891&pid=33 Też masz 24h na udowodnienie tego twierdzenia. A tego, że nie rozróżniasz producenta telefonu od tego z jakiego systemu operacyjnego on korzysta nawet nie skomentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 08:57, Lordpilot napisał:

Osobiście nie zamierzam korzystać z RMAH - jeśli pomimo tego będę zmuszony coś dokupować/dociągać
i bawić się w jakieś dodatkowe logowania, to po prostu oddam grę w ramach reklamacji.


Jej, jakie utrudnienie wielkie przepisać kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1 telefon z androidem to koszt 500zł za nowy model (i to DOBRY) tylko aparat ma 3,2 Mpix (więc jak na dzisiejsze czasy słaby). Polecam zajrzeć do brytyjskiego Orange, sklepu www a będzie wiadomo o czym mówię. W recenzjach wypada bardzo dobrze, dzięki androidowi mnóstwo możliwości a dodatkowo dużo znajomych go ma i świetnie im działa.

Po 2 blizzard nie potwierdził żadnych włamań na konta ludzi z tokenem (chyba że ktoś ustawił aby token był podawany raz w tygodniu a nie przy każdym logowaniu). Na www zawsze się podaje token ale włamy mogły być bezpośrednio do Diablo 3.

Po 3 tyle ludzi się pluje a żaden nie będzie kupował nic na AH. Jak kogoś nie stać na tokena to na bank nie będzie go stać na kupowanie rzeczy na AH.

Po 4 czy te domy aukcyjne będą działać na PL I JAK będą działać blizzard miał ogłosić i na razie tego nie zrobił więc nie wiadomo czy będą jakieś ograniczenia (chyba że ogłosił i ja tego nie widziałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiem jakie mam tylko tak napisalem poniewaz mam beznadziejne Gm360at

co do zabezpieczen to na forum battle.net ludzie pisali
a tamten gosciu napisal ze wiele ja napisalem ze kilka i to jest roznica

a po drugie nic bym nie mial do tego jesli wszyscy rowno musieli by palcic a nie ze jedni musza placic a drudzy nie ---nie uznaje faworyzowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 00:28, Wojman napisał:

Nikt nie zmusza Cię do zakupu czegokolwiek. Uwierzytelniacze na iOS i Android są bezpłatne.
Nie musisz ich też posiadać jeśli nie chcesz korzystać z RMAH. A zabezpieczenia się przydają,
bo później nie ma płaczu, że na konto był włam i ktoś nie dość, że ukradł grę to jeszcze
pieniądze.


Aion, Vindictur, Rift. Coś mówią Ci te gry? Te gry obchodzą się bez żadnych g... dodatkowych urządzeń. Wystarczy nowa funkcja - PIN wprowadzony za pomocą myszki w losowo umiejscowionych przy każdym logowaniu cyfrach. Proste i skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować