Zaloguj się, aby obserwować  
DoMiNo1992

Crysis 3 - temat ogólny

241 postów w tym temacie

Crysis 3 to trzecia odsłona serii futurystycznych strzelanek, w których gracz przywdziewa zaawansowany technologicznie nanokombinezon. Produkcja została przygotowana przez autorów marki z niemieckiego studia Crytek. Deweloper jest znany także ze swojego świetnego silnika graficznego CryEngine.

W trzeciej odsłonie serii Crysis przenosimy się do roku 2047 i wcielamy w posiadacza nanokombinezonu Proroka, który staje do walki z obcą rasą Ceph oraz korporacją Cell. Firma doprowadziła do powstania gigantycznej kopuły na terenie Nowego Jorku. Wewnątrz znajduje się zróżnicowany mikroświat, nazywany „Siedmioma Cudami”. Prorok wybiera się w to miejsce, aby poznać prawdę o planach Cell i wziąć odwet za wcześniejsze wydarzenia.

Crytek postanowił przygotować bardziej zróżnicowane lokacje niż w poprzednich odsłonach swojej flagowej serii. Tym razem odwiedzamy wspomnianą kopułę, skrywającą siedem różnych rodzajów terenu – od gęstych lasów z przerośniętymi drzewami, przez bagna, aż po rwące rzeki. Takie zróżnicowanie pozwoliło ponownie pokazać moc silnika CryEngine 3, który pozwala generować naprawdę imponujące obrazy.

Crysis 3 to w dalszym ciągu pseudo-sandboksowa strzelanka, w której podstawą są zaawansowane rodzaje broni. Nową zabawką, jaką twórcy oddali w ręce graczy, jest łuk bloczkowy. W grze pojawia się także szybkostrzelny karabin maszynowy Typhoon oraz działko plazmatyczne o sporej sile rażenia – Heavy Mortar. Producent rozbudował też możliwości nanokombinezonu, czyli zbroi gwarantującej niezwykłą siłę, wytrzymałość oraz kamuflaż – dzięki niemu możemy hakować wybrane elementy otoczenia i wykorzystywać je w walce z przeciwnikiem. Wszystkie te gadżety i opcje można wykorzystać zarówno w kampanii solowej, jak i rozbudowanym trybie multiplayer.

Źródło: gry-online.pl


A wy co sądzicie o tej grze? Myślicie, że twórcy pójdą po rozum do głowy i będzie to tytuł głównie PC'towy, czy tak jak było to w przypadku dwójki - zrobią produkcję praktycznie tak samo wyglądającą grę na wszystkich platformach? No i ostatnia sprawa, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego główną postacią trzeciej części jest Prorok,

Spoiler

który popełnił samobójstwo na początku części drugiej? Coś przegapiłem? :)



Mam nadzieje, że fabuła będzie też bardziej wymyślna... no bo który raz można oglądać taki sam atak kosmitów na wielką, amerykańską metropolię? :) Podobno do części trzeciej zatrudnili nowego scenarzystę, bo ten od dwójki się nie sprawdził. To potwierdzone informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 19:04, Ecko09 napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6158&u=5170
Temat o CAŁEJ serii, a nie tylko jedynce.


Jak sam wspomniałeś temat jest o całej serii. Ja stworzyłem ten, aby dotyczył tylko części trzeciej, aby nie musieć się dokopywać do informacji o najnowszej części przekopując się przez dziesiątki postów nt. części pierwszej, drugiej czy dodatku Warhead.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 19:14, DoMiNo1992 napisał:

>


A niech ci tam będzie -_- A z tym Prorokiem to jest wyjaśnione bodajże w końcówce Crysisa 2, już nie pamiętam za bardzo co to było, ale coś,

Spoiler

że świadomość Proroka scaliła się ze świadomością głównego bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja coś znowu zrąbałem czy tylko posiadacze DX11 pograją w betę na PC?
Jeśli tak to będzie to przecież jednym z największych fail''i dla Crytek''a. Z tego co ludzie mówią graficznie się nie różni od Crysis''a 2 a wymagania zwiększyli? Przecież to jakaś głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wychodzi wersja PC " Crysisa 3 "?
niby wszędzie jest, ze 21 luty ale Empik ma premierę na ostatniego marca - oczywiście, tylko wersja PC, inne wychodzą 21 lutego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 15:11, diabolo20 napisał:

Jak wrażenia wizualne z bety?


Jak dla mnie dość przeciętnie :) Szczerze mowiąc podejrzewam, że bym miał problem z rozróżnieniem "trójki" od "dwójki" :D Chwilę pograłem, ale pamiętam, że beta drugiej części zrobiła na mnie o wiele lepsze wrażenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 15:57, pawbuk napisał:

> Jak wrażenia wizualne z bety?

Jak dla mnie dość przeciętnie :) Szczerze mowiąc podejrzewam, że bym miał problem z rozróżnieniem
"trójki" od "dwójki" :D Chwilę pograłem, ale pamiętam, że beta drugiej części zrobiła
na mnie o wiele lepsze wrażenie :)


W becie jest tylko multi?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dwa filmiki na necie i nic się nie zmieniło :/.
Wiadomo, graficzne jak zwykle jest dobrze , do tego nowy tryb Hunter , który na filmikach dobrze nie wypadł.
Jutro zagram w bete i ocenie dokładnie grę, bo nie wiem , czy jest sens wydawać w premierę 130zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga dla chętnych do bety - gra nie działa na kartach graficznych bez obsługi DX11. Miło sie o tym dowiedzieć po kilku godzinach pobierania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 17:13, Leszku12 napisał:

pytanie jak to pobrac z PSS wiem , ze nie na temat ale prosze o pomoc w pss niema nic
z becie crysis 3 wpisywalem nawet nazwe i nic


A czy tam przypadkiem nowości nie pojawiają się w środę?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 15:57, pawbuk napisał:

> Jak wrażenia wizualne z bety?

Jak dla mnie dość przeciętnie :) Szczerze mowiąc podejrzewam, że bym miał problem z rozróżnieniem
"trójki" od "dwójki" :D Chwilę pograłem, ale pamiętam, że beta drugiej części zrobiła
na mnie o wiele lepsze wrażenie :)

znowu na innym portalu mowia ze roznica jest znaczna np teselacji czy teksturach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 19:54, Kirabaxior napisał:

A karty obsługujące DX10 nie wchodzą w grę? Tzn, takową kartę mam, ale się dziwię..


Też się zdziwiłem jak grę pobrałem. Mam Radeona HD 4850

20130129200113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 17:11, ray757 napisał:

Taka mała uwaga dla chętnych do bety - gra nie działa na kartach graficznych bez obsługi
DX11. Miło sie o tym dowiedzieć po kilku godzinach pobierania



Chyba sobie ku*** żarty robią !!.

To po co ja grę pobieram ?. Mój GTX nie obsługuje DX11 , tylko 10.
Kilka tygodni temu przesiadłem się z HD 5670 ( DX 11 ) , który jest słabą kartą , na dużo lepszego GeForce , ale bez DX 10 i nie mam prawa zagrać w grę ?. Paranoja jakaś , właśnie stracili " kilku " kupców.
Do tego spojrzałem na minimalne wymagania gry i jest tam śmieszny Radeon D 5770 , który na DX 11 się dławi !.
A może ktoś z Was ma informacje , dlaczego gracze posiadający karty bez obsługi DX 11 nie mogą zagrać ?
( chodzi mi o słowa producentów ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować