Zaloguj się, aby obserwować  
buras

Paskudna 10, czyli liga gier najgorszych...

889 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2008 o 22:26, Pernia napisał:

a po chwili widzisz że padłeś.

A to ciekawe, jesteś pewny, że to nie była rodzielczość 640x480 i najniższe detale, ew. lagi (w końcu to multiplayer)? Bo ja czegoś takiego nie pamiętam. Inna sprawa - dziwne byłoby, żeby gra, w której nic nie widać (a w końcu to fps) była wysoko oceniana przez czasopisma o grach (takie CDA - 10/10).

Dnia 22.02.2008 o 22:26, Pernia napisał:

I coś chyba z toba nie tak, Guild Wars H''n''s?

Ano. Nie widzę tam nigdzie odgrywania roli, rozbudowanych dialogów itp. A questy i tak polegają na biciu stworków. ;] Porównanie z GoW zupełnie nie na miejscu - z tego co pamiętam to zręcznościówka/tpp. No ale jeśli ktoś nie widzi różnicy między Diablo/Sacred/Dungeon Siege a Prince of Persia/God of War, to ja już nic pisał nie będę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja żałuje zakupu "Wiedźmina",gram w tą gre bo obiecałem sobie,że ja skończe,gra ma nudnawą i przewidywalną fabułe,gdyby ten element zmienić gra byłaby znacznie lepsza,do tego opiekujemy sie jakimś bachorem zwanym Alvin i poszukujemy sobie kobiety do wspólnego życia,myślałem,że kupuje gre RPG,a tak kupiłem chybryde RPG z Simsami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 21:23, Pernia napisał:

Hot Pursuit 2, UG, UG2, jednym słowem, Beznadzieja. Najlepsze NFS''y to MW i Carbon.

To znaczy, że nie grałeś w jedynkę. MW i Carbon najlepsze? Autoplagiat według mnie, ale de gustibus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja lista:

1. FIFA 08. - zdecydowanie najgorsza gra z jaką miałem w ogóle styczność. Grafika sprzed pięciu lat. Grywalność zerowa, bardziej frustruje niż cieszy. A do tego marna oprawa audio, może nie wliczając komentatora, chociaż to raczej tak z braku laku. Wszystko to jeszcze obsypane masą bugów (swoją drogą ciekawe że EA potrafi je zrobić nawet w symulatorze nad którym pracuje od bodaj 96 roku) i zerowym realizmem. Po prostu kaszana. (Nie wpisuję innych na listę bo 08 to szczyt partactwa i myślę że przemawia za całą swoją rodzinkę. Może oprócz FIFA''y 98. Ta była klimatyczna i dało się grać na hali;).)
2. Crysis - nie umywa się nawet do CoD 4, ba, nie umywa się nawet do HL2. To zwykła strzelanka która jest raczej pokazem silnika graficznego niż czymś wyjątkowym. Ta gra mogłaby cieszyć gdyby zastanawianie się nad tym "jak by tu wykończyć to mięso armatnie" (przy czym nie chodzi mi tutaj o słaba AI tylko o marność wrogów wobec naszego rambo) nie niszczyło dynamizmu i gdyby gra wyszła jakieś dwa-trzy lata temu, wtedy nie musiałaby mień nawet dobrej grafiki. Być może ta gra po prostu mnie nie przypadła do gustu. Oczywiście miażdży tysiące innych gier, ale te przynajmniej nie kosztują tyle ile Crysis i nie trzeba dla nich kupować komputera od NASA. Przy czym nie oczekujemy od nich tak wiele. A do tego nie sądzę żeby to był temat w którym wpisujemy wszystkie najgorsze kaszany świata, bo nie miałoby to sensu.
3. Driv3r - zbiorowisko bugów, największe od czasów pierwszego gothica. Różnica taka że gothic''owi dało się to przebaczyć.
4. The Sims - Nudzą się zaraz po stworzeniu postaci. A do tego jarają się nimi Amerykanie, a ja im nie ufam... ;)
5. Cesar II - Nie wiem. Może znalazł sie tutaj dlatego że grałem w niego po przejściu Zeusa? Więc przez brak wielu funkcji odstawiłem go na półkę? Hmmm...
6. Europa Universalis: II Wojna Światowa. - Prawdziwie ciemne wieki serii EU. Nadmiar funkcji nawet w grze pokroju EU potrafił zepsuć zabawę.
7. Każdy menager. - wolę excel''a z pakietu Windows. Ten jest bardziej edytowalny.
8. HoM&M IV - Porażka 3DO. A dokładniej kamień u szyi. Nie potrzebnie starali się wydać grę bardziej niż ją zrobić.
9. Robin Hood: Defender of the Crown - Nieprzemyślanie zrobiona przeróbka DotC.
10. Gothic3 - Niestety, ale tak. Mimo że jeszcze kilka tygodni temu mianowałem go nawet "jednym z najlepszych RPG" to dziś mogę stwierdzić że myliłem się. Głównie dlatego że przeszedłem go trochę dalej. Nie będę pisał o jego wadach, bo pewnie większość już znają wszyscy ;)

Dla sprostowania powiem że istnieje masa innych gorszych gier, ale a to z zapomnienia, a to z bezsensowności umieszczania ich na liście na owej właśnie się nie znalazły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 19:01, CR7 napisał:

Moja lista:

1. FIFA 08. -

w 100% się z tobą zgadzam, a najbardziej denerwuje mnie taka duża piłka.

Dnia 26.02.2008 o 19:01, CR7 napisał:

2. Crysis -

Gra średnia ale nie od razu żeby dawać ją na kaszanki. Rozumiem mogła cie zawiesć, bo sam myślałem że będzie to zupełnie coś nowego a tu zwykły FPS tylko z super grafiką.

Dnia 26.02.2008 o 19:01, CR7 napisał:

3. Driv3r -

nie grałem

Dnia 26.02.2008 o 19:01, CR7 napisał:

4. The Sims -

Zgadzam się, ja osobiście nigdy tego nie kupiłem, ale grałem u kolegi i zaraz kazałem wyłączyć. A te iągłe dodatki, no głowa boli!

Dnia 26.02.2008 o 19:01, CR7 napisał:

5. Cesar II -

nie grałem

Dnia 26.02.2008 o 19:01, CR7 napisał:

6. Europa Universalis: II Wojna Światowa. -

no aż taka zła nie jest, każda EU jest rozbudowana
7. Każdy menager. -
no to klikanie po 5 min. staje się nudne!

Dnia 26.02.2008 o 19:01, CR7 napisał:

8. HoM&M IV -

No tu niestety sie nie postarali, po znakomitej 3 przeszedł czas na koszmarną 4

Dnia 26.02.2008 o 19:01, CR7 napisał:

9. Robin Hood:

nie grałem

Dnia 26.02.2008 o 19:01, CR7 napisał:

10. Gothic3 -

też nie grałem

Dnia 26.02.2008 o 19:01, CR7 napisał:


Dla sprostowania powiem że istnieje masa innych gorszych gier, ale a to z zapomnienia,
a to z bezsensowności umieszczania ich na liście na owej właśnie się nie znalazły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak zacząć... więc zacznę od początku:

10. Doom 3 - Raczej kit, niż hit. Do serii nie przekonałem się wcale. O ile pierwszy Doom prezentował się okropnie, to trzecia część, jest jeszcze gorsza. Grafika, ok; technologia, ok - potwory inspirowane The Thing Carpentera; ale zero klimatu, zero jakiegokolwiek zaangażowania ID w grę... Na 10 miejscu, bo zbytnio się nie przejmowałem, że Doom 3 zarżnął serię całkowicie...

9. Half-Life 2 - Valve postawiło na technologię, zamiast na klimat. Po znakomitej pierwszej części, niestety sequel bez polotu, mętny, nudny... i bez klimatu...

8. Prey - Gra, wydawałoby się dobajerzona na maksa. Ale niestety strzelaniny nudne, liniowe i bez grywalności.

7. Painkiller - Niegrywalny, nudny gniot z PCF. Po pierwszych piętnastu minutach grania wieje nudą... Liniowe... Wolę pierwsze Serious Samy.

6. Max Payne - grafika, nuda, IMO brak klimatu. Liniowe... Na szczęście FoMP poprawia błędy pierwszej części.

5. Unreal Tournament - najnudniejsza gra sieciowa w jaką grałem! Bez polotu, grafika... Wolę Cs-a, albo UT2k4...

4. America''s Army - nudna taktyczna gra - niby mająca zachęcać do naboru do armii... Tak, ciekawe, jak, he? Grafika, nuda, niedopracowania - szkolenie!!!!!

3. Codnamned - miało być "coś jak F.E.A.R. tylko mroczniej", wyszło nudno, drętwo i niewyraziście. Fajnie, że montowany jest sequel:)

2. Wolfenstein: Enemy Territory - IMO najnudniesza drugowojenna gra... Matowe mapy, bez polotu, po pięciu minutach ziewasz...

Ladies & Gentleman, may I attention, please?
Tam, tara, tam, and the winner is....

1. Driver 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - najbrzydsza* i najbardziej niegrywalna gra na globie. I chyba nie będę pisał dlaczego...

*Jest jeszcze Tibia i harry pottery, ale mówimy tu o GRACH. Pominąłem więc wam parę potworków, o których mogę napisać, że grać się w nie nie da... Żenująca grafika, zerowa grywalność i nuda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytajac twoja wypowiedz nasywa mi sie tylko jedna mysl :

" CZY TY Z KSIEZYCA SPADLES ?! "

wedlug ciebie ET, Max Payne, HL2 i Painkiller to gnioty, bez klimatu itp ?? czlowieku wez sie zastanow co ty piszesz za glupoty !!! to sa wlasnie gry ktore przemiawiaja do wielu ludzi !! bluznisz, jezeli twoim zdaniem HL2 nie ma klimatu. Kiespki twoj poczatek na forum jest, kiepsciutki... zeby takie hity! widac w zadna z nich nie grales, dlatego wypisujesz takie brednie !!! szkoda dalej gadac :/ mam nadzieje ze po prostu jestes pijany/najarany bo chyba nikt o zdrowych zmyslach nie pisal by tak o tych majstersztykach w swoim gatunku !!!


btw. True Crime NY kupilem za 5zl jako tymczasowy zamiennik dla gta4. po 10 minutach zapomnialem o tym...
zaluje wydanego "hajsu" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Maxem Paynem to trochę przesadziłeś, jak na swoje czasy grafika była bardzo dobra, a klimat ma do dziś, a nudny to chyba jest tylko trening

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 23:27, maverick5000 napisał:

pierwszy Doom prezentował się okropnie


Hehe, 15 lat temu zlinczowaliby Cię za te słowa ;) Co to był wtedy za hit !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>/ciach/

Ze wszystkimi zgodzićsię nie moge. Ale Max Payne mało klimatyczny? Gra jest wręcz przeciwnie..bardzo klimatyczna..bo za to ją pokochało wiele osób i dlatego oceny w prasie były wysokie. A grafika w dniu premiery była boska...nie wiem czy nie dawno grałeś i dlatego dodajesz ją w minusach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 23:27, maverick5000 napisał:

O ile pierwszy Doom prezentował się okropnie, to trzecia część, jest jeszcze gorsza.


Doom w 1993 roku to była jedna z najładniej wyglądającyh gierek, jeżeli oceniasz tę grę teraz to rzeczywiście moze się prezentować okropnie, ale na tamte czasy grafika i grywalność to były szczyty. A 3 jest taka sobie. HL2 znacznie lepszy.

Dnia 13.11.2008 o 23:27, maverick5000 napisał:

9. Half-Life 2 - Valve postawiło na technologię, zamiast na klimat. Po znakomitej pierwszej
części, niestety sequel bez polotu, mętny, nudny... i bez klimatu...


Jak dla mnie jeden z najbardziej klimatycznych fpsów ostatnich lat. Jak widac to kwestia gustu...

Dnia 13.11.2008 o 23:27, maverick5000 napisał:

6. Max Payne - grafika, nuda, IMO brak klimatu. Liniowe...


Kolejna klimatyczna gra. Tak z ciekawości zapytam: co dla ciebie byłoby w pierwszej trójce najbardziej klimatycznych gier ?



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 23:53, hehe napisał:

Kolejna klimatyczna gra. Tak z ciekawości zapytam: co dla ciebie byłoby w pierwszej trójce
najbardziej klimatycznych gier ?


Skoro nie te gry to pewnie tetris, saper i pasjans :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 23:53, hehe napisał:

> 9. Half-Life 2 - Valve postawiło na technologię, zamiast na klimat. Po znakomitej
pierwszej
> części, niestety sequel bez polotu, mętny, nudny... i bez klimatu...

Jak dla mnie jeden z najbardziej klimatycznych fpsów ostatnich lat. Jak widac to kwestia
gustu...


oj nie, to jest po prostu kwestia ignorancji, jak mozna pisac tak o grze przez wielu uwazana za najlepsza na swiecie ?! i to nie jest zdanie takich jak tu nowych forumowiczow tylko renomowanych magazynow, niech przytocze odpowiedni fragment wziety z pudelka: "... NAJLEPSZA GRA, JAKA KIEDYKOLWIEK POWSTAŁA" - PC gamer magazine... w metascore gra otrzymala bodaj 96pkt na 100... i wierz mi malo ktora gra ma podobna ilosc pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 00:07, Bartkula napisał:

Skoro nie te gry to pewnie tetris, saper i pasjans :p


zamiast pasjansa ja bym dal tibie, ona ma taki klimat ze ja... piorkuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2008 o 00:33, Zauri napisał:

oj nie, to jest po prostu kwestia ignorancji, jak mozna pisac tak o grze przez wielu
uwazana za najlepsza na swiecie ?! i to nie jest zdanie takich jak tu nowych forumowiczow
tylko renomowanych magazynow, niech przytocze odpowiedni fragment wziety z pudelka: "...
NAJLEPSZA GRA, JAKA KIEDYKOLWIEK POWSTAŁA" - PC gamer magazine... w metascore gra otrzymala
bodaj 96pkt na 100... i wierz mi malo ktora gra ma podobna ilosc pkt.


Wiesz, każdy ma prawo do swojego zdania. Jeśli gra mu nie odpowiadała to ma w sumie prawo to napisać. To że gra jest uważana przez wielu za najlepszą nie znaczy, że on też ma tak sądzić. Wolność słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 23:40, Zauri napisał:

czytajac twoja wypowiedz nasywa mi sie tylko jedna mysl :

" CZY TY Z KSIEZYCA SPADLES ?! "

wedlug ciebie ET, Max Payne, HL2 i Painkiller to gnioty, bez klimatu itp ?? czlowieku
wez sie zastanow co ty piszesz za glupoty !!! to sa wlasnie gry ktore przemiawiaja do
wielu ludzi !! bluznisz, jezeli twoim zdaniem HL2 nie ma klimatu. Kiespki twoj poczatek
na forum jest, kiepsciutki... zeby takie hity! widac w zadna z nich nie grales, dlatego
wypisujesz takie brednie !!! szkoda dalej gadac :/ mam nadzieje ze po prostu jestes pijany/najarany
bo chyba nikt o zdrowych zmyslach nie pisal by tak o tych majstersztykach w swoim gatunku
!!!


btw. True Crime NY kupilem za 5zl jako tymczasowy zamiennik dla gta4. po 10 minutach
zapomnialem o tym...
zaluje wydanego "hajsu" :/


Kwestia gustu. Do mnie nie trafiają, ale do innych mogą. Grałeś w pierwszego HL?? Tam JEST klimat i to znacznie gęstszy od dwójki:D Aha, napisałem 10 IMO!!!! IMO!!!! Każdy ma własne zdanie, nie?

PS. Nie pisałbym o grach, w które NIE grałem:P ET potrzebował trochę mniej czasu, by mnie odepchnąć niż Painkiller... HL2 to dla mnie popis technologii, a nie gra... - cały czas piszę IMO - Max Payne, cóż, wolę FoMP.

PS 2: Pisałem będąc o zdrowych wszystkich zmysłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> PS 2: Pisałem będąc o zdrowych wszystkich zmysłach.

Ale zarzucają Ci że spadłeś z księżyca a nie że jesteś szalony, chociaż jak sądzę można by te dwa przypadki połączyć, spadnięcie z księżyca może być bolesne,a jak jeszcze uderzysz głową o bruk...

Jestem leniwy, więc nie przekopię całego wątku, zresztą dyskutanci wolą się kopać niż rzucać swoimi listami 10 najgorszych gier, ale można by się, na podstawie zamieszczonych tutaj odpowiedzi, pokusić o taką zbiorczą listę tytułów i liczby wystąpień. Sądzę że HL2 czy MP to byłyby aberracje, gra może się oczywiście nie podobać ale od razu najgorsza? Stalker mnie wynudził ale za chiny bym go tu nie umieścił, ba nawet YaE bym tu nie wrzucił, po prostu zdaję sobie że gdzieś tam we wszechświecie, kernelowany w garażu i wydawany przez City interactive istnieje pewnie jeszcze gorszy gniot z tego gatunku, tylko mało kto o nim wie.
Można by zmodyfikować pytanie na "10 najgorszych gier z list bestsellerów" i wtedy wrzucanie takich tytułów jak HL2 miałoby sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moja lista jest (napewno?) trochę kontrowersyjna, to napiszę Wam, 10 najlepszych gier IMO;-) Aha, HL2, Halo, czy - dajmy na to - Prey, zapowiadały się ŚWIETNIE. IMO nie wyszło to zbyt dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość polskich produkcji jest, niestety, do bani. Achhh, trójgłowe psy (panowie, Czarnobyl był później) i szkopy obok których można przejść w odległości metra a i tak nic nie zauważą (kto czyta "kaszana zone" w CDA, ten wie o czym mówię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić nazwę tematu na "10 gier, które najbardziej mi się nie podobały, bo albo nie w moim guście, albo ich nie kminię", bo z tego co tu widzę to mało kto ocenia obiektywnie. Sam 10 gier nie wymienię, bo... nigdy nie grałem w aż tyle miernot, żeby nazywać je najgorszymi grami. Za to 10 gier na których się zawiodłem najbardziej lub 10 najbardziej zabugowanych gier to bym wymienił z łatwością, ale nie tutaj :)

PS. Co wy chcecie od Pasjansa, może brakuje wam tam kampanii singleplayer z fabułą, grafiki 3D z FSAA i obsługą shaderów i dźwięk z EAX w 5.1? -.- Akurat ta gierka jest idealna, świetnie zabija czas w okresie nudy i jako jedna z niewielu gier na peceta nie sprawia kłopotów z uruchomieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować