Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sześć pytań do Grzegorza Szabli z Ubisoftu - o wyniki sprzedaży Assassin`s Creed III w Polsce, dostępność towaru, dubbing, marketing i plany związane z DLC

27 postów w tym temacie

Krzysiek Ogrodnik

Premiera Assassin's Creed III to wydarzenie – ACIII jest po prostu jednym z tych tytułów, który nie przechodzą bez echa. Z tej racji skontaktowaliśmy się z przedstawicielem Ubisoft Polska celem wypytania o lokalne aspekty tego przedsięwzięcia.

Przeczytaj cały tekst "Sześć pytań do Grzegorza Szabli z Ubisoftu - o wyniki sprzedaży Assassin's Creed III w Polsce, dostępność towaru, dubbing, marketing i plany związane z DLC " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wolał dubbing. Tym bardziej, że we wszystkich pozostałych krajach AC jest wydawane z lokalnym dubbingiem (poczytajcie se napisy końcowe dowolnej części)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym AC dubbing był przeciętny, i takiego bym nie chciał. Ale jakbyśmy dostali dubbing jak w Uncharted i brak problemów z DLC, to tylko głupi by nie grał po polsku : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Z naszych informacji wynika, że gracze wolą lokalizację kinową lecz jesteśmy otwarci na dyskusję :)" Ah tak ? A skąd macie takie informację ? O ile wiem, gracz wolałby mieć wybór w jakiej wersji językowej chciałby grać. A nie tylko angielska.. Gówno prawda, że się otwieracie na każdą propozycję. Brak tej wiedzy, własnie potwierdza jego wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wolę wersje kinowe (wyjątkami są Skyrim i Wiedźmin). I mam nadzieję, że jeśli kiedyś zdecydują się na dubbing to wersja kinowa będzie nadal dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie żadnych dubbingów. Te dobre można policzyć na palcach ubu dłoni. Wiekszośc psuje klimat swoją amatorszczyzną, a do tego jeśli sa robione tylko w skali lokalnej, to owocują problemami z patchami/dodatkami. Dubbingowi w grach stanowcze NIE. Napisy to najbardziej uniwersalne co w tej materii wymyślono i niech tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 15:34, aope napisał:

Absolutnie żadnych dubbingów. Te dobre można policzyć na palcach ubu dłoni. Wiekszośc
psuje klimat swoją amatorszczyzną, a do tego jeśli sa robione tylko w skali lokalnej,
to owocują problemami z patchami/dodatkami. Dubbingowi w grach stanowcze NIE. Napisy
to najbardziej uniwersalne co w tej materii wymyślono i niech tak zostanie.

Napisy też owocują problemami z patchami czy dodatkami więc to żaden argument. Każda lokalizacja na język w którym nie była tworzą gra psuje klimat a po za tym to że gra ma dubbing nie oznacza że nie można sobie ustawić oryginalnej wersji więc to też żadne argument. Jestem za daniem ludziom możliwości wyboru języku w którym chcą grać a osobą takim jak aope przypomina że nie żyjecie w tym kraju sami.

PS: Panną z UBI radzę znaleźć lepszych tłumaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2012 o 15:54, ZubenPL napisał:

PS: Panną z UBI radzę znaleźć lepszych tłumaczy :)


Patrząc na Twoją pisownię niestety nie masz szans :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 15:59, Daelor napisał:


> PS: Panną z UBI radzę znaleźć lepszych tłumaczy :)

Patrząc na Twoją pisownię niestety nie masz szans :<


Wiem :) Mojej pisowni już nic nie pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nadal upierają się, że każdy gracz ma pada i tylko na nim będzie można grać ? czy w końcu do nich dotarło, że przy PC to mysz i klawiatura są podstawowymi kontrolerami i, że dla sporej większości graczy na PC pad jest jak cegła którą próbuje się wbić precyzyjnie szpilkę :P
a co do dubbingu to kluczowym słowem powinien być "wybór", jak ktoś lubi angielska to odpala angielska, jak dubbing to odpala dubbing i wszyscy są szczęśliwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbyt ogólne te odpowiedzi. Szczerze wolałbym dubbing, z AC grałem tylko w Revelations i tam by się przydał. Ale też przy wykorzystaniu technologi, które ułożą usta pod polskie wyrazy bo słuchanie czegoś i patrzenie na postać, która nic nie gada albo zdaje się, że inaczej to też lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem polskiego dubbu w grach, ale pod warunkiem, że jest dobry. Z drugiej strony oryginalny voice acting w AC jest na takim wysokim poziomie, że raczej nie dalibyśmy rady go przebić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 16:37, kuzyn123 napisał:

Trochę zbyt ogólne te odpowiedzi. Szczerze wolałbym dubbing, z AC grałem tylko w Revelations
i tam by się przydał. Ale też przy wykorzystaniu technologi, które ułożą usta pod polskie
wyrazy

I co jeszcze? Może przerobić tak głosy, by brzmiały jak oryginalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze AC miało jeden z najlepszych polskich dubbingów (co nie znaczy, że idealny). Problem w tym, że firmy dubbingujące gry zwykle stawiają nie na jakość głosów, a renomę aktorów, a w takiej sytuacji mamy po prostu za mało "renomowanych" aktorów w Polsce, żeby móc dubbingować wszystkie postacie, jakie pojawiły i pojawią się w serii Assassin''s Creed.

Poza tym oryginalny dubbing wypada bardzo dobrze i nie ma co go zmieniać, napisy wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 21:42, Mercuror napisał:

Pierwsze AC miało jeden z najlepszych polskich dubbingów

Jasne. Było wiele niedociągnięć. Np. brak jakichkolwiek akcentów, zbyt "żywe" głosy umierających postaci. Niestety, ale polski dubbing gier od kilku(nstu) lat to leży i nie może się podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zadać pyhtanie czemu polska wersja ma znowu wyciętą tą oryginalną. I jak chce zagrać w domyślne angielskie podpisy i angielskie audio to mi wyskakuje cyrylica. To jest niedopuszczalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta. Koncentrują sie na wersji na PC. O ile zakład, że dawno już ją zrobili?

Dnia 06.11.2012 o 15:59, Kantel napisał:

nadal upierają się, że każdy gracz ma pada i tylko na nim będzie można grać ? czy w końcu
do nich dotarło, że przy PC to mysz i klawiatura są podstawowymi kontrolerami i, że dla
sporej większości graczy na PC pad jest jak cegła którą próbuje się wbić precyzyjnie
szpilkę :P

Od chyba pół roiku wiadomo, że będzie sterowanie z myszy i klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować