Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry 3 - przegląd ocen

80 postów w tym temacie

Tu nie ma co gadać: Far Cry 3 naprawdę może być udanym tytułem. Już Far Cry 2 był całkiem dobry, tylko jak w niego grałem to na dłuższą metę monotonny. Ale końcówka była super. Mam nadzieję, że podobnie będzie i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 21:14, Muradin_07 napisał:

Tu nie ma co gadać: Far Cry 3 naprawdę może być udanym tytułem. Już Far Cry 2 był całkiem
dobry, tylko jak w niego grałem to na dłuższą metę monotonny. Ale końcówka była super.
Mam nadzieję, że podobnie będzie i teraz.


a ja nie wierzę, że przebije FC 1. Nigdy nie zapomnę tej siepaniny z monsterkami. Była i strzelanina, i horror i solidne s-f...
tu chyba nie ma watków s-f tylko zwykły przyziemny psychopata w roli głównej (podobnie jak w FC2) - taka fabuła nigdy mnie powalała na kolana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aż takie solidne... pamiętam jak w pewnym momencie potrafiła mi chrupnąć i nie ruszyć dalej (chyba pod koniec zalanych laboratoriów). Teraz jak spojrzę na Far Cry (1) to ta gra była genialna do pewnego momentu. Właśnie chyba dlatego jak młóciliśmy potwory na potęgę. No i oczywiście wtedy wielkie wrażenie robiła grafika. Teraz jest ten przyziemny psychopata i gwarantowane kosmiczne odloty. To zależy jak się patrzy. Fakt: FC (1) był ważnym punktem w grach, tylko jak ja spojrzę sobie wstecz to wrócić to bym chciał tylko do pierwszych kilku misji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 21:33, castlerock napisał:

a ja nie wierzę, że przebije FC 1. Nigdy nie zapomnę tej siepaniny z monsterkami. Była
i strzelanina, i horror i solidne s-f...
tu chyba nie ma watków s-f tylko zwykły przyziemny psychopata w roli głównej (podobnie
jak w FC2) - taka fabuła nigdy mnie powalała na kolana ;)

No ja właśnie sądzę że na odwrót. Dla mnie FC3 zapowiada się na to czym mogła być jedynka. Nadal mam ją za grę wybitną, ale od momentu wprowadzenia Trigenów zamiast porządnego kombinowania jak przeżyć z najemnikami była bezmyślna siepanina z potworami. Do tego jako że załatwiały cię na 1-2 ciosy a same przyjmowały wiadro ammo..... To po niestety trochę zniszczyło klimat z początku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2012 o 21:33, castlerock napisał:

a ja nie wierzę, że przebije FC 1. Nigdy nie zapomnę tej siepaniny z monsterkami. Była
i strzelanina, i horror i solidne s-f...
tu chyba nie ma watków s-f tylko zwykły przyziemny psychopata w roli głównej (podobnie
jak w FC2) - taka fabuła nigdy mnie powalała na kolana ;)

Myślę że jest wręcz odwrotnie. Główny niemilec wygląda na cholernie ciekawy charakter, i podejrzewam że eskapada za nim będzie ciekawsza niż infantylna sieczka z monsterkami które budziły politowanie na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 21:33, castlerock napisał:

a ja nie wierzę, że przebije FC 1. Nigdy nie zapomnę tej siepaniny z monsterkami. Była
i strzelanina, i horror i solidne s-f...

Gusta i guściki, podobnie jak Tomoya, nie specjalnie przepadałem za mutantami i właściwie gra mi się na nich kończyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna kwestia- jeśli będzie respawn wrogów jak w FC 2, jaki jest podróżowania i eksploracji? Wtedy gra się po prostu tak,żeby to jak najprędzej przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 22:04, Essau napisał:

Jedna kwestia- jeśli będzie respawn wrogów jak w FC 2, jaki jest podróżowania i eksploracji?
Wtedy gra się po prostu tak,żeby to jak najprędzej przejść.


Po game playu widać, że zostało wiele rozwiązań z dwójki:

jest respawn ale do momentu, gdy uda nam się przejąć dany teren, obszar, wtedy w głównej bazie? pojawiają się nasi ludzie i na danym obszarze nie pojawiają się już wrogowie
z tego co widziałem, to jazda samochodem jest trochę podobna do tej z dwójki, został też taki sam system leczenia ( zastrzyki, bandaże, itp. )

a co do jedynki to też nie podobały mi się mutanty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2012 o 22:10, lis_23 napisał:

jest respawn ale do momentu, gdy uda nam się przejąć dany teren, obszar, wtedy w głównej
bazie? pojawiają się nasi ludzie i na danym obszarze nie pojawiają się już wrogowie
z tego co widziałem, to jazda samochodem jest trochę podobna do tej z dwójki, został
też taki sam system leczenia ( zastrzyki, bandaże, itp. )

a co do jedynki to też nie podobały mi się mutanty ;)


Jeśli po zdobyciu obszaru nie będzie respawnu, wchodzę w to. Nic mnie tak nie irytowało, niż fale murzynów, którzy wyskakiwali stale w tym samym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem rzeczywiście już wrogowie się nie respawnują. Do tego, w tych punktach można się przenosić za pomocą mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła jedynki przecież była jedną z najbardziej "kliszowych", oklepanych historyjek w grach, a Vaasa to ciężko nazwać przyziemnym - przy nim Joker wysiada :D. Mam tylko nadzieję, że w pełnej wersji nie zniszczą tej postaci poprzez nadużywanie jej i jakieś kiepskie teksty na siłę pretendujące do miana "pamiętnych cytatów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 21:33, castlerock napisał:

a ja nie wierzę, że przebije FC 1. Nigdy nie zapomnę tej siepaniny z monsterkami. Była
i strzelanina, i horror i solidne s-f...
tu chyba nie ma watków s-f tylko zwykły przyziemny psychopata w roli głównej (podobnie
jak w FC2) - taka fabuła nigdy mnie powalała na kolana ;)

Aktualnie gram w FC 1 i właśnie mutanty są dla mnie najgorszym pomysłem. Podobają mi się otwarte mapy i piękne krajobrazy, ale to tłuczenie się z potworami przypomina mi obcych z pierwszego Crysisa, którzy też moim zdaniem byli tam zupełnie niepotrzebni. A FC3 jest chyba tym, czym Far Cry miał być- grą z piękną, tropikalną wyspą, dającą masę możliwości i swobody. Zagram na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 23:54, Karanthir666 napisał:

Ekhm... Ale zapominacie o jednym. FC3 zrobił ubisoft. Tyle w temacie.

Więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 23:59, Madoc napisał:

> Ekhm... Ale zapominacie o jednym. FC3 zrobił ubisoft. Tyle w temacie.
Więc?

Zazwyczaj robi wtórne gry, nudne jak flaki z olejem, z masą błędów, z debilnymi DRM. Mają gdzieś graczy PC-towych. No i ten uplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 00:18, Karanthir666 napisał:

Zazwyczaj robi wtórne gry, nudne jak flaki z olejem, z masą błędów, z debilnymi DRM.
Mają gdzieś graczy PC-towych. No i ten uplay.

"Wtórność" i "nudność" to pojęcia bardzo subiektywne. Więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 00:18, Karanthir666 napisał:

Zazwyczaj robi wtórne gry, nudne jak flaki z olejem, z masą błędów, z debilnymi DRM.
Mają gdzieś graczy PC-towych. No i ten uplay.

Aha. Czyli te wysokie oceny nie mają znaczenia, bo grę zrobił Ubisoft?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 00:24, Madoc napisał:

Aha. Czyli te wysokie oceny nie mają znaczenia, bo grę zrobił Ubisoft?

Recenzje można kupić. Tylko opinie graczy są tak naprawdę miarodajne. Aż dziwne, że o tym nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować