Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gildia pisarzy ogłasza nominacje gier z najlepszą fabułą. Aż dwie gry z PS Vita!

23 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

The Writers Guild of America ogłosiła listę sześciu gier nominowanych do nagrody w dziedzinie "wybitnych osiągnięć w pisarstwie w grach wideo". Niektóre wybory mogą zaskakiwać.

Przeczytaj cały tekst "Gildia pisarzy ogłasza nominacje gier z najlepszą fabułą. Aż dwie gry z PS Vita!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczyły wszystkie te wybory... Jak zwykle te całe rankingi i nagrody, w których coś do powiedzenia mają krytycy są zwyczajnie śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry raczej nie mają wybitnej fabuły... AC III może ? Nie... W każdej części robimy to samo z innym bohaterem... I fakt, że nie ma tutaj rewelacyjnego - "The Walking Dead"... To coś dziwnego :) Ale to "amerykańska" grupa pisarzy. Oni lubią tylko strzelanie i zarzynanie w najprostszej postaci ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TWD fabularnie inna liga [ale w sumie bardzo wiele przygodówek typu point&click ma przeważnie bardzo dobrze zrobioną fabułę] bo bazuje wiernie na bardzo dobrym komiksie.

Ale całe to zestawienie to kpina =)

Gdzie np Dishonored, Sleeping Dogs, Deus Ex HR, Saints Row 3 [bo kto powiedział, że fabuła gry ma być np "poważna" - SR3 to chyba najbardziej wykręcona produkcja od strony oprawy fabularnej w jaką dane mi było grać], Arkham City, MP3, Hitman...

Kilka tytułów z brzegu które fabularnie są bardzo przyzwoite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dal mnie każdy wybór jest dziwny. W żadną z tych gier nie grałem, ale naczytałem się o nich dość, żeby stwierdzić, że raczej średnio tu pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor nie wspomniał że do tej nagrody brani pod uwagę są tylko członkowie The Writers Guild of America i w związku z tym ci którzy nie opłacili członkostwa w tym że stowarzyszeniu nie dostaną nagrody, dlatego właśnie nie ma tam takich tytułów jak Dishonored czy The walking dead Ci autorzy po prostu nie są członkami tego stowarzyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem Spec Ops: The Line i też bym umieścił go na tej liście. Wybory gildii są co najmniej... ekhem... kontrowersyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 16:04, Elith napisał:

Autor nie wspomniał że do tej nagrody brani pod uwagę są tylko członkowie The Writers
Guild of America i w związku z tym ci którzy nie opłacili członkostwa w tym że stowarzyszeniu
nie dostaną nagrody, dlatego właśnie nie ma tam takich tytułów jak Dishonored czy The
walking dead Ci autorzy po prostu nie są członkami tego stowarzyszenia.


No i wszystko jasne, żeby w ogóle startować do nagrody musisz stać się członkiem jakiegoś durnego stowarzyszenia płacąc pewnie niemałą składkę. To jest kpina, a nie plebiscyt.

W tym roku, bez dwóch zdań najlepszą fabułę miało The Walking Dead (przynajmniej z tego co zdążyłem ograć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

007 ? (drapie się po głowie)
W sumie żadna z tych gier fabuły nie miała powalającej.
Co 007 czy Mickey tutaj robi to ja naprawdę nie wiem.
W sumie jak bym miał być szczery to z tych kandydatów to naprawdę fajnie była "napisana" relacja MC z Cortaną w Halo 4.


@Skomik

Gra o Tron ? masz na myśli gre a nie sierial ? Gra była do du....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 007 ? (drapie się po głowie)
> W sumie żadna z tych gier fabuły nie miała powalającej.
> Co 007 czy Mickey tutaj robi to ja naprawdę nie wiem.
> W sumie jak bym miał być szczery to z tych kandydatów to naprawdę fajnie była "napisana"
> relacja MC z Cortaną w Halo 4.
>
>
> @Skomik
>
> Gra o Tron ? masz na myśli gre a nie sierial ? Gra była do du....

Gra grą, ale tu chodzi o sam scenariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 17:15, cHICEK napisał:

Gra o Tron ? masz na myśli gre a nie sierial ? Gra była do du....

Gra została zjechana, bo miała problemy natury technicznej, ale fabularnie depcze jaja. Na hasło "najlepsza fabuła ostatnich kilku lat" to właśnie Gra o Tron RPG przychodzi mi na myśl jako pierwsza.

Wybór Gildii wydaje się działać na podobnych zasadach co Eurowizja. Chociaż w sumie i tak dobrze, że na liście nie znalazło się Call of Duty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dishonored jest nudne i zupełnie bezpłciowe, więc nie zasługuje na znalezienie się tutaj. Ludzie jak w to grali to dla zabawy i dużych możliwości oferowanych przez grę, a nie dla scenariusza/fabuły.

Dobrze, że nikt nie zaproponował tu Mass Effecta 3, byłby kolejny gwóźdź do trumny, choć już chyba więcej nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować