Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sezon 2 The Walking Dead powiązany z serialem telewizyjnym?

15 postów w tym temacie

Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić. Wolałbym, by to była historia, która nie byłaby tak powiązana, ale jakby nie było i tak kupię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wybory w grze mają znikomy wpływ na tło fabularne i powiązanych w grze bohaterów. Powiedzmy tak, wybory dokonane przez nas, nie maja praktycznego sensu, skoro zaraz za rogiem, gra sama zdecyduje za nas, kto żyje a kto umrze. Nie wspomnę o tym, że inna decyzja to też tylko inna opcja dialogowa. Ogólnie zostało to zbyt mocno napompowane i ten cały napis "Że gra dostosowuje się do naszych wyborów bla bla bla..". Może i jest tak, ale jest to znikome i na 5 minut. Autorzy w następnym sezonie, powinni dać nam całkowitą kontrolę nad podejmowanymi przez nas decyzjami. Inaczej ciągle będziemy mieć do czynienia ze skryptami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 19:46, vegost napisał:

Inaczej ciągle będziemy mieć do czynienia ze skryptami.

Zawsze mamy do czynienia ze skryptami ;p
Choć faktycznie przydałoby się większe rozgałęzienie drzewek wyborów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 19:46, vegost napisał:

powinni dać nam całkowitą
kontrolę nad podejmowanymi przez nas decyzjami.

W żadnej grze nie mamy całkowitej kontroli. Dla mnie osobiście dobra fabuła> swoboda w dokonywaniu wyborów, więc o ile drugi sezon będzie fabularnie trzymał poziom pierwszego to ja nie mam nic przeciwko żebyśmy znów dostali tylko pozorne wybory.

BTW. Już w pierwszym sezonie można było spotkać paru bohaterów serialu/komiksu, więc to nie jest chyba żaden wielki news.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2013 o 20:14, mati285 napisał:

BTW. Już w pierwszym sezonie można było spotkać paru bohaterów serialu/komiksu, więc
to nie jest chyba żaden wielki news.


Wielki - nie.
Istotny - tak.
Bo serial jeśli porównać go do komiksu jest przysłowiowo "cienki jak dupa węża".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież w pierwszym sezonie spotkaliśmy już kilka postaci z serialu np Glena wyruszającego do Atlanty i Hershela na jego sławetnej farmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 19:46, vegost napisał:

Autorzy w następnym sezonie, powinni dać nam całkowitą
kontrolę nad podejmowanymi przez nas decyzjami.


jesli utrzymaja poziom napiecia i ''poziom trudnosci'' wyborow na obecnym poziomie to nie ma co zmieniac. poki i tak sa o kilka dlugosci przed wszystkimi innymi pod tym katem.

Dnia 11.02.2013 o 19:46, vegost napisał:

Inaczej ciągle będziemy mieć do czynienia
ze skryptami.


dol wit et, nie chcesz skryptow to zawsze sa papierowe rpgi. tylko tam ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 00:54, EmperorKaligula napisał:

jesli utrzymaja poziom napiecia i ''poziom trudnosci'' wyborow na obecnym poziomie to
nie ma co zmieniac. poki i tak sa o kilka dlugosci przed wszystkimi innymi pod tym katem.


Tylko wiesz, że te wybory to nie wybory ? Tak czy siak później autorzy robią po swojemu i nasze wyboru nie mają żadnego znaczenia. Ile wytrzymuje nasza decyzja z pierwszego episodu ? Do trzeciego odcinka i nie dalej. Potem jest jeszcze gorzej. Podobały mi się wszystkie odcinki, ale czuje niedosyt i rozczarowanie własnie tą kwestią.

Dnia 12.02.2013 o 00:54, EmperorKaligula napisał:

dol wit et, nie chcesz skryptow to zawsze sa papierowe rpgi. tylko tam ich nie ma.


Mogą być skrypty, ale nie takie, które by nam mieszały w nasze prywatne decyzje co do świata wokół. A przynajmniej zwiększyć znaczenie potencjalnych decyzji. Żeby nie były one tak po prostu zepsute przez z góry narzucony scenariusz. Fajnie by było, jak byśmy sami kreowali świat. Jak na razie, jest to bardzo ograniczone a szkoda, bo jest w tym duży potencjał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym życzył sobie by decyzje podejmowane np. w połowie gry miały znaczenie w późniejszym momencie. Przy okazji chciałem się zapytać, jak to było w grze

Spoiler

jak się nie złupiło auta z żywnością w połowie gry.. czy na końcu też spotykało się tego szalonego gościa?

Mnie najbardziej irytowała sytuacja kiedy
Spoiler

zombiak ugryzł głównego bohatera, rozumiem, że jak od razu sięgnął po krótkofalówke to go dopadł z zaskoczenia, ale jak się sprawdzało śmietnik to bez jaj, przez całą gre nic mu się niestało a tu nagle go zczopił jakiś zombiak-śmieciarz..

Muszę przyznać, że słabe było też to, kiedy się kogoś ratowało, to praktycznie w następnym epizodzie ginął, by nie trzeba było za bardzo drzewka decyzyjnego rozbudowywać. 2 część to większe oczekiwania, także mam nadzieje, że to będzie lepiej wyglądać po tym względem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OOOOOO CZEKAM SOŁ MACZ <3333 NIESAMOWITA GRA, CODZIENNIE O PÓŁNOCY NA SŁUCHAWKACH PRZEZ FERIE OBCINAŁEM JEDEN ODCINECZEK, A POD KONIEC SIĘ POPŁAKAŁEM!!!!!11 ;(((

Świetna gra. :> W sumie to nie gra, to się bardziej ogląda.

Czekam bardziej niż na South Parka od Obsidiana w tym roku, lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 01:39, vegost napisał:

Tylko wiesz, że te wybory to nie wybory ?


i co to zmienia ? przez to gra nagle ma gowniany scenariusz, plytkie jak w codzie postacie i dialogi tak slabe jak skyrim ? ;) mimo pozornych wyborow to pierwsza gra od wiekow gdzie nie naprawde nie wiedzialem co robic w krytycznych sytuacjach. jak utrzymaja poziom nie widze problemow. brak konkurencji tez nie zmusza ich do zmian.

Dnia 12.02.2013 o 01:39, vegost napisał:

A przynajmniej zwiększyć znaczenie potencjalnych decyzji.


bo ja wiem... marnowanie zasobow, albo drastyczny wzrost ceny. zbytnie rozbudowanie moze prowadzic do absurdow zmuszajacych do przechodzenia gry z poradnikami: w epizodzie 1 ten wybor, w drugim przegrywamy odpowiednie QTE, a w trzecim nie wybierami zadej kwesti = i dostajemy dzieki temu inna scenke. ciezko napisac cos spojnego i z roznymi mozliwosciami jak nagle brakuje Ci jednego z glownych bohaterow, a brak/obecnosc jakiejs postaci musi miec w grze ''survivalowej'' stawiajacej na relacje miedzyludzkie w skrajnych sytuacjach bardzo duzy wplyw na dalsze losy - no chyba ze bedziemy decydowac o losach posaci trzecioplanowych tylko po co komu takie decyzje. ja osobiscie zdecydowanie wole 1 narzucona opowiesc.

Dnia 12.02.2013 o 01:39, vegost napisał:

Fajnie by było, jak byśmy
sami kreowali świat.


tzn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pierwszy sezon to było po prostu arcydzieło, chyba najlepsza gra w jaką dane było mi zagrać. Dla mnie to nie jest przygodówka, dla mnie to czysty role-play. Czekam na drugi sezon z wypiekami na kciukach(xbox playah) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakość to podstawa w przypadku gier tego typu, im bardziej unikalna tym lepiej. Szkoda by było zmarnować taki potencjał przez sztywne powiązania z serialem. Wzmianka dla oglądających jak najbardziej, ale coś mi się wydaje, że jak już położą na grze łapy to nie tylko odciski zostaną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować