Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2013 o 03:21, Eternal101 napisał:

AD 1 Jest godzina 3:D

I co z tego?

Dnia 21.02.2013 o 03:21, Eternal101 napisał:

AD 2 Słyszałem o tym serwisie :)

To dobrze.

Dnia 21.02.2013 o 03:21, Eternal101 napisał:

AD 3 Nie to wy macie ból tyłeczka :D

Ból tyłka ma człowiek, którego konsole nie obchodzą a ciągle pisze w tematach o nich :).

Dnia 21.02.2013 o 03:21, Eternal101 napisał:

AD 4 No i co po 2 latach znów bd ograniczały technologicznie twórców gier?

Nikt nikogo nie ograniczał. Nikt nie kazał twórcą siedzieć i robić gier na nie. Nikt nie siedział z batem nad nimi.

Dnia 21.02.2013 o 03:21, Eternal101 napisał:

AD 5 Nie chce nic mówić ale PC''ty z 2006 roku miały już wtedy większa moc obliczeniową
od konsol :)

I co z tego? Piszesz w końcu o 'starej' generacji czy 'nowej'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nowa generacja będzie opierać się na normalnej architekturze, co prawdopodobnie znacznie ułatwi i poprawi jakość wydawanych portów na PC. Co z tego, że prawdopodobnie już na starcie zostanie zdeklasowana pod względem możliwości obliczeniowych przez PC, podobno nie o grafikę chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 02:25, Bracio napisał:

Jak ktoś nie będzie chciał to nie będzie używał, lol


Moze i to jest oczywiste ale wcale sie nie zdziwie jesli sony zrobi z tego cos co bedzie wymagane do poprawnego dzialania twojego konta.

Dnia 21.02.2013 o 02:25, Bracio napisał:

Konsola fakt jest do grania, ale wolę pograć z znajomymi, więc dobra usługa sieciowa
stawiająca na współpracę pomiędzy graczami to dobry grunt. Sony odrobiło poniekąd pracę
domową związną z PS3 oraz PSN, ale nie krytykujmy. Hipokryci


Jak chce pograc ze znajomymi to dodaje ich (jesli jeszcze ich nie dodalem) do friend listy, wedlug mnie jest to wystarczajaca mechanika, no chyba ze faktycznie chcesz "nadawac" na caly swiat ze "idziesz sie wys**c" albo inne bezuzyteczne komunikaty.
Moze dla Ciebie jest to cos co cenisz/jest normalne ale mnie to denerwuje.
Moj kumpel swego czasu pisal na statusie gg co dokladnie robi, zawsze sie z niego smialem ze jeszcze brakuje tylko opisu "oddycham" albo "s**m".
Z you tube korzystam regularnie (do ogladania roznych filmikow/gameplayi itd) z twittera rowniez ale facebooka mimo iz posiadam to zagladam na niego dwa razy do roku i uwazam go za najbardziej bezuzyteczny wynalazek XXI wieku, jak chce kontaktu ze znajomymi to do nich pisze maila albo dzwonie.
Mozesz mnie nazwac staroswieckim, nie pogniewam sie bo mimo iz jeszcze troche do trzydziestki mi zostalo to wiem ze taki jestem:)

Dnia 21.02.2013 o 02:25, Bracio napisał:

Jest zapowiedziany okres- koniec 2013 roku a to dużo, z resztą się zgodzę ;).


Wolalbym konkretna date premiery, okres swiateczny mozna liczyc od polowy pazdziernika, nie zmienia to jednak faktu ze kase trzeba zbierac:)

Dnia 21.02.2013 o 02:25, Bracio napisał:

Tak było na E3 2005 i 2006 roku ;).


Mam nadzieje ze faktycznie na E3 (badz innych targach po drodze) pokaza jakies konkretne gameplaye, rendery sa "ok" ale za cholere nie mozna po nich ocenic jakosci gry/gameplayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie dlaczego niektórzy karmią tego Eternala przeca to troll pełną gębą :D
A co do nowego dziecka Sony no cóż. To raczej było nieuniknione.
Ciekawe kiedy MS zaprezentuje Xboxa nooo... chyba, że jestem o czymś nie poinformowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się to czego się obawiałem (i nawet się spodziewałem). Nie ma tego gigantycznego skoku graficznego. Konsole nowej generacji zawsze były krok do przodu przed PCtami. Gdy obejrzałem trailer Killzone 3 i demo technologiczne Square Enix byłem nieco zawiedziony. Wszystko wygląda rewelacyjnie, ale gdyby wywalono kilka elementów i powiedziano mi, że to gry na PS3 to bym uwierzył (szczególnie cząsteczki z dema technologicznego SE - tego nie widujemy w grach zbyt często!). Wiem, że gry będę jeszcze piękniejsze gdy mijać będą lata - ale ten skok na ''dzień dobry'' powinien być dużo wyraźniejszy. Jak PS-->PS2-->PS3.

Widać, że wyraźnie postawili na "landscape" by zachwycić graczy. Bo widoki były przepiękne. Szkoda, że gdy przyjrzymy się bliżej nie jest już tak rewolucyjnie. Pozostaje nadzieja, że porządnie wykorzystają moc obliczeniową :]

No i szkoda, że nie zobaczymy żadnych nowych technologii. Przycisk share? Ekran dotykowy? Please...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Watch Dogs" puszczali na PC, w Gametrailers potwierdzili po konferencji, a szkoda bo to byłby dobry pokaz możliwości jakie daje konsoli posiadanie sporej ilości RAMu (otwarte przestrzenie, dużo NPCów itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2013 o 03:57, Jarden napisał:

Moze i to jest oczywiste ale wcale sie nie zdziwie jesli sony zrobi z tego cos co bedzie
wymagane do poprawnego dzialania twojego konta.


Zobaczymy jak wyjdzie ;).

Dnia 21.02.2013 o 03:57, Jarden napisał:

Jak chce pograc ze znajomymi to dodaje ich (jesli jeszcze ich nie dodalem) do friend
listy, wedlug mnie jest to wystarczajaca mechanika, no chyba ze faktycznie chcesz "nadawac"
na caly swiat ze "idziesz sie wys**c" albo inne bezuzyteczne komunikaty.
Moze dla Ciebie jest to cos co cenisz/jest normalne ale mnie to denerwuje.
Moj kumpel swego czasu pisal na statusie gg co dokladnie robi, zawsze sie z niego smialem
ze jeszcze brakuje tylko opisu "oddycham" albo "s**m".
Z you tube korzystam regularnie (do ogladania roznych filmikow/gameplayi itd) z twittera
rowniez ale facebooka mimo iz posiadam to zagladam na niego dwa razy do roku i uwazam
go za najbardziej bezuzyteczny wynalazek XXI wieku, jak chce kontaktu ze znajomymi to
do nich pisze maila albo dzwonie.
Mozesz mnie nazwac staroswieckim, nie pogniewam sie bo mimo iz jeszcze troche do trzydziestki
mi zostalo to wiem ze taki jestem:)


Sam nie lubię fejsbuków, twitterów i innych rzeczy. Przecież to od nas zależy jak wykorzystujemy te narzędzia ;)?

Dnia 21.02.2013 o 03:57, Jarden napisał:

Wolalbym konkretna date premiery, okres swiateczny mozna liczyc od polowy pazdziernika,
nie zmienia to jednak faktu ze kase trzeba zbierac:)


Na E3 dowiemy się tego na pewno.

Dnia 21.02.2013 o 03:57, Jarden napisał:

Mam nadzieje ze faktycznie na E3 (badz innych targach po drodze) pokaza jakies konkretne
gameplaye, rendery sa "ok" ale za cholere nie mozna po nich ocenic jakosci gry/gameplayu.


Killzone wyglądał całkiem nieźle ;).

Podsumowując najbliższe targi E3 zapowiadają się bardzo ciekawie dla nas- dla graczy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i]A press release reveals that the PS4''s PC-like configuration will include an 8-core 64-bit x86 "Jaguar" CPU built by AMD, with a Radeon GPU comprised of 18 "compute units" capable of cranking out 1.84 TFLOPS to process graphics and more. Its Blu-ray drive -- yes, it will still have one of those -- spins at a brisk 6X (8X for DVDs) and as mentioned on stage, it packs 8GB of unified GDDR5 RAM capable of 176GB/sec of bandwidth. 802.11n WiFi, USB 3.0, Bluetooth 2.1, HDMI, optical out and even a legacy analog AV out make up the inputs and outputs, although the potential amounts of storage are still unspecified.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 09:34, Damianuss1 napisał:

> i]A press release reveals that the PS4''s
A tutaj na karteczkach. Ktoś może mi powiedzieć czy ta konfiguracja jest jakaś dobra?
Bardzo dobra? Kompletnie nie siedzę w podzespołach już.

http://www.allgamesbeta.com/2013/02/sony-computer-entertainment-introduces_21.html


Na dzisiejsze standardy naszych kolegów PeCetowców podzespoły są tylko zaledwie dobre i teraz drama na polskich forach gdzie "znafcy" twierdzą, że PeCety znowu odjadą, będzie zacofanie, sodoma i w ogóle tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge sie tylko wypowiedziec na temat ramu - to jest jedna z szybszych pamieci na rynku i sam jestem zaskoczony, ze jednak 8GB. Wczesniej mowiono o 5GB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 09:48, Piotrek_K napisał:

Moge sie tylko wypowiedziec na temat ramu - to jest jedna z szybszych pamieci na rynku
i sam jestem zaskoczony, ze jednak 8GB. Wczesniej mowiono o 5GB :)


Jeśli chodzi o pamięć to CPU wyposażony w kontroler pamięci DDR3 (jeśli to nie jest zmodyfikowana jednostka) raczej nie skorzysta z szybkości GDDR5, natomiast GPU jak najbardziej ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 09:38, Bracio napisał:

Na dzisiejsze standardy naszych kolegów PeCetowców podzespoły są tylko zaledwie dobre
i teraz drama na polskich forach gdzie "znafcy" twierdzą, że PeCety znowu odjadą, będzie
zacofanie, sodoma i w ogóle tragedia.


Najgorsze rzeczy to socjalizacja, w którą tak daleko poszli. Tak jak ktoś wyżej napisał, teraz Xbox będzie musiał pójść w tę stronę. Mocy i tak na razie nie znamy, bo podzespoły są robione specjalnie pod konsolę, więc poczekajmy jeszcze.

Druga rzecz to niepotwierdzony support dla 4k:
"There was also no mention of whether the console would support 4K - or ultra-high definition - video. However, Sony told the BBC it would have more to say on this matter "at the appropriate moment"."
Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/technology-21526450

Moim zdaniem ta "socjalizacja" nie powinna być jednym z ich main targetów, to powinien być raczej standard, dodatek niewymagany do gry. Mogli się skupić bardziej właśnie na stronie sprzętowej, bo ta moc obliczeniowa musi starczyć na lata.

All in all, nie wierze, że pokazali wszystkie "nowe" możliwości. Zawiodłem, się trochę, ale wierzę, że przedstawią jeszcze lepsze rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 09:51, szmarcin napisał:

Moim zdaniem ta "socjalizacja" nie powinna być jednym z ich main targetów, to powinien
być raczej standard, dodatek niewymagany do gry. Mogli się skupić bardziej właśnie na
stronie sprzętowej, bo ta moc obliczeniowa musi starczyć na lata.

All in all, nie wierze, że pokazali wszystkie "nowe" możliwości. Zawiodłem, się trochę,
ale wierzę, że przedstawią jeszcze lepsze rzeczy.


Niestety, ale pójście krok w przód w stosunku do PeCetów jeśli chodzi o hardware to wiąże się z wysokimi kosztami na początku (inwestycje, inwestycje). Podwojenie pamięci RAM w X360 podobno Microsoft kosztowało miliard dolarów. Oczywiście można by było wpakować hi-end''owe części z PeCetów (na sterydach), ale każdy by musiał się liczyć z ceną 499$-799$- albo wydajność albo stosunek jakości do ceny. Należy pamiętać także o zamkniętej architekturze konsol i optymalizacji co jest zaletą. Odpal mi na komputerze z roku 2005-2006 gry które wychodzą teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 09:56, Bracio napisał:

każdy by musiał się liczyć z ceną 499$-799$-
albo wydajność albo stosunek jakości do ceny. Należy pamiętać także o zamkniętej architekturze
konsol i optymalizacji co jest zaletą. Odpal mi na komputerze z roku 2005-2006 gry które
wychodzą teraz.


Podzespoły zwiększyłyby cenę, ale (moja subiektywna opinia), jak wspomniałem wcześniej, wolę zapłacić za inne usługi niż te, które prezentuje PS4. Z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia - technologia rozwija się zbyt szybko, by konsole się nie zestarzały. (I cenię konsole za optymalizację, naprawdę).

Wolę jeszcze spokojnie poczekać. Chcę zobaczyć konfrontację z nowym Xboxem, wyniki wydajności. Jeszcze Steambox. To dobrze, że walczą o klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować