Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

"Jak zrobić, żeby mroczni w Katedrze nie atakowali mnie??"

Magia klawisza "A" - walisz w niego od razu przy wejściu, więc kolejka należy do ciebie. Gdy skończą ci się PA, tryb walki się wyłącza, a ty znowu walisz w "A"... i to jest własnie sposób na przechodzenie gry bez ani jednego wystrzału :)

Jeżeli zaś chodzi o twoje pytania na temat Richarda, to radzę zhakować komputery z Military Base(te same które wykorzystujemy do... wiesz sam czego ;) ), są tam zawarte pewne wartościowe informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 23:40, luzac napisał:

"Jak zrobić, żeby mroczni w Katedrze nie atakowali mnie??"

Magia klawisza "A" - walisz w niego od razu przy wejściu, więc kolejka należy do ciebie. Gdy
skończą ci się PA, tryb walki się wyłącza, a ty znowu walisz w "A"... i to jest własnie sposób
na przechodzenie gry bez ani jednego wystrzału :)


O tym to ja wiedziałem, ale nie jestem pewien, lecz chyba oni nawet bez trybu walkki go nie atakowali

Dnia 28.07.2007 o 23:40, luzac napisał:

Jeżeli zaś chodzi o twoje pytania na temat Richarda, to radzę zhakować komputery z Military
Base(te same które wykorzystujemy do... wiesz sam czego ;) ), są tam zawarte pewne wartościowe
informacje...


Czyżby chodziło ci o ten najbardziej zły i plugawy komputer w całej bazie??:) Bo ja natrafiłem oprócz niego na komputer służący m.in. do gry w pasjansa i oczko:) Może to któryś z tych, albo jeszcze inny, bo tak tajemniczo to powiedziałeś... ale swoją drogą mam gdzieś sejwy z tej gry, spróbuje sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem "komputery". Zhakuj komputery w Bazie Wojskowej w pomieszczeniu w którym jest okno z którego widać kadzie. Tam gdzie jest mnóstwo gości w fioletowych szatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 09:09, luzac napisał:

Powiedziałem "komputery". Zhakuj komputery w Bazie Wojskowej w pomieszczeniu w którym jest
okno z którego widać kadzie. Tam gdzie jest mnóstwo gości w fioletowych szatach.



Przed chwilą sprawdziłem główny zły i niedobry:) komputer w tym pokoju (innych się nie dało), wziąłem (nie wiem czy to jest jako spoiler)przeszukaj zapisy, klikam Grey, pojawia się czy chce wczytać zapisy Greya, klikam tak i mi wraca do menu komend. Albo jakiś bug, albo mimo wszystko nie o ten komputer chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 09:45, luzac napisał:

Sprawdź PipBoy''a. To tam zostają przeładowane informacje.



Faktycznie! Dzięki, nie zauważyłem że mam nowe wiadomości w Pip-Boyu. Ale dalej zostaje nie rozwiązana kwestja tego komputera w brzuchu:) Ale i tak dzięki za pomoc. Teraz próbuję od nowa przejść grę tak, żeby nikogo nie zabić, ale cośmi nie wychodzi, cholerny Ian:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dwa dni temu kupiłem sobie Sage Fallout za 9 zł w Extra Klasyce :). Kiedyś grałem w Fallouta , ale miałem w tedy z 6_ 7 lat więc za bardzo styl gry mi w tedy nie odpowiadał :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło - Zręczność na 10 + 2x Action Boy + Bonus Rate of Fire = 3 mierzone strzały z AB na turę (czyli de facto 3 trupy :), jak się weźmie jeszcze Bonus Move, to będzie jeszcze można wykonać parę kroków :)). W przypadku plazmy jest to nieosiągalne (dwa mierzone to maksimum). A w pierwszym Falloucie tak naprawdę postać w ulepszonym Power Armorze może załatwić tylko krytyk z miniguna, więc walka na duży dystans nie jest tak istotna, jak w drugiej części (choć oczywiście warto trzymać w drugiej łapie jakiegoś gnata o większym zasięgu, by agresorów "nadgryźć" już na "dzień dobry" :)). Reasumując ;) - AB jest bardzo dobry jako broń dodatkowa (w sytuacji, gdy widzimy już białka oczu przeciwników :)), jako uzupełnienie czegoś o solidnym zasięgu.
PS Chciałem zweryfikować parametry AB (informacje na różnych stronach potrafią być niezgodne z prawdą), więc zainstalowałem Fallouta, stworzyłem stosowną postać (LK=10, tag na Outdoorsman) i w pierwszej kratce za SS, po drodze do V15 natrafiłem na spodek z blasterkiem - to się dopiero nazywa fart :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baza supermutantów. Jak dostać się do pomieszczenia z komputerem, którego mam użyć do aktywowania procedury autodestrukcji bazy? Pokonałem już ,,szefa" tej bazy (twardziel, który oferował mi przyłączenie się) i wytłukłem wszystkich wrogów poza akolitami w sali za polem siłowym. Właśnie potrzebuję pomocy z dostaniem się za to pole siłowe. Jest żółte (czyli blokujące), a nigdzie w pobliżu nie ma terminalu, którym mógłbym je tymczasowo dezaktywować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że było to opisane parę postów wyżej xD. Użyj umiejętności "naprawa" na emiterze pola (zaznaczony na obrazku czerwoną ramką) - to je wyłączy na jakiś czas (czerwonych pól nie da się w ten sposób wyłączyć). Mogłeś też na pierwszym poziomie bazy podłączyć radio do jednego z komputerów (ten zaznaczony zieloną ramką, korytarz na prawo od wejścia, stał tam mutant z wyrzutnią rakiet) i w ten sposób wyłączać zdalnie (używając radia) wszystkie żółte pola na pewien czas.

20070731162817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 14:06, Hopeless napisał:

Baza supermutantów. Jak dostać się do pomieszczenia z komputerem, którego mam użyć do aktywowania
procedury autodestrukcji bazy? Pokonałem już ,,szefa" tej bazy (twardziel, który oferował mi
przyłączenie się) i wytłukłem wszystkich wrogów poza akolitami w sali za polem siłowym. Właśnie
potrzebuję pomocy z dostaniem się za to pole siłowe. Jest żółte (czyli blokujące), a nigdzie
w pobliżu nie ma terminalu, którym mógłbym je tymczasowo dezaktywować.



Ja tam nigdy tych pól siłowych nie miałem, nawet jak wchodziłem jako potencjalna ofiara.Zauważ, że obok pola siłowego znajduje się taka dziura w ścianie a w niej taki sterczący kikut(tak jest przy każdym polu). Spróbuj użuć na tym kikucie naprawy, może to coś da. Jak nie to możesz jeszcze 2 rzeczy zrobić. Albo materiał wybuchowy (plastik, ta paczka na patyku) podłożyć pod to to wtedy się podobno wyłącza, albo zejść na pierwsze piętro, tam na którymś komputerze przy wschodniej ścianie (nie pamiętam w którym pokoju) możesz użyć nauki, aż wygrasz z komputerem w oczko (lol:)), potem jeszcze raz i wtedy połowa (czyli chyba te żółte) pól siłowych się wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mogę użyć żadnej umiejętności na emiterze (jest tylko opcja oglądania i użycia nań przedmiotu).
2. Terminal już wcześniej rozpracowałem.
3. Aktywacja radia po podłączeniu do komputera nic nie daje.

Czy ma to coś wspólnego z włączonym alarmem? Niestety, nie mogę go odwołać (i nie mogę dezaktywować robotów), gdyż wszystkie żółte pola pozostają na swoim miejscu, o ile nie użyję um. naprawy na panelach z klawiszami przy niektórych z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 18:45, Hopeless napisał:

1. Nie mogę użyć żadnej umiejętności na emiterze (jest tylko opcja oglądania i użycia nań przedmiotu).
2. Terminal już wcześniej rozpracowałem.
3. Aktywacja radia po podłączeniu do komputera nic nie daje.

Czy ma to coś wspólnego z włączonym alarmem? Niestety, nie mogę go odwołać (i nie mogę dezaktywować
robotów), gdyż wszystkie żółte pola pozostają na swoim miejscu, o ile nie użyję um. naprawy
na panelach z klawiszami przy niektórych z nich.



A masz sejw przed tym jak wszedłeś do bazy?? Jak tak to jak wejdziesz niech cię strażnik zaprowadzi do sierżanta, ty z nim gadaj, powiedz że nic mu nie powiesz na temat krypt, wtedy dialog się kończy a on będzie chciał cię walnąć. Zanim przyjdzie, włącz tryb walki i idź do pomieszczenia z kadziami, ja wtedy nie miałem pola siłowego. Tan na komputerze spróbuj obejść firewall i sprawdź jakie komendy co robią, polecam też skopiowanie danych o Richardzie Greyu, bardzo ciekawe:). Wybierz komende na cichą sekwencje samozniszczenia na 3 minuty bez włączania alarmu i uciekaj na sam dół do wyjścia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 19:19, Hopeless napisał:

> A masz sejw przed tym jak wszedłeś do bazy??

Uch... Nie za bardzo...



A próbowałeś wybrać "umiejętności", stamtąd "naprawa"i na tego kikuta na prawo od pola??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 19:21, Matizk12 napisał:

A próbowałeś wybrać "umiejętności", stamtąd "naprawa"i na tego kikuta na prawo od pola??


Heh, no o tym nie pomyślałem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 18:45, Hopeless napisał:

1. Nie mogę użyć żadnej umiejętności na emiterze (jest tylko opcja oglądania i użycia nań przedmiotu).

Jak to zrobić, opisał Ci już Matizk12 - możesz też wcisnąć klawisz 8 (kursor zamieni się w żółty "celownik") i kliknąć na emiterze.

Dnia 31.07.2007 o 18:45, Hopeless napisał:

2. Terminal już wcześniej rozpracowałem.
3. Aktywacja radia po podłączeniu do komputera nic nie daje.

A na pewno podłączyłeś radio do komputera (tego zaznaczonego na obrazku)? Powinieneś zrobić tak - ustawiasz kursor na komputerze, naciskasz i przytrzymujesz lewy przycisk myszy, z rozwijanego menu wybierasz ikonkę ekwipunku, w okienku wskazujesz radio. Potem wkładasz je do ręki i klikasz "użyj" - żółte pola zostają wyłączone. Jeśli coś nie działa, to albo zrobiłeś coś nie tak albo trafiłeś na jakiegoś buga.

Dnia 31.07.2007 o 18:45, Hopeless napisał:


Czy ma to coś wspólnego z włączonym alarmem? (...)

Nie mam pojęcia, czy da się w ogóle wyłączyć alarm - wydaje mi się, że zostaje włączony automatycznie po tym, jak zaatakuje się strażników na zewnątrz bazy (albo po tym, jak się wyśle fałszywy komunikat przez radio :)). W każdym razie alarm na pewno nie wpływa na możliwość wyłączania pól - prędzej już poziom umiejętności "nauka" :).

PS Nie wiem jakim sposobem dotarłeś tak daleko nie wiedząc jak się używa umiejętności :) (np. w Glow bez naprawienia generatora nie da się odwiedzić najciekawszych poziomów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 14:40, Blackhand napisał:

Jak to zrobić, opisał Ci już Matizk12 - możesz też wcisnąć klawisz 8 (kursor zamieni się w
żółty "celownik") i kliknąć na emiterze.


Już sam do tego doszedłem. Po prostu o tym nie pomyślałem i tyle. Zdarza się.

Dnia 01.08.2007 o 14:40, Blackhand napisał:

A na pewno podłączyłeś radio do komputera (tego zaznaczonego na obrazku)? Powinieneś zrobić
tak - ustawiasz kursor na komputerze, naciskasz i przytrzymujesz lewy przycisk myszy, z rozwijanego
menu wybierasz ikonkę ekwipunku, w okienku wskazujesz radio. Potem wkładasz je do ręki i klikasz
"użyj" - żółte pola zostają wyłączone. Jeśli coś nie działa, to albo zrobiłeś coś nie tak albo
trafiłeś na jakiegoś buga.


Próbowałem użyć radia na innych piętrach - dlatego nie działało.

Dnia 01.08.2007 o 14:40, Blackhand napisał:

Nie mam pojęcia, czy da się w ogóle wyłączyć alarm - wydaje mi się, że zostaje włączony automatycznie
po tym, jak zaatakuje się strażników na zewnątrz bazy (albo po tym, jak się wyśle fałszywy
komunikat przez radio :)). W każdym razie alarm na pewno nie wpływa na możliwość wyłączania
pól - prędzej już poziom umiejętności "nauka" :).


Fakt, alarm nie ma znaczenia.

Dnia 01.08.2007 o 14:40, Blackhand napisał:

PS Nie wiem jakim sposobem dotarłeś tak daleko nie wiedząc jak się używa umiejętności :) (np.
w Glow bez naprawienia generatora nie da się odwiedzić najciekawszych poziomów).


Umiejętności używałem już wcześniej. Po prostu zapomniałem o bezpośrednim użyciu z menu umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuje patcha do Fallout 2, ale do wersji jaka jest w Sadze Fallout czyli do wersji polskiej. Patch do wersji angielskiej zamieszczony na gram.pl nic mi nie daje w przypadku kiedy kupiłem Sagę Fallout, gdzie Fallout 2 jest w wersji polskiej. Bardzo proszę o pomoc w powyższej sprawie.
Mój adres email: nightwolf19@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą dorzucając coś od siebie, to jak ja podłączyłem kiedyś to radio, to nie zauważyłem że coś to dało. Ja rozwijam sobie zazwyczaj naukę kradzionymi książkami z Hub:), i mam coś między 70-90, biorę na tym komputerze naukę, pisze że wszystko jest zabezpieczone oprócz folderu z grami, gram z komputerem w oczko, wygrywam, dostaje 800 exp, potem jeszcze raz nauka na komputerze i pisze, że jedyne co udało mi się zrobić to deaktywacja połowy pól (czyli tych żółtych:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować