Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Nie odwracam kota ogonem, zauważam, że niedługo sytuacja się poważnie zmieni.

@Diabolicus
Nie rozumiesz. Przeczytaj posty ze 20-30 stron wcześniej. Forum zgodnie argumentowało przewagę PS4 na XOne tym, że KONSOLA JEST DO GRANIA. Dlatego właśnie śmiesznym jest twoje stwierdzenie o "tylko" multiplayerze. Jak będzie z tymi gramie free-to-play to się dopiero okaże. Ja uważam, że sama gra będzie darmowa, ale będzie wymagane połączenie z Internetem, czyli dokładnie tak samo jak jest obecnie z gramie free-to-play na Live. Ty sądzisz inaczej. Zgódźmy się nie zgodzić i poczekajmy w milczeniu do premiery.

To akurat tyczy się wszystkich. Nie będę już komentował spraw przyszłych. Oznacza to moje milczenie w tym temacie, no, może z wyjątkiem podrzucenia jakiegoś linku raz na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 21:02, Sigu napisał:

Ja uważam, że sama gra będzie darmowa, ale będzie wymagane połączenie z Internetem,
czyli dokładnie tak samo jak jest obecnie z gramie free-to-play na Live.

Jak "dokładnie tak samo"?
Obecnie na Live: musisz mieć połączenie z Internetem i opłacony abonament Xbox Live.
Na PS4: musisz mieć połączenie z Internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 21:02, Sigu napisał:

Nie rozumiesz. Przeczytaj posty ze 20-30 stron wcześniej. Forum zgodnie argumentowało
przewagę PS4 na XOne tym, że KONSOLA JEST DO GRANIA.


Dlatego nie mówiłem nic o pierdołowatych aplikacjach, tylko o funkcjach stricte growych. :)

Dnia 20.08.2013 o 21:02, Sigu napisał:

Jak będzie z tymi gramie free-to-play to się dopiero
okaże. Ja uważam, że sama gra będzie darmowa, ale będzie wymagane połączenie z Internetem,
czyli dokładnie tak samo jak jest obecnie z gramie free-to-play na Live. Ty sądzisz inaczej.
Zgódźmy się nie zgodzić i poczekajmy w milczeniu do premiery.


Tu nie ma miejsca na "ja tak sądzę". Nie będzie tak jak na XBL, na PS4 płatny nie będzie dostęp do internetu w ogóle, tylko sam multiplayer.

A gry F2P:

http://ie.ign.com/articles/2013/06/13/ps4-publishers-decide-if-free-to-play-needs-ps-plus

"Sony has confirmed that not every multiplayer game for the PlayStation 4 will require PlayStation Plus, as publishers will be able to decide what happens with free-to-play titles."

Takie PlanetSide 2 (i inne zapowiedziane F2P - w artykule parę jest wymienionych) będzie dostępne bez PS+. Nie zdziwiłbym się gdyby World of Tanks pojawił się na PSN w takiej samej postaci.

Dnia 20.08.2013 o 21:02, Sigu napisał:

To akurat tyczy się wszystkich. Nie będę już komentował spraw przyszłych. Oznacza to
moje milczenie w tym temacie, no, może z wyjątkiem podrzucenia jakiegoś linku raz na
jakiś czas.


Wiadomo, po mocnym zmasakrowaniu trzeba się wycofać żeby atmosfera zelżała i wszyscy zapomnieli o ściemnianiu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sigu zapisz się na studia logiki bo tej u Ciebie można z świecą szukać. Temat PS Plus i płatności tutaj już kilka razy się pojawiał i ty nie możesz zrozumieć kilku faktów (autentycznych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 13:57, Sigu napisał:

Specjalnie dla ciebie Microsoft wypuści edycję Xboxa dla osób nieustabilizowanych życiowo
i/lub eksmitowanych co pół roku.


Specjalnie dla Ciebie degrad -1 za obrażanie innych użytkowników i wycieczki osobiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak, pamiętacie jeszcze, dlaczego niby w ośmiu krajach opóźniono premierę Xboksa?

Co oni tam wtedy mówili? Że robią to dlatego, że chcą wszystko przetłumaczyć i by działał Kinect w językach tych krajów?

Dobre żarty. Jak widzicie, w tych 13 krajach tylko 5 dostanie komendy głosowe w swoich językach.
http://www.xbox.com/en-US/xbox-one/get-the-facts?xr=shellnav
Xbox voice commands will not be available in all markets on the product release date. Voice commands will be available at launch in US, UK, CA, FR, and DE.

I standardowo, jakby ktoś jeszcze nie wiedział - Game DVR i Upload Studio wymagają Golda.

Ten system wciąż dostarcza rozrywki przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden news z gatunku: co w Xbone''ie nie będzie działać:
http://uk.ign.com/articles/2013/09/20/tgs-microsoft-on-its-vision-for-xbox-one

“TV, if you want to continue, would be another criticism. We talk a lot about TV and that''s only going to work basically in Japan and the U.S. at launch where you have HDMI-in scenarios, so you''ll say ''hey, what if I have a terrestrial over the air?'' We won''t have a solution for that right away, but we still sell it as part of the vision. So it''s honest criticism and you''d love to have the new launch be everything that you had before and more, but unfortunately it''s an untenable [proposition].”

...

But what about the fact that Xbox One won''t have the full TV functionality at launch? Penello sees it as a demographic question. “It''s not going to be us – it''s not the early adopters that this is a problem [for] - which is why we''re not prioritising solving it right off the bat, because the price of the consoles will have to come down like they do in every generation, the market will expand, we''ll eventually catch up to the people who are probably laggards in TV, and by that time we''ll have a more robust story than we have at launch.” So in summary – the TV stuff''s not really for you, but by the time your mum and dad want a machine it''ll totally work.



A z innych newsów, jakby ktoś przegapił: Ryse działa w rozdzielczości 1600x900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo 900p to idealna rozdzialka na tej klasy hardware. Jesli MS bedzie przepychal koncept 1080p 30/60fps swoimi dolarami to dla zachowania balansu sprzedazy i wplywow wersje tych samych gier na ps4 ulegna kastracji, najpewniej te od EA i Acti w pierwszej kolejnosci ;] Jesli cokolwiek z tego sie potwierdzi to trzeba bedzie wyprostowac srodkowy palec i przeskoczyc do Ubisoftu, ja tam lipy nie biore, tzn. nie za cale 200zl;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale sie uparłeś na tego xboxa : D

EDIT: przeczytałem artykuł i jednak kolejne smrody wychodzą. jestem ciekawy, kto był głównym projektantem (świetnego) xboxa 360, a kto xone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 12:05, Diabolicus napisał:

Heh, nasuwa się wniosek, że nie każdej grze dany będzie szlachetny zaszczyt skorzystania z Infinite Power of the Cloud. A tak na serio, to jak na początku generacji mamy taką rozbieżność w specyfikacjach, to i na kompromisy iść trzeba. Mam tylko nadzieję, że ten kompromis nie będzie polegał na klasycznym "równaniu do słabszego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz, nowy xbox ma jeszcze pare asow w rekawie (Kinect to najfajniejsza rzecz w nowej generacji), ps4 zaprojektowano w celu bycia najmocniejsza konsola, bez ceregieli. I uwazam, ze kazda z nich powinna podarzac wlasna sciezka, inaczej na MS splynie jeszcze wiecej hejtu- juz na przykladzie romansow z EA widac, ze cos tu jest nie tak jak powinno. Jesli Xone skonczy jak kazda zwykla konsola to MS jest juz stracony na tym polu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 12:31, kodi24 napisał:

No coz, nowy xbox ma jeszcze pare asow w rekawie (Kinect to najfajniejsza rzecz w nowej
generacji),


Kinect nie rozwinie skrzydeł na Xboksie, oferuje niewiele więcej niż PS Eye. Popatrz sobie na Kinectowe gry na XBone, to te same pierdoły co na X360.

Dnia 28.09.2013 o 12:31, kodi24 napisał:

ps4 zaprojektowano w celu bycia najmocniejsza konsola, bez ceregieli. I uwazam,
ze kazda z nich powinna podarzac wlasna sciezka, inaczej na MS splynie jeszcze wiecej
hejtu- juz na przykladzie romansow z EA widac, ze cos tu jest nie tak jak powinno. Jesli
Xone skonczy jak kazda zwykla konsola to MS jest juz stracony na tym polu;


XBone podążał własną ścieżką i z tego powodu był hejt, gracze chcą maszyny do grania (tak BTW - na PS4 zapowiedzianych jest już 131 gier, na XBone... 64). A hejtu będzie z czasem jeszcze więcej jak TRU HARDKOROWCY zaczną porównywać liczbę klatek i jakość grafiki na obu konsolach.

XBone nie może skończyć źle, bo to oznaczałoby marną konkurencję z PS4, a to kiepskie wieści dla właścicieli obu sprzętów. Już przegrywa w liczbie preorderów (podobno również w USA), a to nie jedyne niepokojące wieści na temat tej konsoli. W sumie nie pamiętam kiedy czytałem cokolwiek pozytywnego na jej temat co nie pochodziłoby od MS. :l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS4 będzie mocne i będzie do grania. X One będzie do grania w to, co jest na PS4 + znacznie więcej z uwagi na dedykowane gry na Kinecta. Nikt nie odróżni kilku klatek mniej albo trochę mniejszej rozdzielczości na X One. Jeżeli kupujesz konsolę tylko do gier, po co kupować PS4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 12:58, Jave napisał:

PS4 będzie mocne i będzie do grania. X One będzie do grania w to, co jest na PS4 + znacznie
więcej z uwagi na dedykowane gry na Kinecta.


PS4 będzie do grania w to, co jest na XBone + znacznie więcej z uwagi na exclusivy i gry na PS Eye. STALOWA LOGIKA.

Dnia 28.09.2013 o 12:58, Jave napisał:

Jeżeli kupujesz konsolę tylko do gier, po co
kupować PS4?


Może dlatego, że już teraz zapowiedziane jest na niego ponad dwa razy więcej gier? :D A do czego innego jest konsola jak nie do gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki był standard w tej generacji, ale w odwrotną stronę. Prostota Xboxa i złożoność PlayStation prowadziła do tego, że początkowo multiplatformowe produkcje działały dużo gorzej na PS3, co zresztą później wyeliminowano. Może w tym przypadku będzie podobnie, a może po prostu nowy Xbox będzie pod każdym względem słabszy. Ja przywiązania do marki nie mam, więc kupię to co będzie dla mnie lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 13:03, Diabolicus napisał:

PS4 będzie do grania w to, co jest na XBone + znacznie więcej z uwagi na exclusivy i
gry na PS Eye.

Argument żaden. X One ma gry ekskluzywne. Jestem pewien, że PS Eye nie będzie miało możliwości Kinecta. Gdyby miało mieć, kampania reklamowa waliłaby drzwiami i oknami.

Dnia 28.09.2013 o 13:03, Diabolicus napisał:

Może dlatego, że już teraz zapowiedziane jest na niego ponad dwa razy więcej gier? :D

No tak, bo jak jest teraz zapowiedziane to X One już zawsze będzie miał ich dwa razy mniej. Logiczne.

Dnia 28.09.2013 o 13:03, Diabolicus napisał:

A do czego innego jest konsola jak nie do gier?

No nie wiem, zastanówmy się. Co jeszcze oferują konsole oprócz grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy rozwinie czy nie rozwinie jeszcze sie okaze, natomiast watpliwosci co do potencjalu urzadzenia nie posiadam- oby z czasem nabralo kolorow bo to pierwsza taka sytuacja w historii konsol, kiedy ficzer ma konkretny fundament technologiczny. Jesli Xone bedzie sie staral byc jak ps4 to konkurencji wlasnie nie bedzie- jedynie wlasciciele ps4 straca na nowych romansach MS z duzymi wydawcami kupujac za te same pieniadze wersje wykastrowane dla zachowania balansu sprzedazy pomiedzy platformami. Dla ps4 to raczej zle wiesci, dlatego mam nadzieje, ze pozycja MS na multiplatformowym rynku nie bedzie sie umacniac az za bardzo, a jesli juz to nie na takich warunkach- w przeciwnym razie klienci pojda gdzie idziej a zaplecze wydawnicze podzieli sie zgodnie ze strefami wplywow i zrobi sie straszny burdel a nie konkurencja;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki był kompromis na początek obecnej generacji? Halo 3 działające w 640p. Perfect Dark Zero - 640p.

Nie można mówić, że to początek nowej generacji i już kompromisy. Kompromisy były i będą zawsze, gdy pojawi się nowy sprzęt.

Poza tym trochę wierzę w to co powiedział jeden z ludzi z Microsoftu. Oni stworzyli Direct X. Xbox nie ma w nazwie "X" bez powodu. Nie tworzyliby sprzętu, który będzie słabszy.

Dodatkowo, to "definitive" jest dość niezobowiązujące. Skoro wersja BF4 na Xboxa One jest "definitive", to coś znaczy? Nope...

@Siriondel
Zawsze równa się do słabszego. Zawsze. Jest takie coś jak "lowest common denominator" i właśnie tego się szuka podczas robienia gier. Nie ma sensu dla producentów, żeby robić dwie wersje gry, bo tak byłoby trzeba zrobić, gdyby jeden sprzęt odbiegał od drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 16:15, Jave napisał:

Argument żaden. X One ma gry ekskluzywne.


Jaki "argument żaden"? PS4, tak jak XBone, będzie miało gry tworzone z myślą o kontrolerze ruchu, tak samo jak w poprzedniej generacji. O co ci chodzi?

Dnia 28.09.2013 o 16:15, Jave napisał:

Jestem pewien, że PS Eye nie będzie miało możliwości
Kinecta. Gdyby miało mieć, kampania reklamowa waliłaby drzwiami i oknami.


Umożliwia sterowanie gestami, komendy głosowe i inne podobne do Kinecta funkcje.

Dnia 28.09.2013 o 16:15, Jave napisał:

No tak, bo jak jest teraz zapowiedziane to X One już zawsze będzie miał ich dwa razy
mniej. Logiczne.


Ładny strawman.

Dnia 28.09.2013 o 16:15, Jave napisał:

No nie wiem, zastanówmy się. Co jeszcze oferują konsole oprócz grania?


Oglądanie filmów, korzystanie z internetu i inne drugoplanowe funkcje. Konsole do grania służą przede wszystkim... no cóż, DO GRANIA.

@kodi24

>To czy rozwinie czy nie rozwinie jeszcze sie okaze,

Tak jak okazało się na X360? :D

Dnia 28.09.2013 o 16:15, Jave napisał:

natomiast watpliwosci co do potencjalu urzadzenia nie posiadam


Ja również, całkiem pomysłowe rzeczy widziałem na YT, ale rozwinięcie potencjału Kinecta na konsoli oznaczałoby pójście w stonę każualową. XBone mógłby być taką konsolą, wszyscy wiemy jak sobie radzi Wii U, jest dziura to wypełnienia. Niestety MS próbuje podążyć dwoma ścieżkami jednocześnie, a wychodzi z tego to co wychodzi.

@Sigu

>Wiesz jaki był kompromis na początek obecnej generacji? Halo 3 działające w 640p. Perfect Dark Zero - 640p.
>Nie można mówić, że to początek nowej generacji i już kompromisy. Kompromisy były i będą zawsze, gdy pojawi się nowy sprzęt.

Oczywiście, ale mowa tu o dwóch sprzętach o podobnej specyfikacji. I nie pierwszy raz słyszymy wieści, że to PS4 jest silniejszym sprzętem. Bo jest.

>Dodatkowo, to "definitive" jest dość niezobowiązujące.

Samo słowo jest puste, ale takie oświadczenia już nie - "720p on PS360, 1080 on PS4, TBD on Xbox One" (co oznacza pewnie upscaling), "Both hit 30fps easy. I think Xbox One suffers a few dips from 60fps. PS4 is pretty smooth".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować