Zaloguj się, aby obserwować  
Janek_Izdebski

UPlay - odpowiednik usługi Steam od Ubisoftu

96 postów w tym temacie

Jako, że nie ma odrębnego wątku o tej usłudze, postanowiłem założyć ten temat.

UPlay to usługa cyfrowej dystrybucji gier prosto od Ubisoftu, podobna do Steama.

Przydatne linki:

http://uplay.ubi.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/Uplay

Informacja o patchu 3.0 wprowadzającym m.in. bezpośrednią aktywację klucza z poziomu klienta (nie jest już potrzebna uprzednia instalacja gry z plików instalacyjnych bądź z płyty):

http://www.dsogaming.com/news/ubisofts-uplay-service-updated-to-3-0-direct-game-activation-implemented/

Co sądzicie o tej usłudze i najnowszym patchu, drodzy Gramowicze? :)

[Prośba do Isildura o przypięcie tego posta. Dziękuję]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem po co taki temat. Uplay jest niżej w hierarchii od Origina, nic się specjalnego nie dzieje w Uplayu, więc postów za dużo to tu się nie nabije.
2. Uplay to nie Steam. Uplay jest odpowiednikiem Origina. Nadal obu platformą dużo brakuje, ale Origin dzięki ofercie sklepowej jest zdecydowanie bliżej Steama. Uplay to tylko i wyłącznie Ubisoft, żadna konkurencja.
3. Czemu ludzie chcieliby rozmawiać na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 15:24, Kraju napisał:

3. Czemu ludzie chcieliby rozmawiać na ten temat?

UPlay się rozwija (także oferta sklepu), to już nie jest prymitywny spyware. A zmiany po ostatnim patchu są nawet niemałe (aktywacja klucza z poziomu klienta bez uprzedniej instalacji gry z plików instalacyjnych bądź z płyty).

Nadal podtrzymuję prośbę do Isildura o przypięcie pierwszego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 15:24, Kraju napisał:

1. Nie wiem po co taki temat. Uplay jest niżej w hierarchii od Origina, nic się specjalnego
nie dzieje w Uplayu, więc postów za dużo to tu się nie nabije.

To tylko Twoje zdanie. Jest to kolejna platforma do dystrybucji cyfrowej i wymagana do gier Ubisoftu. Mnie dziwi, że takiego tematu jeszcze nie było.

Dnia 01.06.2013 o 15:24, Kraju napisał:

2. Uplay to nie Steam. Uplay jest odpowiednikiem Origina. Nadal obu platformą

platformom

Dnia 01.06.2013 o 15:24, Kraju napisał:

dużo brakuje,
ale Origin dzięki ofercie sklepowej jest zdecydowanie bliżej Steama. Uplay to tylko i
wyłącznie Ubisoft, żadna konkurencja.

Zauważ, że kiedyś Origin był powiązany tylko z EA. Bardzo możliwe, że Uplay również poszerzy swój zasięg.

Dnia 01.06.2013 o 15:24, Kraju napisał:

3. Czemu ludzie chcieliby rozmawiać na ten temat?

Jakby mieli problemy, pytania, wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kogo obchodzi UPlay !? Dla mnie to tylko DRM, nic więcej, gry kupuje się gdzie indziej. To nawet nie jest cień Orgina, a co dopiero Steama.
Tu nie ma o czym dyskutować, temat umrze śmiercią naturalną. Izdebski na siłę tworzy nowe wątki żeby móc pospamować, taka jest moja teza. Równie dobrze mógł założyć temat o uprawianiu kukurydzy na Kamczatce albo sianiu i pielęgnacji trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2013 o 16:35, Harrolfo napisał:

> nie dzieje w Uplayu, więc postów za dużo to tu się nie nabije.
To tylko Twoje zdanie. Jest to kolejna platforma do dystrybucji cyfrowej i wymagana do
gier Ubisoftu. Mnie dziwi, że takiego tematu jeszcze nie było.

Jeżeli nie było, to znaczy że ludzie nie specjalnie mają ochotę zawracać sobie tym głowę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to taka pierdółka, która zainstalowała się razem z którymś Asasynem, uruchamia się tylko wtedy gdy odpalam jakiś tytuł od Ubi ze Steama i zgodnie z zasadą "wszystkie gry w jednym miejscu" nie mam zamiaru tam niczego kupować. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w całej rozciągłości z tym co napisał Harrolfo.

Może się zdarzyć, że ktoś będzie miał pytania, wątpliwości, mogą rownież wystąpić jakieś problemy z UPlayem. Wtedy ten wątek będzie pasował jak ulał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 17:00, Janek_Izdebski napisał:

Trochę kultury, chłopcze.

Mam prawdopodobnie wiecej lat od Ciebie, to raz, dwa, nie wiem o co się znowu czepiasz. Zachowujesz się tak jakby Ci tu wszyscy krzywdę robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba ja mam więcej lat od Ciebie. Na pewno nie jesteś osoba z roczników między ''70 a ''80.

Co więcej, to nie pierwszy raz kiedy używasz argumentów ad personam, kiedy w ogóle nie byłeś prowokowany z mojej strony. Oto przykład:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=224

Off-top uznaję za zakończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2013 o 17:29, Janek_Izdebski napisał:

Co więcej, to nie pierwszy raz kiedy używasz argumentów ad personam, kiedy w ogóle
nie byłeś prowokowany z mojej strony. Oto przykład:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=224

Nie widzę tutaj żadnych argumentów ad personam. Dorośnij.
Od tej pory będę Ciebie ignorował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale muszę coś napisać, bo w każdym temacie na jaki zaglądam tutaj pojawia się kłótnia innych użytkowników z Tobą. Nie wiem kim jesteś, ale serio tak lubisz szum koło Twojej osoby?
A tak w ogóle po co piszę- chcę Ci tylko zwrócić uwagę, że pisząc posta i zadając w nim pytania do jakiegoś użytkownika nie kończysz dyskusji tylko ją rozkręcasz.
Jako zwykły zjadacz chleba proszę- nie zadawaj komuś pytań, nie prowokuj go do odpowiedzi jeśli masz zamiar na końcu napisać: "dość spamu", "kończę dyskusję" "koniec", itp.
Nic do Ciebie nie mam, ale jeśli dosłownie w każdym temacie widzę Waszą dyskusję to też się dołączyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 16:53, Darkstar181 napisał:

Tu nie ma o czym dyskutować, temat umrze śmiercią naturalną.

Może tak, może nie. Jeśli temat umrze śmiercią naturalną to Twoje wypowiedzi tutaj będą jedynie spamem, jeśli temat jednak kogoś zainteresuje to Twoje wypowiedzi tutaj będą spamem przeszkadzającym innym.

Dnia 01.06.2013 o 16:53, Darkstar181 napisał:

Izdebski na siłę tworzy nowe wątki żeby móc pospamować, taka jest moja teza.

Jeśli wypowiedzi użytkownika Janek_Izdebski Cię nie interesują to je zignoruj zamiast aktywnie szukać z nim konfliktu.
Za spam i (udaną) próbę wywołania sporu otrzymujesz ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 18:51, Janek_Izdebski napisał:

[Prośba do Isildura o przypięcie tego posta. Dziękuję]

Post został przypięty ale następnym razem takie prośby kieruj na skrzynkę moderatorską.

Dnia 01.06.2013 o 18:51, Janek_Izdebski napisał:

Trochę kultury, chłopcze.

Jego wypowiedzi kierowane do Ciebie świadczą o pewnym braku szacunku jednak Twoja wypowiedź była otwarcie obraźliwa. Nie wiem który z was jest starszy i nie ma to żadnego znaczenia bo na tym forum nie będzie przyzwolenia na zwracanie się do innych per "chłopcze".

Dnia 01.06.2013 o 18:51, Janek_Izdebski napisał:

Co więcej, to nie pierwszy raz kiedy używasz argumentów ad personam, kiedy w ogóle nie byłeś prowokowany z mojej strony. Oto przykład:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84344&pid=224

Powyższy fragment nie ma żadnego związku z tym tematem i jest próbą przeniesienia konfliktu z innego wątku tutaj.
Za spam i obrażanie rozmówcy dostajesz ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślę o UPlayu... no cóż, po pierwsze - zdecydowanie nie jest to odpowiednik Steama. Nie ten rozmach, nie te możliwości i nie ten poziom usług. UBI jest ostatnią firmą, której zaufałbym w takim stopniu, w jakim ufam Steamowi. Szczególnie po zaliczanych raz za razem wpadkach (vide ostatnie cyrki z Hirołsami 6).

Po drugie, sam pomysł "platformy z grami" jest raczej mało oryginalny a UBI robi bardzo niewiele, by to zmienić. Ok, fajnie, że można zbierać punkty za pseudoacziwki i kupować za nie zawartość dodatkową, ale w takiej formie, w jakiej występuje to obecnie, sprawia wrażenie dorzuconego na siłę, byle coś było. A szkoda, bo sam pomysł jest ciekawy. Acziwki i punkty zbieramy na Battle.necie, GfWL, Steamie, ale poza faktem, że gdzieś tam jest liczniczek pokazujący ile tych punktów mamy, nie mają one żadnej funkcji. Gdyby UBI poszło dalej tym tropem, dodając rozsądną ilość acziwków w swoich grach oraz oferując ciekawą zawartość do odblokowania, mieliby hicior. Byłaby to świetna motywacja, by z gry wyciągnąć jak najwięcej - dodatkowe mapy, skórki, unikatowe umiejętności... Oczywiście im coś lepsze, tym droższe. Dzięki temu gracze musieliby kombinować: "kupić teraz skórkę, czy poczekać, zdobyć jeszcze parę osiągnięć i kupić nowy sztylet dla Ezio?". Poza tym zawartość do odblokowania powinna być trochę droższa, niż suma punktów, jakie można w danej grze zdobyć. W tej chwili zwykle są 4 "osiągnięcia", warte 40, 30, 20 i 10 punktów oraz 4 nagrody, warte, o dziwo, 40, 30, 20 i 10 punktów. Nuuuuudaaaaa...

Nie sądzę, by UPlay zagroził kiedykolwiek Steamowi, ale ma potencjał. Szkoda, że nikt nie robi nic, by z niego skorzystać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować