Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2007 o 01:10, wargas napisał:

Ciekawe co doorzucą. Stawiam ma mapę, ekskluzywnie wydaną instrukcję i jakiś amulet a i oczywiście
opakowanie w stylu Jade Empire i Gothic 3.


Żebrowskiego by mogli dorzucić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 18:36, michalmtmt napisał:

dla mnie wiedzmin jest lepszy od gothic 3 i od innych rpg jest to najlepsza gara w histori
polski i swiata kto tak nie uwaza nie sie wstydzi

Zapowiada się okazale, widzę że chłopaki nie poszli na łatwiznę. Grafika na poziomie Obliviona ciekawy bohater, intiuicyjny system walki a na dodatek dynamiczny. Powiem tak, po Oblivionie wiadomo było czego się spodziewać był przecież prequel Morrowind, oklepana historia Tamriel itp, Gothic 3 też bo to 3-ka - znany bohater jego kumple, świat choć nowatorska jest jego graficzna oprawa, po Wiedźminie nie wiadomo czego się spodziewać to nowy świat pełen tajemnic, mroczny taki też bohater. Wiedźmin nie został nigdy przeniesiony na komputer. To początek nowość a takie drzwi do serii są zwykle strzałem w 10-kę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 01:15, KannX napisał:

> Ciekawe co doorzucą. Stawiam ma mapę, ekskluzywnie wydaną instrukcję i jakiś amulet a
i oczywiście
> opakowanie w stylu Jade Empire i Gothic 3.

Żebrowskiego by mogli dorzucić :D

Ano mogliby. Dorzucić żeberko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 01:24, wargas napisał:

To początek nowość a takie drzwi do serii są zwykle strzałem w 10-kę.

Nie znam jeszcze fabuły, a tym bardziej zakończenia, ale chyba nie będą robić z Wiedźmina serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 01:24, wargas napisał:

> dla mnie wiedzmin jest lepszy od gothic 3 i od innych rpg jest to najlepsza gara w histori
> polski i swiata kto tak nie uwaza nie sie wstydzi

Nie ma to jak oceniac grę na pół roku przed wydaniem.

Dnia 16.04.2007 o 01:24, wargas napisał:

Zapowiada się okazale, widzę że chłopaki nie poszli na łatwiznę. Grafika na poziomie Obliviona

Oj chyba lekka przesada:) Na stary silnik nałożą efekty shaderowe, do tego pory dnia + pogoda. Zastanawia mnie wydajność. Nie znam aurory na tyle, żeby móc przewidywać jak to będzie śmigało. Aurora2 w każdym razie jest tragiczna.

Dnia 16.04.2007 o 01:24, wargas napisał:

ciekawy bohater, intiuicyjny system walki a na dodatek dynamiczny.

Czyżbyś już grał/grała? Równie dobrze może to być chaotyczna klikanina. Tego niestety się obawiam.

Dnia 16.04.2007 o 01:24, wargas napisał:

Wiedźmin nie został nigdy przeniesiony na komputer. To początek nowość a
takie drzwi do serii są zwykle strzałem w 10-kę.

Zdecydowanie łatwiej pokazać skopcone adaptacje. Obawiam sie kiepskiej jakości tego produktu i "żerowania" na fanach literatury i (o dziwo) filmu.
Ogólnie zalecam chłodniejsze podejście...co by się za bardzo nie rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 13:13, flymar napisał:

> ciekawy bohater, intiuicyjny system walki a na dodatek dynamiczny.
Czyżbyś już grał/grała? Równie dobrze może to być chaotyczna klikanina. Tego niestety się obawiam.

Czytałem recenzje Wiedźmina i właśnie sposób walki był wymieniany jako element nad którym trzeba jeszcze sporo popracować.
Na razie , to możemy sobie tylko pogdybać , bo dopiero gdy grę odpali się na swoim sprzęcie będzie można zacząć wyrażać opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 15:24, Abi Dalzim napisał:

Heh, zauważyliście jak ostatnio ten temat nabrał tempa? A do premiery jeszcze całe pół roku
:)


Tempo będzie jak dojdzie do 500 strony. <;

A teraz napięcie rośnie, rośnie... aż do finału. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 15:24, Abi Dalzim napisał:

Heh, zauważyliście jak ostatnio ten temat nabrał tempa? A do premiery jeszcze całe pół roku :)

I co z tego? Jeszcze się premiera opóźni [wszystko możliwe!] i będzie... Zresztą, cóż... Po to jest ten temat, by na nim pisać, a nabrał tempa, bo coraz więcej wiadomo o grze.
Dzisiaj udało mi się kupić Clicka, tak więc niedługo przeczytam tą zapowiedź. Tą z CDA już znam, ale bardzo możliwe, że będzie coś nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 16:20, ad0 napisał:

> Heh, zauważyliście jak ostatnio ten temat nabrał tempa? A do premiery jeszcze całe pół
roku
> :)

Tempo będzie jak dojdzie do 500 strony. <;

A teraz napięcie rośnie, rośnie... aż do finału. <;

HEhehe tempo jest, trohe się naspamuje i 500 stron machniemy. O ile pamietam to wiedźmin miał być juzwydany pod koniec marca tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 16:31, Liqid napisał:

Dzisiaj udało mi się kupić Clicka, tak więc niedługo przeczytam tą zapowiedź. Tą z CDA już
znam, ale bardzo możliwe, że będzie coś nowego...


To czasu wydania Wiedzmina to jeszcze duzo z tego o czym oni piszą, to programiści pewnie jeszcze kilka razy zmienią ;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 18:06, Paoro napisał:

duzo z tego o czym oni piszą, to programiści pewnie jeszcze kilka razy zmienią ;pp

No może nie będzie tak źle. Myślę, że oni teraz szlifują tylko grę, a tak późna data premiery związana jest z jednoczesną premierą gry na całym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 15:24, Abi Dalzim napisał:

Heh, zauważyliście jak ostatnio ten temat nabrał tempa? A do premiery jeszcze całe pół roku
:)

Hah, faktycznie. Njaśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że większość osób wypowiadających się tutaj wznosi peany na cześć Wiedźmina i CDP, wychwalając grę pod niebiosa. A po premierze wszyscy będą narzekać, bo wszystkim dogodzić niesposób. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 09:04, Bumber napisał:

Njaśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że większość osób wypowiadających
się tutaj wznosi peany na cześć Wiedźmina i CDP, wychwalając grę pod niebiosa.

Bo kazdy folguje swojej wyobraźni (w tym i ja) i wyobraża sobie nieziemsko dobrą grę (oby sie sprawdziło).

Dnia 17.04.2007 o 09:04, Bumber napisał:

A po premierze wszyscy będą narzekać, bo wszystkim dogodzić niesposób. ;)

Oby się nie sprawdziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 09:06, Abi Dalzim napisał:

Bo kazdy folguje swojej wyobraźni (w tym i ja) i wyobraża sobie nieziemsko dobrą grę (oby sie
sprawdziło).

Fakt, ale takie wyobrażenia bardziej szkodzą grze, niż jej pomagają. Bo kto zdoła zaspokoić wszystki zachcianki graczy tak, aby gra pokryła się z ich marzeniami? I to właśnie spowoduje frustrację po premierze. ;) A programiści Bogu ducha winni.

Dnia 17.04.2007 o 09:06, Abi Dalzim napisał:

Oby się nie sprawdziło ;)

Oby, oby, ale i tak się sprawdzi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 09:12, Bumber napisał:

Fakt, ale takie wyobrażenia bardziej szkodzą grze, niż jej pomagają. Bo kto zdoła zaspokoić
wszystki zachcianki graczy tak, aby gra pokryła się z ich marzeniami? I to właśnie spowoduje
frustrację po premierze. ;) A programiści Bogu ducha winni.

Zawsze tak jest, dobrze to przecież wiesz. Nie ma cudu bez nawet tej symbolicznej łychy dziegciu. Autorzy gry mogą wychwalać swe dziecko ponad wszystko, ale wychodzi różnie, wiadomo o tym nie od dzisiaj. Ile gier było naprawdę idealnych? I czy Wiedźmin ma szansę do nich dołączyć? Wiadomo jak było z Titan Questem[to tylko luźne porównanie]. Tu już nawet nie chodzi o to, że każdemu się nie dogodzi, bo by tego dokonać trzeba stworzyć grę o niesamowitych możliwościach konfiguracji, by każdy mógł sobie dopasować czynniki do woli [lecz i to miałoby swe wady]. Niech będzie nawet przeznaczona dla jednego grona graczy, ale naprawdę dobra. Nawet taka dobra, by pozostałym też się podobała.

Dnia 17.04.2007 o 09:12, Bumber napisał:

Oby, oby, ale i tak się sprawdzi ;P

A Zagłada w 2012 się pewnie nie sprawdzi [ale kto wie? może po tym, jak wygramy ME jeszcze jako gospodarze ;)]. Nadzieje mogą [nawet muszą, kiedy się za dużo wymaga] okazać się płonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować