Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Civilization V: Nowy wspaniały świat - recenzja

44 postów w tym temacie

Ocena wydaje się uczciwa. 12-sty nie może przyjść za wcześnie... I zgadzam się też, że ,,zdrówko" byłoby miłym dodatkiem. Chociaż stopień skomplikowania jest jak dla mnie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma w recenzji słowa o Szoszonach. Jestem ciekaw, jak się nimi gra, w końcu nie mają nawet swojego miasta. A recenzja ogólnie spoko:)
@Ostrowiak Bo Austra, która została dodana w poprzednim dodaktu ma białego orła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mają stolicy, to gra się nimi tak, jak barbarzyńcami z bodajże Civilization IV. Też nie mieli własnego miasta, tylko prowadzili tryb koczowniczy. W ich wypadku, gdy podchodziłem do miasta, niszczyłem je.

Jak jest z Szoszonami, to nie wiem, ale może aneksja czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@7
Po gry do EMPiKu nie chodzę od dawna, bo mają najwyższe ceny. Zresztą nie inaczej jest teraz... 99,99 pln mówi samo za siebie, chociaż przy zamówieniu na stronie i odbiorze w salonie cena to 84,99 pln, więc... Cenega/muve.pl znów jest najdroższa. Jak na razie nie znalazłem nigdzie taniej niż 64,99 pln na cdp.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Trochę to dziwne, że polski wydawca gry - Cenega (muve.pl) ma dodatek najdrożej,
> bo w wersji cyfrowej po 79,99 pln i pudełko po 89,99 pln, podczas gdy gram.pl
> ma wersję pudełkową za 79,90 pln, a wszystkich przebija cdp.pl z ceną wersji
> cyfrowej... 64,99 pln! Do zachodnich sklepów na razie nie ma co zaglądać, a nawet
> po przecenach ceny będą pewnie na poziomie aktualnych polskich. Jak na razie moje pieniądze
> wygrywa cdp.pl, ale liczę na ostrą walkę konkurencji ;)

A dlaczego nie napiszesz, że kupująć wersję pudełkową w muve.pl, z 40% rabatem z Kompanii Graczy masz grę za jakieś 54 zł z darmową przesyłką kurierską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że nie ma w recenzji słowa o Szoszonach. Jestem ciekaw, jak się nimi gra, w końcu
> nie mają nawet swojego miasta. A recenzja ogólnie spoko:)

Otóż mają, na dodatek z podwojonym terytorium na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 19:55, karvaialka napisał:

[REKLAMA]


Gram.pl to nie tablica reklamowa - ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wątek o okazjach, więc nie rozumiem wyrżnięcia posta z porównaniem cen dodatku(???) Zresztą posta potrzebnego, bo w odpowiedzi TobiAlex uświadomił mnie o wysokości rabatu (z którego i tak nie skorzystam, bo nie mam). Nie, żebym był złośliwy, czy coś, ale czy na wyrżnięcie posta miało wpływ to, że gram.pl nie wypada najtaniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 22:00, Carter napisał:

A dlaczego piszą ,że pierwszy raz gramy Polską w Civ 2 było można Polskę wybrać


Moze w Call to Power 2, które nie jest liczone jako gra z głównego nurtu serii. W tej "prawdziwej" Civce II Polski nie było. W Test of Time była opcja Custom Civilization i tam sobie można było Polskę wpisać, ale w praktyce to była tylko nazwa, bo cywilizacja zrobiona w ten sposób zastepowała na czas rozgrywki jedną z predefiniowanych. Jesli np. zastapiliśmy Amerykę to pierwsze założone miasto i tak domyślnie nazywało się Waszyngton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 18:27, Ostrowiak napisał:

Czemu Orzeł jest czarny?

Come on, nie możesz się pytać Orłów, dlaczego są czarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kongres Światowy na plus? Ja to dałem do minusów ;). Bardzo przereklamowany element gry.. + te mało imponujące rezolucje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kongres Światowy na plus? Ja to dałem do minusów ;). Bardzo przereklamowany element
> gry.. + te mało imponujące rezolucje.

Oczywiście, że tak. Rezolucje nie mogą być mocniejsze, bo położyłyby całkowicie balans rozgrywki. I tak w dość prosty sposób pozwala on na odniesienie zwycięstwa, a gdy kwestie głosowań olejemy, staje się prawdziwym wrzodem na tyłku. I ogłoszenie jednej religii, albo ustroju wiodącymi, czy ogólnoświatowe zakazy nazywasz mało imponującymi? Czego się spodziewałeś? Rezolucji o końcu świata? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada, ale trochę wody w Odrze upłynie, aż się trafi w promocji na Steamie/GMG i będzie okazja kupić. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować