poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2014 o 20:16, Sandro napisał:

> Nie było, dopiero na Gramie to wymyślili.
A nie było przypadkiem czegoś w rodzaju wizytówek? Taki pradziad obecnych gramsatów.
Stąd nazwa tematu "Konkurs na najlepsze wizytówki i gramsajty".

Ano faktycznie, były wizytówki, ale gramsajty to głównie blogi, a wizytówki blogami nie były, więc cośtam cośtam, moje na wierzchu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja bym to rozebrał inaczej - gramsajty spełniały dwojaką formę: wizytówek i blogów. Z jednej strony ktoś mógł z tego mieć wizytówkę, napisał coś na swój temat i rozszerzył tym samym profil swój na gramie. Z drugiej potem dołożono większą liczbę funkcjonalności pod kątem blogowania i wyrażania siebie, swoich poglądów. I teraz jest podobnie - gramsajty są i tym i tym. Jednak po transformacji GSów raczej ta pierwsza forma zaniknie, a bardziej uwypuklona będzie ta druga, ale mam także nadzieję, że może coś ruszy w sprawie poszerzenia takiego "profilu gramowicza". Coś na zasadzie karty w gramstatach. To byłoby całkiem spoko wraz z wejściem nowego forum.

Takie myślenie na bieżąco, w ostatniej chwili wymyślenie czegoś... hm... zapisać i pomyśleć nad rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jak awansuje się na WT, to wtedy automatycznie robi się napis "Stachanowiec", czy jak? Bo sporo gramowiczów będący Własnotytułowcami, mają wpisane właśnie tak wpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2014 o 10:57, Prince_Miki napisał:

Czy jak awansuje się na WT, to wtedy automatycznie robi się napis "Stachanowiec", czy
jak?


Tak, każdy WT dostaje z automatu ten status.

Dnia 31.05.2014 o 10:57, Prince_Miki napisał:

Bo sporo gramowiczów będący Własnotytułowcami, mają wpisane właśnie tak wpisane.


Mają do czasu zmiany lub nie zmieniają. WT mają jakiś wybór w życiu. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które posty według systemu naliczania punktów na awans są uznawane za spam? Czy dzieje się tak wtedy, gdy napiszemy jakieś 50 postów w ciągu godziny, czy jak? Bo czytałem, że w ciągu 1 godziny można zdobyć tylko 1 punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 20:39, Prince_Miki napisał:

Które posty według systemu naliczania punktów na awans są uznawane za spam?

Zgaduję że punkt dostajesz za pierwszy post, każdy następny jest automatycznie ignorowany przez system aż do momentu w którym będziesz mógł zdobyć następny punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 16:21, Prince_Miki napisał:

Zauważyłem, że w 20 minucie każdej godziny statystyki na gramsajcie aktualizują się. Sugeruję więc, że wtedy też mija ta "godzina".

Nigdy się temu aż tak dokładnie nie przyglądałem więc nie potwierdzę ale całkiem możliwe że masz rację. W takim wypadku system najprawdopodobniej sprawdza czy gramowicz napisał jakiegokolwiek posta w ciągu tej godziny i zależnie od tego przyznaje lub nie przyznaje punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 10:34, Prince_Miki napisał:

Wreszcie! Po około 3 miesiącach pisania jestem już Przewodniczącym. :D :D :D

Gratki. Ale 3 miesiące? Phi, to nic wielkiego. Popatrz sobie na moje gramstaty lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 10:39, akwyx napisał:

Gratki. Ale 3 miesiące? Phi, to nic wielkiego. Popatrz sobie na moje gramstaty lepiej.

No, ale co? O ile mnie wzrok nie myli, to musiałeś na przewodniczącego czekać 2 lata, ale wiadomo, że nie każdy codziennie zagląda na forum. ;) Ba, sam miałem taki okres, że na gram.pl nie wszedłem ani razu przez 2 lata. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 10:44, Prince_Miki napisał:

> Gratki. Ale 3 miesiące? Phi, to nic wielkiego. Popatrz sobie na moje gramstaty lepiej.

No, ale co? O ile mnie wzrok nie myli, to musiałeś na przewodniczącego czekać 2 lata,
ale wiadomo, że nie każdy codziennie zagląda na forum. ;) Ba, sam miałem taki okres,
że na gram.pl nie wszedłem ani razu przez 2 lata. ;)

Ale ja zaglądam bardzo regularnie i bardzo dużo czytam (bo naprawdę można doszukać się ciekawych rzeczy, informacji czy dyskusji na poziomie, na których warto zawiesić oko). Tylko mało piszę w sumie (w porównaniu do innych). Chyba dlatego, że za dużo gadam "w realu" (nie chodzi mi o sieć sklepów) i już nie chce mi się na forum tego wszystkiego jeszcze raz wylewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na datę. Po prostu ten ktoś był na początku Konsulem, potem postanowiono za zasługi dać mu od razu WT. A że to było tyle lat temu... po prostu zresetowanie Konsula do rangi Robotnika albo chociaż Delegata to trochę słaba sprawa.

Powiem szczerze, że nawet nie kojarzę po nicku kto to był :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 12:43, Muradin_07 napisał:

po prostu zresetowanie Konsula
do rangi Robotnika albo chociaż Delegata to trochę słaba sprawa.

Ale zobacz jaki w takim razie ma status Venom - patrząc na "1" w tym linku: http://gramstaty.rob006.net/users/user/1 możemy wnioskować, że prawdopodobnie to pierwsza osoba zarejestrowana na gram.pl, a jednak jest Delegatem mając trochę mniej postów niż Tuddrussel.

EDIT: Nawet nie wiedziałem, że na tym forum można kogoś awansować. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie to ma znaczenie? Żadnego, bo jeśli ktoś zostaje Konsulem wcale nie musiał wcześniej tutaj pisać ani się udzielać. Wydaje mi się, że to po prostu szukanie problemu w czymś, co nawet problemem nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 12:59, Prince_Miki napisał:

Ale zobacz jaki w takim razie ma status Venom - patrząc na "1" w tym linku: http://gramstaty.rob006.net/users/user/1
możemy wnioskować, że prawdopodobnie to pierwsza osoba zarejestrowana na gram.pl, a jednak
jest Delegatem mając trochę mniej postów niż Tuddrussel.

Jak Delegatem, jak jest napisane "Konsul"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jego GSa.

Pomijając fakt, że równie dobrze ta ranga "Delegat" może być wpisana na sajcie tylko dla picu. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 14:04, theZoSo napisał:

Pomijając fakt, że równie dobrze ta ranga "Delegat" może być wpisana na sajcie tylko
dla picu.
;>

To bardzo mało prawdopodobne, ale może tak jest, choć Wojman mówił, że nie można wpisywać gramowych rang w polu statusu, gdy ma się WT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się