Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Taki pomysl z ban/warn listą przypomina mi metody stosowane w Generalnym Gubernatorstwie, za czasów okupacji. Z resztą taka lista chyba łamie jakieś prawa czlowieka, w końcu to już znęcanie psychiczne nad drugim czlowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co z tych pomysłów się realizuje? Ja tutaj jestem pare tysięcy dni (pod taką czy inną postacią), pamiętam chyba wszystko, co się tutaj działo. Ale konkrety były tylko wtedy, kiedy wprowadzano czata IRC (który na poczatku był ciekawy i pełny...), gramsajty (to była furora!) czy kolektyw... później zamiast serwis ulepszać, zaczęto zajmować się pierdołami, jak te "gry online" czy inne nic nieznaczące rzeczy. Takie prywatnie wiadomości by się przydały, ale czy coś nastąpi na ten temat? Tendencja zniżkowa na gramie od lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 16:32, ManweKallahan napisał:

> Co do kolejnych zmian - niestety się przeciągają. Może na początku przyszłego tygodnia

> będę się mógł czymś podzielić.
I jak? Można już coś odhaczyć?

Niestety jeszcze nie, prace nad sklepem się przeciągają :( Pozytywna wiadomość jest natomiast taka, że nowy prezes zaakceptował plan, coby w pierwszej połowie roku skupić się na odświeżaniu pozostałych sekcji serwisu. Konkretów typu "co najpierw" jeszcze nie ma, ale postaram się Was informować na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę dla tzw. "beki" (tak naprawdę to na serio) kilka swoich postulatów.

1. Nowy community manager - czy Lucas_the_Great cokolwiek tutaj robi, poza wrzucaniem okazjonalnych konkursów? Wyznaczam na to stanowisko MartivaRa, on ma świetny kontakt ze społecznością i myślę, że potrafi ją rozruszać.

2. Zmiana moderatorów - jest tutaj jeden moderator, który jest oceniany wyjątkowo negatywnie. Przestrzega starego, bezsensownego regulaminu, wykorzystując go do zamykania ust użytkownikom lub ignoruje ich, daje stealth bany (Ostrowiak i z tego, co wiem Janek_Izdebski) i ma jakieś tendencje do wyżywania się (ostatnim kuriozum był degrad za nieusunięcie linka z cytatu). Taki ktoś nie powinien być moderatorem, a ów moderator nie powinien był wracać.

3. Zmiana regulaminu - nie przystaje on do dzisiejszej rzeczywistości i daje zbyt duże pole manewru pewnym osobnikom. Regulamin ma służyć użytkownikom, żeby tworzyli świetne forum, a nie użytkownicy regulaminowi.

Dziękuję, dzień dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 12:00, Jerjerrod napisał:

1. Nowy community manager - czy Lucas_the_Great cokolwiek tutaj robi, poza wrzucaniem
okazjonalnych konkursów? Wyznaczam na to stanowisko MartivaRa, on ma świetny kontakt
ze społecznością i myślę, że potrafi ją rozruszać.


Marti może i by był spoko, ale z tego co wiem, chyba obawia się tego, że niezbyt ogarnia forum. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 12:03, theZoSo napisał:

Marti może i by był spoko, ale z tego co wiem, chyba obawia się tego, że niezbyt ogarnia
forum. ;]


A co tu jest do ogarniania? Jeśli nauczy się podpinać tematy, to na pewno nie będzie gorzej niż teraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 12:05, rob006 napisał:

A co tu jest do ogarniania? Jeśli nauczy się podpinać tematy, to na pewno nie będzie
gorzej niż teraz :P


Myślę, że chodzi raczej o to, że nie jest tutaj zbyt częstym gościem. Chociaż przyjęcie ze strony userów na bank by miał na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pewnie tu chodzi o ogarnianie spraw forum jako takich, tego co jest potrzebne a co nie. Ale to tylko moje domysły...

Ale ze sceny schodzę już, nie przeszkadzam w ważnym dyskursie. I tak jestem niewidoczny jak zwykle. Wracam do podsumowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 12:09, theZoSo napisał:

Myślę, że chodzi raczej o to, że nie jest tutaj zbyt częstym gościem.


To nie ma znaczenia, ostatnio podpinane są tylko konkursy albo tematy ekipy - nie trzeba być forumowym bywalcem, aby to robić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 12:17, rob006 napisał:

To nie ma znaczenia, ostatnio podpinane są tylko konkursy albo tematy ekipy - nie trzeba
być forumowym bywalcem, aby to robić ;]


Spoko, rozumiem. Ale nadal trzeba by Martivara do tej roli przekonać, a on i tak już swoje na głowie ma, uwierz mi. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i były przecież one zebrane jakiś czas temu, wszystkie sklejone w jedno i podane dalej. Na razie jeśli chodzi o gramsajty. Temat o obradach jest, postulaty na temat forum są - dyskutować nadal można. Jak będzie kolejny znak, żeby to wszystko zebrać i podsumować to po prostu się to zbierze, podsumuje, opisze i będzie czekało na dalszy rozwój wydarzeń.

-------- odpowiedź ---------

Czyli: ciężko by było teraz w trakcie prac nad nowymi sajtami stworzyć drugą ekipę tworzącą nowe forum. Już raz chyba tak próbowano w przypadku głównej i sklepu i wyszło na to, że do teraz wiele rzeczy się sypie. Dlatego lepiej coś dokończyć raz i porządnie, a potem pracować nad kolejnymi sprawami.

Regulamin forum to sprawa jest delikatna o tyle, że faktycznie przydałoby się odświeżenie tego wszystkiego. Problem w tym, że jeśli mielibyśmy napisać miliardostronicowy regulamin, gdzie byłoby wyszczególnione dokładnie co wolno, a czego nie to zastanówmy się czy nie traktujemy Gramowiczów jak ludzi nie do końca myślących logicznie, a tak z pewnością nie jest. Można niektóre rzeczy naświetlić, pokazać... ale nie bez przesady. Każdy ma jakieś poczucie, kiedy przekracza granicę czy to dobrego smaku, reklamowania czegoś i innych.

Co do moderatorów to już kiedyś powiedziałem - moderator jest po to, aby zaprowadzać porządek, a nie głaskać. i prosić. Nie wiem, może nie tyle jest potrzebna wymiana kadry co po prostu nabór nowych moderatorów, którzy trochę by odświeżyli to wszystko. Może mieliby inne podejście do tego wszystkiego. Tylko też niestety jest to ciężkie zadanie znaleźć kogoś doświadczonego i na tyle odpowiedzialnego, aby takowym został. Z drugiej strony niektórzy mogą nie chcieć takiej nominacji - przecież moderator to zuy człowiek, nie da się z nim rozmawiać na żaden temat i też słyszałem legendę o tym, że polują na dziewice :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa bo lubię sobie pobiadolić, no ale jak potrzeba mi takie rzeczy na gramie zbierać raz na jakiś czas to zbieram. Cóż - taka moja praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kolejny postulat - zbanowany użytkownik ma dostęp do swojego gramsajta, może przeglądać treść, ale nie może nic dodawać i nic na nim zmieniać. Proste? Proste. Rozwiązałoby to też dużo problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu biadolić będę, ale muszę...

A czy ban nie jest swego rodzaju karą? Jeśli tak no to dopiero po jego zniesieniu wszystkie prawa użytkownika powinny być przywracane, łącznie z korzystaniem z gramsajta. Inna sprawa to to, że jeśli powiedzmy zbanowany chciałby odzyskać swoje teksty to może po prostu zrobić taki system pakowania tego wszystkiego w jedno i oddawania danemu użytkownikowi. I każdy wpis byłby w postaci powiedzmy prostego pliku tekstowego. Ktoś napisał z 300 wpisów to będzie miał 300 plików po góra 9 kb.

Taki pomysł mi wpadł przy okazji tego, że można sobie całą historię twittera ogarnąć za pomocą jednego kliknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować