Zaloguj się, aby obserwować  
Phobos_s

Alien: Isolation - Temat ogólny

104 postów w tym temacie

Alien: Isolation... Od Creative Assembly... Na filmikach wygląda całkiem spoko, ale każda ich gra, która nie była Total Warem była albo gniotem, albo była co najwyżej średnia. Więc nie będę się niepotrzebnie napalał na to. Fajnie by było, gdyby się gra udała, ale nie czuję tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obaw o klimat oraz grafikę nie mam. Bo po materiałach filmowych widać wszystko jak na dłoni. Problemem jest że grę
robi CA, które nie popisało się nad Rome II, głównie jeśli chodzi o AI. W materiałach filmowych mówi się o tym że obcy zachowuje się nieprzewidywalnie i inteligentnie a wiemy że jeśli chodzi o CA to oni AI nie potrafią dobrze zrobić.
Przykład? Nieszczęsny Rome II, który po 12 patchu dalej ma problemy z AI. Boje się także o fabułę. CA jak do tej pory robiło tylko strategię i nie mają za bardzo doświadczenia w tworzeniu ciekawej narracji. Właśnie te dwie rzeczy co wymieniłem mogą być deską grobową i pogrążyć grę. Obcy, którego zachowanie zamiast budzić strach będzie śmieszyć i fabuła, która może okazać się płytką i miałką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 21:21, sylwasss napisał:

Problemem jest że grę robi CA, które nie popisało się nad Rome II, głównie jeśli chodzi o AI. W materiałach
filmowych mówi się o tym że obcy zachowuje się nieprzewidywalnie i inteligentnie a wiemy
że jeśli chodzi o CA to oni AI nie potrafią dobrze zrobić.
Przykład? Nieszczęsny Rome II, który po 12 patchu dalej ma problemy z AI.


Najbardziej bawi mnie to, że ludzi oceniając firmę mówią "boję się o to albo tamto, bo jedna gra miała to kiepsko zrobione". Tak jest właśnie tutaj, ludzie non stop powracają do Rome II jakby CA nic innego nie zrobiło :)
Ok, Rome II nie jest tytułem idealnym, ale to tylko jedna gra z ich portfolio. Co więcej nad Alien: Isolation pracuje inny zespół niż nad grami z serii Total War, szczególnie, że CA pracuje równolegle nad nową grą z serii - Total War: Arena.

Dnia 08.05.2014 o 21:21, sylwasss napisał:

Boje się także o fabułę. CA jak do tej pory robiło tylko strategię i nie mają za bardzo doświadczenia
w tworzeniu ciekawej narracji.


No nie. CA nie robiło tylko strategii. Na 29 gier i dodatków, które pojawiły się pod ich szyldem od 1989 roku, 14 to strategie. Owszem, od 2000 roku i czasu wydania Shoguna:TW tylko 4 gry nie były strategiami ale jednak, mają oni także doświadczenie w tworzeniu innych gatunków gier.

Dnia 08.05.2014 o 21:21, sylwasss napisał:

Właśnie te dwie rzeczy co wymieniłem mogą być deską grobową i pogrążyć grę.


Chyba chodziło Ci "gwóźdź do trumny"?
http://pl.wiktionary.org/wiki/do_grobowej_deski
http://pl.wiktionary.org/wiki/gw%C3%B3%C5%BAd%C5%BA_do_trumny

Dnia 08.05.2014 o 21:21, sylwasss napisał:

Obcy, którego zachowanie zamiast budzić strach będzie śmieszyć i fabuła,
która może okazać się płytką i miałką.


Obejrzyj filmik, który zamieściłem w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=90837&pid=31
Wydaje mi się, że o zachowanie Obcego możesz być spokojny.


Nie zrozum mnie źle. Doskonale rozumiem wszelkie obawy i sam daleki jestem od hurra optymizmu, ale daje CA pewien kredyt zaufania i nie skreślam ich po jednym potknięciu z grą z kompletnie innej serii.
A:I jest grą ambitną, nie da się ukryć, i zdaję sobie sprawę, że oczekiwania graczy, którzy czekają na prawdziwy horror z Obcym w roli głównej są duże i na pewno nie zostaną w pełni spełnione. Ale jednak wolę myśleć, że w końcu dostaniemy grę z serii Alien, która nie będzie gów... ekhm... słaba : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 09:16, Phobos_s napisał:

Najbardziej bawi mnie to, że ludzi oceniając firmę mówią "boję się o to albo tamto, bo
jedna gra miała to kiepsko zrobione". Tak jest właśnie tutaj, ludzie non stop powracają
do Rome II jakby CA nic innego nie zrobiło :)


To może jeszcze Medieval II tam na początku nie było w ogóle AI.

Dnia 09.05.2014 o 09:16, Phobos_s napisał:


Pomyliłem się ;)

Dnia 09.05.2014 o 09:16, Phobos_s napisał:

Obejrzyj filmik, który zamieściłem w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=90837&pid=31
Wydaje mi się, że o zachowanie Obcego możesz być spokojny.


Filmik? Na filmiku Aliens: Colonial Marines też wyglądał zabójczo, a każdy wie co z tego wyszło.
Dopóki nie zobaczę prawdziwych filmików graczy to nie uwierzę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 11:33, sylwasss napisał:

Pomyliłem się ;)


Jesteśmy tylko ludźmi :)

Dnia 09.05.2014 o 11:33, sylwasss napisał:

Filmik? Na filmiku Aliens: Colonial Marines też wyglądał zabójczo, a każdy wie co z tego
wyszło.
Dopóki nie zobaczę prawdziwych filmików graczy to nie uwierzę.


Myślę, że redaktorzy IGN nie braliby udziału w ściemie...
A grali oni w demo i ich reakcje są prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alien: Isolation prawdopodobnie doczeka się edycji kolekcjonerskiej.
Będzie się ona zwała najpewniej Nostromo Edition.
Pierwszy przeciek pojawił wczoraj w nocy i był anagramem do rozszyfrowania: https://www.facebook.com/AlienIsolation/photos/a.1435414806690496.1073741828.1408213046077339/1518673681697941/?type=1&relevant_count=1
Oznaczał on właśnie Nostromo Edition.
Następnie na YT na kanale nostromoedition pojawił się filmik z interesującym tytułem "See What You Hear?"
http://youtu.be/wlzLHXYC7_c

Dziś powinno pojawić się rozwiązanie zagadki : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co pisałem wczoraj, zapowiedziano Alien: Isolation Nostromo Edition.
Wersja ta zawiera dodatkowo DLC Crew Expendable.

Zwiastun tego DLC: http://youtu.be/18023lL0ynQ

W sieci GemeStop dostępna będzie jeszcze specjalna Ripley Edition zawierająca także DLC Last Survivor.

New z IGN na temat obu dodatków: http://youtu.be/y5StM0tyN18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra po wszystkim co zobaczyłem z filmików i trailerów, przeczytałem wątki na forach CA oraz same newsy, znając jak to bywa z zapowiedziami itp. mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że czeka nas nie licha gnojówka!!!


Dobra na początek idzie kwestia silnika graficznego. Najpierw gadali, że to ma być Unreal Engine 3 lub CryEngine 3. Chociaż obstawiano przy CryEngine 3 ze względu na to, że przy projekcie pracuje sporo osób co odeszły od Cryteka. Na ale żeby sobie utrudnić sprawę poszli po jeszcze bardziej absurdalny krok i robią na nowym, własnej roboty silniku. Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę fakt że gra wychodzi na 5 platform nie ma mowy by sobie poradzili. No i jeszcze kwestia zapowiedzi i filmików jak to obecnie bywa - według dzisiejszej mody na kłamstwa jakich mało możemy być pewni że to co widzieliśmy na filmikach to zręcznie zrobiona iluzja za pomocą filmików CGI. Co jeszcze daje nam kwestię techniczną i optymalizację i tu obstawiam istne szambo bo przecież tu mowa o Creative Assembly do jasnej ciasnej. Jakim cudem mamy im wierzyć że nie spierdzielą tego na 5 platform skoro ich ostatnia gra wyszła na tylko 1 i jest w tej dziedzinie gniotem jakich mało.

Potem mamy kwestię sztucznej inteligencji jaką to niby ten obcy ma mieć i szczerze nie wierzę ani jedno słowo wychodzące z CA. Bo nie mają podstaw by prosić o zaufanie graczy po ROME 2 gdzie spierdzielili jeden z najbardziej podstawowych skryptów AI który się historią sięga czasów wolfenstein''a 3d czyli pieprzony atak!!

Oraz zapowiedzi jaki to ma być survival horror oraz gra z prawdziwego zdarzenia o obcym. Jasne, śmiechu warte zwłaszcza po tekstach że celują w target Dead Space 2 który bez zbędnych ceregieli można nazwać kolejną kalką w stylu gears of war. Albo teksty serwisów IGN na serio powtórka z ACM i co wyszło wszyscy wiemy więc dopóki gra nie wyjdzie nie wierzę w te wypociny z działu marketingu SEGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować