Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2012 o 14:08, diabolo20 napisał:

witam
czy jak kupie karte dzwiekową creative np:
http://allegro.pl/sound-blaster-audigy-se-karta-dzwiekowa-pci-i2777574833.html
to odczuje różnice w porównaniu z kartą zintegrowaną z plytą główną?
nie jestem audiofilem

Jeśli windows 7 to w ogóle odradzam creative. A odczuwalność zmiany zależy od głośników, ale zazwyczaj już na niezbyt wygórowanych modelach odczuwa się obecność lepszych przetworników i filtrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej już zainwestować te kilkadziesiąt złotych i kupić jakiś bardziej porządny cooler?
Bardzo fajne ma SilentiumPC:
http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-518093/ 79 zł
http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-he1225-spc043-309589/ 135 zł

Na takich to już spokojnie możesz kręcić procesor, więc będziesz miał i ciszej i bardziej wydajnie :) A chłodniejszy procesor jest zawsze lepszy niż wygrzany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 14:25, hans_olo napisał:

> witam
> czy jak kupie karte dzwiekową creative np:
> http://allegro.pl/sound-blaster-audigy-se-karta-dzwiekowa-pci-i2777574833.html
> to odczuje różnice w porównaniu z kartą zintegrowaną z plytą główną?
> nie jestem audiofilem
Jeśli windows 7 to w ogóle odradzam creative. A odczuwalność zmiany zależy od głośników,
ale zazwyczaj już na niezbyt wygórowanych modelach odczuwa się obecność lepszych przetworników
i filtrów.

akurat uzywam sluchawek z creativa z dzwiekiem przestrzennym wiec chyba cos odczuje:)
uzywam visty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 15:48, pawbuk napisał:


O dzięki. Właśnie coś takiego szukałem. Pewnie wezmę ten tańszy bo w podkręcanie się nie chce bawić. Jestem kompletnym ignorantem pod tym względem i wolę żeby tak pozostało ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 20:48, Karnifex napisał:

co byscie wybrali Intel core 2 duo czy intel pentuim d?


Tylko i wyłącznie core 2 duo. Pentuim D to jest nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 20:48, Karnifex napisał:

co byscie wybrali Intel core 2 duo czy intel pentuim d?


Core 2 Duo będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem kupuję Gigabyte GTX 670 i chciałem się upewnić czy zasilacz

OCZ ZT Series 550W ma te dwie wtyczki zasilające GTX 670? To się nazywa 6 pin czy jakoś tak i jest pokazane na zdjęciu:

http://www.chip.pl/images/testy/podzespoly-pc/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx-670-oc-2048mb-gddr5/56034_1.jpg/image_preview

Nie będę musiał stosować żadnych molexów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 09:51, TerrorHurtz napisał:

Dzisiaj wieczorem kupuję Gigabyte GTX 670 i chciałem się upewnić czy zasilacz

OCZ ZT Series 550W ma te dwie wtyczki zasilające GTX 670? To się nazywa 6 pin czy jakoś
tak i jest pokazane na zdjęciu:

http://www.chip.pl/images/testy/podzespoly-pc/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx-670-oc-2048mb-gddr5/56034_1.jpg/image_preview

Nie będę musiał stosować żadnych molexów?

ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Two zasilacz ma dwa złącza PCI-E 6+2 pin, a karta potrzebuje jednego 8 pin i jednego 6 pin, więc nie będziesz musiał korzystać z żadnych przejściówek :) Tak swoją drogą, na pewno GTX670, a nie HD7970? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 11:20, pawbuk napisał:

Spokojnie, Two zasilacz ma dwa złącza PCI-E 6+2 pin, a karta potrzebuje jednego 8 pin
i jednego 6 pin, więc nie będziesz musiał korzystać z żadnych przejściówek :) Tak swoją
drogą, na pewno GTX670, a nie HD7970? :)


Dzięki za odpowiedź. Co do wyboru karty to właśnie nie jestem do końca pewny. Po stronie HD 7970 przemawia większa ilość pamięci 3GB i szyna 384bit, ale z drugiej strony czytałem że karty od Nvidii lepiej współpracują z grami i mają dodatkowo Physx. Z kolei GTX 670 pobiera mniej prądu i mniej się grzeje. Swoją drogą wszyscy polecający Radeony mają we własnych konfigach Geforce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do wyboru karty to właśnie nie jestem do końca pewny. Po stronie

Dnia 15.11.2012 o 11:24, TerrorHurtz napisał:

HD 7970 przemawia większa ilość pamięci 3GB i szyna 384bit, ale z drugiej strony czytałem
że karty od Nvidii lepiej współpracują z grami i mają dodatkowo Physx. Z kolei GTX 670
pobiera mniej prądu i mniej się grzeje. Swoją drogą wszyscy polecający Radeony mają we
własnych konfigach Geforce :P


Osobiście bym brał Radeona.
Pierwsze słyszę , aby GF lepiej współpracował z grami , niż Radeon. Chyba , że jest jakaś gra z którą Nvida współpracuje i tam może być kilka kl/s więcej , ale nie w każdej grze.
Co do physx , owszem , posiada , ale liczy się z tym mniejsza ilośc FPS względem różnych bajerów , a to Ci tak potrzebne :)?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym poradzić się w sprawie kupna nowego komputera

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość:
ok. 2000-2500 zł

Sprzęt będzie służył do:
Głównie do grania, zgrywania gameplayów z gier na co najmniej 30 fps (chciałbym, żeby spokojnie tyle dało się wyciągnąć przy średnich detalach gier takich jak assassins creedy)

Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem
mam kartę graf. geforce gtx 460, choć jeśli się zmieszczę w granicach podanej kwoty chętnie ją wymienię

Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ?
cena dotyczy tylko samego pudła, bez monitora itd

czy jest w stanie ktoś pomóc?:) sam nie bardzo się znam dokładnie na podzespołach i nie wiem, które najlepiej spisywały się w takiej roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli zostawić by obecną kartę graficzną:
Core i5 3450
Gigabyte GA-B75M-D3V
8GB RAM A-Data Gaming (2x4GB)
Seagate Barracuda 500GB
Samsung SH-224BB
SilentiumPC Brutus 410
XFX Core Edition Pro 550W
Suma: 1855 zł. Ewentualnie można by wtedy dorzucić jeszcze jakiś dysk SSD bądź procesor z serii K i płytę główną umożliwiającą podkręcania np. Asrock Z75 Pro 3.

Jeśli z kolei by tego GTX''a 460 sprzedać (za 3 stówki pójdzie od ręki) to można by wsadzić prawie 1000 zł w nową grafikę. A dostępny w tej cenie Radeon HD7870 jest naprawdę niezły (o jakieś 50% szybszy od GTX''a 460). Ewentualnie jeśli przekroczyć próg do 2.6 tysiąca to jest jeszcze Radeon HD7850. Bądź, jeśli 2.5 tysiaka to absolutny maks to jest jeszcze GeForce GTX560.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, będę się jeszcze zastanawiał nad karta graficzną - mam jeszcze pytanie, mogę wiedzieć skąd brałeś ceny poszczególnych podzespołów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 12:53, Paweuu napisał:

dzięki za odpowiedź, będę się jeszcze zastanawiał nad karta graficzną - mam jeszcze pytanie,
mogę wiedzieć skąd brałeś ceny poszczególnych podzespołów?


gral.pl - stosunkowo tani sklep, składają też za darmo złożone u nich zestawy. Choć lepiej kupować u nich w częściach akurat, dłuższa gwarancja bo na części a nie na zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 13:59, misiugosc napisał:

Dzieki pawbuk za propozycje, mam jeszcze pytanie, czy ten procek pasuje idealnie do zestawu
ktory zlozyles dla mnie wczesniej? [post 63721]
http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-3330-30ghz-box-81-662216.html?attr=297-455675
jezeli tak to pewnie bede sklonny wydac te 2900


Tak, będzie pasował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się