Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Nie jestem niestety w temacie już od dobrych kilku lat. Planuje zakup nowego pc i bardzo prosiłbym o poradę w co i ile zainwestować.
Chciałbym wydać około 2,5 tysiąca (choć lepiej do 2). Jedyne stawiane wymaganie to dysk twardy przynajmniej 1 terabajt(i może usb 3.0) i fajnie byłoby gdyby wiedźmin 3 i Thief 3 chodziły na full. Jest to możliwe przy takiej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zrobię tak jak napisałeś. Poczekam na nową serię AMD kupię porządną kartę graficzną, a w późniejszym czasie dostosuję resztę podzespołów. Na odwrót chyba nie ma sensu, a kupienie 7850 nie da mi takiej wydajności jakiej oczekuję.

Ciekawi mnie jedna rzecz, konsole nowej generacji oparte są o układy AMD czy karty AMD w PC mogą mieć przez to jakąś przewagę w grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 22:04, badziu90 napisał:

Ciekawi mnie jedna rzecz, konsole nowej generacji oparte są o układy AMD czy karty AMD
w PC mogą mieć przez to jakąś przewagę w grach?

Faworyzować to nie mogą, ale będzie można liczyć na dobre wsparcie, implmementacja AMDowskich koncepcji lub mniej problemów w przeportowaniu.
Jednakże to tylko moej domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy Gigabyte GTX 760 może się nie zmieścić na płycie głównej? Bo wszyscy marudzą, że ta karta jest strasznie długa i się zastanawiam, czy jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 01:40, Murith napisał:

Mam takie pytanie czy Gigabyte GTX 760 może się nie zmieścić na płycie głównej? Bo wszyscy
marudzą, że ta karta jest strasznie długa i się zastanawiam, czy jest taka możliwość.


Może się jedynie nie zmieścić do obudowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 01:40, Murith napisał:

Mam takie pytanie czy Gigabyte GTX 760 może się nie zmieścić na płycie głównej? Bo wszyscy
marudzą, że ta karta jest strasznie długa i się zastanawiam, czy jest taka możliwość.

Na płycie musi się zmieścić, może się za to w obudowie nie zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaką polecacie płytę główną pod Gigabyte GTX 760 OC i i5 3350P, bo ja już się zamotałem tyle jest płyt z socketem pod tego procka w przedziale cenowym 220 - 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A za te pieniądze to sama buda, czy też monitor i system? :) Wiesz, o ile nietrudno stworzyć zestaw, na którym nowy Thief będzie dobrze działał (nie sądzę, żeby wymagania sprzętowe były zabójcze), o tyle niewiele wiadomo o Wiedźminie 3, a tym bardziej o jego optymalizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 16:50, pawbuk napisał:

Nie którzy na tym forum sądzą że karta za około 1000 zł jest kiepską kartą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 20:31, diabolo20 napisał:

Nie którzy na tym forum sądzą że karta za około 1000 zł jest kiepską kartą ;)


Tnij cytaty. Co dokładnie sugerujesz :) ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 20:45, Bralo napisał:

> Nie którzy na tym forum sądzą że karta za około 1000 zł jest kiepską kartą ;)

Tnij cytaty. Co dokładnie sugerujesz :) ?.

jednego fceta który gra na konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 21:53, diabolo20 napisał:

jednego fceta który gra na konsoli

Wskaż mnie cytat gdzie napisałem, że jest kiepska. Wskazałem tobie abyś mi wykazał jaka to jest lepsza od takiej grafiki z PS4, że tamta to jest złom. A, żeby tobie jeszcze dołożyć to żaden ze mnie konsolowiec ;)
I nie rób więcej spamu, tylko wróć do oryginalnego tematu. Ganiać za twoimi fanaberiami po całym forum zdecydowanie nie zamierzam.

@Bralo
To ewidentnie do mnie.

Houston out.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 23:13, Zgreed66 napisał:

> jednego fceta który gra na konsoli
Wskaż mnie cytat gdzie napisałem, że jest kiepska. Wskazałem tobie abyś mi wykazał jaka
to jest lepsza od takiej grafiki z PS4, że tamta to jest złom. A, żeby tobie jeszcze
dołożyć to żaden ze mnie konsolowiec ;)
I nie rób więcej spamu, tylko wróć do oryginalnego tematu. Ganiać za twoimi fanaberiami
po całym forum zdecydowanie nie zamierzam.

@Bralo
To ewidentnie do mnie.

Houston out.

Może ty, może nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

|procek: AMD A8-5500 3.2ghz, socket FM2
GPU: HD7560D
system operacyjny: Windows 8 64-Bit
ram: 8GB DDR3

Kolega taki PC chce sobie kupić. Za 400 dolców chce mieć tylko bazę. Poradziłem mu, aby zmienić procek na jakiś i7 od Intela, a kartę graf. na tę od nvidii. System operacyjny na siódemkę 64bit. Co o tym sądzicie? Obawiam się tylko o jego zasilacz, bo jest słaby według mnie. Płyta główna nie obsługuje lepszego, więc co tutaj radzicie?
Dziękuję w imieniu kolegi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 00:10, LubieWafle napisał:

|procek: AMD A8-5500 3.2ghz, socket FM2
GPU: HD7560D
system operacyjny: Windows 8 64-Bit
ram: 8GB DDR3

Kolega taki PC chce sobie kupić. Za 400 dolców chce mieć tylko bazę. Poradziłem mu, aby
zmienić procek na jakiś i7 od Intela, a kartę graf. na tę od nvidii. System operacyjny
na siódemkę 64bit. Co o tym sądzicie? Obawiam się tylko o jego zasilacz, bo jest słaby
według mnie. Płyta główna nie obsługuje lepszego, więc co tutaj radzicie?
Dziękuję w imieniu kolegi. :)

A po co i7 droższy kóry i tak grach nic nie pomaga jak można tańszy i5 z 3 bądź 4 generaji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 00:10, LubieWafle napisał:

Kolega taki PC chce sobie kupić. Za 400 dolców chce mieć tylko bazę. Poradziłem mu, aby
zmienić procek na jakiś i7 od Intela, a kartę graf. na tę od nvidii. System operacyjny
na siódemkę 64bit. Co o tym sądzicie? Obawiam się tylko o jego zasilacz, bo jest słaby
według mnie. Płyta główna nie obsługuje lepszego, więc co tutaj radzicie?
Dziękuję w imieniu kolegi. :)


Niech kolega weźmie jakiegoś I5 obecnej generacji. I5 zdecydowanie wystarcza do gier, a resztę kasy dołożyć do lepszej grafiki.
Oczywiście wtedy musi być płyta pod Intele. Jaki posiada ten zasilacz?. Podaj jeszcze stronę , z której chce kupić sprzęt , to coś się wspólnie wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się