Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

http://puu.sh/9Y18C/4ec604aac1.png

Nieco przekracza budżet mimo cięć więc... wywal kartę graficzną, idź na Allegro, wpisz R9 280X i przy kup teraz za 800 zł od ręki dostaniesz jakiegoś z 20-35 miesiącami gwarancji (a jakbyś mógł dorzucić ze stówę to nawet R9 290 znajdziesz...). Ewentualnie GTX760 - na 770tkę niestety nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Po prawie trzech latach od zakupu mój Vertex3D Radeon HD 6850 przestał działać...
W związku z tym muszę zakupić nową kartę graficzną i proszę o pomoc w tym temacie.
Do wydania maksymalnie jakieś 650 zł.

Mój sprzęt:

Procesor:
Intel Core i3-2100

Płyta główna:
MSI H61M-E33

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9

Dysk twardy:
Seagate Barracuda 500GB SATA3

Zasilacz:
Chieftec CTG-500-80P 500W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, akurat grubo nie w porywach tego co sam szukam, przekracza ładnie mój budżet, ale zacznę od początku...


Przydałaby mi się porada w sprawie zakupu sprzętu dla kuzyna. To jest monitor + komputer, 2300 z prawie nieprzekraczalnym maksimum 2400zł(starej obudowy ni ma, tyle co mu dołożę z kiesy babci jeśli się uda xD). Prawdopodobnie jeszcze z myszką i klawiaturą, ale to już od tego ile zostanie (klawa mechaniczna + myszka w zależności ile zostanie).Tutaj akurat będzie to służyć przede wszystkim do gier(całkiem sukcesywnie odciągnąłem go od konsol i League of Legends na rzecz Doty 2, ogólnie Steama i grania PieCetowego), przy czym sprzęt na co najmniej parę lat. Chcę pokazać młodemu jak to jest być w PCmasterrace, no! :P
Tyle co technicznie jakoś skontrolować czy dobrze działa raz na 3 miesiące z mojej strony będę mógł(złożenie i instalowanie wszstkeigo to nie problem). Prawdpodobnie tylko kartę graficzną będę wymieniać przy przyszłych ulepszeniach - toteż na tym jak na razie chciałbym oszczędzać. A proszę o pomoc gdyż zwyczajnie ostatnie nie orientuje się dobrze przy nowościach sprzętowych i cenach(głównie z braku potrzeby).

Dziękuję z góry jeśli wspomożesz mnie w tym zadaniu. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tu ale spróbuję.

Chciałbym zmienić klawiaturę i myszkę.

Obecnie posiadam wysłużony już zestaw bezprzewodowy od Benq który to wygrałem ładnych kilka lat temu tutaj na gram.pl przy okazji konkursu gier extra klasyka next (pamięta ktoś w ogóle?:P). Jak tak policzę to będzie prawie z 10 lat temu.

Sprzęt działa itp ale widać już spore oznaki zużycia i wypadałoby przesiąść się na coś nowszego.

Wymagający nie jestem, ot po prostu mycha i klawiatura muszą być bezprzewodowe a klawiatura dodatkowo z niskim skokiem klawiszy i fajnie jakby była podświetlana.
Budżet ograniczony powiedzmy do max 150zł.

Coś jest w tej cenie godnego polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek z czerwca: niestety, nawet po reinstalacji systemy problem pozostał. Z obserwacji zauważyłem, ze owym problem jest karta graficzna (w opisie, od Gainward). Oczywiście, lato swoje dokłada, ale, na przykład, rok temu, podczas największych upałów potrafiłem grać w takie Call of Juarez (które miało/ma słabą optymalkę) przez 4 godziny pod rząd, i nie było ani spadku fpsów, ani zbyt wysokiej temperatury; a teraz po trzech minutach grania w Call of Duty: World at War (a, jak wiemy, silnik CoDów nie jest wymagający, oczywiście pomijając Ghostst) mam spadek z 90 do 45, co boli. Podsumowując: potrzebna mi karta o podobnej, a lepiej o ciut większej wydajności niż GTX 550 Ti. Budżet: 400 zł. maksimum. Wierzę, że coś się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja. Nadszedł czas zamówień. Pewnie masz już mnie powyżej uszu ziptofaf, ale jednak chciałbym się już upewnić w 100% że zamówię dpbry sprzęt. Z Twoich propozycji wykalkulowałem coś takiego:

napęd: Asus DRW-24F1ST E-Green
dysk twardy: Seagate 1TB
karta graficzna: R9 290
procesor: Intel Core I5-4570
zasilacz: SilentiumPC Deus M1 650W
płyta główna: Asus H81M-K H81
obudowa: Zalman Z1
ram: GoodRam DDR3 PLAY 8GB

Suma: około 2700zł

I jeszcze moje pytanie, czy istnieje możliwość zauważalnej porawy wydajności komputera dokładając te kilka stówek więcej? O ile dysk SSD nie poprawia znacząco wydajności w grze to raczej z niego zrezygnuję. Czy wymiana karty graficznej albo procka zauważalnie podniesie wydajność, czy może już taki pecet wystarczy aby uciągnąć gry takie jak watch_dogs czy bf4 na ultra? Jeśli tak to zaoszczędzone pieniądze wydam na monitor. Kwota jaką mogę dołożyć to około 400-500zł.

A, jeśli chodzi o kartę, to wolałbym nie bawić się w OC, trochę się tego obawiam. Wolałbym jakąś fabrycznie podkręconą, najlepiej ze sklepu.

Z góry dzięki za odpowiedz, pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma mowy żebyś zmieścił się w budżecie jeśli weźmiesz NOWEGO R9 290 ze sklepu - nowa karta tej klasy kosztuje 1500 zł...
http://puu.sh/a5j8n/6abf58ca63.png

Więc jeśli chcesz taki konfig to te 400-500 zł będziesz musiał włożyć w pc-ta właśnie po to żeby w ogóle go doprowadzić do poziomu jaki zakładasz na swojej liście.

Jeśli jednak zastanowisz się nad używkami:
http://allegro.pl/komputery?buyUsed=1&offerTypeBuyNow=1&order=m&string=r9+290&bmatch=seng-v6-p-2-e-0617
To z tego co widzę jakąś powinno się dać kupić bez problemu, włącznie z firmowo podkręconymi. Choćby taki:
http://allegro.pl/gigabyte-radeon-r9-290-oc-4gb-dvi-dp-hdmi-gw-krk-i4401746715.html
I tak gwarancji zostaje tam przynajmniej półtora roku.

I wtedy to jeśli naprawdę ci na tym zależy to możesz zmienić płytę na coś opartego na H97 a procesor na i7-4790K. I będziesz mieć BARDZO szybkiego PC-ta. Choć i bez tego ruszy na nim każda gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten używany radeonek od gigabyte jest fabrycznie podkręcony? Czy jest po prostu przygotowany do majstrowania przy jego parametrach? Nie znam się szczerze mówiąc na tych różnych wariantach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 19:11, charnjit013 napisał:

Rozumiem, że ten używany radeonek od gigabyte jest fabrycznie podkręcony? Czy jest po
prostu przygotowany do majstrowania przy jego parametrach? Nie znam się szczerze mówiąc
na tych różnych wariantach.


Jeśli widzisz R9 290 z więcej niż jednym wentylatorem to znaczy że jest to model ze zmienionym chłodzeniem. Niekoniecznie podkręcony (choć Windforce od Gigabyte''a akurat jest) ale ta karta nawet na standardowych zegarach radzi sobie z każdą grą jaka istnieje.
Tylko taka mała uwaga - R9 290 wzwyż NIE MA złącz D-Sub/DVI-I i nie da się przez to podłączyć monitora który posiada tylko D-Sub (chyba że poprzez przejściówki z konwerterem ale one kosztują po 100 zł). Więc musisz mieć monitor ze złączem DVI-I/DVI-D/HDMI/DisplayPort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 19:18, charnjit013 napisał:

Dzięki, będę na to uważał :) ostatnie pytanie, czy procek I5-4570 nie będzie zbytnio
ograniczał r9?


Zależy od gry. W Watch Dogs w niewielkim stopniu tak. W większości innych nie (czy może raczej - i tak tego nie odczujesz). Ale jedynym prockiem do którego warto dopłacić jest albo i5-4690K (i wtedy musisz dorzucić płytę pod Z97) i potem ręcznie kręcisz np. do 4.4 GHz albo i7-4790K (wymaga płyty na H97... bądź Z97 jeśli chcesz podkręcać) - ten akurat ma DOMYŚLNE zegary na poziomie 4.0-4.2 GHz a kręcić da się go i do 4.8. Tylko że kosztuje...cóż, sporo.

http://pclab.pl/art58123-3.html
Tutaj masz testy kilku popularniejszych procków Intela (w tym właśnie i7-4790k) w różnych grach. 4570 o którym myślisz to minimalnie wolniejsza wersja 4590 (ale żeby wziąć 4590 musiałbyś dopłacić 100 zł do płyty głównej). Pamiętaj jednak że R9 290 jest wolniejszy od R9 290X więc różnice będą nieco nizsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 12:35, Bralo napisał:

Rozejrzyj się za Radeon R9 270X np od MSI

Nie jest to za mocna karta? W sensie, czy obecna konfiguracja nie będzie jej za bardzo ograniczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2014 o 20:36, Arthas97 napisał:

Nie jest to za mocna karta? W sensie, czy obecna konfiguracja nie będzie jej za bardzo
ograniczać?


Core i3-2100? Mam w tej chwili jeszcze kompa z Pentium G3220 (który podejrzewam że jest porównywalny do tego i3) + R9 280X. I nawet nie jest źle. Więc jak najbardziej tą 270tkę możesz łączyć z Core i3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się