Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

G.Skill jest w porządku. Fakt że 170 zł za 2GB... auć. Jeśli początkowo myślałeś o dodaniu 4 to być może wręcz lepiej byłoby zmienić całą platformę:
http://puu.sh/bAGsN/8963f0b443.png

Wychodzi co prawda o 100 zł drożej aniżeli dokupienie 2x2GB DDR2 ale gdybyś sprzedał to co masz teraz (procek, płyta i RAM) to sumarycznie skończyłoby się pewnie nawet nieco taniej. A nawet ten najtańszy Celeron za 150 zł wydajnością miażdży Core 2 Duo/Quad. No i masz wtedy podstawkę którą da się rozbudować o powszechnie dostępne nowe części, włącznie z absolutnym high-endem, znacząco niższy jest też koszt eksploatacji (tak pobór mocy jak i sama cena potencjalnej rozbudowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 14:26, Malevyn napisał:

jaka jest roznica miedzy laptopem a tabletem oprocz tego ze na pierwszym mozna grac w
gry jak na stacjonarnym kompie ?

Rozumiem, że rozważasz zakup tabletu jako alternatywy dla lapka ? Wszystko zależy od tego w jakim celu ma Ci dany sprzęt służyć. Tablet jako narzędzie do robienia notatek/pisania(chyba że mówimy o hybrydach czy konstrukcjach z windą na pokładzie) jest obecnie gorszym wyborem, ale zobaczymy jak będzie rozwijał się office na tych właśnie urządzeniac mobilnych. Przeglądanie neta czy czytanie komiksów w wersji cyfrowej jest na tablecie sto razy wygodniejsze. Ogranicza Cię jednak pamięć urządzenia, które w większości przypadków ma niewielką ilość własnej pamięci(8-16gb, ok są ipady 32 i 64gb, ale są zwyczajnie w świecie drogie), a karty microsd pod tym względem również szału nie robią(szczególnie dla osób, które lubią mieć całą swoją muzykę, zdjęcia, etc. przy sobie). Oglądanie filmów na 10 calowym ekranie(najpopularniejsza matryca) ips dobrej jakości moim zdaniem daje radę i czasami łapie się na tym, że seriale oglądam częściej na tablecie, który jest mega mobilny i postawiony może być w zasadzie wszędzie. Inna sprawa, że dla mnie laptop to również ważne narzędzie pracy. Masy programów i funkcjonalności związanych właśnie z pracą w programach takich jak photoshop itd. na tablecie zwyczajnie nie ma, albo są tak ubogie i okrojone, że niewarte uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja :)

Jednak będę wymieniał te ramy HyperX 1866 CL10. Są marne i aż się boję, że jak na święta kupię nową kartę graficzną, to będą wąskim gardłem.

Jako że wpadło mi nieco grosza, to myślę nad kupnem takich G.Skilli:

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/

Ewentualnie mogłyby być jeszcze takie Patrioty:

http://www.morele.net/pamiec-patriot-viper3-black-mamba-ddr3-2400-cl10-8gb-pv38g240c0k-584094/

Albo jakby tak zaszaleć (tylko nie wiem czy ma to sens) i kupić G.Skill takie jak te pierwsze, tylko CL9. Tylko nie wiem czy warto za 1 cykl mniej wydawać ponad 100zł więcej. Szybszych 2400 od nich już nie ma, a 2600 i szybsze kosztują ponad 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 16:20, Malevyn napisał:

nie mam ani jednego ani drugiego i zastanawiam sie co wybrac zeby miec zajecie w robocie.

PC taki jak w podpisie ? Jeżeli tak to nie pakowałbym sie w żadne "gamingowe" laptopy. Jeżeli masz pracę w której możesz sobie pozwolić na korzystanie z tego typu urządzeń to dla mnie zdecydowanie tablet. Raz, że można na nim poczytać e-booki i komiksy dosyć wygodnie, a dwa że sprzęt jest zdecydowanie bardziej mobilny. Jak chcesz jakichś rekomendacji to porponuje przenieść się do stosownego tematu i podać budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eeeee... nie, nie będą wąskim gardłem. W tej chwili w końcu chodzą jako 2133. Zmiana na 2400 doda ci w najlepszym razie z 2-3% wydajności. Nie dajmy się już zwariować. Jasne, pewnym błędem było branie RAM''u bo "dobrze się podkręca" (zwłaszcza nie mając doświadczenia w tej dziedzinie do tej pory) zamiast od razu dopłacić z 20-30 zł i mieć lepsze kości. Ale nie można też demonizować tego co masz teraz, to nie jest 1600 MHz CL11 czy 1333.

Więc imho zostań przy tym co masz teraz i co najwyżej zaoszczędzoną kasę wsadzisz w lepszą kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już nie będę kombinował :) Najważniejsze, że 4690K podkręcił się na 4.7 przy 1.3V i jest kompletnie stabilny, bo też nie każdemu tyle wychodzi. Dzięki serdeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to do końca dobre miejsce na to pytanie, ale nie znalazłem lepszego.

Trzeci czy czwarty raz w ciągu tygodnia wywala mi się coś takiego. Wie ktoś co to może znaczyć?

20140917132630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie najtańszego z customowym chłodzeniem, czy to będzie ASUS, MSI, Gigabyte czy Sapphire robi mniejszą różnicę. Tym bardziej, że już za 500zł można mieć 265 od MSI więc im bliżej jesteś tej kwoty tym 260X staje się mniej opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pacze i pacze na morelach i wychodzi na to, że MSI ma najlepszy stosunek wydajności do ceny.

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r7-260xoc-2gb-ddr5-pci-e-128bit-2dvi-hdmi-dp-box-r7-260x-2gd5-oc-612658/

W porównaniu do podstawowego Asusa i Gigabyte''a, karta MSI ma najwyższe taktowanie rdzenia - 1175mhz. Asus i Gigabyte mają 1100, a kosztują tyle samo. Dodatkowo MSI jest najmniejsza i będzie się mniej grzać w obudowie.

A tutaj masz Asusa, który jest najdroższy, ale chyba najszybszy wogóle ze wszystkich 260X:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-260x-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-r7260x-dc2oc-2gd5-613649/

Proszę mnie poprawić jeśli coś źle napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 17:52, KannX napisał:

A tutaj masz Asusa, który jest najdroższy, ale chyba najszybszy wogóle ze wszystkich
260X:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-260x-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-r7260x-dc2oc-2gd5-613649/

Za 5 stówek ma już GTX 750TI który jest już troszkę lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, gdzie zadać to pytanie...

Zarezerwowałem jeden produkt w Komputroniku, z odbiorem w salonie który wybrałem (wg strony mają w nim zakupiony towar). Dostałem potwierdzenie złożonej rezerwacji i co teraz? Mogę iść w dowolnym momencie i kupić to co zamówiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 15:29, JackXPPL napisał:

Zarezerwowałem jeden produkt w Komputroniku, z odbiorem w salonie który wybrałem (wg
strony mają w nim zakupiony towar). Dostałem potwierdzenie złożonej rezerwacji i co teraz?

Teraz trzeba czekać na maila z informacją, iż towar jest gotowy do odbioru, jeśli mają go w tym punkcie to zwykle z kilka godzin im to zajmie zanim wyślą tą wiadomość.

Dnia 18.09.2014 o 15:29, JackXPPL napisał:

Mogę iść w dowolnym momencie i kupić to co zamówiłem?

Potem masz 7 dni na odbiór towaru. Jak nie chcesz czekać to możesz iść od razu, nie powinno być problemów z odbiorem towaru zanim dostaniesz maila z informacją o gotowości do odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.
Przymierzam się do kupna nowego kompa za ok. 2500 PLN (w tej cenie musi się też zmieścić
Windows 7). Wydumałem coś takiego:
Intel Core i5-4460 BOX
Gigabyte GA-B85M-D3H (płyta gł.)
Palit GTX 750Ti StormX OC 2GB DDR5 (128bit) (karta graf.)
WD Blue 1TB (HDD)
RAM 2x 4GB GoodRam 1600 MHz CL9
Be Quiet! Pure Power L8 500W
do tego napęd DVD i obudowa Cooler Master ELITE 330U RC-330U-KKN1-GP,
jednak mam kilka wątpliwości (zaznaczam, że OC mnie zupełnie nie interesuje).

1. Czy to wszystko w ogóle do siebie pasuje?

2. Płyta główna, zupełnie się na tym nie wyznaję. Chcę czegoś solidnego, a poprzednia płyta
Gigabyte''a nie sprawiała żadnych problemów.

3. Czy zasilacz nie jest przesadnie mocny, może wystarczyłby ten Be Quiet! SYSTEM POWER 7
450W ( http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-7-450w-bn143-80-silver-bn143-538406/)

4. Czy do tego procesora warto kupować coolera? Podobno to boxowe chłodzenie nie zachwyca.

5. Na koniec zapytam, bo nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi: czy kupując Win 7 HP OEM, będę
mógł go dowolną ilość razy reinstalować (na tym samym kompie, ofc). Kiedyś oemy sprzedawali
tylko ze sprzętem, teraz nagle oddzielnie, przy czym nigdzie nie jest jasno napisane co i jak. Jeśli
dobrze rozumiem taki kupiony oddzielnie oem po prostu przypisze się do płyty gł. i tyle, w razie
czego będę go mógł przeinstalować.

Z góry dziekuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się