Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2015 o 01:15, ziptofaf napisał:

> Planowałem jego kupno, ale Twój post zasiał we mnie nieco zwątpienia.

Cóż:
http://pclab.pl/art59688-22.html
Z tego co widzę wersja Gigabyte''a pod obciążeniem grzeje się najmniej, ale jest też
zdecydowanie najgłośniejsza (o połowę względem Palita i jakieś 40% względem Zotaca).

Ja polecam Gigabyte G1 Gaming - przede wszystkim ze względu na chłodzenie WindForcex3.
Moja poprzednia karta - GTX 980 OC spisywała się bardzo dobrze, temperatura w spoczynku, podczas normalnego użytkowania PC nie przekraczała 30 stopni c. GTX 980 jest ciut cieplejszy: 31 - 35, ale jest też mocniejszy od poprzednika i może to dlatego. Hałasem się nie przejmuję, gdyż i tak jedzie u mnie 6 wentylatorów - 4 z obrotami na max, dwa na minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 06:08, destro177 napisał:

Chcę wydać około 800zł na ram,
procka i nową płytę. Dokupię ramu później.


Płyta: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-ga-b85m-d3h-582757/

Procesor: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4150-3-5ghz-lga1150-box-bx80646i34150-636602/

RAM: http://www.morele.net/pamiec-goodram-play-4gb-1600mhz-ddr3-cl9-gy1600d364l9s-4g-662885/

Razem 897zł. Porządna płyta z dobrym audio i 4 slotami na ram, procesor Haswell Refresh, dobry RAM polskiej produkcji. Dorzuć stówkę i będziesz miał fajny sprzęt :) Obecny zasilacz spokojnie to wszystko uciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie posiadam 4 gb ram ddr2 667 i mam okazje kupic za 100 zł 6gb ddr3 1333. Reszta sprzęty to athlon II x3 3.2@3.5 i radeon 7770 czy taka zmiana ma w ogole sens czy lepiej nie inwestować w staruszka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 19:38, oskiiq napisał:

Witam. Obecnie posiadam 4 gb ram ddr2 667 i mam okazje kupic za 100 zł 6gb ddr3 1333.
Reszta sprzęty to athlon II x3 3.2@3.5 i radeon 7770 czy taka zmiana ma w ogole sens
czy lepiej nie inwestować w staruszka ?


Taka zmiana miałaby sens gdyby nie to że RAM musiałbyś wpychać młotkiem - inny rozkład pinów, inne napięcie zasilające. Innymi słowy - nie da się. Więc nie warto. Zwłaszcza że nawet gdyby się dało - DDR3 1333 to najgorszy możliwy typ pamięci DDR3 i normalnie to się wsadza przynajmniej 1600 MHz CL9 a najlepiej 1866+. W przeciwnym razie przy wymianie CPU przez takiej klasy pamięci DDR3 traciłbyś 10-15% wydajności w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2015 o 14:25, KannX napisał:

Porządna płyta z dobrym audio i 4 slotami na ram, procesor Haswell
Refresh, dobry RAM polskiej produkcji. Dorzuć stówkę i będziesz miał fajny sprzęt :)



Ciekawa płyta, patrzyłem na takie do 200 to miały wszystkie PCI-E 2.0 i dwa sloty na ram. Procek to ta sama cena w której chciałem brać 4160, identyczny tylko ciut wyższe taktowanie. Ram dokładnie ten sam planowałem kupić, a co do dźwięku to mam Audigy :) Dzięki za poradę, mam nadzieję że faktycznie ten i3 wykorztsa r7 260x, żebym potem nie żałował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 20:27, destro177 napisał:

Procek to ta sama cena w której chciałem brać 4160, identyczny tylko ciut wyższe
taktowanie. [...]


To jeśli w tej samej cenie masz 4160 to bierz 4160 :) A jak masz zewnętrzną kartę dźwiękową to możesz wziąć taką płytę:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-e45-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-b85m-e45-599722/

Podobna do Gigabyte''a, tylko ma integrę nieco gorszą (3 wyjścia audio zamiast 6), ale jest 20zł tańsza :) Fajne, rozsądne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogłem edytować, a zauważyłem że ta płyta którą podałeś ma dodatkowe gniazdo zasilania 2x4, a mój zasilacz ma 2x2. Są na to jakieś przejściówki czy muszę wymienić zasilacz? Mam Chiefteca 450W, dosyć wiekowy ale dobry...

Edit:
Pisałem akurat jak dodawałes post. Płytka MSI ma złącza pasujące do mojego zasilacza, więc jest idealnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc z uwagi na to że mój PC ostatnimi czasy wytrzymuje od 2 do 10 minut w teście OCCT (i regularnie tylko dostaję info od płyty głównej że włączyła się funkcja chroniąca mnie przed przepięciem i zresetowała PC-ta... co zazwyczaj ma miejsce w raidach w WoWie podczas walki z bossami ;( ) to wychodzi na to że muszę zmienić zasilacz. Trochę mnie to smuci - obecny niby wciąż na gwarancji a to teoretycznie 650W Corsair VS650 (zaś sam PC nie powinien jadać więcej niż 300-320W) ale cóż, inne części raczej takich problemów by nie powodowały (chyba że się mylę ale nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia sobie innego teraz).

Polecicie coś ciekawego do, powiedzmy, 300 zł? W grę wchodzi też allegro. Na razie ciekawy wydał mi się SilentiumPC Vero M1 650.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie mogę polecić Chiefteca CTG-750. Są też warianty 650 i 550 watt. Odpinane kable i cichy wentylator (przynajmniej w moim przypadku, niektórzy skarżyli się że głośny). Wszystko działa już ponad pół roku, nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 14:24, ziptofaf napisał:

Polecicie coś ciekawego do, powiedzmy, 300 zł? W grę wchodzi też allegro. Na razie ciekawy
wydał mi się SilentiumPC Vero M1 650.


Nie wiem dokładnie jak się sprawuje Vero, ale zasilacze SilentiumPC zaskakująco często były (a może nadal są) powodem zwrotu składanych zestawów komputerowych.
Ze swojej strony na pewno mogę polecić BeQuiet i Corsaira (w tej cenie cięzko będzie znaleźć zasilacze innych renomowanych firm).
Zasilacz ma być modularny? Wielkość ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 16:54, pawbuk napisał:

Ze swojej strony na pewno mogę polecić BeQuiet i Corsaira (w tej cenie cięzko będzie
znaleźć zasilacze innych renomowanych firm).

Do Corsaira to mam awersję bo właśnie ich zasilacz mi świruje :P Fakt, z najtańszej serii ale zawsze. Więc musiałby to być RM (bo 1000W model z tej serii trzymał mi Tri-Way Crossfire bez zająknięcia więc mam pewność że wsadzają tam dobre części które rzeczywiście wytrzymują tyle ile powinny) a te są po nie mniej niż 450 zł.
Ale Be-Quiet...hmmm... to ma sens, ich zasiłki kojarzą mi się nieźle.

Dnia 14.03.2015 o 16:54, pawbuk napisał:

Zasilacz ma być modularny?

Nie musi, i tak wykorzystam wszystkie wiązki kabli w małym modularnym zasilaczu i na jedno wyjdzie.

Dnia 14.03.2015 o 16:54, pawbuk napisał:

Wielkość ma znaczenie?

Żadnego, byleby wchodził do budy ATX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobra, po sprawdzeniu jakie mam realne opcje, który wydaje się ciekawszy?
Corsair CX600 czy Be-Quiet Pure Power L8 600

Chiefteki odpadają bo coś za dużo watów oferują w tej cenie i przestaję automatycznie im ufać. Poza tym PC przez większość czasu będzie pracować w okolicach 20-40% obciążenia więc 700+ W tylko mi minimalnie zwiększy rachunki za prąd - niższa sprawność poniżej 50% od tych 2.

Oba wyglądają całkiem nieźle, na pewno lepiej niż budżetówka jaką jest VS i daje mi takie śliczne napięcia w OCCT:
http://puu.sh/gA1Pa/f15fe73766.png (dłużej nawet nie mam co testować, po 2-3 minutach zresetuje mi PC-ta)... o ile kojarzę to przy pełnym obciążeniu powinienem mieć coś między 11.7 a 12.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 18:34, LaplaceNoMa napisał:

Hm, trudny wybór. Z tego co widzę Be-Quiet nieco lepiej trzyma napięcia, niezbyt podoba mi się za to informacja o niepełnym wsparciu Haswelli (którego posiadam) chociaż oficjalne info mówi o tym że to jednak działa.

Dnia 14.03.2015 o 18:34, LaplaceNoMa napisał:

Tylko teraz nie bardzo wiadomo jak z awaryjnością ;P

Awaryjnością się AŻ TAK nie przejmuję, co najwyżej pójdzie na gwarancję w przyszłości. O, ten co mam teraz to jest irytujący bo choć mam gwarancję jeszcze na niego (zakładając że znajdę fakturę) to jest spora szansa że mi jej nie przyjmą i powiedzą że tak ma być - w końcu w niższych obciążeniach śmiga i trzyma napięcia. A że R9 280X doprowadza PC-ta do resetu? Cóż, zdarza się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 18:23, ziptofaf napisał:

Dobra, po sprawdzeniu jakie mam realne opcje, który wydaje się ciekawszy?
Corsair CX600 czy Be-Quiet Pure Power L8 600


Mnie jakoś bardziej przekonuje Be Quiet niż Corsair, choć oczywiście i tego drugiego z czystym sercem mógłbym polecić :)
Jakoś mam większe zaufanie do Niemców niż do Amerykanów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam laptopa do gier z maks 3750 zł myślałem nad lenovo y50 z i7 gtx 860m 8gb ram ale ekspertem nie jestem i wolałbym wysłuchać opinii kogoś będącego w temacie. I druga sprawa czy za taką kwote kupie sprzęt na którym pójdzie wiedźmin 3 chociaż na low ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mógłbym stworzyć z tego sprzęt pod Wiedźmina 3?
Co wymaga wymiany i co najrozsądniej jest kupić?

Procesor AMD AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3,
GIGABYTE RADEON R7 260X
Ram 1x GoodRam 8GB 1333MHz CL9
Dysk Samsung Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3
Zasilacz Corsair Corsair 500W [CMPSU-500CXEU]
Płyta główna AsRock AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2015 o 20:24, johncen12342 napisał:

Witam szukam laptopa do gier z maks 3750 zł myślałem nad lenovo y50 z i7 gtx 860m 8gb
ram ale ekspertem nie jestem i wolałbym wysłuchać opinii kogoś będącego w temacie. I
druga sprawa czy za taką kwote kupie sprzęt na którym pójdzie wiedźmin 3 chociaż na low
?


W tej cenie ciężko znaleźć coś innego niż Y50-70 - notebook w miarę przyzwoity, choć grzeje się, a wymiana ramów czy dysków nie należy do najprzyjemniejszych :D
Co do wymagan Wiedźmina 3 - lepiej wstrzymać się do czasu premiery, tyle powiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2015 o 21:01, Caridin napisał:

W jaki sposób mógłbym stworzyć z tego sprzęt pod Wiedźmina 3?
Co wymaga wymiany i co najrozsądniej jest kupić?

Procesor AMD AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3,
GIGABYTE RADEON R7 260X
Ram 1x GoodRam 8GB 1333MHz CL9
Dysk Samsung Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3
Zasilacz Corsair Corsair 500W [CMPSU-500CXEU]
Płyta główna AsRock AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/


Na pewno procesor, płyta główna i karta graficzna idą do wymiany :) Ile możesz przeznaczyć na upgrade sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się