Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2008 o 16:30, MLODY2K6 napisał:

> > Co myślicie o płycie głównej Gigabyte Ga-P35C-DS3R?
>
> Ja gigusia mam ale P31. Mimo wszystko P35 to od gigabyte bym nie brał. Foxconn,Abit,DFI,Asus

> tak ale gigabyte raczej bez przekonania, jako najsłabsze z wymienionych przeze mnie


nie. P35 sa calkiem dobre i powiem ci ze problemu z nimi nie ma


Jednak nie zbierają tak dobrych opinii jak Foxconn, Abit czy DFI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 16:22, MLODY2K6 napisał:

a ile dales za 9600GT???

680 zeta. W zestawie jest jeszcze pełna wersja gry Crysis. Chyba się jednak z tym trochę zapędzili, bo tak grafika z pewnością nie udźwignie tej gry w pełnej krasie. Tak czy inaczej dobra gra praktycznie za darmo wpadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 16:34, dawidos170 napisał:

Jednak nie zbierają tak dobrych opinii jak Foxconn, Abit czy DFI


Byc moze. Ja jade na P965 i nie zamierzam zmieniac jej w najblizszym czasie, bo po co. Obsluguje PENRYNY, DDR3 mi jest nie potrzebne, PCIEX 2.0 tak samo nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 16:35, dave03 napisał:

> a ile dales za 9600GT???
>
680 zeta. W zestawie jest jeszcze pełna wersja gry Crysis. Chyba się jednak z tym trochę
zapędzili, bo tak grafika z pewnością nie udźwignie tej gry w pełnej krasie. Tak czy
inaczej dobra gra praktycznie za darmo wpadnie :)


no to tutaj troche przeplaciles :D trzeba bylo wziasc GALAXY 8800GTS 512 COOLERMASTER ale mam nadzieje ze na tym 9600GT bedzie ci sie calkiem przyjemnie gralo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/....../
Osobiście wziałbym nieco inną płytę główną, bo po ci coś z Crossfire, skoro bierzesz Geforce''a? Ale nawet tak komp jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 16:40, reykan napisał:

Hmm ale czemu? Oficjalnie z tego co czytałem osługuje 8 GB.


ale zauwaz ze 2 gniazda sa pod DDR2 a 2 pod DDR3. Czyli 4x1GB odpada i trzeba by kupic 2x2GB lub 2x4GB :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 16:56, MLODY2K6 napisał:

moj znajomy ma takiego i bardzo go sobie chwali. uzywa go juz 3 miesiac i mowi ze nie
ma zadnych problemow.


no bo właśnie będę miał takiego w kompie i czytałem opinie że chodzi bez problemów na FSB 500 (4.5 Ghz na e8400) i chciałem wiedzieć co o tym sądzicie. Szkoda tylko że gniazda pamięci ma tak blisko siebie i musiałem wziąć 2x2GB zamiast 4x1GB. Chociaż... wyszło taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:03, krl.krl napisał:

> moj znajomy ma takiego i bardzo go sobie chwali. uzywa go juz 3 miesiac i mowi ze
nie
> ma zadnych problemow.

no bo właśnie będę miał takiego w kompie i czytałem opinie że chodzi bez problemów na
FSB 500 (4.5 Ghz na e8400) i chciałem wiedzieć co o tym sądzicie. Szkoda tylko że gniazda
pamięci ma tak blisko siebie i musiałem wziąć 2x2GB zamiast 4x1GB. Chociaż... wyszło
taniej :)



opinie opiniami ale ja osobiscie nigdy nie widzialem takiego FSB na plycie z normalnym chlodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:05, MLODY2K6 napisał:

opinie opiniami ale ja osobiscie nigdy nie widzialem takiego FSB na plycie z normalnym
chlodzeniem.

Wiesz, zobaczyć takie FSB nawet na kompie ze zwykłym chłodzeniem to nie problem. Gorzej, jak PC zacznie dymić ;). Co przy takiej prędkości jest już prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:08, ziptofaf napisał:

> opinie opiniami ale ja osobiscie nigdy nie widzialem takiego FSB na plycie z normalnym

> chlodzeniem.
Wiesz, zobaczyć takie FSB nawet na kompie ze zwykłym chłodzeniem to nie problem.
Gorzej, jak PC zacznie dymić ;). Co przy takiej prędkości jest już prawdopodobne.


widzialem ze E8400 uruchomil sie na 4,4GHZ ale dalo sie tylko zrobic print sreena z cpu z i tylko tyle rebot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:09, MLODY2K6 napisał:

widzialem ze E8400 uruchomil sie na 4,4GHZ ale dalo sie tylko zrobic print sreena z cpu
z i tylko tyle rebot.


Kwestia mnożnika ;) DFI max dobre sztuki robią FSB powyżej 700 mhz. Abity potrafią celować w okolice 600 mhz. Mój skromy P31 wyrabia 450 mhz a to budżetówka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:09, MLODY2K6 napisał:

widzialem ze E8400 uruchomil sie na 4,4GHZ ale dalo sie tylko zrobic print sreena z cpu
z i tylko tyle rebot.

Tylko 4,4 GHz??? W necie można znaleźć znacznie ciekawsze wyniki...
O, tu jest coś nieco lepszego (5413 MHz). Fakt, że nie jest to standardowe chłodzenie...:
http://xtreview.com/addcomment-id-3974-view-Core-2-duo-E8400-overclock.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:24, ziptofaf napisał:

Tylko 4,4 GHz??? W necie można znaleźć znacznie ciekawsze wyniki...
O, tu jest coś nieco lepszego (5413 MHz). Fakt, że nie jest to standardowe chłodzenie...:


krl.krl moze to u niego :D Coz lod potrafi zdzialac cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:24, ziptofaf napisał:

Tylko 4,4 GHz??? W necie można znaleźć znacznie ciekawsze wyniki...
O, tu jest coś nieco lepszego (5413 MHz). Fakt, że nie jest to standardowe chłodzenie...:
http://xtreview.com/addcomment-id-3974-view-Core-2-duo-E8400-overclock.html


Ekhem wrzuciłeś link do wyniku gdzie zmieniona została struktura płyty głównej plus chłodzone to było suchym lodem . Zip może trochę realniejsze dasz wyniki osiągane na AC bez modyfikacji płyty głównej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:29, dawidos170 napisał:

> Coz azot potrafi zdzialac cuda


Jaki azot ??


blad popatryzlem na to a napisalem co innego :D za duzo roboty przed kompem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się