Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Wybacz, ze screena nie zrobie (gierka lezy gdzies odlogiem), ale musisz uwierzyc na slowo :) pamietam jak dzis, bo brat sie przesiadal z 8800gt i jakiegos c2d (stacjonarny wtedy).

EDIT: jakies dziwne te wyniki sa. Black Ops chodzi mi na ultra (scinki tylko podczas naprawde duzych wybuchow), BF:BC2 na high z okolo 35-40fps a MW2 na ultra bez zajakniec. A tutaj wyniki troszke inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może tak do Wydania mam 1200zł potrzebuję karty graficznej i pamięci RAM (Do tego dochodzi myszka i podkładka pod mysz. Jeżeli chce wam się możecie zaproponować myszkę. Tylko nie Razera.) przeznaczonej do grania w nowsze gry no i te które wyjdą w 2012 roku. Jeżeli to potrzebne to Płyta główna: MSI 785GM-E51 Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W Obudowa: Cooler Master Elite 331

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 19:55, Chemo1910 napisał:

No to może tak do Wydania mam 1200zł potrzebuję karty graficznej i pamięci RAM (Do tego
dochodzi myszka i podkładka pod mysz. Jeżeli chce wam się możecie zaproponować myszkę.
Tylko nie Razera.) przeznaczonej do grania w nowsze gry no i te które wyjdą w 2012 roku.
Jeżeli to potrzebne to Płyta główna: MSI 785GM-E51 Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W
Obudowa: Cooler Master Elite 331


Podaj model procesora bo nie będziemy umieli ci dobrać karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 18:50, ziptofaf napisał:

/.../

Gdyby on był za 2, maksymalnie 2.5 tysiaka to polecam. Ale skoro 3 to w tej cenie można
mieć coś z dużo lepszą kartą graficzną (GT540 nie jest zły ale już w takiego Wiedźmina
2 nie pograsz nawet w minimalnych ;))

Na twoim miejscu zainteresowałbym się z tym modelem:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2160883 - HD6770 będący o jakieś 30% szybszy od
GT540M, reszta części porównywalna z modelem wybranym przez ciebie.
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/3247537 - GT555M zamiast GT540M, reszta chyba
identyczna.

Wydajnościowo oba są niemal identyczne więc sam zobacz który ci się bardziej podoba.

Dzieki za odp w wybranym modelu skusilo mnie miedzy innymi 8gb pamieci RAM, a czy proponowane modele mozna rozszerzyc?rozumiem ze na proponowanych modelach bez problemu pojda nawet bardzo wymagajace gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 20:22, ktos1304 napisał:

Dzieki za odp w wybranym modelu skusilo mnie miedzy innymi 8gb pamieci RAM, a czy proponowane
modele mozna rozszerzyc?

A co, zajmujesz się na co dzień modelowaniem 3D lub pracą na 100 warstwach w Photoshopie z włączonymi 40 zakładkami w przeglądarce że ci 8GB potrzebne? :D
A rozszerzyć można.

Dnia 26.12.2011 o 20:22, ktos1304 napisał:

rozumiem ze na proponowanych modelach bez problemu pojda nawet bardzo wymagajace gry?

Pójdą = uruchomią i będą grywalne na niskich/średnich detalach - tak. Niezależnie od tytułu, w tych starszych zapewne będzie się dało ustawić wszelkie bajery graficzne i nadal mieć płynność.
Ale jeśli liczysz na maksa w nowych grach to się ostro przeliczasz, do tego już potrzebujesz sprzętu za nie mniej niż 4,5 tysiąca. Jak już pisałem kilka stron temu, laptop jest mniej więcej 2x wolniejszy niż porównywalny z nim cenowo PC. Więc na cuda to się nie nastawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 20:01, ziptofaf napisał:

> No to może tak do Wydania mam 1200zł potrzebuję karty graficznej i pamięci RAM (Do
tego
> dochodzi myszka i podkładka pod mysz. Jeżeli chce wam się możecie zaproponować myszkę.

> Tylko nie Razera.) przeznaczonej do grania w nowsze gry no i te które wyjdą w 2012
roku.
> Jeżeli to potrzebne to Płyta główna: MSI 785GM-E51 Zasilacz: bequiet! PurePower
L7 530W
> Obudowa: Cooler Master Elite 331

Podaj model procesora bo nie będziemy umieli ci dobrać karty.

AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 20:22, ktos1304 napisał:

Dzieki za odp w wybranym modelu skusilo mnie miedzy innymi 8gb pamieci RAM,

8GB by Ci było potrzebne, gdybyś zajmował się pracą w zaawansowanych programach graficznych, których uczą np. na technicznych studiach. Do normalnego użytkowania wystarczy 4GB. Zresztą taki AutoCad nie wymaga nie wiadomo czego.

Dnia 26.12.2011 o 20:22, ktos1304 napisał:

modele mozna rozszerzyc?

RAM wydaje mi się najłatwiejszą rzeczą do rozszerzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 20:35, ziptofaf napisał:

> Dzieki za odp w wybranym modelu skusilo mnie miedzy innymi 8gb pamieci RAM, a czy
proponowane
> modele mozna rozszerzyc?
A co, zajmujesz się na co dzień modelowaniem 3D lub pracą na 100 warstwach w Photoshopie
z włączonymi 40 zakładkami w przeglądarce że ci 8GB potrzebne? :D
A rozszerzyć można.
> rozumiem ze na proponowanych modelach bez problemu pojda nawet bardzo wymagajace
gry?
Pójdą = uruchomią i będą grywalne na niskich/średnich detalach - tak. Niezależnie od
tytułu, w tych starszych zapewne będzie się dało ustawić wszelkie bajery graficzne i
nadal mieć płynność.
Ale jeśli liczysz na maksa w nowych grach to się ostro przeliczasz, do tego już potrzebujesz
sprzętu za nie mniej niż 4,5 tysiąca. Jak już pisałem kilka stron temu, laptop jest mniej
więcej 2x wolniejszy niż porównywalny z nim cenowo PC. Więc na cuda to się nie nastawiaj.


Chcialem pograc sobie w Football managera najnowszego stad stawialem na rozbudowana pamiec RAM, bo ztego co sie orientuje ta gra zawsze wymagala duzej pamieci wewnetrznej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2011 o 22:20, ktos1304 napisał:

Chcialem pograc sobie w Football managera najnowszego stad stawialem na rozbudowana pamiec
RAM, bo ztego co sie orientuje ta gra zawsze wymagala duzej pamieci wewnetrznej:)


Może i potrzebuje ale bez przesady :] ( 8gb ) . Najwięcej ram zjadł Wiedzmin2 było to 2.4Gb ( chyba , że coś się zmieniło , testów dawno nie przeglądałem ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 00:00, damiank485 napisał:

Wie ktoś może za jaki czas będziemy potrzebowali ponad 4GB RAMu? Tak z ciekawości;) Czy
to będzie przy nowej generacji konsol?

Ponad 4 to potrzebujesz to obróbki grafiki/filmów. A kiedy będzie potrzeba to nikt raczej nie wie :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 22:01, damiank485 napisał:

Cóż co do OC procka to trzeba na początek poszukać odpowiedniego chłodzenia bo na boxowym nie widzę czegoś takiego ;p Pytanie tylko jakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnym wyborem wydaje się teraz "CoolerMaster V6GT" który obecnie kosztuje około 150-200zł. Ma 2 podświetlane na dowolny kolor (chyba 8 ma) wiatraki o wielkości 120mm. Ja mam zamiar taki kupić niedługo. Ale jeśli wolisz coś tańszego to taki coolermaster za 93zł powinien spokojnie wystarczyć na fajne osiągi z overclockiem;)

http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/coolermaster-hyper-tx3-rr-910-htx3-gp,16790.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 02:04, damiank485 napisał:

Fajnym wyborem wydaje się teraz "CoolerMaster V6GT" który obecnie kosztuje około 150-200zł.
Ma 2 podświetlane na dowolny kolor (chyba 8 ma) wiatraki o wielkości 120mm. Ja mam zamiar
taki kupić niedługo. Ale jeśli wolisz coś tańszego to taki coolermaster za 93zł powinien
spokojnie wystarczyć na fajne osiągi z overclockiem;)

http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/coolermaster-hyper-tx3-rr-910-htx3-gp,16790.html

Dzięki za pomoc na pewno wybiorę jeden z tych produktów bo lepszym zapoznaniu się z nim i opiniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić kartą PCI-e z USB 3.0. Macie może jakieś sprawdzone firmy/modele? Planuję podłączyć do niej zewnętrzny dysk twardy, który miałby pełnić głównie rolę magazynu danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś na jednym z forum spotkałem się z poleconym zestawem przez jakiegoś sprzedającego.....

Intel Core i5-760, 2,8 GHz 8MB cache s.1156 Box (gościu powiedział, że procek ma 4 rdzenie)
Gigabyte GA-P55A0UD3 P55 s.1156
ASUS GTX560Ti 1024MB 256bit PCI-E Top DirectCU II
8 GB DDR3
do tego oczywiście zasilacz, dysk terabajtowy, nagrywarka i cooler.
Cena 3490 zł


Jasny gwint... ja rozumiem że trzeba wcisnąć ludziom towar aby opróżnić magazyny, ale to jest tragedia... i do tego za 3500zł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 19:55, Chemo1910 napisał:

Jeżeli chce wam się możecie zaproponować myszkę.


A4Tech X748. Kosztuje jakieś 60-70 zł, a jest najlepszą myszką jaką miałem. Nawet nie patrz w stronę droższych modeli, szkoda kasy.

Używam ją z podkładką Steelseries QCK i jest świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 11:05, HumanGhost napisał:

Chciałbym kupić kartą PCI-e z USB 3.0. Macie może jakieś sprawdzone firmy/modele? Planuję
podłączyć do niej zewnętrzny dysk twardy, który miałby pełnić głównie rolę magazynu danych.

Osobiście sprawdziłem tylko jedną firmę (Digitus) na jednym egzemplarzu (podłączałem dysk wewnętrzny, zero problemów miałem)
Może ten model kontrolera cię zadowoli: http://www.proline.pl/?p=DIGITUS+DS-30220-1 (~80zł brutto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się