Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witajcie, ostatnio zabrałem się do składania komputera "growego" i w zasadzie udało mi się już wszystko pozbierać do kupy, prócz procesora. Mam w głowie IC2Duo E4500 i IC2Quad Q6600 żadne inne procki nie wchodzą w grę, bo tylko nimi dysponuje :P Mam więc pytanie: Który z tych procesorów Quad/Duo lepiej będzie radził sobie z wymagającymi grami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 11:52, Conficker napisał:

Witajcie, ostatnio zabrałem się do składania komputera "growego" i w zasadzie udało mi
się już wszystko pozbierać do kupy, prócz procesora. Mam w głowie IC2Duo E4500 i IC2Quad
Q6600 żadne inne procki nie wchodzą w grę, bo tylko nimi dysponuje :P Mam więc pytanie:
Który z tych procesorów Quad/Duo lepiej będzie radził sobie z wymagającymi grami?


Quad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE GeForce GT 440 2048MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (810/1600)
moglby mi ktos powiedziec czy warto kupic ta karte?:p
chodzi mi narazie przede wszystkim o granie w diablo na wysokich ustawieniach, no i ciekawi mnie czy ta karta uciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 15:37, mateusz111 napisał:

GIGABYTE GeForce GT 440 2048MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (810/1600)
moglby mi ktos powiedziec czy warto kupic ta karte?:p
chodzi mi narazie przede wszystkim o granie w diablo na wysokich ustawieniach, no i ciekawi
mnie czy ta karta uciagnie


NIE bierz tej karty :] one się do niczego nie nadają ( tzn nadają , ale na niskie detale). Ile możesz przeznaczyć na nową kartę ??. Spojrzałem na ceny i oscylują w granicy 200-300zł , to w takiej granicy weź Radeon HD 4850/70.
np: http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-box-471250502-9191-436170
Napisz jeszcze jaki posiadasz zasilacz ( dokładny model )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 15:40, Bralo napisał:

Napisz jeszcze jaki posiadasz zasilacz ( dokładny model )

z tego co wyczytalem na zasilaczu, to model :4life/ 450HF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 15:55, mateusz111 napisał:

> Napisz jeszcze jaki posiadasz zasilacz ( dokładny model )
z tego co wyczytalem na zasilaczu, to model :4life/ 450HF


To mam dla ciebie złą wiadomość , ten zasilacz jest na czarnej liście , z tym idzie słaba konstrukcja itp.
Więc ten zasilacz może działać ci 2-3 lata , a może też spalić sie w każdej chwili , a w najgorszym wypadku jakieś podzespoły. Możesz ten zasilacz oczywiście zostawić ( ale to na własną odpowiedzialność ) i kupić kartę graficzną ( ryzyko jesst ). Więc ponawiam pytanie.
1) Jak chcesz zmienić zasilacz , to ile możesz przeznaczyć na zasilacz i kartę grafczną razem?.
2) Zostawiasz zasilacz , ile możesz przeznaczyć pieniędzy na samą kartę graficzną?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecali HD 6850 zamiast GTX 460 bo był niby LEPSZY, a zarazem TAŃSZY. Przez te kilka lat odkąd obie karty wyszły oglądałem "zagrajmy w" na youtube różnych ludzi i nigdy nie wybrałbym Radeona mając za parę zł więcej porównywalnego Geforca.

Karty Ati - problemy z wyświetlaniem grafiki w WIELU grach - czasami żeby pograć w daną grę na karcie ati trzeba było pobierać specjalnego patcha. Brak Physx, którego wykorzystuje się w coraz większej ilości gier. Co ważniejsze do grania z physyx nie potrzeba żadnej dodatkowej karty i nie wiem kto tą bzdurę w ogóle wymyślił. Ja na 560ti grałem z włączonym physyx w oba batmany, metro 2033 orazmafię II i miałem zawsze ponad 40fpsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumuje tak : Kwestia gustu , jeden woli kolor zielony , drugi czerwony.
Osobiście nie mam tak , że tylko GeForce , bo Radeon to i tamto , lub na odwrót.
Dla mnie liczy się wydajność danego sprzętu i czy pozwoli mi on na granie w komfortowych warunkach ( fps ).
Dodam tylko , że jak bym miał do wyboru ( dodam " JA " , żeby zaraz mnie ludzie nie " zhejtowali " ) np: Radeon na którym będę miał te 45-50fps i komfort grania , a GeForce , na którym będę miał efekty na podstawie Physx i 30fps , wybrałbym Radeon.
Obie firmy robią bardzo dobre i wydajne podzespoły i tak jak wspomniałem wyżej , kwestia gustu.
Dodam jeszcze , że sam posiadam kartę Radeon ( nie jest to potwór ) , ale nie miałem jeszcze żadnych problemów z wyświetlaniem grafiki.
TO JEST TYLKO MOJE ZDANIE , I NIKT NIE MUSI SIĘ Z NIM ZGADZAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 00:31, Szynkars napisał:

> No ;/ zasilacz to : "PC Power Suppyl 580 W " (tak przynajmniej pisze na opakowaniu
)

To wiele nie mówi, sprawdź, co jest napisane na samym zasilaczu. Ewentualnie jeśli to
możliwe, zrób też zdjęcie jego tabliczki znamionowej i wklej na forum. Jeśli byłby to
jakiś dobry zasilacz, na opakowaniu raczej nie byłoby napisane nic nie znaczące "PC Power
Supply", a podana byłaby konkretna marka i model danej jednostki.



Proszę tu są zdjęcia tabliczki od zasilacza ;)
a jak podkręcić procka jak wcześniej pisaliście do 3,4 GHz
LINKI DO ZDJĘĆ :
http://i2.lulzimg.com/b7eaf2a4b2.jpg
http://i2.lulzimg.com/9f4e41633e.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Mili Państwo,
Jako że dawno temu już kompjuter mój wyzionął ducha, a obecni udało mi się co nieco uzbierać, chciałbym prosić o pomoc w wyborze podzespołów do mej przyszłej maszynki.
Chciałbym zakupić coś, co spokojnie przetrwać powinno (przynajmniej w teorii) najbliższe 2-3 lata bez większych zmian i co zmieściłoby się w budżecie wynoszącym maksymalnie 2500-2700 złotych (wiadomo, że im taniej tym lepiej dla portfela i stanu psychiki przyszłego właściciela, tj. mnie ;)).

Z tego, co wyczytać mi się udało, procesorem powinien być Core i5 (wydaje mi się, że nie będę się bawił w OC) - no chyba, że znajdzie się równie wydajny i3, a wtedy nim też nie pogardzę ;)
Grafika? Jeśli o nią chodzi, to potrzebuję czegoś, co pozwoli cieszyć się komfortową grą na monitorze z rozdziałką 1280x1024 (aczkolwiek, jak już pisałem - zapas musi być - w razie, gdy przybędzie nieco grosza i nowy wyświetlacz się kupić będzie chciało). Skłaniam się tu ku Asusowemu (lub MSIowiemu) GTX560 (Radeona niezbyt chętnie bym widział w mej budzie), tylko nie wiem dokładnie jaki konkretnie model opłaca się wziąć.. czy może już 570 się zainteresować?

Czego nie uwzględniać w kosztorysie? Monitora, zasilacza (Corsair 620W, modelu niestety nie pamiętam, jako że maszynka znajduje się 300km ode mnie, a kupowana była pól roku temu), głośników, napędu ani dysku twardego (SATA), jako że te elementy już posiadam i, z tego co wiem, są one sprawne.

Czyli, innymi słowy, w wyborze tych podzespołów pomocy potrzebuję:
- procesora (chłodzenie chyba niekonieczne, jeśli nie będzie OC, aczkolwiek jestem otwarty na rozsądne propozycje i w tej dziedzinie ;))
- płyty głównej (niby wszyscy polecają AsRocka, ale chętnie poznam też jakieś alternatywy w przystępnej cenie i z dobrą jakością)
- karty graficznej (preferuję nVidię, więc Radeonom mówimy ''papa'')
- pamięci RAM (minimum to 4GB, najlepiej chyba będzie z 8GB - wiem, że gry jeszcze tylu nie wykorzystują, ale kiedyś zaczną. poza tym to kiomputer nie tylko do gier ;))
- obudowy (czarna, wygląd najlepiej skromny - bez miliona świecidełek, dobry przewiew - wentylatory na stanie / bądź tanie i wydajne do osobnego montażu)

- jeśli to nie problem - także porady w kwestii porządnej (acz nie aż tak tragicznie drogiej) myszy i klawiatury do grania (rozumiem iż w grę wchodzi kabel..)

Będę wdzięczny za wszelkie porady w tej kwestii.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz wygląda podejrzanie, "uniwersalna" tabliczka znamionowa dla wszystkich modeli, a dla Twojego 580W 276W na linii 12 V. W dobrym zasilaczu o tej mocy byłoby to przynajmniej 450-500W i więcej. Raczej nie brałbym się przy nim za podkręcanie procesora, a już na pewno nie za wymianę karty graficznej. Dobrze byłoby kupić coś pewnego i dopiero wziąć się za modernizację, niż potem płakać nad spalonymi podzespołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-2500k-3-3-ghz-box-81-426695.html
809 zł

Płyta główna:
http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-z77a-g43-79-556640.html?attr=1-182054,4266-433149,264-488572,938-513104
359 zł

Pamięć RAM (x2):
http://www.agito.pl/pamiec-goodram-ddr3-4096mb-1333mhz-cl9-0-box-96-387269.html?cid=707
160 zł

Karta graficzna:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556644.html?attr=248-513091
896 zł

Obudowa:
http://www.agito.pl/obudowa-fractal-design-core-3000-91-479766.html?attr=1-466316
278 zł

Razem: 2502 zł

Opcjonalnie chłodzenie na procesor:
http://www.agito.pl/silentiumpc-fortis-he1225-82-392408.html?attr=1-466315
119 zł

Procesor przeznaczony do OC, jeśli zamierzasz go od razu podkręcać, to przydałoby się też dokupić nań chłodzenie. W przeciwnym wypadku możesz dokupić je później. Płyta główna na najnowszym chipsecie Z77, pod wieloma względami lepsza od AsRocka P67 PRO3 B3, jednak z uboższą sekcją zasilania. Tak czy inaczej, do średniego OC CPU z pewnością wystarczy. RAM najtańszy, 2 kości po 4GB, droższych kupować nie ma sensu, bo:
- są droższe
- i wcale nie są wydajniejsze od tych najtańszych
Obudowa bez zbędnych świecidełek, dobrze wykonana i z trzema wentylatorami w zestawie. Karta graficzna - Radeon. Dlaczego Radeon? Ano dlatego, że Nvidia w tej chwili nie ma godnego konkurenta dla HD7850. GTX 560 Ti jest wprawdzie odrobinę tańszy, ale jest też bardziej prądożerny, mniej wydajny oraz słabiej się kręci. Droższy GTX 570 ma na dobrą sprawę zbliżoną wydajność, jednak żre jeszcze więcej prądu i również słabiej się kręci. Jeśli chcesz, możesz wziąć którąś z tych kart, ot, choćby po to, by mieć świadomość, że masz kartę z logiem Nvidii. Ja bym jednak pozostał przy HD7850, tak, jak podpowiada zdrowy rozsądek, a nie marketing i stare przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i byłby lepszy, ale jakoś nie mam zaufania do tych trzech heatpipów przylegających bezpośrednio do procesora i malutkiego radiatora, który wg. PCLab sumarycznie jest wydajniejszy od m.in. takich schładzaczy jak Thermalright Archon czy Scythe Ninja 3. Dla porównania, na portalu infobit.pl Thermaltake Contac 29 wypadł trochę gorzej niż Xigmatek Gaia SD1283 czy SilentiumPC Fera, które są przecież od niego tańsze:
http://infobit.pl/kategoria/hardware/thermaltake-contac-29-bp/5
Tak duża rozbieżność między wynikami na obu portalach już jest zastanawiająca, zwłaszcza, że sama konstrukcja Thermaltake''a nie wskazuje na jego ogromną wydajność. Moim zdaniem lepiej więc pozostać przy pewniakach, takich jak Zalman CNPS10X Performa czy SilentiumPC Fortis HE1225.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 18:35, Szynkars napisał:

Ten zasilacz wygląda podejrzanie, "uniwersalna" tabliczka znamionowa dla wszystkich modeli,
a dla Twojego 580W 276W na linii 12 V. W dobrym zasilaczu o tej mocy byłoby to przynajmniej
450-500W i więcej. Raczej nie brałbym się przy nim za podkręcanie procesora, a już na
pewno nie za wymianę karty graficznej. Dobrze byłoby kupić coś pewnego i dopiero wziąć
się za modernizację, niż potem płakać nad spalonymi podzespołami.



aa.;/ ale po chodziła by na nim przez chwilę(jakieś 2miesiące) ta karta graficzna HD6850 bez podkręcania procka ? ;)
bo ten zasilacz dopiero mam jakieś 2 miesiące ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się