Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mam zamiar zakupić sobie dysk zewnętrzny. Nie jakiś bardzo pojemny (500 GB chyba wystarczy), nie musi być jakiś wypasiony. Na co zwracać uwagę? Polecacie jakieś konkretne modele? Cena ~200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 09:15, Abi_Dalzim napisał:

Mam zamiar zakupić sobie dysk zewnętrzny. Nie jakiś bardzo pojemny (500 GB chyba wystarczy),
nie musi być jakiś wypasiony. Na co zwracać uwagę? Polecacie jakieś konkretne modele?
Cena ~200 zł.

To zależy do czego dysk ma być wykorzystywany. Jeśli tylko magazynowanie danych, to w zasadzie wystarczy się sugerować samą pojemnością.
Z zewnętrznych całkiem dobre są robione przez WD (edycja green), bądź Samsunga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 10:16, Darkstar181 napisał:

To zależy do czego dysk ma być wykorzystywany. Jeśli tylko magazynowanie danych, to w
zasadzie wystarczy się sugerować samą pojemnością.

Tylko do magazyniowania danych. Muszę tam powrzucać sporo rzeczy, bo zamierzam przeinstalować windę.

Dnia 14.10.2013 o 10:16, Darkstar181 napisał:

Z zewnętrznych całkiem dobre są robione przez WD (edycja green), bądź Samsunga.

WD? Co to za firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 23:08, Bralo napisał:


Jak sobie taki komp powinien poradzić z takimi grami jak AC III, BF4 na Full HD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 12:17, Niewiernus napisał:

Ojć, ja głupi. Nie zauważyłem, że ma być matowy ekran.

To może Samsungów: 550P5C albo 550P7C?
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-550P5C.90706.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-550P7C.75355.0.html


Tak, to chyba dobry wybór, nawet już pytałem o te samsungi w Vobisie. Mówią, że to jedna z najlepszych serii tego producenta, choć powoli wycofywana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy Haswelle, a to dalej Ivy Bridge. Za jakiś czas zapewne wydadzą odświeżone serie.
Ceny laptopów nie obniża się w nieskończoność. W pewnym momencie producent stwierdza, że dalsza produkcja nie jest opłacalna i wycofuje serię/produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że GTX 770. Seria kart bardzo świeża, a układ chłodzenia od Gigabyte jest sprawdzony i popularny.
O zasilacz bym się nie martwił. Chociaż w wymaganiach jest minimum zasilacz o mocy 600W to spowodowane jest iż istnieją zasilacze o znacznie gorszej sprawności od twojej i pod takim kątem są przedstawiane wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 20:56, Javier66 napisał:

A ogólnie polecacie by tą kartę kupić w sklepie gram.pl?

http://www.gram.pl/sklep/sprzet/gigabyte-geforce-gtx-770-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-1189-7010-wer-oc-overclock-potrojny-went-windforce-3

Bo widzę, że tutaj jest najtaniej niż w innych sklepach.

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-362152-GIGABYTE-VGA-nVIDIA-GTX770-2GB-DDR5-Overclock-.html
TANIEJ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam krókie pytanie. Właśnie sprzedałem swojego HD 7770 i myślę o czymś mocniejszym. Czy waszym zdaniem w chwili obecnej w cenie ok. 600 zł nie ma lepszej karty od GTX660?

Dnia 14.10.2013 o 21:46, diabolo20 napisał:


Nie polecam sklepu KURTMEDIA. Chamska obsługa, a przede wszystkim przez większosć czasu jej BRAK. Wszystko w porządku, dopóki nie chcecie skorzystać ze zwrotu w ciągu 14 dni. Walczyłem z nimi przez dwa miesiące i na telefony wydałem połowę tego, co za sprzęt. Na prawdę warto dołożyć te kilka, kilkadziesiąt złotych więcej i kupić w bardziej pewnym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 07:42, Marth napisał:

Cześć! Mam krókie pytanie. Właśnie sprzedałem swojego HD 7770 i myślę o czymś mocniejszym.
Czy waszym zdaniem w chwili obecnej w cenie ok. 600 zł nie ma lepszej karty od GTX660?


raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 23:08, Bralo napisał:


Dwa pytanka:

1. Jak taki komp by sobie radził z BF4 na Full HD?
2. Na jakiej rozdzielczości musiałbym grać w BF4, bym na wysokich ustawieniach miał na tyle FPS, by gra chodziła płynnie (normalnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobry dysk twardy 1TB do 300 zł?
Poprzednio miałem 2x Seagate Barracuda 500GB, ale po pięciu latach pracy, ponad 4000 cyklach i ponad 400 przepracowanych dniach, zaczęły się pojawiać bad sectory, dzisiaj w ogóle komputera włączyć nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się