Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co w gramsajtach piszczy #83 - Wiele różności i mały konkurs!

11 postów w tym temacie

Michał Grabowski

Kogoś może dziwić to, że na grafice otwierającej nasze cotygodniowe podsumowanie aktywności gramsajtowej przelatują sobie ptaki. Są one tutaj nie bez powodu, ale o tym jednak będzie nieco na sam koniec. Ubiegły tydzień można powiedzieć, że był niezwykle udany - wpisów przybywa z każdym kolejnym dniem, pojawiają się kolejne powroty, a tematów na wpisy jest coraz więcej i ciężko jest wybrać ten najważniejszy tudzież najciekawszy. Zapraszam do zapoznania się z tym, czym tym razem Gramowicze uraczyli nas na swych gramsajtach!

Przeczytaj cały tekst "Co w gramsajtach piszczy #83 - Wiele różności i mały konkurs!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszło z podliczenia wszystkich punktów. Jednak z drugiej strony cały czas zastanawiam się co zrobić, aby więcej osób głosowało na wpisy tygodnia i aby zainteresowanie tym "eventem" było większe. Teoretycznie, z mojego punktu widzenia mam swoją teorię na ten temat i chyba nawet o niej mówiłem nie raz. Problem w tym, że ciężko jest zainteresować głosowaniem za nic. To jest coś na zasadzie "wybrany coś dostaje, ale głosujący niestety nie". Wtedy także powstaje pytanie inne: czy wpisy tygodnia/miesiąca to forma zabawy czy też rywalizacji? Bo jeśli rywalizacji i wygląda to tak, że "nie zagłosuję, bo on wygra, a ja nie, choć mam dobre wpisy" to będzie ciężko i trzeba będzie przejść do starych metod, gdzie po prostu będziemy wybierać w małym składzie najciekawszy wpis. A o to w tym wszystkim niestety nie chodzi. Na pewno już powoli kreuje się mała zmiana w głosowaniach z tego co się dowiedziałem i cieszę się z tego niezmiernie. Pytanie kiedy to wszystko zostanie wdrożone.

Z drugiej strony także rozumiem niechęć do głosowania w ankietach zewnętrznych, bo wiele osób hm... może nam po prostu nie ufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie ankiety na gramsajcie jest z jednej strony problematyczne, bo musiałbym wtedy dwa razy wrzucać: linki do wszystkich wpisów i potem tytuły wraz z autorami do ankiety. Podwójna robota... Dodatkowo nie chciałbym, aby wyniki ankiety były znane podczas głosowania i były dość proste do manipulowania. Ale akurat z tego co już wiem są tworzone nowe ankiety specjalnie pod wpisy tygodnia/ miesiąca tak jak chciałbym, aby wyglądały. Tylko nie wiem ile czasu przyjdzie na nie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 08:33, Muradin_07 napisał:

Tak wyszło z podliczenia wszystkich punktów.


Wiem, wiem, ale to świadczy, o tym, że ktoś przeczytał i się mu spodobał wierszyk. Spodobał tak, że poświęcił swój czas i zagłosował.
Prawdą jest, że czytelnik czy wszystko. :D

Dnia 06.03.2014 o 08:33, Muradin_07 napisał:

Jednak z drugiej strony cały czas zastanawiam
się co zrobić, aby więcej osób głosowało na wpisy tygodnia i aby zainteresowanie tym
"eventem" było większe. Teoretycznie, z mojego punktu widzenia mam swoją teorię na ten
temat i chyba nawet o niej mówiłem nie raz.


Reklamować i tyle można zrobić.
A jak przyjdą nowe sajty, to być może zainteresowanie tym wszystkim wzrośnie, powiedzmy automatycznie. Więcej ludzi nowych przyjdzie, może starzy wrócą, a nagrody motywują. ;)
Kto wie, co będzie, detektywie Muradynowski?

Dnia 06.03.2014 o 08:33, Muradin_07 napisał:

Problem w tym, że ciężko jest zainteresować
głosowaniem za nic. To jest coś na zasadzie "wybrany coś dostaje, ale głosujący niestety
nie". Wtedy także powstaje pytanie inne: czy wpisy tygodnia/miesiąca to forma zabawy
czy też rywalizacji?


To chyba rywalizacja w formie zabawy, czyż nie? Można mówić wiele, że to zabawa, ale jakaś nutka rywalizacji będzie zawsze.

Dnia 06.03.2014 o 08:33, Muradin_07 napisał:

Bo jeśli rywalizacji i wygląda to tak, że "nie zagłosuję, bo on
wygra, a ja nie, choć mam dobre wpisy" to będzie ciężko i trzeba będzie przejść do starych
metod, gdzie po prostu będziemy wybierać w małym składzie najciekawszy wpis. A o to w
tym wszystkim niestety nie chodzi.


Osoby, których wpisy biorą udział w ankiecie, mogą najzwyczajniej w świecie głosować na siebie. Reszta raczej wybiera według jakości wpisu czy sympatii.

Dnia 06.03.2014 o 08:33, Muradin_07 napisał:

Na pewno już powoli kreuje się mała zmiana w głosowaniach
z tego co się dowiedziałem i cieszę się z tego niezmiernie. Pytanie kiedy to wszystko
zostanie wdrożone.


Wkrótce? Niedługo? Za jakiś czas? ;]

Dnia 06.03.2014 o 08:33, Muradin_07 napisał:

Z drugiej strony także rozumiem niechęć do głosowania w ankietach zewnętrznych, bo wiele
osób hm... może nam po prostu nie ufać.


Póki nie nadużywacie słowa "fajny", każdy będzie wam ufać. :D
W aktualnych ankietach zewnętrznych, nie ma praktycznie możliwości manipulacji. Chyba, że sota hakery. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 17:35, Kakarotto napisał:

Wiem, wiem, ale to świadczy, o tym, że ktoś przeczytał i się mu spodobał wierszyk. Spodobał
tak, że poświęcił swój czas i zagłosował.
Prawdą jest, że czytelnik czy wszystko. :D


No jakby nie patrzeć jak zagłosował to znaczy, ze mu się spodobało. Raczej punktów za darmo nikt nie dostaje ;)

Dnia 06.03.2014 o 17:35, Kakarotto napisał:

Reklamować i tyle można zrobić.
A jak przyjdą nowe sajty, to być może zainteresowanie tym wszystkim wzrośnie automatycznie.
Kto wie, detektywie Muradynowski?


Można tylko mieć nadzieję, że tak będzie. Tylko niestety patrząc też na tendencje dzisiejszych społeczności internetowych wychodzi taka sytuacja, że brać każdy łatwo bierze, ale dać cząstkę malutką to ciężko jest. I to nie jest powiedziane w złości czy coś... niestety tak jest :/

Dnia 06.03.2014 o 17:35, Kakarotto napisał:

To chyba rywalizacja w formie zabawy, czyż nie? Można mówić wiele, że to zabawa, ale
jakaś nutka rywalizacji będzie zawsze.
Osoby, których wpisy biorą udział w ankiecie, mogą najzwyczajniej w świecie głosować
na siebie. Reszta raczej wybiera według jakości wpisu czy sympatii.


Wiesz i nawet przecież nie sprawdzam tego, kto na kogo głosuje. Już każdy w swojej głowie powinien ogarniać czy fajnie jest być wybranym czy też wybrać się samemu i tym samym no... zyskać swoje uwielbienie/poparcie ;)

Dnia 06.03.2014 o 17:35, Kakarotto napisał:

Wkrótce? Niedługo? Za jakiś czas? ;]


Na razie widziałem tylko wstępny ich projekt. Więc już to jest dość zaawansowana rzecz, ale dobrze że w ogóle jest tworzona :)

Dnia 06.03.2014 o 17:35, Kakarotto napisał:

Póki nie nadużywacie słowa "fajny", każdy będzie wam ufać. :D
W aktualnych ankietach zewnętrznych, nie ma praktycznie możliwości manipulacji. Chyba,
że sota hakery. :P


Manipulacje niekiedy się zdarzają. Jak np. kiedyś pewien jegomość z 10 czy 15 razy pod rząd zagłosował na swój wpis w przeciągu minuty... niestety te ankiety nie sprawdzają tego, czy dany użytkownik jest użytkownikiem gramu czy innego miejsca niestety. Dlatego najlepiej by było, jakby one wszystkie obracały się tutaj na gramie i tutaj to wszystko by zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 17:43, Muradin_07 napisał:

Można tylko mieć nadzieję, że tak będzie. Tylko niestety patrząc też na tendencje dzisiejszych
społeczności internetowych wychodzi taka sytuacja, że brać każdy łatwo bierze, ale dać
cząstkę malutką to ciężko jest. I to nie jest powiedziane w złości czy coś... niestety
tak jest :/


Więcej optymizmu, panie Muradynowski. ;D

Dnia 06.03.2014 o 17:43, Muradin_07 napisał:

Wiesz i nawet przecież nie sprawdzam tego, kto na kogo głosuje. Już każdy w swojej głowie
powinien ogarniać czy fajnie jest być wybranym czy też wybrać się samemu i tym samym
no... zyskać swoje uwielbienie/poparcie ;)


Lepsze swoje poparcie niż żadne. ;)

Dnia 06.03.2014 o 17:43, Muradin_07 napisał:

Na razie widziałem tylko wstępny ich projekt. Więc już to jest dość zaawansowana rzecz,
ale dobrze że w ogóle jest tworzona :)


W tym roku chyba powinno być, czyż nie? Otwarta beta będzie? ;P

Dnia 06.03.2014 o 17:43, Muradin_07 napisał:

Manipulacje niekiedy się zdarzają. Jak np. kiedyś pewien jegomość z 10 czy 15 razy pod
rząd zagłosował na swój wpis w przeciągu minuty... niestety te ankiety nie sprawdzają
tego, czy dany użytkownik jest użytkownikiem gramu czy innego miejsca niestety. Dlatego
najlepiej by było, jakby one wszystkie obracały się tutaj na gramie i tutaj to wszystko
by zostało.


Wewnątrz gramowe zawsze będzie lepsze niż zewnętrzne, bezpieczniejsze. Jednak Gramik radzi sobie całkiem nieźle, biorąc pod uwagę obecne narzędzia (tak, tak, to było lukrowanie i cukrowanie :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 17:56, Kakarotto napisał:

Więcej optymizmu, panie Muradynowski. ;D


Optymizm optymizmem, ale także realne podejście do sytuacji jest potrzebne. Niektóre rzeczy są możliwe, ale z drugiej strony ciężko jest dokonać wszystkiego.

Dnia 06.03.2014 o 17:56, Kakarotto napisał:

Lepsze swoje poparcie niż żadne. ;)


To zależy - jeśli komuś zależy na nagrodach, a nie na tym aby sprawdzić też jak pisze i czy pisze ciekawie to już jego sprawa ;)

Dnia 06.03.2014 o 17:56, Kakarotto napisał:

W tym roku chyba powinno być, czyż nie? Otwarta beta będzie? ;P


Ciężko jest zrobić otwartą betę nowych ankiet ;P Jeśli one będą to pewnie z nich skorzystamy. Oby były zrobione ;)

Dnia 06.03.2014 o 17:56, Kakarotto napisał:

Wewnątrz gramowe zawsze będzie lepsze niż zewnętrzne, bezpieczniejsze. Jednak Gramik
radzi sobie całkiem nieźle, biorąc pod uwagę obecne narzędzia (tak, tak, to było lukrowanie
i cukrowanie :D).


I tak samo myślę. Tylko mam nadal nadzieję, że uda się zrobić je w ten sposób, że można głosować na więcej niż jeden wpis w danym tygodniu. Zawsze to większy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o pierwszą Metroidvanię, ale teraz po tak długim czasie zauważyłem, że chyba sam lekko się zakręciłem ;) Chociaż z drugiej strony... nie no chyba dobrze to napisałem. Olaboga jak to dawno pisałem o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować