Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsulat ekipy gram.pl - dział IT

58 postów w tym temacie

Witajcie w naszym konsulacie reprezentującym dział IT.
Tutaj możecie porozmawiać o technicznych oraz programistycznych aspektach działania serwisu i sklepu gram.pl.
Spojrzyjcie na przypięte wpisy, by sprawdzić, kto osobiście reprezentuje ekipę gram.pl w tym wątku.

Inne nasze konsulaty:
- gry cyfrowe http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93134
- gry pudełkowe http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93136
- dział marketingu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93138
- dział obsługi klienta http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93137
- redakcja http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem Kamil i reprezentuję dział IT w Gramie.

Zajmuję się organizacją pracy naszych programistów oraz opracowywaniem wszystkich mechanizmów, jakie znajdziecie na naszych stronach, sekcjach i projektach.

Jeżeli macie pytania dotyczące technicznych aspektów funkcjonowania tak serwisu, jak i sklepu zapraszam do kontaktu w moim wątku.

Pzdr
Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Część stron musieliśmy wyłączyć w związku z przeterminowanymi wersjami oprogramowania open source, z jakich korzystacie.
Proszę o kontakt przez ekipa@gram.pl, wyjaśnimy co i jak z tym zrobić.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko większość stron w kolektywie nie miała odpowiednio dużego zainteresowania co nie przynosiło żadnych korzyści z reklam gram.pl Dodatkowo sprawiały problemy przez dziury w skryptach i zabierały niepotrzebnie, cenne miejsce na serwerach.
Szkoda tylko, że nie otrzymałem żadnej informacji o tym że moja strona zostanie wyłączona lub cały kolektyw będzie modernizowany. Gdybym o tym wiedział, przeniósłbym stronę do konkurencji wcześniej. Niestety teraz jest już za późno...Nie ma co płakać. Po prostu nie kupie już nic z gramu i to jest moja odpowiedź.
Może kolektyw v2 będzie lepiej przemyślany i wprowadzone zostaną konkretne zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się kontaktuję, przez Facebooka, na maila, nic. Dwa razy pisałem, żadnej odpowiedzi. Na swojej stronie w kolektywie miałem baaaardzo dużo materiałów, które siedziały tylko tam. Teraz wszystko poszło się... za przeproszeniem? I to wszystko już od paru tygodni. W dodatku jestem w kontakcie z samymi twórcami gry i uczestniczę w ich programie, dzięki czemu mój fansite był oficjalny. I teraz... Zero słowa, pięknie. Stoję na lodzie. A gdy zamknąłem stronę końcem 2012 roku, to sam Gram.pl mi pisał, by powrócić, bo ludziom się fajnie czyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dane sa bezpieczne i caly czas dostepne np. po FTP.
Strony nie są w tej chwili on-line przez www z powodu bezpieczeństwa danych (tak waszych jak i naszych)

Powinniście się kontaktować przez ekipa@gram.pl, Łukasz na pewno skieruje Was gdzie trzeba

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 10:34, doktorevil napisał:

Panowie,

Dane sa bezpieczne i caly czas dostepne np. po FTP.
Strony nie są w tej chwili on-line przez www z powodu bezpieczeństwa danych (tak waszych
jak i naszych)


Co z tego, że są dostępne przez FTP, jak użytkownicy nie mogą z nich korzystać... Ktoś kto się chce włamać, protokół HTTP nie jest potrzebny. Jeżeli coś robicie, to przynajmniej nas nie ściemniajcie... Sami sobie robicie Black PR...

Dnia 18.04.2014 o 10:34, doktorevil napisał:

Powinniście się kontaktować przez ekipa@gram.pl, Łukasz na pewno skieruje Was gdzie trzeba

Pozdrawiam


Tjaa... Kilka dni temu napisałem i zero odzewu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2014 o 17:50, Piterus_Von_Drackus napisał:

Co z tego, że są dostępne przez FTP, jak użytkownicy nie mogą z nich korzystać...

Możesz korzystać, możesz zrobić backup, możesz przenieść stronę, etc.

Dnia 18.04.2014 o 17:50, Piterus_Von_Drackus napisał:

Ktoś kto się chce włamać, protokół HTTP nie jest potrzebny.

Do włamań związanych z dziurami w oprogramowaniu jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 17:52, doktorevil napisał:

> Ktoś kto się chce włamać, protokół HTTP nie jest potrzebny.
Do włamań związanych z dziurami w oprogramowaniu jest potrzebny.


Niemal każdy współdzielony hosting działa i admini jakoś nie wtrącają się czy ktoś ma aktualny soft, czy nie. Poszczególne konta da się na tyle odseparować, żeby nie miały dostępu ani wpływu na inne konta na serwerze, więc kwestia bezpieczeństwa nie jest tutaj krytyczna. Co najwyżej złamany serwis może zacząć generować duże obciążenie, ale na takie incydenty można reagować doraźnie, a nie prewencyjnie wyłączając większość stron kolektywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 18:50, rob006 napisał:

Poszczególne konta da się na tyle odseparować, żeby nie miały
dostępu ani wpływu na inne konta na serwerze

Tak, super. Tylko zapominasz, że gram.pl utrzymuje w swoich subdomenachi aktywnie linkuje do stron kolektywu. Stanowi to problem związany z obniżaniu pozycji w wyszukiwarkach całej domeny. Dodatkowo przejęte Wordpressy lub Joomle rozsyłają spam przy użyciu serwerów Gram.pl powoduje kolejne problemy przy naszych wysyłkach (blokada ip, limity).

Dnia 18.04.2014 o 18:50, rob006 napisał:

na takie incydenty można reagować doraźnie, a nie prewencyjnie wyłączając większość stron kolektywu.

I reagujemy, ale w ostatnich czasach ich się sporo namnożyło, stąd prewencja, która dotyczy mniejszości stron.

Dyskusja zbiega na zły tor.
Proszę osoby nadzorujące strony o kontakt z nami przez ekipę lub redakcję, sprawdzimy co i jak i włączymy Strony.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 16:03, doktorevil napisał:

Część stron musieliśmy wyłączyć w związku z przeterminowanymi wersjami oprogramowania
open source, z jakich korzystacie.


Co prawda nasza strona już działa od jakiegoś czasu, ale gdybyśmy nie próbowali się kontaktować z ekipą to byłoby z nami słabo. Przydałoby się już na samym początku poinformować adminów co i jak. Brak kontaktu w tak ważnych sprawach jest naprawdę nie w porządku.

Sprawa techniczna - pasek kolektywu korzysta chyba z jakiejś dziwnej albo starej wersji jQuery i konfliktuje z nową. Pisząc skrypty nie mogę użyć $('#costam'), bo nie działa, mimo że na lokalnym serwerze wszystko hula. Żeby działało trzeba używać dłuższego zamiennika jQuery('#costam').

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 03:13, Thermalcake napisał:

Co prawda nasza strona już działa od jakiegoś czasu, ale gdybyśmy nie próbowali się kontaktować
z ekipą to byłoby z nami słabo. Przydałoby się już na samym początku poinformować adminów
co i jak. Brak kontaktu w tak ważnych sprawach jest naprawdę nie w porządku.


Nie wiem jakie masz wtyki, ale na moje maile nie dostałem odpowiedzi od Gramu. Chyba muszę poszukać jakiegoś czegoś, abym mógł brać przykład z Osła ze Shreka 2, kiedy jechali do domu rodzinnego Fiony i cały czas wysyłać maile o treści "Kiedy udostępnicie stronę". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 15:01, Piterus_Von_Drackus napisał:

Nie wiem jakie masz wtyki, ale na moje maile nie dostałem odpowiedzi od Gramu.

Cześć
z kim się próbujesz kontaktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 13:18, doktorevil napisał:

z kim się próbujesz kontaktować?


Z kimkolwiek odpowiedzialnym za Kolektyw. Kontakt przez ekipa@gram.pl pozostaje jak narazie bez odpowiedzi. Jakiś czas temu pisałem do Lukasa, ale chyba się nie dokopał, albo wywalił do spamu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również prosiłbym o podanie adresu e-mail. Czy jeśli przeniosę stronę to dacie mi alias gram.pl? Nie chce zmieniać serwera ale te długie przerwy są nie do zniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze mail ekipa@gram.pl nie jest sprawny.
Maile tam kierowane nie moga byc dostarczone "Undelivered Mail Returned to Sender"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 13:18, doktorevil napisał:

z kim się próbujesz kontaktować?


No i jak idzie ustabilizowanie kontaktu? Znaczna część kolektywu jak leżała tak dalej leży i kwiczy... Chcecie się pozbyć Kolektywu to powiedźcie jasno, a nie olewanie prób kontaktu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować