• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DracoBart31

Problem z wysokim pingiem [Rozwiązane]

Pytanie

Powitać.

Jakiś czas temu, wymieniłem modem w UPC na nowszy (z wbudowanym modułem wi-fi) i jednocześnie zwiększyłem prędkość internetu (30 MB/s). I niby wszystko powinno być w porządku, a jednak nie jest.

Nie mam bladego pojęcia co może być przyczyną, ale net w zasadzie bez większego obciążenia, osiąga ping w okolicach 90.

Co może być tego problemem i jak taki rozwiązać?

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Tak, oczywiście.

Jeśli ma to jakieś znacznie to dodam, że często zdarza się, że po włączeniu komputera występuje problem o takim komunikacie "Karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu". W tym wypadku pomaga zresetowanie ustawień karty sieciowej przez menedżera Windows.

Wcześniej śmigałem na modemie bez wi-fi z podłączonym do niego osobnym routerem i takie problemy nie występowały. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zadzwoń do UPC opisz problem zobacz co powiedzą, najlepiej by było gdybyś miał drugi komputer żeby go podpiąć pod ten sam kabel żeby wyeliminować problem z kartą.

Ze swojej strony mogę doradzić wyłączenie ipv6 bo UPC jeszcze go nie obsługuje w pełni oraz uaktualnij sterowniki karty sieciowej.

Zmiana skrętki na nową też nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje się, że wyłączenie protokołuj IPv6 i aktualizacja sterowników do karty sieciowej pomogły, ale zobaczymy wieczorem jak sieć się trochę bardziej obciąży.

Dzięki wielkie :) Temat chyba do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok Po wielu, wielu bojach udało mi się samodzielnie dojść po nitce do rozwiązania problemu :) Źródłem wszystkich nieszczęść, 11 plagą było ustrojstwo karty sieciowej o wdzięcznej nazwie: "Teredo Tunneling Pseudo-Interface"

Otóż:
1. wklepujemy w uruchom regedit
2. następnie wchodzimy:
HKEY_LOCAL_MACHINE\
SYSTEM\
CURRENTCONTROLSET\
SERVICES\
TCPIP6\
PARAMETERS.

3. klikamy PPM na owe "parametry" i tam wybieramy opcję "Zmień". Zmieniamy domyślną wartość na 0 i voila.


Wszystko śmiga jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować