Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

A może by tak odświeżyć sobie Wiedźmina 1... z nowym modem?

33 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Do premiery Wiedźmina 3 jeszcze kilka miesięcy, a od debiutu „jedynki” minęło już 7 lat... kawał czasu. A może by tak odświeżyć sobie tę produkcję i zagrać jeszcze raz – tym razem z modem zmieniającym interfejs i poprawiającym wygląd postaci?

Przeczytaj cały tekst "A może by tak odświeżyć sobie Wiedźmina 1... z nowym modem?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam mod. I pragnę uprzedzić iż nie jest to jego Trailer a próba odwzorowania GCI PBW na silniku Aurora, z którego nie da się za dużo wycisnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geralt siada, a trawa wystaje mu z piersi, robi piruet i chwyta miecz wbity w ziemię a ten... wciąż tam tkwi. Screeny ekwipunku to też nic zachęcającego - wygląda to jak tło z drugiej części obrobione w paincie (nawiasem mówiąc ekran ekwipunku w "jedynce" był zdecydowanie lepszy niż ten konsolowy z "dwójki") Ja rozumiem że to już leciwy silnik graficzny i ma swoje ograniczenia, ale czy mody nie są po to by właśnie poprawiać i dostosowywać do współczesnych możliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Geralt siada, a trawa wystaje mu z piersi, robi piruet i chwyta miecz wbity w ziemię
> a ten... wciąż tam tkwi. Screeny ekwipunku to też nic zachęcającego - wygląda to jak
> tło z drugiej części obrobione w paincie (nawiasem mówiąc ekran ekwipunku w "jedynce"
> był zdecydowanie lepszy niż ten konsolowy z "dwójki") Ja rozumiem że to już leciwy silnik
> graficzny i ma swoje ograniczenia, ale czy mody nie są po to by właśnie poprawiać i dostosowywać
> do współczesnych możliwości?
>

Patrz: pierwszy post

Mod wydaję się idealnym pretekstem by wreszcie jedynkę przejść, wstyd przyznać ale przestałem grać jeszcze przed bagnami. Dwójkę też koniecznie przejdę przed premierą finalnej części, edycja rozszerzona nie tknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanem modów nie jestem i pewnie w tej kwestii nic się nie zmieni. Dla mnie pierwszy Wiedźmin był grą na tyle kompletną, że niczego bym tam nie zmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny mod, jaki odpaliłem w Wiedźminie 1, to był Flash Mod.

W końcu mogłem poczuć się Wiedźminem, pograć na najwyższym stopniu trudności i zamiast ciągłego klikania przycisku, używać odpowiedniej taktyki (używanie znaków w trakcie walki, picie potków w trakcie walki itp.). No i co najważniejsze, dzięki temu modowi mogłem wymaksować bohatera.

Pytanie do grających z tym modem (FM). Zapis mogę przenieść do W2 bez żadnych problemów, czy jednak zapis powinien być czysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super mod, jakby Wiesiek 1,5 i ten mod wyszedł na starcie przy premierze - to gwarantowane same 10/10 oceny wszędzie. Jak dla mnie część pierwsza lepsza od drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Wiedźmin ma niesamowity klimat za sprawą lokacji, bestiariusza i oprawy dźwiękowej. Druga część została już zrobiona jakby bardziej na zachód i bardziej konsolowo, zabijając to, co tak bardzo pokochałem w pierwszej części. Bardzo rzadko moduję gry, ale właśnie nabrałem ochotę na ponowne przejście W1 więc kto wie, może sprawdzę jak to wygląda w akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik wygląda ciekawie. Kiedyś CDP dało wyrenderowaną animację jako reklamę versji xboxowej. Teraz niewiele gorszy jest na silniku gry. Trochę wybór miejsca siadania i prześwitujące trawy psują efekt, ale wygląda fajnie. Szkoda, że tylko filmik.

Nawet się zastanawiałem nad tym, gdy zobaczyłem screeny, chyba daję pass. Zalatuje interfejsem z dwójki na kilometr.
Proste, sterylne niemal ikony przypominają bardziej Sci-Fi niż średniowieczną fantastykę. Ikony przemiotów w ekwipunku też podmienione. Nie poznaję żadnej "tradycyjnej". Drzewko talentów przypomina łańcuszki genetyczno-mutacyjne. Nawet na modłę dwójki z minimapki usunięto marker N. Wszystkiego trzeba będzie się uczyć od nowa.

Konkludując - mod za jedną ze swoich głównych zalet wrzuca do gry to, co w dwójce stało na drugiej pozycji w rankingu "nie podobało mi się" - ochydny interfejs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie pomyślał, ze to mod... dzisiaj, znaczy już wczoraj skończyłem Vampire''a po tym jak wyszedł patch 9.0. I chyba zostanę przy tym xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze..... to wygląda FATALNIE, jedyny dobry mod to Flash Mod był oraz teraz jest FCR,, w sumie Full Combat Rebalance to must have bo poziom trudności wiedźminka 1 to jakiś żart był, trudny to jest jak łatwy w 2 bez modów :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to nie najgorzej. Widać, że wzorowali się na interfejsie z dwójki i mimo, że do najlepszych on nie należał, to i tak był pewnym krokiem naprzód w stosunku do tego z jedynki. Aczkolwiek takie zarządzanie ekwipunkiem w obu częściach nie było zbyt dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>wstyd przyznać ale przestałem

Dnia 13.05.2014 o 22:06, Trolowarzysz napisał:

grać jeszcze przed bagnami. Dwójkę też koniecznie przejdę przed premierą finalnej części,


Ja mam ekstremalny przypadek "przestałem grać w wiedźmina". Posiadam go od wielu lat (kupiłem ~pół roku po premierze?). Instalowałem wielokrotnie, ale nigdy nie mogę przebrnąć przez drugi rozdział. Ostatni raz próbowałem ponownie bo zbliża się wiedźmin 3, do tego kupiłem sequel na steamie (a w niego bym chętnie zagrał :], ale po pierwszych godzinach gry po raz kolejny najzwyczajniej w świecie mi się odechciało.
Najciekawsze jest to, że gry cRPG to mój ulubiony gatunek. Gry z D&D czy Fallouty wciągały mnie na długie godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2014 o 06:28, KrisK91 napisał:

Ja mam ekstremalny przypadek "przestałem grać w wiedźmina". Posiadam go od wielu lat
(kupiłem ~pół roku po premierze?). Instalowałem wielokrotnie, ale nigdy nie mogę przebrnąć
przez drugi rozdział. Ostatni raz próbowałem ponownie bo zbliża się wiedźmin 3, do tego
kupiłem sequel na steamie (a w niego bym chętnie zagrał :], ale po pierwszych godzinach
gry po raz kolejny najzwyczajniej w świecie mi się odechciało.
Najciekawsze jest to, że gry cRPG to mój ulubiony gatunek. Gry z D&D czy Fallouty wciągały
mnie na długie godziny.


No nie wiem czy taki ekstermalny, bo ja i mój znajomy też na to cierpimy - zapał do gry mija w drugim akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować