moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2009 o 17:17, Lord-Tyrranoos napisał:

> > > http://s6.battleknight.onet.pl/index.php?loc=hire&ref=MTAwODQ4Mw==
> >
> > Wyjdź...
>
> Sam se wyjdź

Phah... Nie dość że nie czytał regulaminu, wrzuca linki do gier online to jeszcze bezczelny!

Zgodze się z tobą...Choć Ja nie rozumiem te piraty to np. ściągnięte w necie i kupione np. na jakims rynku typu giełda czy jak... Bo ja to kupuje gry na gram.pl media markt ,empik itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy piractwem jest przegranie orginalnej kasety CD, na płytę CD ?

Kupiłem ostatnio kasetę Vangelisa ,, El Greco" i bardzo chciałbym sobie wgrać te utwory na mp3.

Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 17:42, Ryan Kam napisał:

Mam pytanie:

Czy piractwem jest przegranie orginalnej kasety CD, na płytę CD ?

Kupiłem ostatnio kasetę Vangelisa ,, El Greco" i bardzo chciałbym sobie wgrać
te utwory na mp3.

Proszę o odpowiedź


Nie, możesz nawet zrobić kopię i dać, mamie, tacie, bratu, czy komukolwiek z tzw. kręgu towarzyskiego.

Lord-Tyrranoos
Niepotrzebnie cytujesz linka, przez to albo moderator ma 2 razy więcej roboty, albo nie zauważy tego i taki link zostanie i ktoś może sobie w niego nadal klikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 20:42, PoleMan napisał:

Nom, młodzi rodzice może jeszcze są uświadomieni w tym temacie, ale ci old-schoolowi,
jak ich ja lubię zwać, nie. Bo np. komputer im nie potrzebny, tylko dla dziecka, a dziecko
sobie robi co chce. I się ludzie dziwią, że później pełno złodziei, dziwnych ludzi czy
tym podobnych.


Wiele moich postów w tym temacie było bez sensu i szkoda, że nie mogę ich usunąć, bo bym to zrobił. :P
Wiecie, ludzie się zmieniają & stuff. ( nie, nie stałem się piratem, spoko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posłuchałem sobie radia dokładnie trójki i było właśnie coś o piractwie, dowiedziałem sie kilku rzeczy:
1. Legalne jest (to znaczy tak jakby) ściąganie gier, muzyki, czy filmów jeśli tego nie wysyła się. Czyli Rapidshare jest legalny? no tam się nie wysyła, a pobiera sie tylko pliki.
2. Polska jest na szóstym miejscu na świecie jeśli chodzi o piractwo (ogólnie), a na drugim jeśli chodzi o ściąganie gier.

Dużo ludzi dzwoniło do radia wypowiedzieć się o nielegalnym ściąganiu piosenek z internetu. I Wychodzi na to, ze to nasz kraj jest winien temu, ze polacy tak często piracą muzykę. Bo nie każdy chce kupować całą płytę, która kosztuje 50 zł i słuchać jednej czy dwóch piosenek... A gdyby u nas wprowadzili iTunes, lub coś innego. raczej już nie było by takiego piractwa jeśli chodzi o muzykę, ponieważ na iTunes piosenki kosztują jakieś 50 centów i w każdej chwili można sobie kupić taką piosenkę która nas interesuje. Nie wiem jakby to się sprawdziło w rzeczywistości, ale myśle, że piractwo muzyki zmniejszyło by się bardzo.

PS możliwe, ze ten tekst jest napisany troche chaotycznie, ale coś mi jakoś słabo jest, głowa mnie boli i przez to jakoś myśleć za bardzo nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 21:49, trutututu napisał:

Wczoraj posłuchałem sobie radia dokładnie trójki i było właśnie coś o piractwie, dowiedziałem
sie kilku rzeczy:
1. Legalne jest (to znaczy tak jakby) ściąganie gier, muzyki, czy filmów jeśli tego nie
wysyła się. Czyli Rapidshare jest legalny? no tam się nie wysyła, a pobiera sie tylko
pliki.


Pobieranie gier i oprogramowania nie jest legalne w Polsce.
Tak pobieranie z Rapida filmów i muzyki jest legalne w naszym kraju.

Dnia 05.02.2009 o 21:49, trutututu napisał:

Dużo ludzi dzwoniło do radia wypowiedzieć się o nielegalnym ściąganiu piosenek z internetu.
I Wychodzi na to, ze to nasz kraj jest winien temu, ze polacy tak często piracą muzykę.
Bo nie każdy chce kupować całą płytę, która kosztuje 50 zł i słuchać jednej czy dwóch
piosenek... A gdyby u nas wprowadzili iTunes, lub coś innego. raczej już nie było by
takiego piractwa jeśli chodzi o muzykę, ponieważ na iTunes piosenki kosztują jakieś 50
centów i w każdej chwili można sobie kupić taką piosenkę która nas interesuje. Nie wiem
jakby to się sprawdziło w rzeczywistości, ale myśle, że piractwo muzyki zmniejszyło by
się bardzo.


To by akurat pomogło wystarczy spojrzeć na Wielką Brytanię, Amerykę czy inne kraje gdzie I-tunes działa i to spowodowało spadek ilośći nielegalnych pobrań muzyki, tylko że u nas nie da się nielegalnie pobrać muzyki co najwyżej nielegalnie rozpowszechniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:01, Nufiko napisał:

To by akurat pomogło wystarczy spojrzeć na Wielką Brytanię, Amerykę czy inne kraje gdzie
I-tunes działa i to spowodowało spadek ilośći nielegalnych pobrań muzyki, tylko że u
nas nie da się nielegalnie pobrać muzyki co najwyżej nielegalnie rozpowszechniać.


Nie wiem skąd takie wymysły upubliczniasz...

Piractwo nie funkcjonuje dlatego, że "jakby było taniej, to by nie ściągali" tylko "jak mogę zassać za darmo, to po co mam płacić?".
99% ludzi, którzy ściągają cokolwiek nielegalnego robi to tylko dlatego, że zwyczajnie nie musi płacić za coś czego chce i żadne obniżki nie będą dla nich atrakcyjniejsze, niż opcja [download] w dowolnym programie P2P czy nawet za pośrednictwem Rapidshare.
Można nawet śmiało rzucić tezę, że osoba która masowo ściąga muzykę, filmy i gry z nielegalnych źródeł, będzie to robić nawet po wygraniu 10mln USD, bo taka już jest natura tych ludzi.

BTW. USA jest jednym z liderów w nielegalnym ściąganiu plików, a przecież to "ziemia obiecana, gdzie każdemu dolary wprost wypadają z kieszeni"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkurzają mnie piraci szczególnie za to, co robią. Sam posiadam w swojej kolekcji około 80 oryginalnych gier, łącznie wydałem na nie około 6000 zł i nie mam żadnej przegranej. Niestety - w polsce są za małe kary dla piratów, zwykle jak kogoś policja przyłapie, to za małą szkodliwość czynu oskarżenie kończy się na prokuraturze. Liczę, że wprowadzą jakiś sposób na piratów, a narazie wydaje mi się, że najlepszym będą bardzo wysokie kary pieniężne przekraczające 50 tysięcy złotych np. za zwykły plik! Wierzcie mi, wszyscy by zaprzestali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 15:42, Obelix93 napisał:

Wkurzają mnie piraci szczególnie za to, co robią.

To czemu się nimi interesujesz ? Mnie by oni nie interesowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 16:45, TetraGramaton napisał:

> Wkurzają mnie piraci szczególnie za to, co robią.
To czemu się nimi interesujesz ? Mnie by oni nie interesowali.


A jak Cię wkurza kleszcz co Ci się przyczepił do czoła to też się nim nie interesujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na allegro itp. można spotkać klucze CD na sprzedaż ? Jeżeli kupimy sobie takie cacko, to i tak musimy skądś tę grę do której jest ten klucz wziąć. W takim wypadku pozostaje pożyczenie od kumpla, albo pobranie. Tak więc, jeśli zdecydujemy się na zassanie danej gry z internetu, to to nadal będzie piractwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 16:51, Kolumb95 napisał:

Dlaczego na allegro itp. można spotkać klucze CD na sprzedaż ? Jeżeli kupimy sobie takie
cacko, to i tak musimy skądś tę grę do której jest ten klucz wziąć. W takim wypadku pozostaje
pożyczenie od kumpla, albo pobranie.

To pewnie i tak nabijacze w butelki.
Oddzielny klucz to można jedynie legalnie kupić w przypadku Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 17:01, Piciambeer napisał:

To pewnie i tak nabijacze w butelki.
Oddzielny klucz to można jedynie legalnie kupić w przypadku Windowsa.

Chłopie, nie wprowadzaj ludzi w błąd jak NIE MASZ O TYM POJĘCIA!!!
Steam keye to co, pies ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się