Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

FIFA 15

363 postów w tym temacie

Zapraszam do dyskusji w wątku na temat FIFA 15. Z tego co szukałem w wyszukiwarce do tej pory takiego nie było.
FIFA 15 premierę będzie miała 25 września 2014, a wcześniej, prawdopodobnie między 9 a 11 września ukaże się wersja demonstracyjna najnowszej kopanej ze stajni EA Sports. Demo będzie w wersji na Xboxa One, PlayStation 4 oraz PC, dzięki niemu niezdecydowani będą mogli się przekonać czy warto zainwestować w nową odsłonę. Nowości przede wszystkim odczują posiadacze pecetów, gdzie swoją premierę będzie miał silnik stosowany już w FIFA 14 na konsolach nowej generacji, czyli Ignite.
Z targów Gamescom mamy sporo newsów na temat FIFA 15, może nie z samej prezentacji EA Sports, ale dzięki ludziom będącym na nich i grających w demo, takie samo, które będziemy mieli możliwość przetestowania w wyżej podanym przez mnie terminie. W nowej wersji będziemy mieli świetnie zrobioną ligę angielską - BPL, tj. odwzorowane wszystkie stadiony, więcej prawdziwych twarzy piłkarzy grających w tej lidze, do dotychczasowych "polskich" dojdą Boruc, a w końcu krótkie włosy będzie miał Błaszczu. Gruntownym zmianom poddany został bramkarz, póki co w demie, podobno przez to padały "głupie bramki", ale za pewne w finalna wersja różnić się będzie od tej z dema.
Niestety EA straciło licencję na ligę brazylijską (najbardziej szkoda Ronalidnho, chyba że wróci do Europy, bo ponoć nie przedłużył kontraktu w Brazylii ;), za to pojawi się liga turecka ze Sneijderem na czele. Oczywiście nie zabraknie polskiej Ekstraklapy, której licencję EA ma do 2015 roku :)
Zmiany będą także w jedynym z najpopularniejszych trybów czyli Ultimate Team. Zrobiono skład koncepcyjny, gdzie będziemy mogli sprawdzić zgranie gwiazd, których jeszcze nie mamy, ale kupimy w przyszłości, fajna sprawa, tym bardziej, że do tej pory korzystało się z różnych narzędzi w sieci, a teraz będzie to po prostu na miejscu w FIFie. Będzie można wypożyczyć też najlepszych zawodników z katalogu i zagrać nimi kilka wybranych przez siebie meczy. Atrybut "główkowanie" zostanie zamieniony na "fizyczność", co myślę nie wiele zmieni w praktyce.
W trybie kariery, podobno nie będzie zbyt wiele zmian, ale warto będzie zagrać np. w wspomnianą i dobrze odwzorowaną BPL.
Do tych część zmian, także zapraszam wszystkich zainteresowanych do dyskusji! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że sterowanie zawodnikami będzie lepsze niż w 14. A no i żeby w karierze dało się wyszukiwać zawodników po umiejętnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 17:35, Ecko09 napisał:

Mam tylko nadzieję, że sterowanie zawodnikami będzie lepsze niż w 14. A no i żeby w karierze
dało się wyszukiwać zawodników po umiejętnościach.

Sterowanie, wg mnie było ok, nie wiem o co ci dokładnie chodzi, ale na moim padzie od Xboxa grało się przednio i plus, że w 14 nie trzeba było w końcu trzymać dodatkowego przycisku (LB) do robienia tricków.
No niestety, ale w tym drugim przypadku raczej będzie jak było, tym bardziej, że EA wydaje się, że to jest ok rozwiązanie, ja osobiście radziłem sobie z tym tak, że prowadziłem też reprezentacje, a w klubie miałem Polaków i wyszukiwarkę najlepszych graczy miałem podczas powoływania kadry ;) jednak przyznam, że jeśli ktoś chce ściągać talenty zagraniczne, no to wyszukiwarka jak w 13 powinna być, albo powinna być opcja do wyboru przez startem kariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 17:47, Paoro napisał:

>


Ja gram na klawiaturze i o ile w poprzednich częściach było można normalnie skręcać odrobinę tak w 14 można skręcać tylko w 8 kierunkach, co znaczy, że jeśli chcesz lekko zmienić kierunek biegu to zawodnik robi skręt w zupełnie innym kierunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie BPL - trzeba dodać, że pojawią się prawdziwi sędziowie (WOW) i cała otoczka towarzysząca meczom (min. Goal Line Technology). Myślę że tryb kariery w Fifie 15 w tej lidze będzie bardzo satysfakcjonujący :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 18:18, Ecko09 napisał:

Ja gram na klawiaturze i o ile w poprzednich częściach było można normalnie skręcać odrobinę
tak w 14 można skręcać tylko w 8 kierunkach, co znaczy, że jeśli chcesz lekko zmienić
kierunek biegu to zawodnik robi skręt w zupełnie innym kierunku...

Kiedyś grałem sobie w samoloty za pomocą klawiatury i wyglądało to tak jakbym latał za pomocą kurka od kranu. Można i tak, ale powiem szczerze, więcej frajdy jest z gry na padzie, najlepiej zainwestować w tego od xboxa, mam go już całe studia, czyli 5 lat i jest nie do zajechania, a trzeba przyznać, że co roku gram w FIFE wiele meczy.

Diverso@
No własnie zapomniałem o tym napisać, ale podobno taka oprawa z Goal Line będzie tylko w BPL, sędziowie też tylko tam, no i szkoda, że akurat nasz ulubieniec Howard Webb skończył kariere ;P W przyszłym roku podobny los ma spotkać Bundeslige. Ja jednak nie mam zamiaru czekać i kupuję Fifkę w preorderze, zamawiam jak tylko oblukam demo i będzie spełniało moje oczekiwania.

Aha tak patrzyłem na te screeny i na jednym jest Lambert i Aguero, ten pierwszy taki przypakowany, a Kun taki lichutki przy nim, nom aż trochę nierealistycznie :D chyba przesadzili.. no ale oblukam sam w demie jak to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też biorę na premierę. Zagrałem na next-genie i w porównaniu do poprzedniej generacji - wow. Wszystko lekko, ładnie i przyjemnie. Damn, nawet powtórki wyglądają super. Teraz musi być jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 22:38, Diverso napisał:

Też biorę na premierę. Zagrałem na next-genie i w porównaniu do poprzedniej generacji
- wow. Wszystko lekko, ładnie i przyjemnie. Damn, nawet powtórki wyglądają super. Teraz
musi być jeszcze lepiej.

Ja tam głównie od początku będę cisnął w Ultimate Team. Potem jak mi się znudzi to może kariere w BLP, albo będę robił europejską potęgę z Lecha Poznań. Najśmieszniejsze jest to, że kiedyś była tylko kariera i kupowało się dla niej kolejne FIFy, ja osobiście co drugą, trzecią, jak zmieniał się silnik. A teraz to ludzie głównie w FUTa grają. Oby wyeliminowali jakoś trainerowców i będzie gitara :) mega gra się zapowiada, oby niczego nie zepsuli.

Dla mnie najlepsza była FIFA 12, potem zrobili jakieś patche i się posypało, w Euro 2012 grałem gdzieś w strefie kibica przed meczem i też było słabo. Kolejno 13 i 14 już nie były takie super, choć w 14 grałem tak dużo, że się przyzwyczaiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA wypowiedziała oszustom wojnę, ale np. ostatnio w oczekiwaniu na 15 zagrałem sobie w FIFA World i po 5 meczach brakuje mi 4 pkt. do awansu, a następnie trafiam na jakiś dziwnych graczy, którzy na początku gry wchodzą do menu, gra mi się bardzo niecelnie, a jak już mam stuprocentową sytuacje to zawsze albo słupek albo poprzeczka i na koniec w 90 minucie koleś wychodzi we 3 na jednego mojego obrońce i strzela gola... i tak 3 mecze z rzędu, w dwóch przypadkach przeciwnicy wyrównują w 90 minucie.. i brak awansu brakło 2 pkt. jednej wygranej.. to się zastanawiam czy to nie kolejny rodzaj bota, trainera. Za to jak ja wygrywam 4:0 wszyscy wychodzą i dostaje marne grosze.. mam nadzieje, że w FIFA 15 nie będzie takich oszustów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA zaczęła pokazywać ratingi najlepszy graczy w FIFA 15, na razie pokazano pierwszych 20:
http://www.easports.com/uk/fifa/news/2014/fifa-15-player-ratings-top-50

Których kupicie do swojego składu? Świetne staty ma Courtouis, pewnie będzie drugim po Neurze bramkarze w FIFA 15, pewnie ten drugi będzie miał 90. Courtouis lepszy od Cecha niemal we wszystkich statystykach. Lloris wg mnie za niski, także będę chciał kupić Belga :) Reszta pokazanych graczy trochę niskie tempo ma, także zwróciłem uwagę jeszcze na Boatenga, do składu z Bundesligi pewnie będzie się najlepiej nadawał, już go widzę w moim składzie obok Alaby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z zapowiedzi jak zwykle wychodzi mega hit :)
Ja się ciesze z drobnostek, takich jak ruszające się włosy u zawodników, ślady na murawie, czy zmienne zachowanie piłki na różnych podłożach. Fajnie też że zmienili rzuty wolne.
Mam nadzieję na poprawę SI przeciwników i naszej drużyny. No i przede wszystkim na nowe menu, bo wizualnie 3 rok z rzędu tego samego nie zniese :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Lloris to jeden z najszybszych (o ile nie najszybszy) bramkarzy. Często ta cecha się przydaje, w przypadku gdy przeciwnik gra dużo piłek na dojście do szybkich napastników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 16:10, Diverso napisał:

Ale Lloris to jeden z najszybszych (o ile nie najszybszy) bramkarzy. Często ta cecha
się przydaje, w przypadku gdy przeciwnik gra dużo piłek na dojście do szybkich napastników.

Jestem zwolennikiem starej szkoły - wysoki, dobre parady i refleks, następnie ustawianie się. Gram na szybkich obrońców, wiadomo najszybsi obrońcy nadal będą wolniejsi od najszybszych napastników, ale zazwyczaj na spółę z bramkarzem dają radę i mam nadzieje, że w FIFA 15 będzie podobnie.

Ciekawe ile będzie miał Lewy? stawiam na 88 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy grają na szybkich obrońców :D. W zwykłych sezonach to nie ma takiego znaczenia, ale w FUCie dysproporcje w prędkości są dużo większe. Już widzę ten zestaw środkowych - Silva i Luiz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 17:35, Diverso napisał:

Wszyscy grają na szybkich obrońców :D.

Jak ja czasem widzę jak ktoś Vidicia wrzuca do składu to wiesz :P

Dnia 05.09.2014 o 17:35, Diverso napisał:

W zwykłych sezonach to nie ma takiego znaczenia,
ale w FUCie dysproporcje w prędkości są dużo większe. Już widzę ten zestaw środkowych
- Silva i Luiz ;P

No pewnie tak, chociaż ja i tak buduje skład z BPL i z Bundesligi, bo więcej składów po prostu nie warto robić i tak gracze odpoczywają tylko wtedy kiedy są na ławce lub w rezerwie. Wiadomo można byłoby tam to zgranie na 9 ustawić, ale z David Luiz to był hit BPL jak grał w Chelsea, wiadomo wszystkich doganiał to go brano niemal do każdego składu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podane zostały pozostałe ratingi najlepszych graczy. Lewy 87, czyli ciut lepiej niż w FIFA 14. Neuer, Robben i Ibra aż 90. CR7 tak jak rok temu czyli 92, a Messi mniej tylko 93, a przecież ostatnio miał 94, do tego tylko średnia pracowitość w ataku i niska w obronie. IMO Lewy jeden z najlepszych napastników, dobry jeszcze Aguero i Diego Costa. Pewnie jak w poprzedniej FIFie najlepiej i tak będzie się grało graczami z mniejszymi poziomem ogólnym, czyli np. Ibarbo ;)

Nie długo powinni dać info o demie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 23:42, Paoro napisał:

Podane zostały pozostałe ratingi najlepszych graczy. Lewy 87, czyli ciut lepiej niż w
FIFA 14. Neuer, Robben i Ibra aż 90.

Ibra w 14 też miał 90. Robben chyba 89. Z resztą taka różnica, że nawet się nie odczuwa.

Dnia 07.09.2014 o 23:42, Paoro napisał:

Nie długo powinni dać info o demie :)

A to nie jutro wypuszczają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować