Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft chce kupić twórców Minecrafta?

12 postów w tym temacie

Nie brzmi sensownie ani trochę.

Notch nie dość, że publicznie jeździ po Microsofcie to wiele razy mówił, że Mojang nie jest na sprzedaż i nie jest nastawiony na robienie hasju. Co widać po ich ostatnich produkcjach.

Nie ma to sensu dla Microsoftu, bo jedynym hitem Mojangu jest Minecraft, który aktualnie jest dostępny praktycznie na wszystkich możliwych platformach, więc nie mieliby jak wykorzystać jego potencjału.

Poza tym artykuł mowi o DWÓCH MILIARDACH dolarów. Za firmę, która ma 40 pracowników i jeden tytuł, który odniósł sukces parę lat temu? Naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Free-to-play, DLC albo abonament na ugrade. Do tego tona ciuchow, gadzetow, figurek itp, co Mojang juz sam sprzedaje. No i oczywiscie nowy, zielony Creeper-Edition XBOX ONE z padem wybuchajacym w rekach.

@Yezu
Tu nei chodzi o $2mld za stara gre, tylko o $2mld za 54 mln uzytkownikow, z ktorych mozna chciec wyciagnac wiecej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była tylko kwestia czasu, sam się nieraz zastanawiałem, "kto" "za ile" i "kiedy"... Minecraft to żyła złota, kura znosząca złote jaja, etc. Topowa marka w tym biznesie, a biorąc pod uwagę z jakiego pułapu startował Notch (praktycznie zero promocji), to tylko pogratulować - gość odniósł niewątpliwy sukces, praktycznie sam, bez niczyjej pomocy. Self-made man :)

Wedle ploteczek, po sfinalizowaniu transakcji Notch ma odejść z firmy. Szczerze to nie dziwię mu się, stając przed taką szansą zrobiłbym tak samo, na pewno przeszedłbym na "wcześniejszą emeryturę" i siedział z dzieciakami w domu, wizja zostania "kurem domowym" nie brzmi dla mnie źle ;-)

Sam magii Minecrafta nie rozumiem, nie bierze mnie to, nie mam nawet ochoty spróbować, wiem, że bym się nudził. Zamiast układać wirtualne klocki, wolę te prawdziwe (Lego - yay ! Na szczęscie córka mi podrosła, więc już mogłem się z Duplo przerzucić na Lego, choć zestawy "Friends" to nie jest szczyt moich marzeń, ale czego się nie zrobi dla dziecka ;-)). Niemniej jednak dla Notcha ogromny szacunek - miał pomysł, zaryzykował i zrealizował. Całość wypaliła, szok tym większy, że bez wsparcia "wielkich" (wciąż mnie zadziwia, że oszczał Steam i na tym źle nie wyszedł ;-).

Microsoft ? Nie wiem, czy to źle czy dobrze, to się okaże ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo jeśli Mico$hit kupi tą firmę to dla notcha to będzie od razu podpisanie na siebie aktu śmierci bo ta gra minecraft bez modów jest niczym jeszcze raz niczym :| jeśli mieliby robić minecraft 2 jako exclusive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować