• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
SlenderCzester

Codename: Panzers Faza Druga i szerokie horyzonty (4:3 zamiast 16:9)

Pytanie

Witam.
Jakiś czas temu zachciało mi się zagrać w dość starą gierkę Codename: Panzers Faza Druga. Zainstalowałem ją na swoim notebooku [Asus X53S] i wszystko pięknie chodzi, choć nurtuje mnie denerwująca rzecz: obraz w starym formacie 4:3. Próbowałem ustawiać rozdzielczość [ z 1024x768 na 1360x768 ] manualnie w pliku "options.ini" ale niestety nie przynosi to żadnych rezultatów.
Ponadto, szukałem w poradnikach na YT oraz innych forach (nawet francusko i włoskojęzycznych) ale nie odnalzłem nigdzie ostatecznej i skutecznej metody.

Myślę że to nie jest wcale niemożliwe żeby po prostu ''rozciągnąć'' obraz na boki, heh.

Moja grafika: Nvidia GEFORCE GT520M Cuda 1GB

Co robić, gdy stare acz klasyczne gierki nie chcą wyświetlać się poprawnie w nowych, szerokich ekranach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 18.11.2014 o 21:48, SlenderCzester napisał:

Co robić, gdy stare acz klasyczne gierki nie chcą wyświetlać się poprawnie w nowych,
szerokich ekranach?


Liczyć na to że powstały nieoficjalne fanowskie patche (np. Icewind Dale bądź Baldur''s Gate takie dostały) które pozwalają na wsparcie takich rozdzielczości. Czasem się da, czasem nie. Bo rozciągnąć to rzeczywiście się da (choć wcale nie prosto) tylko że gra będzie wtedy wyglądać jak śmieć.

I to nawet nie musi być stara gra - spróbuj wziąć najnowszą produkcję i odpalić ją najpierw na 1920x1080 a potem w 1920x1200 (czyli 16:10 i 16:9). Logicznie - powinieneś mieć po prostu dodatkowe 120 linii w pionie w przypadku tej drugiej . W praktyce - w 1920x1080 widzisz... więcej:
http://s837.photobucket.com/user/Spyle311/media/combined.jpg.html

Więc to co mówisz wcale a wcale nie musi być ani proste ani w ogóle możliwe. Gra która nie była zaprojektowana z myślą o konkretnych proporcjach wymaga dużej ilości zmian by zacząć je wspierać. I to często nie w jakichś tam .ini a w samym kodzie silnika graficznego. Wykonalne jeśli jesteś programistą i np. potrafisz przechwycić konkretne wywołania DirectX (choć może da się też prościej, nigdy nie próbowałem programowania w tym kierunku).

W przypadku Fazy Drugiej z tego co widzę nie jest źle. Ale nie poprzez edycję jednego pliku options.ini a raczej:
"Looks like theres more than one options.ini file - the one you need to edit is in: PANZERS - Phase2RunProfiles*** (*** being your profile name). Tried this on version 1.08."
Poza tym taka rozdzielczość będzie działać tylko w trybie okna (windowed) a nie jeśli grasz na pełnym ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować