• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Stefanatory

Platformy dystrybucji cyfrowej a brak internetu

Pytanie

Witajcie.
Od jakiegoś czasu mam problem polegający na braku stałego dostępu do internetu. Dostęp do sieci mam tylko u innych, stąd moje pytanie: Czy istanieje możliwość pobrania gier z platform: Steam, Origin i UPlay a następnie przekopiowanie ich jakoś na inny komputer (niepołączony z netem) i odpalenie ich offline?
Jeśli tak, to w jaki sposób mogę to zrobić?
Pozdrawiam, Stefan NaTory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.12.2014 o 07:46, Stefanatory napisał:

Witajcie.
Od jakiegoś czasu mam problem polegający na braku stałego dostępu do internetu. Dostęp
do sieci mam tylko u innych, stąd moje pytanie: Czy istanieje możliwość pobrania gier
z platform: Steam, Origin i UPlay a następnie przekopiowanie ich jakoś na inny komputer
(niepołączony z netem) i odpalenie ich offline?
Jeśli tak, to w jaki sposób mogę to zrobić?
Pozdrawiam, Stefan NaTory


Wiem że Origin ściąga instalatory gier (w ustawieniach można zmienić ich folder docelowy), więc można sobie taki przerzucić na jakiegoś pendrive i zainstalować na innym kompie, tylko nie jestem pewien czy instalacja przejdzie bez problemu w trybie offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2014 o 07:46, Stefanatory napisał:

Witajcie.
Od jakiegoś czasu mam problem polegający na braku stałego dostępu do internetu. Dostęp
do sieci mam tylko u innych, stąd moje pytanie: Czy istanieje możliwość pobrania gier
z platform: Steam, Origin i UPlay a następnie przekopiowanie ich jakoś na inny komputer
(niepołączony z netem) i odpalenie ich offline?
Jeśli tak, to w jaki sposób mogę to zrobić?
Pozdrawiam, Stefan NaTory

Jeśli chodzi o Steam, to jak grę ściągniesz to możesz i grać w nią cały czas bez neta. Nc nie trzeba przenosić. O reszcie nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

Dnia 15.12.2014 o 10:50, Karanthir666 napisał:

Jeśli chodzi o Steam, to jak grę ściągniesz to możesz i grać w nią cały czas bez neta.
Nc nie trzeba przenosić. O reszcie nie mam pojęcia.


Co do tego - chodzi mi o to, że dostęp do neta mam z innego komputera. Czy mogę jakoś to co pobiorę skopiować i używać na innym? (offline)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2014 o 10:56, Stefanatory napisał:

Co do tego - chodzi mi o to, że dostęp do neta mam z innego komputera. Czy mogę jakoś
to co pobiorę skopiować i używać na innym? (offline)

Hmm... Przede wszystkim, musi to być ta sama ścieżka na obydwu komputerach. No i nie wiem jak wtedy zachowa się Steam, bo przy takiej operacji w trybie online coś tam jest pobierane. Ale myslę, że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie powyżej mają racje - sprawdź ich sposoby powinny zadziałać. Mocno edytowane ponieważ nieuważnie przeczytałem pytanie i zamiast odpowiedzieć konkretnie zabardzo się rozpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2014 o 11:28, Karanthir666 napisał:

> Co do tego - chodzi mi o to, że dostęp do neta mam z innego komputera. Czy mogę
jakoś
> to co pobiorę skopiować i używać na innym? (offline)
Hmm... Przede wszystkim, musi to być ta sama ścieżka na obydwu komputerach. No i nie
wiem jak wtedy zachowa się Steam, bo przy takiej operacji w trybie online coś tam jest
pobierane. Ale myslę, że będzie dobrze.

Nie musi być taka sama ścieżka. Steam działa w trybie przenośnym. Oznacza to, że przeniesienie całego katalogu Steam w inne miejsce czy na inny komputer poskutkuje najwyżej ponowną "instalacją" gry polegającą na odpaleniu instalek DX, .net czy co tam jeszcze gra wymaga. Jak przy pierwszym uruchomieniu po ściągnięciu. Sama gra nie będzie się jednak pobierała ponownie. Co nie znaczy, że będzie ją można od razu odpalić bez neta. W wielu wypadkach konieczna jest "aktywacja" produktu polegająca na sprawdzeniu na serwerach Steam, czy w ogóle mamy produkt na koncie. Dopiero potem można naprawdę grać offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 17.12.2014 o 23:03, Narmo napisał:

Nie musi być taka sama ścieżka.

Oj chyba niekoniecznie. Nie robiłem tego na kilku komputerach tylko na partycjach, ale pamiętam, że Steam nie mógł znaleźć ścieżki z grą i musiał ją "ściągnąć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2014 o 07:46, Stefanatory napisał:

Witajcie.
Od jakiegoś czasu mam problem polegający na braku stałego dostępu do internetu. Dostęp
do sieci mam tylko u innych, stąd moje pytanie: Czy istanieje możliwość pobrania gier
z platform: Steam, Origin i UPlay a następnie przekopiowanie ich jakoś na inny komputer
(niepołączony z netem) i odpalenie ich offline?
Jeśli tak, to w jaki sposób mogę to zrobić?
Pozdrawiam, Stefan NaTory


Tylko, że np. w Steam możesz być offline tylko bodajże jakieś 2 tygodnie, potem gra będzie pytała o konieczność połączenia z serwerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować