Blackhand

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  4030
 • Dołączył

 • Ostatnio

Blackhand ostatnio wygrał w dniu: 17 Październik 2017

Blackhand miał najwięcej polubień!

Reputacja

2 Neutralna

O Blackhand

 • Ranga
  2716057
 1. Nie ma nad czym rąk załamywać - to całkiem normalne, że najwięcej jest średniaków, a hitów i crapów stosunkowo niewiele. A że rynek nieduży (w porównaniu do takiego USA to wręcz mikroskopijny), to i może się zdarzyć, że gdzieś w ilości zero się trafi.
 2. Bez łaski, na GOGu jest wersja DRM free, jak się ktoś uprze, to wypali sobie na DVD, wydrukuje okładkę i będzie miał "boxa" na poziomie współczesnych wydań pudełkowych.
 3. @Terem Bardziej prawdopodobna moim zdaniem jest wersja przedstawiona przez TigerXP, Intel dał ciała nie pierwszy raz (pamięta ktoś porażkę zwaną Pentiun IV? Larrabee?), ale się jak zwykle wygrzebie, bo są mocni marketingowo. Troszkę żałuję, że wcześniej AMD nie obniżył cen, choć po prawdzie to, co bym na CPU zaoszczędził, to bym pewnie z nawiązką przehulał na RAM i kartę graficzną. No ale może skromny upgrade (srsly? Po ~2 miesiącach od złożenia kompa?), jak ceny w krajach trzeciego świata dogonią Zachód, choć kto wie, jakie wtedy będą kursy walut...
 4. Nie obraziłbym się jakby zrobili jakąś nawalankę z cell shadingiem, coś jak TF: Devastation, tyle, że bez tego irytującego grindu i z lepiej zaprojektowanym "światem gry" (w TF:D się chyba nie mogli zdecydować, czy robić "otwarty świat" czy może poziomy "tunelowe" z punktami, z których nie ma powrotu do wcześniej odwiedzonych lokacji).
 5. Na Humblu jeszcze są, pewnie do wyczerpania steam keyów :). Devastation mam, niezły, choć w pakiecie ma zestaw irytujących wad.
 6. Problem

  "Standardowa karta graficzna VGA" to nie model karty, to sterownik, który Windows instaluje, jeśli nie uda mu się rozpoznać karty i/lub znaleźć do niej sterowników. Wejdź w Menedżera urządzeń, kliknij prawym przyciskiem myszy na tej "Standardowej...", wybierz "Właściwości", kliknij na zakładkę "Szczegóły", rozwiń listę poniżej i wybierz "identyfikator sprzętu". To co tam znajdziesz (ciąg znaków zaczynający się prawdopodobnie od "PCI\VEN") wrzuć w Google albo na forum, to znajdziesz (albo ktoś Ci znajdzie) sterowniki do Twojej karty :).
 7. Kolejna gra za darmo na PC –; Brutal Legend

  "Pozdrawiam i polecam..." :). Polecam szczerze tym, którzy nie cierpią na metalowstręt, gra się zadziwiająco sympatycznie mimo licznych wad - jakaś synergia tu zadziałała, w efekcie połączenie popłuczyn po Sacrifice, "GTA dla ubogich", przeciętnego brawlera i co tam jeszcze dało się upchnąć dało naprawdę przyzwoitą grę (choć doszlifowana jest tylko pierwsza część gry, już wyraźnie nosi znamiona kończonej w pośpiechu, jest naprawdę sporo lokacji które w żaden sposób są nie wykorzystane i parę wyraźnie niedokończonych a misje poboczne zaczynają być na zasadzie copy-paste). Polecam od razu grać na jak najwyższym poziome trudności, bo to gra "na raz" - próbowałem ją za drugim razem na brutalu przejść, ale w pewnym momencie już mi się nie chciało dalej grać. Dla fanów metalu dodatkowe atuty są oczywiste - soundtrack, osoby podkładające głosy, design świata, różne nawiązania (choćby imię i nazwisko głównego bohatera - Eddie to oczywiście od "maskotki" IM, Riggs to z kolei nazwisko człowieka, który zaprojektował większość okładek płyt IM).
 8. Coś źle zrobiłem? Wszedłem na sklepie BN na SCII: WoL, kliknąłem "play for free" i przekierowało mnie tu: https://us.battle.net/account/management/download/ Ale jak wejdę tu: https://us.battle.net/account/management/ to widzę u siebie Starcraft II Starter Edition...
 9. To już lepiej padem chyba grać :D. Nie gram na konsolach, ale podejrzewam, że lewa gałka - ruch, prawa - operowanie kamerą to standard? Bo grę w takim systemie na padzie wybaczyłem tylko Transformers: Devastation (choć i tak mnie krew zalewała, bo do tego kamera jest położona nisko i blisko postaci, przez co jak np. Shockwave odpali te swoje fajerwerki, to widoczność jest bliska zeru), bo żeby jednocześnie operować prawą gałką i A/B/X/Y to chyba koalą trzeba być (przez to rdzennie konsolowego Brutal Legend na K+M przeszedłem, podobnie OMD!, tam pada podłączyłem raz, po czym stwierdziłem "dziękuję, postoję").
 10. Zgadzam się, polski dubbing w tej grze jest fantastyczny a piosenki to już "wogule" https://youtu.be/fwkX3E4SAIY https://youtu.be/44AaihIMjnM Pełna polska wersja albo nic. Żadnych półśrodków :D.
 11. Szukam gry podobnej do...

  @marchewa154 Może Project Nomads? http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1282
 12. Parafrazując stary slogan reklamowy nVidii: "the way it's meant to be remastered". Gości z Nightdive to solidna firma, dobrze, że z GOGiem współpracują, więc ich reedycje starych gier dostępne są (zwykle) także w wersji drm free. Można mieć zastrzeżenia co do tego choćby, że np. w Turokach pozmieniali gdzieniegdzie dość poważnie layout poziomów, ale tak czy inaczej - widać, że wiedzą co robią (np. w T2 dostępne są do wyboru oba soundtracki - N64/PC), nie wiem, czy nie mogliby wręcz korzystać ze starego sloganu Interplaya - "by gamers for gamers". OŻW!
 13. problem z grą dow dc

  DC i WA z CD-keya na Steam nie aktywujesz (działają tylko kody z podstawki i Soul Storm). Po Steam keye z DC/WA trzeba "zapukać" do supportu Segi (o ile to jeszcze aktualne) -> http://steamcommunity.com/app/4570/discussions/0/535150948618039156/
 14. Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

  Zależy od gry. Jak ustawisz w kliencie Steam widok -> Lista gier, to gra, która ma przy swojej "ikonce" symbol chmurki, przechowuje save w w chmurze. Ta która nie ma - jak łatwo zgadnąć, nie obsługuje Steam Cloud i w jej przypadku trzeba zlokalizować save na dysku i przerzucić na inny komputer na np. pendrive. Poza tym chyba pliki w Steam Cloud mają "termin ważności" - jakie było moje zdziwienie gdy po długim okresie nie grania postanowiłem ściągnąć Portal 2 i kontynuować grę od momentu w którym przerwałem.. Save wyparował...
 15. RAM

  Zacznijmy od tego, co uważasz za "poprawne działanie", bo w teorii w każdy slot możesz włożyć inną kość i powinno działać. Podejrzewam, że Tobie chodzi o dual channel - w takim wypadku sloty wystarczy obsadzać parami jednakowych modułów, więc przy 4 złączach na płycie możesz włożyć 2x1GB i 2x2GB i dual channel będziesz miał, jeśli tylko obsadzisz sloty właściwie (przypuszczam, że dalej nie jest to ustandaryzowane i trzeba sprawdzać w instrukcji do płyty główne jak należy obsadzać sloty pamięci). Jeśli chodzi o triple channel i quad channel - tu są wymagane odpowiednio 3 i 4 jednakowe moduły, przy czym muszą być nie tylko zgodne pojemnością ale i pod względem szybkości - nie ma takiego wymogu przy dualu, gdzie płyta się dostosowuje do wolniejszej kości pamięci.