Nalfein

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  968
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Nalfein

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Pod względem technologii i mechanik seria cały czas zalicza progres, a nie regres jak w większości seqeueli No i co z tego? Artykuł w założeniach miał chyba opisywać jak to kolejne części mają być faworyzowane w stosunku do zupełnie nowych tytułów, a jako przykłady stojące w opozycji do tego zjawiska Serafin podaje Wiedźmina 3 i Battlefielda 1 (oba sequele, tak czy siak).
 2. No, bo Wiedźmin 3 to przecież nie sequel...
 3. https://www.youtube.com/watch?v=Krz-EW-iG4I I tyle w temacie, bo piosenki w japońskich grach są od dawna.
 4. Gry Falcomu nigdy nie były technologicznymi cudami, jeszcze 10 lat temu tworzyli gry oparte na dwuwymiarowych sprite'ach. Za to to z czego Falcom jest najbardziej znany to muzyka (a w recenzji nie ma o tym jednego słowa.)
 5. "[...]by zapewnić naszym fanom najlepsze wrażenia z gry." - gadka-szmatka jak zawsze. Żeby raz ktoś powiedział, że po prostu dał d...
 6. Co ja paczę, na gramie kolejny news o Falcom'ie. A i nie Falcom przenosi Trails na pieca tylko XSEED (a raczej już przeniósł).
 7. A i jeszcze jeden argument czemu nie może być nie-białego wiedźmina w Wiedźminie. Otóż z racji tego, że imć Geralt jest raczej jasnej karnacji, można go bez problemu nazywać odmieńcem, parszywcem, kur*im synem itd. Ale gdyby miał ciemny odcień skóry, to mało prawdopodobne, że ktokolwiek w CDP odważyłby się umieścić jakikolwiek 'epitet' odnoszący się do tej postaci, bo zaraz cały świat by ich zjadł z kartoflami. I to właśnie kłóciłoby się z wizją tego świata, bo powiedzmy sobie szczerze, tzw. Królestwa Północy nie są względnie szczególnie tolerancyjnym społeczeństwem i Murzyni (można tak jeszcze pisać?) raczej nie byliby szczególnie kochani i poważani, ale w grze nie można by tego było pokazać, bo sami twórcy zostaliby oskarżeni o rasism. A tak mamy elfów, krasnoludy, niziołki, których mozna dowolnie lżyć i nikt na naszym świecie się o to nie obrazi, a jeszcze bedzie chwalił.
 8. O rany boskie, a ten znowu to samo. SS nawet już wie o czym będzie netfliksowy Wiedźmin i czemu Polacy go znienawidzą (oczywiście dlatego, że są ksenofobami i rasistami). Pan żeś się chyba minął z powołaniem i powinien pisać artykuły na jakimś lewicowym portalu, a nie tutaj.
 9. Chyba zabrakło '"nie" w nagłówku O.O
 10. Jeśli w poczet gier zaliczymy VN-ki to co drugie anime można uznać za 'na podstawie gry'. Najwyżej obecnie oceniane serie to Steins; Gate, Clannad: After Story i Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works.
 11. Szok, SS odkrył postępującą miniaturyzację i stwierdził, że ta dalej będzie, cóż... postępować.
 12. A jeszcze co do faktów, to ani jednej z wspomnianych w tekście tzw. "nowoczensych" mmo nie ma na liście najpopularniejszych obecnie masówek. Jest za to ToR i WoW, czyli tzw. stara szkoła.
 13. " Ale ten gatunek jest właśnie w trakcie wymierania" - miliony Chińczyków i Koreańczyków mogą mieć inne zdanie na ten temat...
 14. No 200 lat to chyba trochę więcej niz jedno pokolenie.
 15. Zabrakło jednego tytułu: nowego Shin Megami Tensei.