Nalfein

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  974
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Nalfein

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Panie, nie szastaj Pan tak 9-kami, bo co Pan wystawi Odyseji jak wyjdzie? 12?
 2. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Nie "odzyskała" tylko przejęła siłą tereny, które wiele lat wcześniej uznała za cześć Czechosłowacji. Niestety, sami się na to zgodziliśmy w Spa i trzeba było konsekwentnie się tego trzymać kiedy III Rzesza doprowadziła do rozbioru naszego południowego sąsiada. Wydźwięk tych wydarzeń był taki a nie inny, ale w szkole oczywiście się to pomija. A podstępnie to my przejęliśmy Wilno i smród jest do dzisiaj. "Siłą" to w wiekszości polskie Zaolzie przejęli Czesi 20 lat wcześniej, a w 1938 Polska zażądała zwrotu, na co nawiasem rząd czeski przystał. A co do zajęcia Wilna, to podobnie jak Zaolzie było zamieszkane w wiekszości przez Polaków i w przeciwieństwie do inwazji czeskiej odbyło się raczej bezkrwawo, przy entuzjazmie mieszkańców.
 3. Cóż, jak to zwykle z historią bywa, nic nie jest takie jakie się wydaje. Niektórzy zamiast świństwem nazwą to sprawiedliwością, gdzie Polska odzyskała tereny, przejęte podstępnie przez Czechów, w czasie gdy RP była zaangażowana w wojnę z Rosją sowiecką. Ale pewnie w niektórych kręgach lepiej wypada szkalować swój kraj za tamto wydarzenie nie mając żadnej wiedzy o kontekście.
 4. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że cała nagonka pod tym filmikiem jest skierowana w złą stronę, bo nasi wschodni sąsiedzi nie mają z tym filmem nic wspólnego. Jest to "dzieło" europejskiego (czy raczej zachodnio-europejskiego) działu WG, zresztą szeroko znanego ze swojej niekompetencji i ogólnej ignorancji. Jeśli wam się wydaje, że to tylko Polacy takie akcje odstawiają to nie widzieliście jeszcze nic. Przykładem niech będzie akcja z niejakim SirFochem jakiś czas temu, albo jak wyszło na jaw jak Cutland praktycznie sabotował relacje z muzeum w Saumurze (efektem czego jest brak nowych francuskim czołgów). Albo ile pomyj wylano na RU forum na Challengera, kiedy w filmie o IS-4 napomknął, że jakieś tam wentylatory Sowieci skopiowali od Niemców.
 5. Ja też nie mogę zrozumieć...     ...że filmy z Cutlandem ktoś jeszcze ogląda.
 6. Nic tylko czekać na artykuł od SS o dyskryminacji rasowej w Starcrafcie (robolami u Terran są Murzyni, a dowódcami - biali).
 7. Pod względem technologii i mechanik seria cały czas zalicza progres, a nie regres jak w większości seqeueli No i co z tego? Artykuł w założeniach miał chyba opisywać jak to kolejne części mają być faworyzowane w stosunku do zupełnie nowych tytułów, a jako przykłady stojące w opozycji do tego zjawiska Serafin podaje Wiedźmina 3 i Battlefielda 1 (oba sequele, tak czy siak).
 8. No, bo Wiedźmin 3 to przecież nie sequel...
 9. https://www.youtube.com/watch?v=Krz-EW-iG4I I tyle w temacie, bo piosenki w japońskich grach są od dawna.
 10. Gry Falcomu nigdy nie były technologicznymi cudami, jeszcze 10 lat temu tworzyli gry oparte na dwuwymiarowych sprite'ach. Za to to z czego Falcom jest najbardziej znany to muzyka (a w recenzji nie ma o tym jednego słowa.)
 11. "[...]by zapewnić naszym fanom najlepsze wrażenia z gry." - gadka-szmatka jak zawsze. Żeby raz ktoś powiedział, że po prostu dał d...
 12. Co ja paczę, na gramie kolejny news o Falcom'ie. A i nie Falcom przenosi Trails na pieca tylko XSEED (a raczej już przeniósł).
 13. A i jeszcze jeden argument czemu nie może być nie-białego wiedźmina w Wiedźminie. Otóż z racji tego, że imć Geralt jest raczej jasnej karnacji, można go bez problemu nazywać odmieńcem, parszywcem, kur*im synem itd. Ale gdyby miał ciemny odcień skóry, to mało prawdopodobne, że ktokolwiek w CDP odważyłby się umieścić jakikolwiek 'epitet' odnoszący się do tej postaci, bo zaraz cały świat by ich zjadł z kartoflami. I to właśnie kłóciłoby się z wizją tego świata, bo powiedzmy sobie szczerze, tzw. Królestwa Północy nie są względnie szczególnie tolerancyjnym społeczeństwem i Murzyni (można tak jeszcze pisać?) raczej nie byliby szczególnie kochani i poważani, ale w grze nie można by tego było pokazać, bo sami twórcy zostaliby oskarżeni o rasism. A tak mamy elfów, krasnoludy, niziołki, których mozna dowolnie lżyć i nikt na naszym świecie się o to nie obrazi, a jeszcze bedzie chwalił.
 14. O rany boskie, a ten znowu to samo. SS nawet już wie o czym będzie netfliksowy Wiedźmin i czemu Polacy go znienawidzą (oczywiście dlatego, że są ksenofobami i rasistami). Pan żeś się chyba minął z powołaniem i powinien pisać artykuły na jakimś lewicowym portalu, a nie tutaj.
 15. Chyba zabrakło '"nie" w nagłówku O.O