Nalfein

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  986
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Nalfein

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Napiszcie jeszcze o tym jaka na steamie wywiązała się krucjata, gdy wydawca pierwszy raz ogłosił, że przesuwa premierę PC - w dniu tejże premiery.
 2. Od siebie dodam, że wbrew temu co się wydaje niektórym lamentującym nad losem choćby 1313, to kasowanie projektu nie wygląda tak, że przychodzi jakis programista do prezesa, puszcza mu na telewizorze fragment rozgrywki, a ten decyduje: to się nie sprzeda, do kosza z tym". A tak poza tym to dobrze wiedzieć, że ktos jeszcze pisze na tym portalu bardziej przemyślane teksty, bo to co prezentują w swoich felietonach co poniektórzy (z niejakim SS na czele), to czasami woła o pomstę do nieba.
 3. Producentów GPU jest 2-óch, producentów CPU jest dwóch, z czego jeden robi i CPU i GPU. Płyty główne to 4 firmy...
 4. Czyli CDP zapowiedziało, że będą zapowiadać zapowiedź zwiastuna niedługo.
 5.  Z większych tytułów to na switcha wychodzi jeszcze SMT V.
 6. Ale zacofanie. My w cywilizowanym i oświeconym Zachodzie wolimy w grach mordować, zarzynać, tudzież palić żywcem.
 7. "próbowali oddać różni aktorzy na przestrzeni ostatnich 20 lat." - jak już to 30 i "Dolph Lundgren zdecydowanie nie dał rady." - chyba odwrotnie.
 8. Wojnę to pokazał DS9, a tutaj o tym, że w ogóle trwa jakaś tam wojna dowiadujemy się głównie z tego, że ktoś nam o tym powie, bo z samej akcji to niewiele wynika. Ot, co dwa odcinki podleci sobie Discovery w jakieś miejsce i postrzela się z jednym czy dwoma statkami przez dwie minuty i tyle. Nawet jakiejś specjalnej eskorty nie ma, a zważając na to jak ważny jest to statek (co wszyscy próbują nam wmówić) jest to raczej nie do końca logiczne. Na plus Jason Isaacs, a w odcinku w którym odwiedzili swój siostrzany statek to zacząłem się zastanawiać czy to czasem nie Event Horizon, bo i morda znajoma i klimat podobny.
 9. "Owszem, pierwszy KotOR też powstał teoretycznie pod ich skrzydłami, ale wtedy jeszcze o wiele większy nadzór sprawowało LucasArts." - że co? Jesli KOTOR miałby już być kojarzony z kimś większym to z Microsoftem, a nie EA...
 10. Pewnie będzie oferował kredyt na zakup DLC...
 11. Panie, nie szastaj Pan tak 9-kami, bo co Pan wystawi Odyseji jak wyjdzie? 12?
 12. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Nie "odzyskała" tylko przejęła siłą tereny, które wiele lat wcześniej uznała za cześć Czechosłowacji. Niestety, sami się na to zgodziliśmy w Spa i trzeba było konsekwentnie się tego trzymać kiedy III Rzesza doprowadziła do rozbioru naszego południowego sąsiada. Wydźwięk tych wydarzeń był taki a nie inny, ale w szkole oczywiście się to pomija. A podstępnie to my przejęliśmy Wilno i smród jest do dzisiaj. "Siłą" to w wiekszości polskie Zaolzie przejęli Czesi 20 lat wcześniej, a w 1938 Polska zażądała zwrotu, na co nawiasem rząd czeski przystał. A co do zajęcia Wilna, to podobnie jak Zaolzie było zamieszkane w wiekszości przez Polaków i w przeciwieństwie do inwazji czeskiej odbyło się raczej bezkrwawo, przy entuzjazmie mieszkańców.
 13. Cóż, jak to zwykle z historią bywa, nic nie jest takie jakie się wydaje. Niektórzy zamiast świństwem nazwą to sprawiedliwością, gdzie Polska odzyskała tereny, przejęte podstępnie przez Czechów, w czasie gdy RP była zaangażowana w wojnę z Rosją sowiecką. Ale pewnie w niektórych kręgach lepiej wypada szkalować swój kraj za tamto wydarzenie nie mając żadnej wiedzy o kontekście.