pannowacki

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  185
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

-13 Zła

O pannowacki

 • Ranga
  Przodownik
 1. @CDRV: ja z zasady nie boję się wynoszenia na widłach, w swoich retrorecenzjach zdarzało mi się wyrażać niepopularne opinie i szkalowałem (trochę ;) ) RTCW czy pierwszego Wiedźmina. Jednak StarCraft mnie zdecydowanie oczarował, i nie ma nic, do czego mógłbym się z czystym sercem przyczepić - są drobne rzeczy, które kolą trochę w oczy w 2017, ale nic, co by wymagało strzępienia klawiatury. Chociaż, muszę przyznać, jak przed napisaniem tekstu natrafiłem na wątek na forum fanów SC, gdzie poruszono temat "czy w Remasterze powinien zostać poprawiony pathfinding", to reakcja starcraftowych ultrasów mnie cokolwiek przeraziła ;)
 2. Wiesz, że ten argument dużo lepiej działa w drugą stronę? Gdyby tak wysłać gdzieś nacjonalistów, żeby założyli sobie własną Wielką, Białą Polskę, wszystkim, którzy pozostaliby w Polsce Prim żyłoby się dużo lepiej.
 3. Thac0: wybacz, jeżeli zdarzyło mi się być obcesowym czy aroganckim w dyskusji, czasami może człowieka trochę ponieść I faktycznie zauważyłem, że nie jesteś z tych, co obrzucają błotem wszystko jak leci, więc jeżeli tak napisałem, to było to nie ma miejscu. Z Pogromcami Duchów to faktycznie mogłoby być najlepsze rozwiązanie, gdyby nastąpiło przejęcie sztafety, ale biorąc pod uwagę opór Billa Murraya do ponownego założenia kombinezonu, obawiam się, że to byłoby niemożliwe, i nie sądzę, żeby zgodził na cokolwiek większego niż taki własnie epizod, jaki był w reboocie. Co do podziału na lewo/prawo: to już jest temat na grubszą dyskusję, ale dyskurs w Polsce zjechał zbyt mocno w prawo, i to, co w innym miejscu byłoby postulatem konserwatywnym, w Polsce jest już traktowane jako "lewactwo", a wszystko, co może być kojarzone jako lewicowe, jest przez mainstream od razu traktowane jako złe i najgorsze. W zasadzie celem tego artykułu było pokazanie środkowego palca temu podziałowi, chciałem pokazać, że treści pokazywane jako lewicowe można znaleźć właśnie w ukochanej sadze Sapkowskiego, i że nie wszystko "lewe" jest od razu złe.
 4. 1. Nie widzisz różnicy między podważaniem i wyśmiewaniem stereotypów a ich utrwalaniem? 2. Ty wybierasz Wschód - ale obawiam się, że ten putinowski, nietolerancyjny, zakorzeniony w XIX wieku. 3. To nie są zaburzenia umysłowe. 4. Jak mam być równocześnie heterofobem i heteroseksualistą?  
 5. Aha: jeśli macie zupełnie inne spojrzenie na ten temat lub inny, chcielibyście napisać polemikę, etc., to możecie wysłać tekst na redakcja@gram.pl - jeśli artykuł będzie dobry, myślę, że nie będzie problemu z publikacją, nie ma tu terroru jednej strony politycznej.
 6. Collidor: stricte o grach jest 95% artykułów tutaj się pojawiających, a czasami warto, myślę, poruszać również inne tematy, luźniej związane z samym graniem. Thac0: Cóż, Ghostbusters faktycznie mogło na siebie nie zarobić, ale w tamtej dyskusji miałem na myśli rozróżnienie między totalną klapą, jak np. Król Artur, który musiałby mieć 2x większy box office, żeby się zwrócić, a Ghostbusters, które miało wpływy po prostu raczej skromne, a jeszcze było wtedy grane w kinach i miało szanse się zwrócić. Co do obrażania: wybacz, ale Cygi absolutnie nie zrozumiał poprzedniego komentarza, a już mi się nie chciało owijać w bawełnę. "Najśmieszniejsze tym wszystkim jest to, że ruchy LGBT oraz mniejszości etniczne już zwyciężyły" - powiedz to wszystkim parom, które mogą wziąć ślub w Polsce i adoptować dzieci. Powiedz to wszystkim osobom, które są wyzywane za swój kolor skóry. Powiedz to osobom transseksualnym, które służą w armii USA w świetle pomysłu Trumpa, żeby ich stamtąd wyrzucić. Powiedz to wszystkim tym, którzy boją się powiedzieć najbliższym o tym, że są w związku z osobą tej samej płci. Tyle wygrać. Mam pisać dalej?
 7. Daaamn, czytanie ze zrozumieniem naprawdę nie jest Twoją mocną stroną. A odnośnie Twojego drugiego pytania: nie, nie będziemy zalewać rynsztokiem propagandy LGBT i multi-kulti. Będziemy po prostu pisać szczere, merytoryczne artykuły. A jeśli przy okazji będzie można skrytykować rasizm, bigoterię czy homofobię (tak, to jest fobia - gdyby nie homofobów nie motywował strach, to nie reagowaliby tak panicznie na najmniejsze wspomnienie o mniejszościach), to będą po prostu dwie pieczenie na jednym ogniu.
 8. W Ghostbusters poprzez odwrócenie ról wyśmiany był stereotyp głupiutkiej sekretarki. Więc ogólnie: wypłacz mi rzekę.
 9. Dochodzić do takich wniosków po wypowiedziach pojedyńczych Żydów to tak, jakby oceniać wszystkich Polaków po tym, co wygaduje Roman Giertych czy Marian Kowalski. Nie wszyscy Żydzi zieją nienawiścią do innych, tak samo jak nie wszyscy Polacy są antysemitami, homofobami, etc.
 10. Jak mamy dyskutować, kiedy swoją antysemicką projekcję przedstawiasz jako fakt? Miałeś okazję poznać jakiegoś Żyda przynajmniej?
 11. @Muradin: Cygi powrót z urlopu od forum zaczął od transfobicznych i antysemickich bzdur. Czy nie dałoby się przedłużyć tego urlopu bezterminowo?
 12. No nie ma równości, oczywiście. Żart wymierzony w transseksualistów jest obraźliwy dla tej grupy, powiela szkodliwe stereotypy, etc. A jeśli Tobie przeszkadzałby związek homoseksualny w grze - słusznie napisałeś, problem leżałby w Twojej homofobii. To tak samo, jakbyś próbował postawić znak równości między tym, że w grze (filmie, książce, serialu) byłyby elementy antysemickie vs. przeszkadzałoby Ci, że w grze występują Żydzi. Absolutnie nie można zrównywać tego, szanujmy logikę. 
 13. Nie negujesz tego, że nauka uważa homoseksualizm za rzecz normalną, ale negujesz uważanie tego za normalne. A Ty wcześniej pisałeś coś o lewackiej logice...
 14. To, że homoseksualizm nie jest chorobą, nie można tego "wyleczyć", a ponadto dzieci wychowane w związkach jednopłciowych są zupełnie normalne? https://qz.com/438469/the-science-is-clear-children-raised-by-same-sex-parents-are-at-no-disadvantage/
 15. Ale czy są jakieś logiczne argumenty za homofobicznymi postawami, a nie "geje są bleeee"? Coś, co by miało podważyć naukowe argumenty?