fenr1r

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1128
 • Dołączył

 • Ostatnio

fenr1r ostatnio wygrał w dniu: 13 Październik

fenr1r miał najwięcej polubień!

Reputacja

2 Neutralna

O fenr1r

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Żeby się producent konsoli nie obraził.
 2. Zdecydowanie wolę profesjonalną wersję angielską od średniej polskiej. Tak samo jak z filmami i książkami. Dobry przekład z innego języka to kawał trudnej pracy, szczególnie w grach, dlatego lepiej mieć do czynienia z oryginałem.
 3. Chciałbym zaznaczyć, że piszesz o grze, która jest zbugowana, niedorobiona i niezbalansowana w praktycznie każdym aspekcie. Nie raz moderzy pokazali, że potrafią robić rzeczy o jakości nieosiągalnej dla Bethesdy. Granie w Skyrim bez modów, to zwyczajnie robienie sobie krzywdy.
 4. Crate: 2 nowe akty, 2 nowe klasy, nowy loot = 18$ Blizz: Nekromanta = 15€ lol
 5. Spotkłem się dużą ilością pozytywnych opinii. Cieszy mnie dobre sterowanie na T300, jest szansa, że tańszy T150 będzie sprawował się przynjamniej przyzwoicie. Jeżeli chodzi o grafikę, to jest sporo głosów, że jest lepiej niż w D4 (na PC), ale też bywają problemy z płynnością.  
 6. Będzie dokładnie tak. Pytanie tylko po jakim kursie będzie wymiana i czy nadal będzie opłacało się mieć konto w euro z kartą debetową.
 7. Brak wsparcia dla 21:9 w grze o wyścigach samochodowych za 250 zł?! Chyba sobie jaja robią.
 8. Nie wiem czy wiecie, ale chyba nie da się dodać komentarzy pod artykułami.
 9. Aha, czyli recenzje gier nie są osobistym poglądem konkretnego autora?
 10. Ja to bym wolał, żeby zrobili coś swojego ala Fallout (z widokiem z góry) niż kolejne simsy post-apo z płatnymi modami, na gównianym creation engine od Bethesdy.
 11. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Nie "odzyskała" tylko przejęła siłą tereny, które wiele lat wcześniej uznała za cześć Czechosłowacji. Niestety, sami się na to zgodziliśmy w Spa i trzeba było konsekwentnie się tego trzymać kiedy III Rzesza doprowadziła do rozbioru naszego południowego sąsiada. Wydźwięk tych wydarzeń był taki a nie inny, ale w szkole oczywiście się to pomija. A podstępnie to my przejęliśmy Wilno i smród jest do dzisiaj.
 12. Ostatnio na Reddit pojawił się temat o aneksji Zaolzia w 1938. Generalnie opinie pod adresem Polski były niezbyt pochlebne, co jest zresztą zrozumiałe, zważywszy na fakt, że dokonaliśmy wspólne z III Rzeszą rozbioru Czechosłowacji i byliśmy postrzegani jako sojusznik Hitlera w tamtym okresie. Co mnie jednak zaskoczyło, to ilość szyderczych komentarzy odnoszących się do tego, że Polacy uważają siebie za męczennika i naród poszkodowany przez historię. I może coś w tym jest, bo tego właśnie uczyli jak chodziłem do szkoły (i pewnie dalej uczą). W ostatnich latach obserwuję modę na celebracje spektakularnych porażek i obnoszenia się narodową martyrologią. Zresztą, co tu świętować jak wielkich sukcesów brak. Pewnie można by na przykład położyć nacisk na Solidarność i Wałęsę, bo to ludzie za granicą dobrze kojarzą, ale ten jest niezbyt popularny w kręgach pisowskich, ponieważ Kaczyński osobiście bardzo go nie lubi.
 13. 0_0 To jest mod, czy oni zrobili od nowa całą gre na współczesnym silniku?
 14. Za patche i fixy powinna płacić Bethesda a nie gracze.
 15. Czym ta ewolucja się objawia? Bo ja mam wrażenie, że jest stagnacja, a nawet regres. Inwestorzy nie chcą podejmować zbędnego ryzyka, więc klepie się w kółko to samo zgodnie z aktualnym trendem. Cykl życia produktu jest określony od początku i jest wyrażony w planie wydawniczym DLC. Żywotność CoD wynosi rok. Battlefield ok. 2-3 lata. W FPSach już dawno nic ciekawego się nie wydarzyło, zarówno w tych sieciowych jak i singlowych. W kółko recykling tych samych pomysłów. Mainstreamowe RPG stają się coraz bardziej debilne, czego sztandarowym przykładem jest Fallout 4. Chociaż Bioware nie jest daleko z tyłu. To co ja obserwuje to próba powrotu do tego co było - głównie za sprawą projektów fundowanych przez społeczność. Tak naprawdę "motorem postępu" stały się gry indie i w tego typu grach dzieje się najwięcej ciekawych rzeczy i może nawet niektóre mają już teraz status kultowych, ale w obrębie swojej niszy, czyli w dosyć małym zasięgu (poza nielicznymi wyjątkami, a właściwie to jednym konkretnym). Tak sobie myślę, jakie współczesne gry mogą stać się kultowe? Coś na miarę Half-Life, Heroes 3? Tylko Dark Souls przychodzi mi na myśl.