fenr1r

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1082
 • Dołączył

 • Ostatnio

fenr1r ostatnio wygrał w dniu: 29 Maj

fenr1r miał najwięcej polubień!

Reputacja

2 Neutralna

O fenr1r

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Patrząc po komentarzach, to chyba często masz z tym problem. Wpisując się w dyskurs jaki obecnie panuje w kraju to pewnie obie rzeczy. Przyjdzie mi uciekać z kraju moralnego zwycięstwa i bastionu chrześcijaństwa na popadający w ruinę zachód, rządzony przez złych Niemców, co niechybnie uczynię mnie jeszcze większym wrogiem narodu.
 2. Jeżeli faktycznie dojdzie do sytuacji, gdzie będą strzelać do "wrogów", to mnie tutaj już dawno nie będzie. Po takich komentarzach jednak widać, którą stronę niestety to wszystko zmierza. Google nie jest trudnym narzędziem, a czytanie nie boli, polecam. Wróg, agent, co jeszcze? Mnie się nie chce odpisywać ludziom, którzy stosują tak tanie zabiegi erystyczne.
 3. Widzę, że niektórzy nadal nie załapali o co tu chodzi, chociaż sam autor w którymś z felietonów napisał o tym całkiem wprost. Mimo oburzenia i lamentów ciągle klikają, czytają i komentuję. Jest popyt, jest podaż. A co do samej treści, może nie doczytałem, ale nie bardzo rozumiem czym to czarne pudełko ma się różnic od mojego PCta. Tzn. jest dosyć spore i raczej nigdzie go ze sobą nie zabiorę, ale przecież służy do konsumowania treści wszelakich, a ponadto do robienia wielu innych rzeczy, których konsola czy smartfon zdolne nie są.
 4. Różnica w wysokości dochodów i masowe piractwo. Mało kto jest w stanie kupić w tych rejonach gry po cenach 'zachodnich', więc sprzedaje się je po sporych obniżkach. Inaczej ludzie pobiorą je z torrentów (czytaj ukradną). Ludzie w USA i Europie są w stanie kupować gry po dużo wyższych cenach i to robią, a dodatkowo można ich doić na mikropłatnościach i DLC.
 5. Wiesz co jest zgięciem psychicznym? Wypisywanie bredni o wojnach rasowych. I rozstrzeliwaniu za zdradę rasy białej. To już nawet nie jest śmieszne, bo mocno zjeżdża nazizmem (nie, nie ma w tym żadnej przesady). A wiesz może jakiej rasy jest muzułmańska ludność pochodzenia arabskiego, która stanowi znaczną cześć imigrantów? Nie masz zielonego pojęcia, prawda?
 6. Uchodźcy to, uchodzcy tamto... Angela Merkel to w tej chwili jedna z głównych postaci światowej polityki i osoba, która pozytywne zapisze się na kartach historii. W przciwieństwie do Kaczyńskiego, który zostanie zapamiętany tylko i wyłącznie z tego, że zginął w katastrofie lotniczej i nieszłusznie został pochowany na Wawelu.
 7. Chyba ich pogieło. Za tyle to ja kupiłem Grim Dawn.
 8. Your Stage w praktyce wypada średnio. Zdecydowanie brakuje jakości jaką miały ręcznie przygotowane trasy w oparciu o prawdziwe OSy. Dobrze widać, że mamy tutaj do czynienia z generowaniem proceduralnym. Zbyt często mam wrażenie, że jadę kolejne okrążenie po torze, bo trafiam na 'segment', który widziałem chwilę wcześniej. Poprawili model jazdy w pewnym apsekcie. Czuć wagę aut a hamowanie wymaga więcej uwagi - duży plus. Brakuje nadsterowności po dadaniu gazu. Parktycznie nie trzeba tego kontrolować, można wbić pedał do podłogi w środku zakrętu, w trakcie poślizgu a auto i tak szybo złapie doskonałą przyczepność - duży minus. Nie wiem o co tutaj chodzi, bo w trybie RX auta tak się nie zachowują. W tym trybie model jazdy i FFB wydają się być lepiej przygotowane niż w rajdach. Nieskończona ilość tras, ulepszona fizyka - takie rzeczy pisał Coleman z Codemasters. Teoretycznie miał racje, praktycznie to marketingowy bełkot. Dla mnie rozczarowanie, spodziewałem się większej jakości. Aha, nie ma aut WRC. Tzn. są dwa Focusy i Subaru, które chyba mają specyfikacje WRC, ale nic poza tym.
 9. Bez szkoły to na budowę do przyuczenia. Co to znaczy 'znam języki programowania'? Potrafię samodzielnie zrealizować projekt, czy skończyłem kurs online na poziomie podstawowym? Jeżeli chcesz pracować w IT, to najłatwiej zacząć jako tester - nie trzeba mieć studiów kierunkowych. Od razu Ci powiem, że na rozmowie rekrutacyjnej (o ile dostaniesz zaproszenie) zapytają dlaczego nie ukończyłeś szkoły średniej. Dla rekrutera będzie ogromnym ryzykiem przyjąć młodego człowieka bez jakiegokolwiek wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Dlaczego pechowcem? Uwaliłeś rok ze względu na niefortunny zbieg okoliczności?
 10. Teraz będziemy udawać, że konflikt w Irlandii Północnej nie ma aspektu religijnego, że IRA wcale nie jest katolicka?
 11. Czekam na grę o tym jak dzicz zwana Armią Czerwoną gwałci i rabuje w przerwach między walką z nazistami. Zobaczysz jaki dym zrobią ruscy w internetach. Bardzo dobra strzelanka - RS2: Vietnam ;).
 12. Tak to jest problem, bo demo wymaga czasu i pieniędzy.
 13. Lepiej żeby FWH trzymali się z dala od korpo wydawców. BTW w FWH nie pracują ludzie z PCF?
 14. Weź książkę z historii. Poczytasz o grabieży, gwałtach, niewolnictwie, mordowaniu na masową skalę i ciągłych wojnach jakie uprawiali chrześcijańscy Europejczycy na całym świecie. Terroryzm i zamachy w wykonaniu katolików, to nie są tak odległe czasy. Powiem Ci czego chrześcijanie za całą pewnością nie robili i nadal nie robią - nie przestrzegają dekalogu.
 15. Dokładnie, jak będzie hajs z nic nierobienie, to po co się uczyć programowania, studiować, rozwijać się, robić po godzinach, trzymać się terminów, testować, naprawiać itd? Jak ludzie będą siedzieć na du***h i grać w gierki, czy siedzieć nad rzeką i wlewać w siebie przeróżne alkoholowe napoje, czy co tam innego robi się w wolnym czasie, to kto będzie pracował? Kto za to wszystko zapłaci? Cała ta koncepcja to prosta droga do patologii na masową skale. Ale to tylko pijarowa sztuczka. Mark "ludzie to idioci" Zuckerberg robi sobie dobre imię w mediach, chyba wzorem technologicznego mesjasza Elona Muska. Pytanie tylko, czy równie bezczelnie jak Elon będzie dymał ludzi.