fenr1r

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1161
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O fenr1r

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Ja mam się nie kompromitować? Kadencji Trumpa to nieustanne pasmo kompromitacji i kłamstw. Gościa nikt na świecie nie szanuje, to jest totalne pośmiewisko. Tak dla przypomnienia, ten pajac wystawił fakturę Niemcom za członkostwo w NATO, a później Merkel musiała mu 11 razy tłumaczyć, dlaczego nie mogą podpisać z USA bilateralnej umowy handlowej. No ale jacy wyborcy, taki prezydent Ten celebryta "biznesmen" nie ma pojęcia o polityce, ani nawet co się w okół niego dzieje. Jeżeli jeszcze tego nie wiesz, on jest tam po to, żeby grupa bogatych republikan mogła się dobrze obłowić (no i po części dlatego, że Ruscy się w to wmieszali). Bardzo szybko się go pozbędą, kiedy zrobi się już zbyt nieprzyjemnie, bo Trump jest nikim w środowisku politycznym. Ta jego Wspaniała Ameryka to taka sama ściema jak wielka, betonowa ściana na granicy z Meksykiem i straszenie imigrantami. Przez większość z ostatnich 200 lat Polska była albo strefą buforową, albo terytorium zależnym, albo chłopcem do bicia, albo małpą która dostała zegarek, albo wcale jej na mapie nie było. W latach 80 był okres kiedy faktycznie mieliśmy duże znaczenie dla rozmontowania bloku sowieckiego, ale po tym szybko wróciliśmy do roli strefy buforowej. W NATO nikt nam nie przekazuje żadnych ważnych informacji, bo wszyscy doskonale wiedzą, że nasze służby informacyjnie są totalnie zinwigilowane przez obce wywiady po tym co Macierewicz odwalił. Aktualnie w UE jesteśmy sami. Trójkąt Weimarski nie funkcjonuje, w Grupie Wyszehradzkiej tylko Węgry nam sprzyjają, a to i tak tylko wtedy, kiedy jest im to na rękę. Czasem jakaś unijna instytucja pomacha palcem, ale generalnie nic się nie stanie, dopóki Niemcy mogą bezproblemowo prowadzić tu swój biznes, zakładać hale montażowe i korzystać z taniej siły roboczej.
 2. Na twoim miejscu z tym zadupiem to bym uważał. Dla rezydentów krajów wysoko rozwiniętych Polska jest zadupiem a przeciętny Polak jest biedny. Cyferki nie kłamią. Wszyscy w Europie mają nas głęboko w du**e, do czego zresztą obecny rząd aktywnie się przyczynił. Lewackie media, propaganda? Masz na myśli CNN czy może BBC? A tak na poważnie, to daruj sobie te puste teksty, bo to nic nie znaczy. Wystarczy zobaczyć co ten pajac wrzuca na Twittera, żeby się przekonać na własne oczy, że ma problem ze złożeniem dwóch zdań z sensem. Spokojnie, już zbierają na niego dowody i haki. To że ludzie z jego otoczenia mieli kontakty z Ruskimi i że Ruscy mieszali się w wybory to są fakty. Gdyby Trump nie był tak głupi jak jest, to już miałby przygotowany plan ewakuacji z białego domu, ale w swojej chorej, narcystycznej osobowości będzie pewnie tam trwał do końca i pociągnie za sobą na dno całą swoją wesołą rodzinkę.
 3. Ja tylko czekam aż się porządnie dobiorą do tego kretyna. Układy z Putinem, unikanie podatków, powiązania z mafią, pranie brudnych pieniędzy - różne rzeczy krążą na jego temat. Będzie wesoło.
 4. Głupoty piszę..., to zmapuj sobie pada pod Company of Heroes, pograj i wtedy pogadamy. Chciałbym zobaczyć jak gałką kontrolujesz każdą jednostkę z osobna, piechotę rozstawiasz pod osłonami, a pojazdami wykonujesz manewry, wykorzystując przy tym umiejętności aktywne jednostek i dowódcy. Widać po tym doskonale, że nie masz pojęcia o czym się wypowiadasz. Skróty w RTSach do podstawa od zawsze. Chociażby ustawienie głupich grup kontrolnych - bez tego nie da się normalnie grać. Chyba, że pod pojęciem strategia widzisz spam i jeżdżenie jednym blobem po mapie. Tylko to jest dokładnie to o czym piszę, totalne uproszczenie pod konsole. Jakie strategie? Halo Wars 2, w które nikt nie gra? Żadna ważna strategia ostatnich lat nie wyszła na konsole. Może oprócz XCOM, ale to jest turówka.
 5. Można sobie tak gdybać, tylko po co, skoro wiadomo co się stało? Policja schowała się za autami, koleś otworzył drzwi, dostał po twarzy długimi światłami, więc odruchowo podniósł ręce do góry. Wtedy go zastrzelili. To nie pierwszy raz jak policja w USA wali do nieuzbrojonych ludzi. Z drugiej strony nie ma co się dziwić, kiedy w tym kraju każdy debil ma dostęp do broni palnej. Przykre, że niewinni ludzie przez to cierpią.
 6. Zupełnie jak sekta Blizzarda...
 7. Dawn of War 3 to może lepiej przemilczeć, ale faktycznie w tym roku był Warhammer 2, Steel Division i Endless Space 2 a oni o jakimś marnym Halo Wars 2, które nikogo nie obchodzi.
 8. Nikt nie gra w strategie na konsolach - Halo Wars 2 to klapa. Nawet na PC RTSy ledwo zipią. D Druga sprawa, jeżeli ta gra faktycznie ma być inspirowana CoH (a z tego co widać po urywkach to tak będzie, jest np. podobny system osłon), to w to się nie będzie dało grać na padzie bez wprowadzenia bardzo dużych uproszczeń. CoH jest zbyt wymagający pod względem micro, może nawet bardziej od SC2. Chyba, że rzecz ma się sprowadzić do rozgrywki w stylu zaznacz wszystko i wciśnij A-move, ale wtedy to będzie właśnie lipa.
 9. Mógłby być fajny RTS, ale musieli zrobić na konsole i tak będzie lipa.
 10. Trochę szkoda, miałem nadzieję na Grim Dawn 2.
 11. Blade Runner 2049 jest filmem zdecydowanie bardziej ambitnym od Gwiezdnych Wojen. Może i nowa część jest w gruncie rzeczy o tym samym co poprzednia, ale mimo to jest to kawał dobrego kina i porządne sci-fi. A Star Wars? Ja tam nigdy nie byłem fanem tego uniwersum, ale o ile w Rogue One znalazłem dla siebie jakąś wartość, to reszta wytworów Disneya to lipa pod każdym względem. Tu i tu w jakimś stopniu odcina kupony, przy czym Disney jest bardziej bezczelny, przy tym robiąc dużo gorsze filmy. I to jest dla mnie nieco smutne, bo kto w przyszłości zaryzykuje pieniądze na coś pokroju Blade Runnera?
 12. Przypomniałem sobie tekst o Blade Runner 2049 i tam przekaz był taki, że film to skok na kase wykorzystujący sentyment i bardzo dobrze, że skończyło się finansową klapą. Teraz czytam, że nowe Gwiezdne Wojny to w sumie reklama zabawek (czyli jeszcze gorzej, prawda?), ale tym razem morał jest taki, że nie ma co sie oburzać. Taki tam dysonans, ale kto by się tym przejmował, co nie?
 13. Tak, że to jest ściema. Korpo-wydawcy znaleźli sposób żeby zniszczyć też ten segment rynku. Zanim się obejrzymy w tzw. grach 'indie' będzie pełno mikrotransakcji i loot boxów.
 14. Ja wiem, że to może nie do końca o to chodzi w tego typu grach i że Obsidian celował w styl retro, ale grafika jest po prostu brzydka. W D:OS2 jeszcze nie grałam, ale po screenach i filmikach widać, że tam dało się to zrobić dobrze. A nawet w Shadworun, który ma styl trochę komiksowy, lokacje wyglądają slicznie i oprawa graficzna dodaje dużo do atmosfery.