KeyserSoze

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  968
 • Dołączył

 • Ostatnio

KeyserSoze ostatnio wygrał w dniu: 28 Marzec 2017

KeyserSoze miał najwięcej polubień!

Reputacja

-26

O KeyserSoze

 • Ranga
  Redakcja gram.pl
 1. To były czasy, to były emocje, nie? Klanówki CB w Battlefield 2... ech... nie wiem, coś się zmieniło, nie z grami, nie z ludźmi, ale ze strzelankami. Jakoś tak się... zmainstreamowiły? Atmosfera jest inna już, niestety. Być może to właśnie te meta-elementy lootu/RPG? I również pozdrawiam GC 4life
 2. Różnice gatunkowe czy też między lootem a meta-lootem są istotne, ale nie aż tak bardzo. Widzisz drzewa, ale tam jest las. Chodzi o psychikę gracza, o to, że przyzwyczaja się do tego, że coś dostaje za wykonywanie czynności. I naprawdę nie ma znaczenia, czy to zbroja w Diablo, czy karabin w Division, czy skórka na broń w CSie czy celownik w CoD. Mechanizm gratyfikacji jest ten sam. I nie wpadaj w pułapkę sztywno definiowanych gatunków, bo wychodzą z tego bzdury - Vermintide to ani RPG, ani H&S, tylko, jak Left 4 Dead na którym jest wzorowane, najzwyklejsza, zręcznościowa gra akcji. Tyle, że z elementami RPG, pogłębiona w tym kierunku.
 3. Trochę może tak, ale mnie się wydaje, że to są odmienne przypadki. I dochodzi też kwestia tego, co możemy, a czego nie możemy zrobić. Mocy się nie zatrzyma niestety, pozostaje tylko obserwowanie i wzruszanie ramionami :)
 4. Nie przebije, z tego co widziałem. Ale wydaje się troszeczkę lepsze niż nowe Pillarsy, więc nawet jeśli nie czołówka, to jedno z pierwszych miejsc w peletonie zapewnione. Ja osobiście mam wielką ochotę zagrać :)
 5. tak, racja, 30, już poprawiam :) a do do Lundgrena to de gustibus... :P
 6. Nie wszyscy :) Ja byłem w czteroosobowej grupie na przykład i po wyjściu dwie osoby były na "tak", a dwie na "nie" :) Czyli jednak nie wszyscy :D
 7. Nowy Torment mi się podobał :) I traktowałem go jako osobne dzieło, które z tamtym klasykiem ma wspólny tylko fragment tytułu oraz ogólny zamysł gry RPG z mocno pokręconym światem. A Blade Runner 2049 to jest bezpośredni sequel. Troszkę insza inszość, moim zdaniem :) Dodatkowo Tormenta trudno nazwać niepotrzebną grą - zbiórka na Kickstarterze była votum zaufania. Jasne, grali na sentymentach, podobnie jak większość tych kickstarterowych retro-projektów, ale... wyszło kilka całkiem niezłych gier. I nikt nie robił Baldur's Gate 3, prawda? No, oprócz tamtych kolesi od "remasterów" BG...
 8. A właśnie nie. Poleciałem na premierę. Nie oglądałem zwiastunów, żeby sobie nie psuć filmu. Bardzo mocno trzymałem kciuki.  A pierwszy Łowca nie stał się takim klasykiem przez samą fabułę, jasne, że nie. Miał też wizję, klimat i tak dalej. Własną wizję, własny klimat. Nie skopiowany. A przynajmniej nie z innego filmu :)
 9. BREAKING NEWS! Ludzie miewają różne zdanie! :D
 10. A ja mam odwrotnie. Wolę grać po angielsku. Nie dlatego, że polskie tłumaczenia są słabe, ale niektóre rzeczy brzmią w angielskim bardziej... naturalnie. Nie tak infantylnie. 
 11. Wiem, że ma, i je podzielam, sam właśnie gram. Nie zmienia to faktu, że gra nie jest jakąś nową jakością, a w gatunku, poza Wiedźminem, nie wydarzyło się ostatnio nic ciekawego naprawdę. Moda na retro RPGi jest fajna, ale to jest ciągle to samo
 12. I słusznie, bo przy interpretacji tekstu kultury każdy punkt widzenia jest tak samo słuszny i niesłuszny :) Co nie zmienia faktu, że pierwsza część Strażników była dużo lepszym filmem i drugiej należał się opeer. A nowemu Kingsmanowi jeszcze większy :D
 13. Owszem. Jest opór, co zrobić. Dwa kroki do przodu, jeden w tył. Ale zawsze zostaje netto ten jeden, o który się posunęliśmy :)
 14. Od dawna o tym wiedział :) i tak btw. właścicielami Rotten Tomatoes są... studia filmowe :D Tylko nie byłbym taki pewien co do tego odwracania się ludzi od "lewicowych bzdur". Cała historia cywilizacji to jest jeden wielki marsz właśnie w lewą stronę :)
 15. No proszę, znów trafienie w sedno :) Tak, w znakomitej większości to są "fakty" zmyślone albo zmanipulowane albo zafałszowane. Post-prawda, propagowana dla zbicia politycznego kapitału właśnie na ksenofobii. I na dodatek ekstremalnie głupia oraz naprawdę szkodliwa, bo prowadząca wyłącznie do polaryzacji nastrojów i w rezultacie większego ekstremizmu wśród mniejszości, co z kolei skutkuje kolejnymi zamachami i tak dalej :) I dziękuję za podziw, bardzo sie staram, to miłe, że ktoś docenia :)