KeyserSoze

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  956
 • Dołączył

 • Ostatnio

KeyserSoze ostatnio wygrał w dniu: 28 Marzec

KeyserSoze miał najwięcej polubień!

Reputacja

-26

O KeyserSoze

 • Ranga
  Redakcja gram.pl
 1. Owszem. Jest opór, co zrobić. Dwa kroki do przodu, jeden w tył. Ale zawsze zostaje netto ten jeden, o który się posunęliśmy :)
 2. Od dawna o tym wiedział :) i tak btw. właścicielami Rotten Tomatoes są... studia filmowe :D Tylko nie byłbym taki pewien co do tego odwracania się ludzi od "lewicowych bzdur". Cała historia cywilizacji to jest jeden wielki marsz właśnie w lewą stronę :)
 3. No proszę, znów trafienie w sedno :) Tak, w znakomitej większości to są "fakty" zmyślone albo zmanipulowane albo zafałszowane. Post-prawda, propagowana dla zbicia politycznego kapitału właśnie na ksenofobii. I na dodatek ekstremalnie głupia oraz naprawdę szkodliwa, bo prowadząca wyłącznie do polaryzacji nastrojów i w rezultacie większego ekstremizmu wśród mniejszości, co z kolei skutkuje kolejnymi zamachami i tak dalej :) I dziękuję za podziw, bardzo sie staram, to miłe, że ktoś docenia :)
 4. O to chodziło :D Co to za intryga, jeśli nie ma nagłego zwrotu akcji? :) Jakby wszystko było wiadome od samego początku, to by było nudno
 5. Nie dziękuj mnie. Podziękuj husarii :) To jej zasługa :D
 6. Hmm, wygląda na to, że jednak nie wyraziłem się jasno w tekście. Ja nie bronię Białorusinów. Ja bronię nas, Polaków, i naszego wizerunku, przepraszając w imieniu normalnych obywateli tego kraju za ślepą, pełną nienawiści agresję nielicznych jednostek, które nie są reprezentatywne dla Polaków. Bronię nas, żeby sobie inni nie pomyśleli, że jesteśmy krajem ksenofobów, hejterów i głupców. 
 7. Wyimaginowanymi? Nie wiem, czy przy tym zdaniu śmiać się czy płakać... Jasne, wszystkie gwałty, rozróby, zamachy terrorystyczne, roszczeniowość, które są udziałem państw przyjmujących tych wszystkich tzw. "uchodźców" - są wyimaginowane... To jedynie wytwór naszej wyobraźni i ksenofobii... Ano, trafiłeś w sedno. Żadne statystyki nie potwierdzają tych rewelacji, bazujących na dowodach anegdotycznych lub też w ogóle wyssanych z palca :) A jeśli uważasz, że polską ksenofobię sobie wymyśliłem, to może wyjaśnisz, dlaczego w roku bieżącym i ubiegłym zanotowano kilkukrotnie więcej przypadków ataków na obcokrajowców niż w latach poprzednich? I to bez uchodźców wpuszczonych do kraju, czyli całkowicie bez sensu, bo jak mogą być skierowane przeciwko tymże uchodźcom, którzy są według ciebie (i według wielu innych zmanipulowanych propagandą) złem wcielonym, skoro ich tu nie ma? 
 8. Nie, problemem nie jest, że Szeloba jest zła. Problemem jest to, że prawdopodobnie jedyna silna, niezależna, samodzielna kobieta pokazana w grze będzie zła. To kolosalna różnica w widzeniu problemu, której jednak wiele osób wydaje się tutaj nie dostrzegać w ogóle...
 9. Z ciekawości zadam głupie pytanie, dobrze? Dlaczego musisz czytać moje teksty? Felietony są zawsze zastytułowane tak samo, więc wiesz, że to ja. Na dodatek zaraz pod tytułem jest imię i nazwisko autora. Więc możesz się upewnić, że to rzeczywiście ja. I, no... wiesz... nie czytać? :D Chyba, że rzeczywiście musisz. Wtedy nie ma problemu. Jak mus, to mus.
 10. A mnie się wydaje, że wręcz przeciwnie. Nastąpiłby tym razem prawdziwy exodus na zachód. Aktualny kryzys imigracyjny w Unii byłby niczym w porównaniu z tą masową ucieczką milionów Polaków z tonącego okrętu. Wiem, że ja się stąd wyniosę jak najdalej, jeśli do tego dojdzie. I większość moich znajomych też ma taki plan awaryjny. 
 11. Jasne, że się da. Tylko, że jest to niedorzeczne i ahistoryczne. Nie mówię nikomu jak ma grać, ale ja tak nie gram :)
 12. U nich są zamachy i u nas też. Tylko że u nas to są zamachy na demokratyczne instytucje. A jeśli tak dalej pójdzie, i nikt tego nie zatrzyma, to możesz się kiedyś bardzo zdziwić, że nie będziesz już mógł pisać czego chcesz i demonstrować czego chcesz. Albo będziesz mógł, ale bardzo, bardzo krótko, jak u naszych sąsiadów.
 13. Tak jest, w tubę. Bo jestem ubekiem z dziada pradziada i na tubach to się znam jak mało kto.
 14. Żegluję w nurtem? Heh, gdybym to robił, to bym nie pisał kontrowersyjnych felietonów, prawda? Od kiedy to za żeglowanie z nurtem wylewa się na człowieka wiadra pomyj? :D Brak logiki zauważam w tych stwierdzeniach :)