Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Tworzenie gier

99 postów w tym temacie

Witam!

Ostatnio zainteresowałem się robieniem gier komputerowych i chciałbym w przyszłości je robić i mam kilka pytań:
1. W jakich programach najczęściej robione są gry?
2. Jakie kwalifikacje musie mieć grafik 3D, a jakie programista 3D?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 13:34, Tomaszek92 napisał:

Witam!

Ostatnio zainteresowałem się robieniem gier komputerowych i chciałbym w przyszłości je robić
i mam kilka pytań:
1. W jakich programach najczęściej robione są gry?

W notatnikach ;) A powazniej - kazd afirma preferuje inne srodowisko programistyczne, wiec ciezko trafic. Ostatnio jest moda na pisanie w C++.

Dnia 18.10.2007 o 13:34, Tomaszek92 napisał:

2. Jakie kwalifikacje musie mieć grafik 3D, a jakie programista 3D?

Grafik pewnie musi umiec robic modele low-poly. A programista musi znac biblioteki graficzne, np. OpenGl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:13, Union Pacific napisał:

Mnie kolega na informatyce rozwalił, bo on chciał zrobić grę typu CS na zwykłym kompie xD

Eee, a na czym mial zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja chciałem nowego Quaka stworzyć na niewiele lepszym sprzęcie :-)
Może nie z odjazdowymi bajerami, ale tak popróbować, no i mam problem.... Pisałem już to kilka ostów wyżej, ale nikt mi nie pomógł:

Gdzie mogę znaleźć i jak dodać sztuczną inteligencję - AI?

Proszę też o pomoc:
Jak mogę dodać do własnej gry drugą postać lub funkcję strzelania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 07:47, Union Pacific napisał:

Na najzwyklejszym PC z procesorem Pentium III. Zwykły składak, wart może 500 - 700 zł. Lub
mniej.

No ale co w tym dziwnego? Pewnie by mu sie kompilowalo tylko dlugo i mial problemy z odpaleniem, ale sama implementacje mozna robic na dowolnym sprzecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Postanowiłem odświeżyć ten temat, bo sam mam pewne pytanie, otóż, jest ktoś w stanie polecić mi jakiś program do tworzenia gier RPG, o prostej obsłudze i z przyzwoitą grafiką (najlepiej archaiczne 3d), bo narazie bawie się z RPG Makerem. Mam w sumie chętnego który zobowiązał się, aby przemianować gre z silnika RPG Maker, na Aurore, ale ile było by z tym roboty, aiile rzeczy trzeba by zmieniać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPG Maker jest strasznie łatwy bez modyfikowania RGSS i ma mało opcji, choć są ludzie robiący filmiki z 24FPS na obrazkach (no comment).
A słyszeliście o Sphere? - http://spheredev.org
Edytor do tworzenia gier RPG używający skryptów java a konkretnie tylko "rdzenia" - na tej stronie są poradniki o praktycznie wszystkim - polecam zobaczyć, choć początki są ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema chcialbym tworzyc gry podajcie jakies proste w obsludze programy i jaki jezyk powinienam znac potrzebny do tworzenia gier.HTML troche znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:25, Riddick236 napisał:

Siema chcialbym tworzyc gry podajcie jakies proste w obsludze programy i jaki jezyk powinienam
znac potrzebny do tworzenia gier.HTML troche znam.

RPG Maker XP jest na początek najlepszy, można w nim tworzyć RPG jak sama nazwa wskazuje, oraz nie trzeba znać żadnego języka programowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:30, jaki of blade napisał:

> Siema chcialbym tworzyc gry podajcie jakies proste w obsludze programy i jaki jezyk
powinienam
> znac potrzebny do tworzenia gier.HTML troche znam.
RPG Maker XP jest na początek najlepszy, można w nim tworzyć RPG jak sama nazwa wskazuje,
oraz nie trzeba znać żadnego języka programowania:)

O thx a ile ten program zajmuje;p.
Bo słąbego neta mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:30, jaki of blade napisał:

> Siema chcialbym tworzyc gry podajcie jakies proste w obsludze programy i jaki jezyk
powinienam
> znac potrzebny do tworzenia gier.HTML troche znam.
RPG Maker XP jest na początek najlepszy, można w nim tworzyć RPG jak sama nazwa wskazuje,
oraz nie trzeba znać żadnego języka programowania:)

Z jakiej strony można pobrać ten program? Bo z jednej ściągałęm ale mi błąd wyskoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:36, edsonpele napisał:

> > Siema chcialbym tworzyc gry podajcie jakies proste w obsludze programy i jaki
jezyk
> powinienam
> > znac potrzebny do tworzenia gier.HTML troche znam.
> RPG Maker XP jest na początek najlepszy, można w nim tworzyć RPG jak sama nazwa
wskazuje,
> oraz nie trzeba znać żadnego języka programowania:)
Z jakiej strony można pobrać ten program? Bo z jednej ściągałęm ale mi błąd wyskoczył.

Przed chwila znalazlem masz http://www.download.com/RPG-Maker-XP/3000-7537_4-10437117.html?cdlPid=10439795

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie odnośnie robienia własnych gier bo chodzi mi o to że chciałbym robić gry np. mini gry na komputer i na tym zarabiać jakieś drobne pieniądze powiedzmy parę set złotych od gierki ale może być więcej ale nie mam czasu na tworzenie własnej firmy czy własnego serwisu z systemem płatności i chciałbym znaleźć taki serwis który ma już wszystko i będę mógł na nim umieszczać jakieś gierki i zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2015 o 00:43, benq20 napisał:

Witam mam takie pytanie odnośnie robienia własnych gier bo chodzi mi o to że chciałbym
robić gry np. mini gry na komputer i na tym zarabiać jakieś drobne pieniądze powiedzmy
parę set złotych od gierki ale może być więcej ale nie mam czasu na tworzenie własnej
firmy czy własnego serwisu z systemem płatności i chciałbym znaleźć taki serwis który
ma już wszystko i będę mógł na nim umieszczać jakieś gierki i zarabiać.


Steam Greenlight. Poważnie. Jest jeszcze Desura, dość podobna do Steama ale 100x mniej popularniejsza.
Inna opcja: wynająć kogoś żeby ci taki serwis napisał - dodanie 1-2 systemów płatności oraz możliwość pobierania plików tylko po ich zakupie to nie jest jakaś wyższa szkoła jazdy, pewnie i za 700-900 zł byś znalazł kogoś kto ci taką witrynę by wykonał (plus pewne opłaty dodatkowe - koszt serwera, domena). Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu na czymś pieniędzy (ale jednocześnie nie jesteś na poziomie by w ogóle myśleć o Steamie) to chociaż załatw sobie jakąś własną profesjonalną stronkę (i przez profesjonalną mam na myśli - nie jakiś szajs wykonany w Wordpressie). Firmy raczej zakładać nie musisz - podejrzewam (choć głowy nie dam) że da radę to wpisać jako działalność twórcza a ta tego nie wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować