Ring5

XCOM 2 - Temat Ogólny [M]

103 postów w tym temacie

Wygląda całkiem nieźle, mam nadzieję, że wydanie gry na jedną platformę (przynajmniej na starcie - bo nie wykluczałbym edycji na konsole) pozytywnie wpłynie na jej stan w dniu premiery. Oraz co ważniejsze na interfejs.

Szkoda, tylko, że już zapowiedzieli SP, wydanie pełne za 65€.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 12:38, Shinigami napisał:

nie wykluczałbym edycji na konsole


Jake Solomon rzucił kiedyś (chyba w rozmowie z IGN, ale nie jestem pewien) że nie są przeciwni portowaniu na konsole, ale dopiero po wypuszczeniu gry na PC. Czyli może kiedyś sobie zagram... :(

@ Numenpl

Dnia 11.12.2015 o 12:38, Shinigami napisał:

czyli nie spełnia wymagań.


Jasne. Pewnie. Kop leżącego. Tak najłatwiej. Może jeszcze mi powiedz, że Święty Mikołaj nie istnieje... :''(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyli się brakiem ludzi do tworzenia jednocześnie wersji na trzy platformy - bo pewnie tak by się to skończyło - nie mówiąc już o tym, że gra tylko by na tym w efekcie ucierpiała.

Lepiej dostać coś później, ale wydanego z szacunkiem do klienta, patrz Divinity czy Wasteland 2 na konsolach.

Co do wymagań to na tle innych tytułów AAA wydanych na PC w 2015 są wręcz śmieszne. Sprzęt który pozwoli na grę zgodnie z wymaganiami zalecanymi można skompletować pewnie w granicach 1700-2500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 19:25, Shinigami napisał:

Tłumaczyli się brakiem ludzi do tworzenia jednocześnie wersji na trzy platformy - bo
pewnie tak by się to skończyło - nie mówiąc już o tym, że gra tylko by na tym w efekcie
ucierpiała.


Ale ja nie mam do nich pretensji :) Niech wydadzą najpierw na PC, nie ma problemu, ale później niech siadają do portu na PS4.

Dnia 11.12.2015 o 19:25, Shinigami napisał:

Sprzęt który pozwoli na grę zgodnie z wymaganiami zalecanymi można skompletować pewnie w granicach
1700-2500 zł.


Może czas wziąć się w garść i sprzedać truchełko mojego lapka... Kto wie, może ktoś kupi laptoka bez karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 19:25, Shinigami napisał:

Co do wymagań to na tle innych tytułów AAA wydanych na PC w 2015 są wręcz śmieszne. Sprzęt
który pozwoli na grę zgodnie z wymaganiami zalecanymi można skompletować pewnie w granicach
1700-2500 zł.


Jak korzystasz z używek to będzie koło 2000 zakładając że potrzebujesz kompletnego PC-ta (zakładając że wybieramy używki z gwarancją a nie kilkuletni sprzęt) - z 630 zł za jakiegoś i5-4440, 200 na płytę główną, 200 na RAM, z 650 zł za R9 280X, do tego jakaś obudowa (z 80-90 zł), EVGA 500B (219 zł) i pewnie jakiś dysk twardy. Jakby same nówki to jest spora szansa że i 2.5 tysiaka nie wystarczy - Core i5 są drogie a R9 380/GTX 960 jednak za mniej niż 8 stów nie dostaniesz.

Choć faktem jest że jeśli ktoś już PC-ta w jakiejkolwiek formie ma a te wymagania mówiące o "3 GHz Quad Core" tak naprawdę oznaczają że nawet AMD FX starczy z naddatkiem (a i pewnie Core i3 się nada znając życie) to i w 1000 zł dałoby się zmieścić. Co w porównaniu do innych ostatnio wychodzących gier jest naprawdę niewielkim progiem wymagań.

No chyba że celujemy w nieco więcej niż minimalne. Wówczas wystarczy w zasadzie 1200 zł jakby składać całego PC-ta od zera a pewnie i z 9 stów jakby jeszcze móc zejść do poziomu używek. A jeśli ktoś większość peryferiów ma ale chce samych nowych części - Celeron G1820 za 170 zł, najtańsza płyta główna za 160, do tego 4GB RAM''u (100 zł) i jakiś R7 250 (350 zł) - niecałe 8 stów i powinno to zapewnić płynną rozgrywkę.

Tak ogółem - tutaj wystarczy prawie że komputer biurowy patrząc po wymaganiach by pograć w minimalnych, byleby dorzucić mu jakąś prawdziwą kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma leżeć i zbierać kurz to poszukaj kupca, ktoś go pewnie nawet na części łyknie.

Resztę ładnie Zip rozpisał, zakładając, że masz tam gdzieś w domu dysk twardy (nawet z laptopa), walający się kawał blachy na budę to trochę zaoszczędzisz, przy inwestycji w poszukiwania na aukcjach używanych podzespołów (które pewnie pojawią się po świętach na allegro) całość nie wyjdzie Cię więcej niż PS4.

A tutaj informacja która może zdruzgotać każdego fana XCOM:
http://stevivor.com/2015/12/xcom-2s-sectoids-dont-buttholes/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 22:09, ziptofaf napisał:

Tak ogółem - tutaj wystarczy prawie że komputer biurowy patrząc po wymaganiach by pograć
w minimalnych, byleby dorzucić mu jakąś prawdziwą kartę graficzną.


A co jakby ktoś składał mały komputerek(wariant AMD) i chciał jechać na integrze przez jakiś czas w tego XCOM''a 2


CPU: AMD APU A10 7850K /3.7GHz, 4MB, 95W, FM2/ - 595 zł
MB: Asus A88XM-Plus /AMD A88X, FM2/ - 330 zł
RAM 1: Corsair 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 Vengeance PRO - 239 zł
RAM 2:Corsair 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 Vengeance PRO - 239 zł
HDD: Seagate SSHD 1TB 7200rpm 64MB cache 8GB SSD SATA600 - 299 zł
DVD: LG GH24NSD1 SATA (black) - 59 zł
Buda:Cooler Master N200 (micro ATX) - 179 zł
PSU: bequiet! PurePower L8 530W 80+ Bronze 120mm modular - 335 zł

razem - 2275 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu taki mały to on nie będzie. Trochę niższy od standardowej obudowy.
Jest sens pakować się w APU w tej chwili? Za te pieniądze można kupić używaną i5 i jeszcze trochę zostanie, a jak wyrzucimy 2 kości RAM i napęd DVD to uzbiera się na używaną kartę. Coś w rodzaju HD7790. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Znowu taki mały to on nie będzie. Trochę niższy od standardowej obudowy.
> Jest sens pakować się w APU w tej chwili? Za te pieniądze można kupić używaną i5 i jeszcze
> trochę zostanie, a jak wyrzucimy 2 kości RAM i napęd DVD to uzbiera się na używaną kartę.
> Coś w rodzaju HD7790. ;)

A co z takim wariantem?

CPU: AMD Athlon II X4 860K /3.7GHz, 95W, BOX, FM2+ - 339 zł
MB: MSI A78M-E45 /AMD A78, FM2/ - 249 zł
RAM: A-Data 8GB (2x4GB) 2133MHz CL10 XPG v.3 - 299 zł
HDD: Western Digital Blue 750GB 7200rpm 64MB cache SATA600 - 199 zł
GPU: Asus GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5 128bit (1085/5400) - 530 zł
DVD: LG GH24NSD1 SATA (black) - 59 zł
Buda: Aerocool PGS V2X Black USB3.0 (b/z) - 115 zł
PSU: Chieftec GPA-450S S8 450W iArena 80+ 120mm - 139 zł

łącznie 1929 zł

Athlon II X4 860K i 750 Ti spokojnie na trzeciego wieśka na presecie high wystarczą więc z XCOM 2 nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=FGh0DECDWB0
Omówienie klasy sharpshooter.

Dodatkowo na kanale youtubera Beaglerush można zobaczyć jego filmiki https://www.youtube.com/user/Beaglerush/videos ze sprzętem dla klas gdzie pokazanę są różne typy granatów i amunicji do broni konwencjonalnej jak i magnetycznej oraz na obecną chwilę jego zdaniem najbardziej optymalne buildy na obecną chwilę. Dodatkowo jest tam obszerny filmik na temat customizacji jakby ktoś chciał wiedzieć co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do XCOM 2 w dniu premiery będą dostępne od razu w grze mody zrobione przez ekipę odpowiedzialną za Long War oto lista:
1) nowy typ uzbrojenia - submachine gun
2) nowi przeciwnicy - czyli dodanie kilka wariacji przeciwników już dostępnych
3) Officer mod - czyli officer z long war.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Właśnie zaczynam przygodę z XCOM 2. Z racji ogrania XCOM (1) ze 3 razy nasuwa mi się jedno pytanko odnośnie rozbudowy naszej (mobilnej) bazy. Czy tak jak w XCOM (1) takie same przylegające budynki coś dają ?? Jakiś porady odnośnie samej rozgrywki czy warstwy strategicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegrałem w weekend jakieś 5 godzin w nowego XCOMa i przyznam - Firaxis zrobiło naprawdę dobrą robotę. Bo z jednej strony widać sporo nowości i świeżości w grze, a z drugiej nie ma ich aż tyle, bo wiele elementów jest albo zastąpionych, albo nieco inaczej zbudowanych. Najbardziej podoba mi się ten pomysł z dronem i ulepszaniem go pod kątem leczenia, system upgrade broni poprzez komponenty, sam pomysł akcji partyzanckich, choć u mnie zazwyczaj kończy się tradycyjnym "ups, wykryli nas - ognia!". No i mnogość opcji jeśli chodzi o kreator postaci, w którym spędziłem jakąś dobrą godzinę kreując swoją drużynę.

Jedyne co mnie trochę boli to porzucenie starego stylu gry na taki bardziej "poważny i ostry", ale nie narzekam, bo jest to jak najbardziej na plus. No i nawiązania do jedynki. Małe, ale jednak. I chyba podobnie jak w przypadku jedynki jak tylko wyjdą dodatki to je z pewnością kupię, bo gra jest tego po prostu warta :)

@Kerigun: co do bazy na razie widziałem tylko ulepszenia do już istniejących modułów, nie sprawdzałem jeszcze jak dokładnie wygląda temat łączenia ich, ale chyba nie będzie się to zbytnio opłacało, bo nie ma tam zbyt wiele miejsca jak to było w jedynce :/

Natomiast co do porad - uważaj na kasę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się