Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battleborn

15 postów w tym temacie

Aż się zdziwiłem, że taki temat nie istnieje (a przynajmniej mnie go wyszukiwarka nie pokazuje).

W dużym skrócie - FPS stawiający na współpracę, będący jednocześnie hybrydą z MOBA. Do tego oprawa wizualna mocno przypominająca nieślubne dziecko Borderlands i Team Fortress 2, zakręcony humor i ekipa, która już udowodniła, że w robieniu tego typu gier nie mają sobie równych.

Wprawdzie nie jestem jakimś szczególnym fanem sieciowych FPSów (zbyt często dostaję łomot ;) ), to Battleborn jakoś do mnie przemówił. Zdecydowanie bardziej, niż Blizzardowy Overwatch.

Wczoraj ukazał się trailer ( http://www.gram.pl/news/2015/06/04/battleborn-zobacz-zwiastun-e3-2015.shtml), i mój portfel cichutko sobie zapłakał. Ta zima nie będzie dla niego lekka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2015 o 09:50, Ring5 napisał:

Wczoraj ukazał się trailer ( http://www.gram.pl/news/2015/06/04/battleborn-zobacz-zwiastun-e3-2015.shtml),
i mój portfel cichutko sobie zapłakał. Ta zima nie będzie dla niego lekka...

Mam tylko cichą nadzieje że gearbox nie wyda tysiąca płatnych dlc dla tego tytułu jak to ma w swym zwyczaju robić w bordkach. Overwatch również jakoś po trailerach/gameplayach mnie nie zachęcił do siebie, gameplay jest moim zdaniem zbyt sztywny, nieporównywalny z takim tf2. Tak czy inaczej czekam, mam nadzieje że grearbox da radę i tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2015 o 13:47, DarkWolf_PL napisał:

Mam tylko cichą nadzieje że gearbox nie wyda tysiąca płatnych dlc dla tego tytułu jak
to ma w swym zwyczaju robić w bordkach.


Biorąc pod uwagę fakt, że już wiadomo, iż będą skórki dla postaci, spokojnie możemy przyjąć, że jednak będą całe tabuny DLC ze skórkami, czapeczkami i innymi duperelkami. Jeśli tylko nie będzie w sprzedaży ubergiwer, skórki mi za bardzo nie przeszkadzają. One są akurat najmniej istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam restrykcyjne, takie jak wszędzie - może poza alternatywą tytułu ;)
Za to test mogli by nieco rozszerzyć - jedna misja coop i jedna mapa MOBA to skromnie.
Ciekaw też jestem na co komu testy, gdzie nie ma jak zgłaszać błędów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 00:53, zadymek napisał:

Jakie tam restrykcyjne, takie jak wszędzie - może poza alternatywą tytułu ;)
Za to test mogli by nieco rozszerzyć - jedna misja coop i jedna mapa MOBA to skromnie.
Ciekaw też jestem na co komu testy, gdzie nie ma jak zgłaszać błędów...

Wiesz że właśnie złamałeś te zasady publicznie wypowiadając się o tym ;p
Co do błędów, kilka razy w grze przeczytałem że wszelkie błędy, pomysły itp. należy zgłaszać na http://forums.gearboxsoftware.com/ W poniedziałek podobno mają otworzyć dział dla betatesterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG, ostatnie kilka dni gry to piekło: optymalizacja rajdów leży i kwiczy, kolejki do meczy ciągną się w nieskończoność, i jeszcze poszła fama, ze wchodzą mikrotransakcje. Dobrze, że wczoraj poszła łatka - ciekawe co naprawiono (i ile wspomniane problemy miały wspólnego z nVidia PhysX (nie oszukujmy się, to zawsze chodzi o PhysX ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś w to jeszcze? Jak tam społeczność ciągle żywa? Pytam się ponieważ nabyłem ten tytuł za nieco ponad 20 złotych więc miło by było gdybym miał z kim pograć po sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2016 o 13:23, DarkWolf_PL napisał:

Gra ktoś w to jeszcze? Jak tam społeczność ciągle żywa? Pytam się ponieważ nabyłem ten
tytuł za nieco ponad 20 złotych więc miło by było gdybym miał z kim pograć po sieci.

No forum żywa na pewno, zwłaszcza w tematach typu Technical Support ;)
W grze tego się nie widzi, bo i jak? Ale z ostatnich usprawnień, po krótkim okresie testów (tak, trafiły się testy w okresie popremierowym), warto wymienić skrócenie czasu oczekiwania na mecz Incursion- szacowany czas to niby Average, ale skład formuje się błyskawicznie. Nie testowałem jeszcze Meltdown, ale liczę, że będzie podobnie.
Story mode: misje na Tempest nadal ssą pod względem optymalizacji (mój rozrzut płynności w takim The Saboteur to 15- 60 fps, zależnie czy jestem we wnętrzach, czy na zewnątrz). Zwiększono drop rate szefów, więc o wiele łatwiej o 2-3 partnerów do gry - z zastrzeżeniem, że gra się na Advanced.

BTW Po ponad 20h grania uciułałem 45K waluty na nową postać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, nowe mapy i nowa postać w drodze - niby dziennie gra tylko 600 luda, ale się dzieje. W każdym razie nowa mapa do Incursion jest rozrywkowa, płynna i święci tryumf (normalnie nie sposób zagrać na czymś innym bo cię przegłosują ;)
Nowy batleborn dopiero 4 sierpnia, ale warto już zacząć nań oszczędzać.
BTW Z nową łatą poszły jakieś balanse i "znerfiono" mi ulubiony legendarny mod :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

So...
Gra nadal żyje, i kopie - pomimo 300 osób grających na PC w szczycie.
W czwartek wychodzi zapowiadany od dawna patch na patche, gdzie dokonano generalnego balansu mnóstwa zawodników. Rzekomo ma też poprawiać optymalizację -zobaczę, to uwierzę. No i ma mieć premierę nowy trym PvP i jakaś mini Story misja dotycząca Attkiusa i jakiejś rebeli dla posiadaczy SP.
Mnie bardziej interesuje efekt społeczny: skoro są i poprawki i nowa zawartość, można się spodziewać wzmożonego ruchu na serwerach (aktualnie wszystkie tryby PvP wrzucono w jedną kolejkę a i tak czeka się i czeka), a że ilość graczy w sieciówkach, to efekt kaskadowy (im mniej grających, tym więcej odchodzi, a im więcej gra, tym większa szansa na powroty i świeży narybek, bo jest z kim grać), gra jest warta świeczki. Zapraszam do uczestnictwa w tym "wzmożeniu", do zobaczenia na serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc, Battleborn nadal zipie.
OK, Update był, coś namieszał i coś dodał, a już mamy kolejny. Coś poprawiono, coś się zepsuło, jak zawsze - i nie, optymalizacji problematycznych map w Story Mode nie poprawiono nadal. Ciekawsza sprawa od poprawek (i premiery nowego DLC z Tobym) to organizowany w sobotę Dzień Battleborn - z tej okazji m.in. do 105 zwiększony zostanie górny pułap Command Rank do wbicia (z pakietami sprzętu za każdy poziom), pojawi się specjalna kolejka PvP, będzie można zgarnąć okazjonalny tytuł i tymczasowo odblokowani zostaną wszyscy Battleborn. Więcej informacji tutaj
https://forums.gearboxsoftware.com/t/battleplan-27-11-10-16/1550410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OhooooKey, się dzieje. Właśnie, dzisiaj, w tej chwili.

Ściąga się 11,5GB aktualizacji, która w zapowiedziach ma wiele zmienić (jeśli kogoś to interesuje, niech poszuka notatek o tzw Winter Update).

Jak znam życie, to z poprawy optymalizacji map wyjdą nici (a nie jest to pierwszy patch do Battleborn, który to obiecywał i **** z tego wyszło), ale pozostałe zmiany powinny zainteresować zarówno weteranów jak i "nowych" (arena treningowa, zmieniony interfejs, znaczne zmiany w balansie postaci etc).

Ktoś jeszcze ściąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OhooooKey, jednak dzieje się więcej niż sądziłem.

Jakimś cudem (ta gigantyczna łata ;) )przywróciła "performance" Battleborn do stanu z Zamkniętego Testu Technicznego - czyt. a jednak optymalizacja, i to jaka!

Do tego masowe rozdawnictwo stylowych czarnych skórek dla Bb, przeniebieskie (zamiast zieleni i pomarańczy), ale i zwięzłe i uporządkowane menu'sy, muzyczka na odtrąbienie zwycięstwa i banalne zadania dzienne, gdzie "wygrywa się" astronomiczne sumy kredytów (poprawka na Double credit weekend) ...a nawet platynę (jeszcze nic nie "namieliłem", bo zadania zdają się zarobaczone i od 3 meczów wskaźnik stoi na 40 ubitych minionkach), ale pewnikiem załatają to szybko.

Jedyne co wyraźnie razi - pomijając oczoje...bitną ostrość menu - to szumne tytułowanie "Ultimate Badass Edition" (w cenrum menu głównego!!!) czegoś co powinno być od chwili premiery. Zakładam, że chłopcy i dziewczęta z Gbx mają toto za "nowe otwarcie". Pogramy, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, to kolejny megapatch za nami, i zdychajacy (na PC) Battleborn znowu się zmienia. Z ważniejszych zmian, poza obowiązkowym "balansowaniem"
postaci:

- pojawi/ła się opcja darmowego wypróbowania gry

- do sprzętu w grze dodano opcję wydropienia wersji z dodatkowymi atrybutami wizualnymi widocznymi po założeniu w grze (chyba jakieś kapelutki itp a'la Borderlands 2)

- można też wykupić/zdobyć dodatkowe efekty specjalne pokazywane na ekranie przy zabójstwach

-dotychczasowi posiadacze gry dostają status "Fundatora" i odpowiednie profity z tego tytułu, a posiadane niewykorzystane klucze postaci za zamieniane na hajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować