Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poradnik: Przemyślane zakupy w Heroes of the Storm

24 postów w tym temacie

Free2Play? Raczej Free2Start przechodzące w Pay2Win ;)

Dota 2 droższa? Ciekawe. Jakoś Dota nie wymusza na graczu odblokowywania postaci, boosterów do XP/Waluty,. W Dotę można grać nie wydając ani centa i być na równi z innymi graczami, podczas gdy w HotSie ktoś kto wyłoży dolary ma sporą przewagę i dużo większy wybór.

Na Dotę wydałem około 200$ i nie żałuję ani dolara, a i tak nie dało mi to żadnej przewagi nad innymi graczami. Uważam, że HotS jest najsłabszą grą na rynku w porównaniu do konkurencji (LoL, DotA).

Swego czasu Starter Pack w HotSie kosztował 100$ i zawierał 6 postaci. Hehłem, gdy to zobaczyłem i skreśliłem grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Free2Play? Raczej Free2Start przechodzące w Pay2Win ;)
>
> Dota 2 droższa? Ciekawe. Jakoś Dota nie wymusza na graczu odblokowywania postaci, boosterów
> do XP/Waluty,. W Dotę można grać nie wydając ani centa i być na równi z innymi graczami,
> podczas gdy w HotSie ktoś kto wyłoży dolary ma sporą przewagę i dużo większy wybór.
>
> Na Dotę wydałem około 200$ i nie żałuję ani dolara, a i tak nie dało mi to żadnej przewagi
> nad innymi graczami. Uważam, że HotS jest najsłabszą grą na rynku w porównaniu do konkurencji
> (LoL, DotA).
>
> Swego czasu Starter Pack w HotSie kosztował 100$ i zawierał 6 postaci. Hehłem, gdy to
> zobaczyłem i skreśliłem grę.

Ewidentnie nie grałeś w HOTSa. Pay2Win ? Płacąc masz tylko szybszy dostęp do bohaterów co czasami wcale nie pomaga bo takie osoby mają dużo postaci i żadną tak na prawdę nie umieją grać. Zdobywanie złota wcale nie jest takie wolne, zwłaszcza na początku jak masz sporo bonusów. Ja mam rozegrane ok 1000 meczów i kupiłem już większość bohaterów (żadnego za euro)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 18:19, Rizzan napisał:

A gdzie masz w Hotsie pay2win?


No jak to gdzie, nie wszystkie postacie za 2 i 4 tysiące są wartościowe w obecnej mecie. Skandal! Dwa razy po 4 z 6 i 4 z 12. Powoduje, że trzeba wydać o zgrozo 52.000 złota (!), żeby grać Ligę drużynową. No ale co zrobić, dzisiaj każdy chce grać Jainą, Zeratulem, Sylwaną, Joanną, Jasnoskrzydłą i Kael''thasem. Bo wiadomo, że zwycięzce meczu oblicza się na podstawie sumy kosztu wybranych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 18:19, Rizzan napisał:

A gdzie masz w Hotsie pay2win?


Wchodzimy do gry z trybem wyboru postaci naprzemian (Hero League?). Gracz A, który nie wydał ani złotówki ma 15 postaci, gracz B wydał x dolarów, ma tych postaci 40. Jak sądzisz kto ma przewagę? Kto jest się w stanie bardziej dostosować? Kto jest w stanie wybrać "lepszą" w tym setupie postać?

Jeden grindował pół roku, drugi przelał $$$ w ciągu 5 minut. Zdecydowanie brak pay2win.

Czekam na wspaniały argument "ale przecież można to wszystko odblokować" i życzę powodzenia w dalszym grindowaniu.

XP/Gold boosty też są przejawem P2W, bo ktoś tu nad kimś ma przewagę w pewnych kwestiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim przykładzie wygląda to tak:
Gram od alfy, dokładnie od 29.10.14. 800 gier rozegranych, 23 hero w posiadaniu z tego tylko jeden kupiony za plny. 60k golda w zapasie i tak naprawdę nie mam co z tym zrobić.

Kupowanie w ciemno lub "bo mi się podoba" nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej jest testować hero jak są w rotacji i jeżeli dany bohater Ci "leży", wtedy decydujesz się czy go kupić czy nie.

Cena nie ma nic do procentu zwycięstw, najważniejszy tu jest teamplay bez tego nie da rady nic zrobić. Każda drużyna może być rozbita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest adnotacja o artykule sponsorowanym?

"Droższe od Heroes of the Storm potrafi być też Dota 2, chociaż pozornie wydawać się może inaczej. Ceny przedmiotów są ciężkie do ustalenia, zazwyczaj bowiem kupujemy klucze do skrzynek ze skarbami za parę euro, gdzie znajdujemy przedmioty dla bohaterów. Dostępni są jednak również dodatkowi komentatorzy czy kurierzy w cenach, elementy interfejsu i tak dalej, wszystko w umiarkowanie niskich cenach od 5 do 10 dolarów. Dota 2 potrafi wydrenować portfel nawałem przedmiotów do kupienia."

Bzdura. Ceny wszystkich przedmiotów są ustalone i większość można kupić za grosze na rynku Steam. Pełny sety zaczynają się od kilkudziesięciu eurocentów.

Zresztą Dota2 nie jest pozornie tańsza tylko jest faktycznie tańsza, bo wszystkich bohaterów i pełną funkcjonalność mamy od początku, a kupujemy tylko elementy kosmetyczne. W przeciwieństwie do HotSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Free2Play? Raczej Free2Start przechodzące w Pay2Win ;)
>
> Dota 2 droższa? Ciekawe. Jakoś Dota nie wymusza na graczu odblokowywania postaci, boosterów
> do XP/Waluty,. W Dotę można grać nie wydając ani centa i być na równi z innymi graczami,
> podczas gdy w HotSie ktoś kto wyłoży dolary ma sporą przewagę i dużo większy wybór.
>
> Na Dotę wydałem około 200$ i nie żałuję ani dolara, a i tak nie dało mi to żadnej przewagi
> nad innymi graczami. Uważam, że HotS jest najsłabszą grą na rynku w porównaniu do konkurencji
> (LoL, DotA).
>
> Swego czasu Starter Pack w HotSie kosztował 100$ i zawierał 6 postaci. Hehłem, gdy to
> zobaczyłem i skreśliłem grę.
HoTS ma przecież tą samą zasadę co LoL z tym że z mniejszą ilością dzieci i ludzi mentalnie ograniczonych bluzgających na lewo i prawo, czyli postacie można kupić za realną walutę lub zdobyte w grze pieniądze, są championy droższe i tańsze, skiny i mounty to identyczna zależność jak w lolu, mounty zamiast wardów które w lolu też sie kupowało za rl kase, także jeśli ta gra jest P2W choć nie wymusza ona u ciebie wydawania ani złotówki by być lepszym od innych to i lol taki jest ale wiemy doskonale że to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm Artykuł sponsorowany przez zamieć ale na szczęście mądrzy gracze raczej na to nie nabiorą .
p.s: starcraft 1/2 bardziej sprawiedliwy jako RTS nis ta moba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 21:41, Reffan napisał:

Ludzie którzy twierdzą że gry takie jak HotS czy LoL są pay 2 win nie bardzo wiedzą co
ten termin oznacza.


Jak wam termin Pay2Win nie pasuje, bo was oczy bolą to zawsze można to obrócić w Pay4Advantage, a tego zaprzeczyć już nie możecie w żadnym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 21:59, Hummer napisał:

> Ludzie którzy twierdzą że gry takie jak HotS czy LoL są pay 2 win nie bardzo wiedzą
co
> ten termin oznacza.

Jak wam termin Pay2Win nie pasuje, bo was oczy bolą to zawsze można to obrócić w Pay4Advantage,
a tego zaprzeczyć już nie możecie w żadnym wypadku.


tzn jakaś postać daje przewage czy skin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 21:59, Hummer napisał:

> Ludzie którzy twierdzą że gry takie jak HotS czy LoL są pay 2 win nie bardzo wiedzą
co
> ten termin oznacza.

Jak wam termin Pay2Win nie pasuje, bo was oczy bolą to zawsze można to obrócić w Pay4Advantage,
a tego zaprzeczyć już nie możecie w żadnym wypadku.


A jaka to przewaga kupienie 40 postaci za prawdziwą kasę? Jedynie taka, że ma się te postacie. Nie musi to oznaczać, że ktoś potrafi nimi grać, a nawet nie wiadomo czy ktoś ogarnia tą grę. Mi się wydaje, że ktoś kto "wygrindował" sobie herosów posiada o wiele większą wiedzę o gameplayu i ogólnie ma lepszego "skilla".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe "ale" do artykułu, cena jakiejś postaci przy premierze kolejnej spada. Jak wchodziła Johanna staniał anubarak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2015 o 00:00, KadwaO napisał:

Jedno małe "ale" do artykułu, cena jakiejś postaci przy premierze kolejnej spada. Jak
wchodziła Johanna staniał anubarak.


Anub staniał dawno temu (przed premierą Kaelthasa nawet jeszcze, w jakimś patchu po prostu), niestety Blizz nie wpadł na pomysł przesuwania starych bohaterów do tańszych tierów przy wprowadzaniu nowych, więc aktualnie większość postaci jest za 10k, a jeśli faktycznie mają zamiar dodawać nowe co ~3 tygodnie to niedługo będzie ich z 90%...

@Rizzan
W grze, w której pojedynczy patch potrafi sprawić że postać staje się grywalna/bezużyteczna, jak największa pula dostępnych postaci jest wskazana. Skill skillem, ale niestety możliwość dostosowania się (do mety, do teamcopmu, counterpick) nie ogranicza się tylko do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh gry free to play zawsze miały mikropłatności więc nie ma co narzekać. Jeśli ktoś nie chce płacić normalnej kasy to się obejdzie tymi, które wygrywa po meczach. Jak dla mnie bardzo fajna gierka z jakimiś dodatkami (zadania dzienne). Mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> A jaka to przewaga kupienie 40 postaci za prawdziwą kasę? Jedynie taka, że ma się te
> postacie. Nie musi to oznaczać, że ktoś potrafi nimi grać, a nawet nie wiadomo czy ktoś
> ogarnia tą grę. Mi się wydaje, że ktoś kto "wygrindował" sobie herosów posiada o wiele
> większą wiedzę o gameplayu i ogólnie ma lepszego "skilla".

chyba żartujesz?
daje GIGANTYCZNĄ przewagę! posiadanie dostępu do każdej postaci podczas gdy inni muszą się męczyć z postaciami z rotacji (którą i tak musisz częściowo odblokować!) pozwala ci na :
-granie najsilniejszymi postaciami w danym patchu ( nie oszukujmy się - jedyną postacią co wymaga jakiegokolwiek skilla to LW, reszta zajmuje 5 gier do nauczenia)
-draftowanie kontr w lidze
-większy wybór. to nie league of legends gdzie każda postać jest taka sama, zaletą ( i najwyraźniej również wadą) HoTS jest zróżnicowanie postaci, przez co naturalnie masz większy wybór, więc i przewagę nad innymi graczami

Jeśli to są dla ciebie niedostateczne argumenty, to nie graj w inną grę online poza HoTS, proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Widać niektórzy tutaj przywykli do tego, że mają podane wszystko na tacy i teraz są w szoku, bo dużo golda na postać. Według mnie Blizzard daję nam tylko możliwość kupienia postaci za PLNy, nikt tutaj nie jest do tego zmuszany. Ktoś sobie kupi postać za golda, a ktoś za pieniądze z komunii ;) Jeśli chodzi o mnie to postaci za kasę nigdy nie kupie. bo mogę to zrobić później dzięki walucie w grze. Nie jestem też zdania, że kupienie sobie wszystkich postaci daję Ci jakąś przewagę. Oczywiście kilka osób na pewno zajdzie dzięki temu wysoko, ale bez tego też tego dokonają. Reszta ludzi którzy kupują wszystkie postacie pewnie i tak utknie na samym dole drabinki :) Postacie nie wygrywają gier. Jeśli myślisz, że ktoś wygrywa, bo ma postać to w ogóle nie masz czegoś takiego jak "skill".

TL;DR
Nie kupujcie postaci za kasę skoro i tak możecie ją później kupić za golda. Lepiej kupcie coś dziewczynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować