Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

XCOM 2 i pokaz nowej bazy ludzi na statku obcych - Gamescom 2015

7 postów w tym temacie

Szczerze nie mogę pojąć podejścia firaxis. Poprzedni x-com fabułą nie powalał, ale po co alternatywne uniwersum robić? Doctor Vahlen, Doctor Shen, Officer Bradford też do wybitnie ciekawych postaci nie należeli, a i tak się do nich przywiązałem. Poza tym można było łatwo wytłumaczyć jak obcy opanowali ziemię. Dajmy na to, że to był tylko jeden statek z wielu i po przegranej ufoków, ci przysłali więcej statków.
Dodajmy do tego import save`a i można by było dać wiele ciekawych wątków i dialogów dla ,,weteranów". Przy uratowaniu Shena czy Vahlen ci wspomnieliby jaką misję z dowódcą (np. że teraz by się przydały te czołgi z pewnej mapy w obozie wojskowym czy czymś), żołnierze traktowali by jako bohaterów ,,ochotnika" i resztę oddziału z finałowej misji i widać by było w bazie jakieś zdjęcia ich w celu upamiętnienia i wiele innych takich drobiazgów.
Uwielbiam takie drobne smaczki. Szkoda, że będę ich pozbawiony.


A co do filmiku to padłem ze śmiechu kiedy się ci goście dosiadli. I te zbliżenie kamerzysty pod koniec filmu też mnie rozwaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 22:10, KnightofNI napisał:

Uwielbiam takie drobne smaczki. Szkoda, że będę ich pozbawiony.

Nie ma to jak gdybanie pt. "co mogło być gdyby twórcy postanowili zrobić tak ja chcę". Wbrew pozorom to nie jest alternatywne uniwersum tylko przedstawienie co się wydarzyło naprawdę. Bo jak patrzy sie na statystyki że tylko 27,9% z platformy docelowej drugiej części zdołało w ogóle przejść grę na Easy/Normal, potem mamy 4,9% na classic, z ironaman 1,7 % no i impossible to mamy 1,1 %. Przy czym ostatnie 2 to kanon XCOM no to ja się nie dziwię że obcy wygrali skoro takie marne statystki na 2,3 mln graczy PC (o konsolach wiadomo że podobna sprawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 10:45, Numenpl napisał:

Bo jak patrzy sie na statystyki (...)

Patrzysz na achivy w Steam? A ile osób w ogóle uruchomiło grę, a ile kupiło w jakimś bundlu/wyprzedaży i nawet nie wie, że ma? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już pytasz.

Właścicieli na steam jest 2 800 856 +/- 41,613
Graczy którzy grali jest 2 319 254 +/- 37 903 - tymi liczbami się kieruję

global stats ze steam pokazują

easy/normal - 27,9%
classic - 4,9% (spadek z 5,2 %)
Ironman - 1,7%
Impossible 1,1 %

Ostatnie 2 zostały także wspomniane przez twórców jako Ironman+Impossible to kanon już za czasów produkcji EU więc nie dziw bierze, że i przy XCOM2 tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować